Jump to content

Moto Zajednica

Fischer MRX 650 2010

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Neznam da li je motor već predstavljen na forumu, ja ne mogu da ga nadjem... ako jeste obrišite 8)

 

U pitanju je Minerva Fischer MRX 650

 

18VEX_big1fischermrx650966100.jpg

 

Motor je porijeklom iz Indonezije,a koristi Hyosung-ov V-Twin agregat od 650ccm.

 

Evo i specifikacije copy/paste....

 

Specification of ENGINE

Engine type 647 cc liquid-cooled 90 degree V-twin

Bore and Stroke 81.55mm X 62.0mm

Compression Ratio 11.47:1

Valve Train DOHC four valves per cylinder

Fuel Management Dual Mikuni 39mm

Ignition Computer-controlled digital with variable mapping

DRIVE TRAIN

Transmission Six speed

Final drive 525 Regina O-ring sealed chain

CHASSIS / SUSPENSION / BRAKES

Front suspension 43mm inverted telescopic with compression and rebound adjustment

Rear Suspension Ohlins single shock with adjustable ride height, compression damping, and spring preload

Front Brake Dual semi-floating 310mm disc, Brembo master cylinder, Goodridge steel brake lines

Rear Brake Single 210 mm disc

Front Tire Bridgestone, 120/70 ZR-17 radial

Rear Tire Bridgestone, 160/60 ZR-17 radial

DIMENSIONS

Rake 24.0 degrees

Trail 3.86 inches/98.0 mm

Wheelbase 55 inches / 1397 mm

Seat height Adjustable 29.5-31.5 inches / 749-800 mm

Actual Dry Weight, MRX 382 lbs / 166.47 kg

Actual Dry Weight, MRX (SP) 357 lbs / 157.4 kg

Actual Dry Weight, MRX (Race) 346 lbs / 150.59 kg

Fuel capacity 4.6 gallons

PERFORMANCE

Horsepower, crankshaft 80 @ 9550 RPM (with Ram Air)

Torque 52 @ 7500 RPM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mislim da je 80ks sasvim dovoljno s obzirom kog su ranga poreklo agregata i rama. Neb se ja tim igrao.

 

Suzuki SV 650...................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Salu na stranu...Hyosung je kopija Suzukija ( iz Koreje...ogranak Hyndaia) nema veze sa Kinezima...prilicno dobro su se pokazali...tako da ove estetske korekcije nisu stavljene na "bicikli"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

ili ste slepi ili ne zainteresovani i povrsni, ovaj motor ima svoj ram i elektroniku, ima samo hyosungov agregat...

 

Razumeli smo dobro...samo sam pokusao da ukazem da to nije los agregat i da nije promasaj staviti ga u sve to... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije los agregat nikako, cak oni saradjuju sa Suzukijem tako da nije ni bezobrazna kopija

 

Ali stvar je u tome da po snazi zaostaje za konkurencijom iste kubikaze bar jednu deceniju(80ks sa ram air), sad to bi sve bilo u redu samo da cena nije jednaka sa njima 8000dolara u americi, a ninja je 10000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa Suzuki iz istog agregata izvlači 72ks, ovaj Fischer ima napucaniju Hyosung-ovu verziju, ne znam koji je to konkurent jači

P.S. Mislim na konkurenciju sa V2 mašinama, ne sa rednim četvorocilindrašima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

A koji to sportski motor od 600-650 kubika ima V2 agregat?

I sta je to 80ks sa ram air-om, pa znaci da dok ubrzava ima tih 72 mozda i koji vise, a to je za sportski motor koji toliko kosta malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Jeste li vozili nekada supersportski motocikl...600, 1000ccm3 novije generacije...

To vise nisu motocikli to su bolidi...eksplozije snage koju treba kontrolisati sto cesto nije lako.....

Moj sin ima obicnog GT650 Hyosunga...verujte kada hocu da se opusteno izvozim uzmem njega...nemojte podcenjivati 80ks.

Ako se taj motocikl stavi u ozbiljan ram i ostale komponente...dobicete jako upravljivu masinu koju cete opako moci da poterate po krivudavim putevima gde preterana snaga nekada moze vise da smeta nego da valja....

Sta je 8.000 dolara za prosecnog Amerikanca......

Cesto sam kod njih sretao u oglasima da ljudi prodaju RR Japance uz objasnjenje.....ovo je previse...ili meni je moj zivot drag itd.....

Skoro smo isli po Bosni dvadesetak motora...jedan je bio od 125 ccm3. mislite li da je i malo zaostajao...varate se......

Tako i na ovu interesantnu simbiozu ja gledam sa simpatijama jer sigurno ima dosta ljudi...nebitno pocetnika...ili veterana kojima ce bas to leci i koji tako nesto traze....:moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Jeste li vozili nekada supersportski motocikl...600, 1000ccm3 novije generacije...

To vise nisu motocikli to su bolidi...eksplozije snage koju treba kontrolisati sto cesto nije lako.....

Moj sin ima obicnog GT650 Hyosunga...verujte kada hocu da se opusteno izvozim uzmem njega...nemojte podcenjivati 80ks.

Ako se taj motocikl stavi u ozbiljan ram i ostale komponente...dobicete jako upravljivu masinu koju cete opako moci da poterate po krivudavim putevima gde preterana snaga nekada moze vise da smeta nego da valja....

Sta je 8.000 dolara za prosecnog Amerikanca......

Cesto sam kod njih sretao u oglasima da ljudi prodaju RR Japance uz objasnjenje.....ovo je previse...ili meni je moj zivot drag itd.....

Skoro smo isli po Bosni dvadesetak motora...jedan je bio od 125 ccm3. mislite li da je i malo zaostajao...varate se......

Tako i na ovu interesantnu simbiozu ja gledam sa simpatijama jer sigurno ima dosta ljudi...nebitno pocetnika...ili veterana kojima ce bas to leci i koji tako nesto traze....:moto3:

 

Veoma lijepo rečeno :takoje: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja jesam od 128ks i nikad nisam rekao da je to los motor i da je 80ks p... dim ali, naprosto nema sta da trazi i da se kotira sa sportskim masinama i to je sve. Sta je 8000 za jednog amera tu je i 10 000 isto za istog amera

Pa i Aprilia RS125 kosta ko djavo(isto i Cagiva Mito) ali je bar najbolja u klasi tako da time i opravdava tu cenu

Onda se postavlja pitanje da li je ovaj motor uopste u klasi sa supersportskim ili ipak sa nekim GSXF i slicnim

ni oni nisu za podcenjivanje, umeju da budu zajebani ako se ne pazi sa gasom cak su i bolji nekih od supersportskih ali od pre deceniju ipo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovaj motor nije u klasi sa super sportskim, ovaj motor je u klasi sa sportskim modelima.

Supersportski je pistaš prilagođen za upotrebu na cesti, a sportski je motor namjenjen za svakodnevnu upotrebu sa balansom snage, ekonomičnosti i pouzdanosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ovaj motor nije u klasi sa super sportskim, ovaj motor je u klasi sa sportskim modelima.

Supersportski je pistaš prilagođen za upotrebu na cesti, a sportski je motor namjenjen za svakodnevnu upotrebu sa balansom snage, ekonomičnosti i pouzdanosti

 

Tako je :care:

 

Ja bih bas voleo jedan takav za Avalski put.... ne malo bi se iznenadilo puno R-ova sto im sa 80 konja "dahces za vratom"....:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ma jeste charugo ali nemoj da preuvelicavas, ovaj motor ne moze da se drzi sa nijodnom sportskom sesticom japanske proizvodnje, budimo realni, ali da je lepsi od vecine njih, jeste. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Neznam da li je motor već predstavljen na forumu, ja ne mogu da ga nadjem... ako jeste obrišite 8)

 

U pitanju je Minerva Fischer MRX 650

 

 

 

Motor je porijeklom iz Indonezije,a koristi Hyosung-ov V-Twin agregat od 650ccm.

 

 

 

Pomalo je neprecizno napisano jer Hyosung nema svoj V-Twin agregat od 650ccm. Preuzimaju ga od Suzukija (Charuga je kratko ukazao na to). Originalno se ugrađuje u SV, V Stroma i sada i u Gladius. Cagiva ga ubacuje u svoj Raptor, a Hyosung u GT650 i u Aquilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja