Jump to content

Moto Zajednica

Trzisna inspekcija zatvorila radnju Roberta iz Ade

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Republika Srbija

Ministarstvo Trgovine i Usluga

Sektor Tržišne Inspekcije

Odeljenje u Kikindi

Dana 09.11.2010

Br. 330-334-00739/2010-06

 

 

 

 

Dana 08.11.2010 republicki trzisni inspektor je izvrsio kontrolu u Adi, ulica Doša Andraša 1, i utvrdio da se Robert Mičiz bavio nelegalnom proizvodnjom i prometom auspuha za motorcikle. Rešenjem je zabranjena dalja nelegalna trgovina i podneta prekšajna prijava kod nadležnog organa, odnosno krivična prijava kod Ministarstva Unutrašnjih poslova, kao i prijava ZIS (zavodu za intelektualnu svojinu) za povrede robnih marki koje imaju registrovane licence u Republici Srbiji.

 

 

S poštovanjem,

načelnik Tržišne Inspekcije Severno Bačkog Okruga

Milosav Bulatović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Pa jbg steta ali ako si radio kao sto kazu u resenju sta si mogao da ocekujes?

Rad neprijavljenih servisa moze da prolazi jedno vreme ali ne doveka, davno behu 9o-e, sada samo cekaju da se malo razradis i dodju ti u goste. Pride ako im neko jos da i adresu...

Steta stvarno, pokusaj nesto da izmuvas ako mozes :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

I sama konkurencija je u stanju da navuce bedu na vrat..

 

U startu je ok rediti iz ilegale..ali kako se posao siri..mora se uci bar delimicno u regularne tokove..

drzavi harac..i kakve takve knjigovodstvene papire..bas zbog ovakvih situacija..

jako mi je zao da covek koji se toliko trudi u svom poslu..ovako nahebe..

 

Mozda ce proci sa vecom novcanom kaznom, no pitanje je dal ce moci vise ikad legalno da radi..

 

brendirane nalepnice su to..

a ja sam bas stavio njihovu race..a ne akrapovu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ko je uopste postavio temu?

 

To je pravo pitanje. Voleo bih ako se neko cuo sa Robertom da nam potvrdi ili demantuje ovu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ako Robert nije izgubio volju za rad bice jos lepih topova. Najmanji je problem da se registruje na nekog drugog i da pravi lepotane kao do sad. Pod uslovom da je vest tacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Utvrdjeno je da ovo gore nije napisao Robert, tako da ce dalja sudbina teme zavisiti od njega, mada bi ja najradije obrisao ali sacekacu da cujem sta misli gospodin Robert.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Baš šteta. Nije smelo do ovoga da dođe. Ipak se razradio biznis, i moralo se očekivati da neko želi da "komšiji crkne krava"...Kada bude ponovo proradilo, nadam se da neće toliko uticati na cene.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

S' obzirom na onaj post juče o "istini o BJB" pa sad ovo danas, ne bi me čudilo da je patka u pitanju.

A da ga je konkurencija "nahvalila" kod inspekcije - to sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sramota je ovo cime se nelojalna konkurencija sluzi.

 

Robert me je obavestio da ce radnja u najskorijem roku ponovo raditi ali legalno registrovana. Do sada nije registrovao jer on kao 100% invalid nije imao prava na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Strašno je kako se sprovođenje zakona i ''treniranje strogoće'' demonstrira na malim, porodičnim preduzetnicima a u ovom slučaju još i osobi koja ima invaliditet. Sve bi bilo u redu da je takva efikasnost prisutna u svim drugim slučajevima a i vrabci na grani znaju da to nije tako.

 

Jasno je da sve što je protivzakonito odnosno nelegalno treba da bude sankcionisano ali da je malo pameti i ljudskosti u državnom aparatu, znali bi da njihov zadatak nije samo izricanje kazne već pre svega preventivni rad. Njihov posao ne treba da bude stvaranje socijalnih slučajeva nego stimulisanje i podsticanje svakog ko ima neku ideju, znanje i preduzetničku volju, na legalan rad.

 

Umesto da poreski inspektor posavetuje Roberta i uputi ga kako da u šumi inače nebuloznih propisa pronađe način da legalno posluje i da mu ostavi razuman rok da reguliše status svog biznisa, oni jednostavno stave katanac na radnju i odrape kaznu. Pri tome to urade tako da čoveku prilepe etiketu ni manje ni više Bog zna kako opasnog kriminalca.

 

Tužno da tužnije ne može biti.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Upravo to.

Umesto da omuguce malim firmama da rade na pravi nacin oni odmah katanac. Ne kazem da robert ne treba da placa porez i ostale dazbine ali da opomeni nekog prvo daj mu neke povlastice.

Kao sto je neko rekao pa i u drzavnom interesu je da nesto posluje i radi i da se kapital obrce.

Naravno da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Strašno je kako se sprovođenje zakona i ''treniranje strogoće'' demonstrira na malim, porodičnim preduzetnicima a u ovom slučaju još i osobi koja ima invaliditet. Sve bi bilo u redu da je takva efikasnost prisutna u svim drugim slučajevima a i vrabci na grani znaju da to nije tako.

Tužno da tužnije ne može biti.

 

Tako se kod nas trenira strogoća. Ja sam dobio poziv kod sudije za prekršaje iz razloga što sam za suprugu kasnio par meseci sa

uplatom doprinosa. Iznos sam uplatio sa svom kamatom 6 meseci !!! pre poziva kod sudije... Suma je bila 22 hilj.dinara. Uglavnom,

kazna je u rasponu od 50 do 500 hiljada !!! Da napomenem da suprugu po zakonu ne moram da prijavim. Kao da su izvijali sve doprinose

za silne ljude koji ostadoše bez posla u kojekakvim malverizacijama i njihove plate. Ali tako to ide....I onda oni sami sebe ( i nas)

lažu kako doteruju stvari u red... BANDA. <_< <_< <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Mnogo toga se na ovom a i na drugim forumima lepo čita.

Postoje PM (PP) koje se koriste uglavnom za ogovaranja,

pa nije ni čudo što se ovo desilo i što će se sve još dešavati.

Ne treba biti mnogo pametan i putem neta razotkriti neke stvari koje ne moraju biti baš toliko očite.

Realno žao mi je pojedinih osoba kao ova navedena a čoveka znam samo iz postova i ništa loše nema o njemu.

Zakon gleda drugačije a kopiranje brendova je ipak prekršaj; ne branim inspektore, ali oni rade svoj posao a mi treba da imamo u vidu da "ako nešto radiš sa namerom takvu i posledicu očekuj".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Mnogo toga se na ovom a i na drugim forumima lepo čita.

Postoje PM (PP) koje se koriste uglavnom za ogovaranja,

pa nije ni čudo što se ovo desilo i što će se sve još dešavati.

Ne treba biti mnogo pametan i putem neta razotkriti neke stvari koje ne moraju biti baš toliko očite.

Realno žao mi je pojedinih osoba kao ova navedena a čoveka znam samo iz postova i ništa loše nema o njemu.

Zakon gleda drugačije a kopiranje brendova je ipak prekršaj; ne branim inspektore, ali oni rade svoj posao a mi treba da imamo u vidu da "ako nešto radiš sa namerom takvu i posledicu očekuj".

 

Koliko je meni poznato Robert nikada nije krio niti pokušavao da svoj auspuh prikaže kupcu kao da je to Akrapovic. Naprotiv, javno je isticao da je to njegov proizvod a nalepnice Akrapovica i drugih su na Robertove auspuhe stavljali oni koje je blam da voze vrhunski i majstorski napravljen auspuh proizveden u Srbiji.

 

To što je Robert podlegao takvim zahtevima kupaca i dozvoljavao im da u njegovoj radnji zalepe tuđi brand na njegov proizvod jeste greška ali definitivno nije falsifikovanje licencnog proizvoda. Svakom kupcu je jasno predočeno šta kupuje i svaki kupac je licno birao šta će zalepiti na Robertov proizvod.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja