Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To se isto dešava kod svih vozila kad kvaćilo ne odvaja dobro . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

U leru mora da se izbaci iz bilo koje brzine. Nesto nije dobro. Ili sajla ili burzir ili samo kvacilo. A mozda je sve dobro samo nije nastelovano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala obojici za info! Bitno mi je da suzim problem. Najgore mi je kad se naviknem na los sistem pa bih to da resim u korenu pred ove predstojece Vespa skupove. Inace me sluzi jako dobro. Mada moram da primetim da ima svoje dobre i lose dane ali nekako mi draga zbog toga. Tipa dani kada svi migavci rade (sto je sada slucaj vec par dana) ili kada ima neujednacen rad na leru, povecanje obrtaja iz cista mira i sl. Cele nedelje susta kontra, prede kao mache :D

Imao sam pre dve nedelje slucaj da je, dok sam stajao na semaforu, iz cista mira povecala obrtaje i nije htela ni da se ugasi na kluc. Pa sam ja zavrnuo gorivo. I posle toga kao da nista nije bilo.

Ziv stvor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Evo sta se desi kad se ne dotezu srafovi...:( :D

Juce u saobracaju se ugasila, pod punom ratnom opremom protiv kise (koja je stala ko za inat) i nasred raskrsnice.

Srecom..na vreme sam otkrio pa je tezi kvar (mozda i pozar) izbegnut. Prakticno je kleme samo zalepljenost drzala na akumulatoru a kad je spalo, motor se ugasio "iz cista mira". I onda verglaj, na dugme, pa kurbla... Dok nisam skinuo bubreg i zatekoh ovo/.Pamet u glavu!

PEH.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Urose, tvojoj vespi akumulator sluzi samo za elekrostart tj alnaser i sirenu. Sa paljenjem na kurblu nema veze. Tvoju vespu mozes voziti i bez akumulatira samo sto ces imati losu sirenu.

To sto se ugasila moze biti od vlage tj kise ali nikako sto je spala klema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Igore,

Vrlo verovatno je to bio scenario ali je isto tako upalila tek posto sam vratio kleme. E sad, moguce da se poklopio trenutak kada je vlaga nestala. Sve u svemu ocigledno joj pljusak nije prijao. Danas joj je zamenjena sajla kvacila, uradjen mali servis, sredjene instalacije i jos par stvari tako da je sutra cekam kao ozeblo sunce. Kola nemaju smisla u Beogradu vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Moze neki predlog za kacenje bedza? :D

Uzeo sam ove nitne u lokalnoj radnji medjutim one podrazumevaju dodatno prosirenje rupe na bedzu. 

U subotu cu morati da svratim na buvljak kako bih eventualno nasao sraf sa lepom glavom a koji je promera rupe. Naravno burgijanje karoserije se podrazumeva.

Znam da ima i opcija sa duplom samolepljivom trakom i magnetom...

Bedz.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pogledaj po radnjama, il pijacama - buvljaku, ovih pop nitni ima u raznim debljinama ( ima i vrlo tankih ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Juče sam natrčao na ovaj video, :maloljut: kakvi vandali i divljaci ovi na Filipinima :gaa:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=nHZRxk5aUms

 

Kao sad će oni da regulišu krijumčarenje vozila tako što će za primer da unište 100 zaplenjenih Vespi nelegalno uveženih :grr:. Biće pre da se uvoznik nije dovoljno učipio političkoj strukturi pa su rešili da ga nauče pameti.

Greota, sve nove Vespe PX, mogli su da ih prodaju bilo gde u svetu i da upotrebe pare da opreme neki dom za siročad ili da nahrane gladne i nezbrinute u svojoj zemlji ili bilo šta drugo - sem ovog brutalnog uništenja :neznam:.

U civilizovanim zemljama Vespe se restauriraju i paze kao kultni znak jednog vremena i načina života, kao univerzalni i globalni trend prepoznatljiv svakom na ovoj planeti. One stare sa nama, ali njihova vrednost i sentimentalno i materijalno raste sa godinama...

U onim drugim zemljama ih gaze buldožerima :jok: :lud:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Поштовани, овим путем Вас молим за помоћ око куповине Vespa PX 150 из 1984 године. Наиме, у прилици сам да купим горе наведени модел Веспе по цени од 500 евра. Према речима продавца, на истој је замењен клип, стублина.... Лаик сам што се тиче мотора уопште, па вас молим за помоћ. Да ли је горе наведена продајна цена реална за то годиште?? Такође, веспа има стару белу таблицу, регистрована је на 50 кубика. Да ли ћу имати проблеме приликом регистрације и пребацивања на жуту таблу. Веспа је увезена као да има 50 кубика, царинска декларација је на 50 кубика. Шта је све потребно за регистрацију и за добијање нове таблице? На сликама ће се видети да цури уље, продавац ми је рекао да је то из мењача, означио сам где цури уље, да ли је то велики квар и да ли је скупа поправка.

 

Унапред хвала на помоћи.

Поздрав до следећег писања.

20180621_131635.jpg

20180621_131642.jpg

20180621_185632.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

zdravo tema zamrla dosad mislim da si sve sredio i da se lepo vozis nisi je puno platio .za registraciju obratis se agenciji .za curenje ulja nije merodavno to sto kapa na beton uzmes krpu pa lepo ocistis ispoliras masinu ispod da si sija upalis motor pa posmatras odakle ce da krene a bogami ima vise mesta odakle curi ulje kad utvrdis napises ovde na ovom divnom forumu ima ovde dosta eksperata za vespe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa da potražiš vlasnika i vidiš šta je sa papirima. Ako su izgubljeni vlasnik ( onaj na koga se vodi ) bi trebalo da bar zna registarski broj, pa da preko broja potraži u SUP - u i da mu izdaju duplikat.  Ako nije bila registrovana, onda ići u radnju gde je kupljena pa videti sa njima da mu izdaju kopiju računa . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Moraćeš da se malo raspitaš po SUPu da li mogu da ti pronađu ko je bio vlasnik po broju šasije. Ako ne mogu onda je Vespa "stranac" i tu nema rešenja koje bi bilo u skladu sa zakonom. 

 

Elem, sad ja ima jedno pitanje za poznavaoce Vespe PX i veoma je ozbiljno mada će nekima zvučati kao potpuni debilizam, ali problem je stvaran. Pre oko 6-7 medeci sam u delove rastavio svoju PX-icu, mašinu sam sređivao sam i vaoma sam zadovoljan kako sam to odradio. Međutim, školju sam nosio na peskarenje i potom kod farbara a usled proteka vremena sam zaboravio koliko sam mu delova odneo, uspevam na nabrojim 10, a sve mi se čini da ih je bilo 11. 

 

1. Prednji blatobran

2. Kljun

3. Donji deo guvernale

4. Menjač

5. Gornji deo guvernale

6. Kasetica

7. Šasija

8. Levi bubreg

9. Desni bubreg

10. Nosač za tablicu (nije uobičajen neke Vespe ga i nemaju) 

 

Ako sam nešto ispustio vi dodajte. Stvarno nije zavitlavanje ide lepo vreme pa bih malo i da ga iskoristim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kaseta može da se rastavi na nekoliko delova. Prvo samo kućište, pa onda vratanca i na kraju pregrada koja ide iznad kasete. Nemaju je svi, možda može to da bude

...ali ona ne bi ni trebalo da se farba u boju karoserije, mahom je crna ili siva (izuzetno retko na foru hroma)...kao i ukras na blatobranu i plastika ispod tablice skroz nazad između bubrega.

U zavisnosti od modela nekada se farba i gornji deo rezervoara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav Vesparoši, planiram da uskoro postanem novi član. Zanima me Vaše mišljenje o Vespi Cosi 125ccm, znam da imam onaj problem sa kočnicama i da el.sauh brzo crkava. Da li se on može zameniti za onaj kao na Px. I priča se da više troši, koliko je to otprilike ,,više" ? Hvala unapred na odgovorima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Što se mehanike tiče...mislim prvenstveno na motor, Vespa i Cosa su praktično identične.

Cosa je pokušaj da se Vespa malo modernizuje, međutim to nije naišlo na razumevanje u publici.

Ne znam da postoje neki aftermerket kitovi da se reši elektroventil i sauh...

Karburator "obične" Vespe pasuje, međutim, morala bi nekako da se reši komanda sauha, manuelnog.

Nisam se nešto nagledao tih Cosa...i mogao bi, za razliku od Vespe gde je izbor mnogostruko veći, da nastane problem pri nabavci delova koji su baš baš isključivo za nju....poput recimo jedne banalnosti kao što je staklo migavca...

Tako da, ako je recimo zaista u odličnom stanju, možda je i vredi uzeti, ali eto imati na umu da bi mogla da stoji malo duže da bi se rešile neke stvari...a i ne treba je previše platiti, jer sigurno ne drži vrednost kao sestra joj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

moze se skoro sve prepraviti osim kocnica.

vec  sam to radio dosta puta i radi....a sto se tice delova i njih nabavljam.Nadam se da ce tako i ostati posle ovoh haosa kojinas je snasao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
On 4/18/2020 at 9:47 PM, Tokili said:

Pozdrav Vesparoši, planiram da uskoro postanem novi član. Zanima me Vaše mišljenje o Vespi Cosi 125ccm, znam da imam onaj problem sa kočnicama i da el.sauh brzo crkava. Da li se on može zameniti za onaj kao na Px. I priča se da više troši, koliko je to otprilike ,,više" ? Hvala unapred na odgovorima :D

Tacno je da je zahtevnija za odrzavanje od Px-a ali ,kad kupis i izmenjas sve sto ne valja,sluzice ti sigurno 15 godina bez problema!Ja na mojoj menjam kociono ulje svake druge godine ,sve funkcionise vrhunski!Naravno ko voli COSU !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja