Jump to content

Moto Zajednica

Prepravka u Supermoto

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stigli mi SM tockovi, pa bi mi trebalo par saveta kako da uradim prepravku.

 

Na srecu, zadnji disk je isti kao na enduro tocku, pa zadnja klesta ne moram nista da prepravim, odgovara i sirina glavcine, tako da ce i lancanik da se uklopi bez problema. Moracu da napravim nove podloske, ali to je najmanji problem. Posto felna ne stoji na sredini viljuske, odnecu tocak da mi prepletu zice i pomere felnu u odnosu na glavcinu za 6 mm u stranu. 

 

Oko prednjeg tocka ima vise posla, moram da uradim distancer za klesta jer je nov disk veci za 20 mm od starog na enduro tocku, takodje jednu stranu tocka moram da skinem na strugu i napravim "usice" za pinjon jer ne moze da stane pinjon za brzinomer, a i SM tocak nema usice za pinjon. Da li je dovoljno da distancer za klesta bude od 5 mm debelog gvozdenog profila ? Ako imate jos neki savet, dobrodosao je, ovo prvi put radim, pa nisam bas upucen. 

 

Evo slika kako to sve izgleda

 

IMG_2570800x600.jpgIMG_2574800x600.jpgIMG_2573800x600.jpgIMG_2572800x600.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pratim i veoma me interesuje. Nadam se da ces ceo proces ovako vizuelno dokumentovati. I operi motor ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ocekuje me isti posao stim da ja nazalost nisam uspio nabavit zicane felme . Tockovi koje sam nabavio su vec bili postavljeni na jednom ttru a kako vlasniku ne trebaju ja sam ih uzeo ali avaj u medjuvremenu prodam mog ttra gdje je sve pasovalo i sad ocu da ih stavim na wra. Kad stane i ako stane kisa bacam se na posao.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

He he znao sam da će morati ovaj motor da se preradi u SM, samo sam čekao! :takoje: ! A baš ima komplikacijica a, nije sve šraf na šraf...Samo polako, i sve lepo da napakuješ, i uživancija! Srećno.

:aha:

I da, koliko koštaju felne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Gledao sam te felne pre par nedelja. Originalno su sa Sprint Apollo-a valjda.

Prednja osovina 15mm a zadnja 17mm. Kako si ih spakovao na DRZ-ove osovine koje su, cini mi se 20mm obe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Platio sam ih 150e. Ne znam od kog su motora, prodavac kaze da su od nekog KTM-a, mada ja ne verujem u tu pricu.  Lageri su 20mm unutrasnji precnik, tako da original osovine od drz-a original upadaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Gledao sam te felne pre par nedelja. Originalno su sa Sprint Apollo-a valjda.

Prednja osovina 15mm a zadnja 17mm. Kako si ih spakovao na DRZ-ove osovine koje su, cini mi se 20mm obe?

Jaoo pa vidim poznate mi felne, a i gume originalne? :lol: Gume bi morao da staviš kvalitetnije za tu snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Platio sam ih 150e. Ne znam od kog su motora, prodavac kaze da su od nekog KTM-a, mada ja ne verujem u tu pricu.  Lageri su 20mm unutrasnji precnik, tako da original osovine od drz-a original upadaju. 

 

Jel su to ove felne?

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54220-tockove-17/page__view__findpost__p__935969

 

Meni čovek rekao 15 i 17mm pa sam zato odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja se ne bih zamlaćivao sa pinjonom nego lepo u radnju za bicikle i kupio digitalni brzinomer.Čini mi se da je to lakše i jevtinije rešenje,košta oko 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

 

Platio sam ih 150e. Ne znam od kog su motora, prodavac kaze da su od nekog KTM-a, mada ja ne verujem u tu pricu.  Lageri su 20mm unutrasnji precnik, tako da original osovine od drz-a original upadaju. 

 

Jel su to ove felne?

http://forum.bjbiker...post__p__935969

 

Meni čovek rekao 15 i 17mm pa sam zato odustao.

 

Jesu te felne. Ima reducira koji su 15 i 17 mm (ubaceni u lager), kad se oni izvade onda je 20mm. 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pratim i ja druze . Samo napred ima da bude do OO kad ga napravis . Kad budes neki dan majstorisao javi da se provozam ako bude lepo vreme da ti pravim drustvo . Pre planiranja pitaj prvo da li je moguce da se zbog zica pomere tockovi za 6 mm . Mislim da moze ali proveri . I javi pa da se vidimo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Odlično si se snašao... sad ću i ja tražim takve za DR-a. :takoje:

 

Jel pišu negde na felnama dimenzije? Koje su dimenzije guma koje su trenutno na njima, a koje planiraš da montiraš?

I nemoj da pereš motor... greota za DRZ-a da bude čist :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sta ima da ga perem kad za vikend opet idem u blato, nije mnogo prljav kakav zna da bude   :D

 

Na felnama ne pisu dimenzije, a gume su 110/80-17 i 130/70-17. Prednju ostavljam istu, a zadnja ce da bude 140

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Sta ima da ga perem kad za vikend opet idem u blato, nije mnogo prljav kakav zna da bude   :D

 

Na felnama ne pisu dimenzije, a gume su 110/80-17 i 130/70-17. Prednju ostavljam istu, a zadnja ce da bude 140

Zadnju idi na 150/60... to mu dodje neki standard za SM :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Nikad od Ace pravog endurasa!! :D:moto3:

Prosle zime sam to isto radio na KTMu i u proljece kada sam sve zavrsio prodao sam tockove !!Ako podem na duzi put cilj ce vjerovatno biti neki putevi gdje mi opet trebaju enduro tockovi ,odlucio sam da umjesto SM felgi kupim jos jedan set enduro felgi i na njih stavim gume tipa TKC ili Mitas e09 ,a na ove sadasnje cross gume za po Romaniji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

E pa kako ovo bez mene prolazi :) Ja sam zimus napravio felne za svog DR-a, za moj

ukus su mi malo uzane te koje ti stavljas aco, ja sam napred stavio 3.5x17 i 4.0x17,

a hteo sam da stavim 4.5x17. Mada mala je razlika, a jeftinija guma (inace veliki sm

tockovi su 4.25x17). Neces nista resiti stavljanjem sire gume, samo ce ti losije motor

lezati i vise se trositi guma. Ja sam stavljao nazad 160, ali se savije, 150 je idealno.

Napred naravno 120-ka. Najjeftinije resenje livene felne, a i poprilicno zahvalno moram

reci, tubeless gume i udri. Evo malo slika pa cu uzput:

 

25606_1408127440029_1137723601_1493139_1247761_n.jpg

Vako to izgleda, doduse i rep je kasnije namesten, prednji tocak Ducati (svi su imali iste tockove tih godina tako

da moze biti monster, 748, 916...) a zadnji TDM850. E sad sta je zgodno kod TDM-ovog tocka, sto je lancanik isti

kao i na Superteneri a ona ima lanac 520 (TDM ima 525 lanac, ali su rupe za pasovanje iste). Sto znaci da ne moram

da pravim svaki put lancanik. Posao obavlja i TDM-ov lancanik, samo se stanji za jedan milimetar, hod 520 i 525 su isti!

Posto prednji tocak nisam uzeo sa diskom, skidao sam sa prednje glavcine dosta materijala da bi napravio medjuplocu pa

onda na nju nazubljeni disk od 320mm. Naravno distancer odgovarajuce debljine (mislim da sam isao na 7 ili 8mm). Nosac

zadnjih klesta sam isto morao da pravim nov, iako je disk istog promera kao i DR-ov, al kad dodje do prepravke nosaca

to i nije bitno. Prednji tocak i nije tolko zajebano naci gde treba da stoji, ali treba obratiti paznju na zadnji, posto

ne stoji u centru vile!! Zadnje vile su uglavnom asimetricne!

 

Evo jos jedne u voznom obliku

IMG_0013.jpg

 

I jedne koja pokazuje sta se desi sa gumom kad je za broj veca

IMG_0040.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

прва лига квариша...

иначе, ако се ставља шира гума од предвиђене, ићи на највиши профил /90, и најмање ће се деформисати кад је фелна уштине. мада, онда ће дупе да плива и меша ко блесаво.

треба бре наћи ваљане фелне, јер јебига, или ће да личи на супермото, или ће диде ко један.

 

ко оће да ради ХТ, сећам се једне коју сам имао пре, (нисам ја буџио), легле су ливене 17-це од GSX600F из неких 80-их, а за преправку је требало, невероватно, само пар чаура - дистанцера на осовинама. упасовало се све остало боли глава.

 

RI3YG_1286395152742.jpg

 

:D<_<

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja