Jump to content

Moto Zajednica

Fischer MRX 650 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nagurali su ga na 80 do 84 ks.....

Sto se tice preuvelicavanja, nista ne preuvelicavam...dali mislite da cete na Avalskom putu u normalnom saobracaju moci da iskoristite svih 128 ili 200 konja R-ova 600-1000.

Ovako spakovanih 80 ce Vam olaksati posao....on nemoze na stazi da se nosi sa supersportskim motorima na trkackoj stazi,ali u saobracaju na krivudavim putevima itekako.

Svako onaj ko ima iskustva sa motorima reci ce Vam isto...... u rukama pravog vozaca tih 80 ks ce biti mozda vise nego 130 i vise kod mnogih drugih....

 

 

Zaboravih...agregat se pokazao veoma pouzdanim kako u eksploataciji tako i prilikom odrzavanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ja milim da Charuga planira uvoz tih motora u Srbiju te ga toliko hvali. Priznaj ! :care:

 

Imali smo ih tj. moj sin ukupno tri..... za mene je to ubedljivo najbolje ulozeno dobijeno.....

I uvek sam voleo nekako sa slabijim ili jevtinim motorom da oderem nekoga ko vozi nesto mnogo jace ili skuplje..... jbga....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto, ja samo kazem da mi je ovo nesto izmedju, nit je supersportski niti je oklopljeni naked a nije ni jeftin

 

A bespredmetno je pricati da bi taj motor sa dobrim vozacem odrao nekog 40 konja jaceg sa losim, naprosto to ni sustvari za poredjenje, sta ako su vozaci priblizno iste vestine?

 

 

Olins, cvrsci ram i ostalo onda nisu ni toliko preko potrebni, jer se neisroriscuje ni desetina potencijala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Da nebi ispalo da s.... nesto pogledajte obicnog Versysa sa 60 konja samo sa promenjenim gumama (predpostavljam) a zamislite onaj ram itd... i jos 20 ks. odgledajte pazljivo i samo mi recite da ostali "nemaju poima".....

 

 

a evo ga i obicni Hyosung.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno, glupo je pricati ako ne znamo tacno kakve su karakteristike rama( potrebna sila po stepenu uvijanja) i kakvo mu je ogibljanje

U svakom slucaju na prviu pogled deluje mi da taj motor ne opravdava cenu i to najvise zbog agregata

Sto se tice snimaka i price oko toga sta neki motor moze da uradi u rukama nekog vozaca je opet bespredmetno jer taj isti vozac ma kolko ostali bili dobri ako upeva da drzi korak sa njima ili je cak brzi od njih sa slabijim/losijim motorom, zna se kakva bi situacija bila da sede na istim masinama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Vidim da nemam poima o motorima i voznji.....po vasem znaci treba sesti na hiljadarku i oduvaces svaku 600 ccm3 po krivudavom putu...... GLUPOST. pogotovo na nasim putevima....

Ovaj forum bi neki mogli da posecuju da nauce nesto...da se informisu i da pitaju ako nesto neznaju (sto sam ja puno puta uradio)......

Glupo je komentarisati , pogotovo ako nemas iskustva...sta bi bilo ako bi bilo.....

Zao mi je sto neko ozbiljan i iskusan nece da se umesa u temu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde molim te onda mi reci zasto imas takav nadmen stav, umesto da me nesto naucis i prosvetlis me?

Ne pricamo o 1000Vs 600 nego 600(650) protiv 600, i tvoj glavi argument je da neko sa Hyosungom ili necim slicnim moze da parira nekome sa mnogo jacim motorom, pa cak da nema nista sladje nego `drati` nekog na taj nacin jer time pokazujes kakav si vozac.

Ja zaista shvatam da ti volis firmu koja pravi taj agregat, isto tako nisam ni u jednom trenutku rekao da je to los motor vec samo da ne vredi te pare

Isto je veoma glupo da me prozivas a apsolutno ne znas ko sam ni sta vozim ni sta sam vozio i koliko dugo

 

Nemam vise nista da dodam na ovu temu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Hajde molim te onda mi reci zasto imas takav nadmen stav, umesto da me nesto naucis i prosvetlis me?

Ne pricamo o 1000Vs 600 nego 600(650) protiv 600, i tvoj glavi argument je da neko sa Hyosungom ili necim slicnim moze da parira nekome sa mnogo jacim motorom, pa cak da nema nista sladje nego `drati` nekog na taj nacin jer time pokazujes kakav si vozac.

Ja zaista shvatam da ti volis firmu koja pravi taj agregat, isto tako nisam ni u jednom trenutku rekao da je to los motor vec samo da ne vredi te pare

Isto je veoma glupo da me prozivas a apsolutno ne znas ko sam ni sta vozim ni sta sam vozio i koliko dugo

 

Nemam vise nista da dodam na ovu temu

 

Neinteresuje me sta vozis.... iz tvojih postova mi je sasvim jasno tvoje bogato iskustvo.....zelim ti puno bezbednih kilometara pa ces se sam prosvetliti....

 

Sto se mene tice uzmite casopise u ruke i vezbajte voznju.... uz kokice...tu cete naci sve sto Vas zanima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sustina je da je na pravcu naravno uvek brzi 600ccm 4-cilindras od V2 650ccm, ali ako je staza tehnickog tipa sa manje pravaca i puno krivina e tu ta razlika od 40-ak KS u snazi neigra nikakvu ulogu jer se svakako nemoze iskoristiti.

A to je jos daaavno dokazao DUCATI kada je sa svojom V2 slabijom masinom odrao Japance sa 4 cilindra, u Superbike sampionatu. TACKA :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

A to je jos daaavno dokazao DUCATI kada je sa svojom V2 slabijom masinom odrao Japance sa 4 cilindra, u Superbike sampionatu. TACKA :)

 

i svi su naravno bili iste kubikaže, kao i danas uostalom. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisu bili iste kubikaze, 4 clindrasi su bili 750cc a Dukac 916ccm i 4 cilindrasi su bili jaci, ali tu je OBRTNI moment pobedjivao na trkama a ne konjska snaga

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

po meni to nije ravnopravno ali u ovoj priči nije ni bitno. svaka koncepcija ima svoje prednosti i mane.

 

što se tiče ovog motocikla izgleda odlično, agregat kočnice i vešanje na papiru izgledaju ok i verujem da može da pruži dosta zabave.

 

u svemu ovome ipak naginjem charuginom stavu.

 

u vezi "potrebne sile po stepenu uvijanja", ja i ne znam šta je to i čemu služi u stvarnom životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pisao sam o o ovom motociklu, pa ajde da ponovim tekst:

 

Fischer Motor Company je kompanija iz Sjedinjenih Američkih Država. Navikli smo da iz te države dolaze motocikli neke druge koncepcije, no Fischer hoće da sebi utre put sportskim motociklima. Osnivač je Daniel Fischer i prvi prototip je prikazan 2004 godine. Kasnije je prodaja počela osim u matičnoj državi i u Kanadi, Australiji i Rusiji. Postoje najave da bi se ovaj mototocikl tokom 2010 mogao pojaviti i u Evropi. To je povod da ovoj motocikl opišemo pobliže. Šta nudi Fischer MRX?

 

Kao i kod svih sportskih motocikala, prvo se gleda srce, a ono je sa dva cilindra pod uglom od 90 stepeni i radne zapremine od 647 ccm. Nešto su vam poznati ovi podaci? Da, u pitanju je dobro poznata V2 mašina koja pogoni razne Suzukijeve modele, može se naći i u Cagivi, pa i Hysong koristi osnove te mašine. Osnova je poznata, no nanovo je projektovan sistem za napajanje, kao i kutija za vazdušni filter uz usisnike vazduha. Zbog drugačijeg strujanja vazduha i izmjenjenog napajanja sada motor uspjeva da dosegne 80 KS i 52 Nm. U poređenju sa konkurencijom koja se nudi u Evropi daleko od toga da impresionira. Osim samog srca motora ostale komponente su više nego konkurete. Počnimo od rama koji je u neku ruku jedinstven. Jedinstven jer takvo rješenje nije ponudio niko prije u cestovnom modelu, naime, radi se o ramu koji je izliven iz jednog komada. Naprjed je izokrenuta teleskopska vilica prečnika 43 mm. Nazad je vilica izvedena iz jednog komada za čije kretanje je zadužen Ohlins amortizer podesiv po svim parametrima. Za kočenju su zadužena dva diska na prednjem točku prečnika 320 mm i jedan na zadnjem prečnika 210 mm. Kočioni cilindar proizvodi Brembo, a same diskove Goodridge. Iako snaga motora ne oduševljava toliko, ipak ne sumnjam da je motocikl izuzetno brz jer je težina motocikla nešto veća od 150 kg. Cjena? Za Evropu još nema informacije, no u državi gdje se pravi sa svim ovim naprojanim komponentima košta 7.995 dolara.

 

FisherMRX6501.jpg

 

FisherMRX6503.jpg

 

FisherMRX6502.jpg

 

DSCN0515.jpg

 

ATL_4196.jpg

 

ATL_4128.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Useo dizajn, lepo izgleda. Ipak me pomalo zabrinjava taj špicast završetak rezervoara. Ne daj Bože nekog udesa! Ne znam kako bi ga tada nazvao, "Štrojač" ili "OO eliminator" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ne verujem da će biti ta cena za evropsko tržište. U Amerikama su sva vozila jeftinija, ne znam zbog čega ta logika? Imaju lošiji standard? Mislim da će cena biti minimum 7995 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Siroma ljudi mislim bilo bi stvarno bezobrazno da placaju kao mi sto placamo sa nasim visokim standardima. Jbga kod njoh je sve novo 30% jeftinije nego kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja