Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Aaa je*es forum koji nema temu o ovoj fascinantnoj spravi koja jednostavno odbija da zauvek udje u istoriju. Posle 30 godina je vracena u proizvodnju!

 

Zanimaju me vasa iskustva, ako ste je posedovali i imali pa i generalno sta mislite o njoj.

 

2163.jpg

 

 

Ja je nikada nisam imao niti vozio, jedino sam je zagledao. Jednostavno ih obozavam :moto3: Cak sta vise jedno vreme sam bio mnogo zagrejan da je kupim, da je tada jedan lik pristao da mu dam svoju Apriliju u zamenu sada bih vozio zutu PX200. Doduse nije prihvatio i ostalo je ovako kako jeste i ja sad imam u planu da kupim nesto vece ali ta Vespa mi ne da mira. Ima nesto sto privlaci. Ne znam kako da vam objasnim, znam da to slabije koci od maksi skutera, ne ide bas brzo, ima 10 tockove, nije bas za duge relacije ali opet zelim da je imam. NEkako srce protiv racionalnosti. Bas juce sam dobio ponudu za zamenu i ne da mi djavo mira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Šta reći - majka svih skutera. Vanvremenski motor. Nisam ljubitelj Vespi ali sam veliki poštovalac.

Čitajući putopise sa susreta ljubitelja Vespi oučio sam veliki fanatizam koji gaje vlasnici tih motora

prema svom "čedu". Svi mi volimo svoje motore ali mislim da bi nam svima dobro došlo malo tog

"fanatizma" koji imaju vlasnici Vespi...Ja jednostavno kad god je vidim negde parkiranu moram dobro

da je zagledam. A ne bih je nikad kupio. Ne umem to da objasnim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

To je Vespa.

The skuter.

Kada nekom kazes skuter ovo je ono na sta pomisli, a neko malo upuceniji odmah se seti i rucnog menjaca i kurble.

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Isao sam sa drugarom u Koceljevu da kupi komada jedan PX200E Plave boje.

Meni se nesto nije svideo, malo je bio ogreban al ajd da teramo.

Kad sam posle par dana u BGD-u uzeo da probam...nisu mogli da me skinu

Vrhunska sprava,uvek u modi, ima smekersku notu, a nema akumulator,rolnice,kais,CDI (ima dukatijevo paljenje)bendix... i jos milion sitnica koje crkavaju.Kupis motor po zelji i OBAVEZNO PX200E za po gradu da se ne smaras sa motorom gde mu NIJE mesto!

Pravi skuter da se tera po gradu, na kafu, do devojke/svalerke...

Ma jednom recju vrhunski italijanski smekerski stroj!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Posedovao sam PX,PK,cak i indijsku LML.

Sa izuzetkom PK,sve su to neverovatno izdrzljive sprave.Mehanicki krajnje jednostavne,pa slabo sta tu moze da se pokvari.

Malo su nezgodne za popravku,ali pravilo je da se JEDNOM uradi sve sta treba i onda samo teraj......

Moj licni rekord je 18000km bez pipanja,ali sam prethodno uradio sve sto je trebalo jer sam je uzeo polovnu.Znaci posle intervencije,zlikovacko izrabljivanje i nista!!!

Gde sve nisam sa njom otisao....i vratio se!

O besmrtnom smeku i pozitivnoj energiji koja zraci i dan danas iz ovog onovremenog cuda tehnike,necu ni da govorim.

Znaci TO je skuter.Sve ostalo su plastikanci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

PX je jedan. Sa mojom "Jelom" obisao sam celu Srbiju a i malo Hrvatske.Nije da je hvalim ali je neunistiva.Za sada gazi 26000 i broji kao da je iz prodavnice izasla.Brat ima isto PX 200 E iz '84 god i gazi 94000 nepune bez otvaranja masine.Sem jednog semeringa na radilici i dva farbanja masina radi kao sat.

Sledce leto imam u planu Valjevo-Ulcinj-Umag jednu malu voznjicu za svoju dusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja ne volim skutere, ali vespu bih tako posedovao... Alekre, ti vozis skuter, menjaj za vespu kad se vec dvoumis. Ko bre kupuje motor razumom? Ja zato i vozim matoro gvozdje. Sto ga volim, a mogao bi i nesto novije da uzmem. Al sta cu kad volim prosto. Pa jel ima neko ko nije barpozeleo da vozi vespu? Meni su tri zelje bile da vozim - bmw r-25, vespu i bubu (automobil). Probao sam samo ono prvo. Nemoj posle da sanjas da vozis vespu, a ne mozes vise da je nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ma ona je i sve i nista, moja prva ljubav i kupicu je opet kad tad. Px200 crvena 83god sluzila me kako valja- radila kao sat. Proklizao jednom kroz crveno sa sve cerkicom medju nogama, bilo cupavo ko na spidveju ma Bog nas pogledo, popizdio i prodao je odmah i od tada samo na velikim motorima sa velikim tockom koji koce :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mali tockovi-zabluda mnogih.Mozda malo ne obicno za prvu voznju ali dobre gume michelin s83 ili sm1 voze bez problema i na klizavom i na suvom.Jedna od bitnijih stvari su i amortizeri na koje mnogi ne pridaju paznju.Ako su dobri amortizeri i gume dobre firmirane voznja je sigurna i bezbedna.Mnogi promene samo gume a amortizer kad treba da odradi kako treba-ne odradi svaki motor ili skuter ce zaplesati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

U idealnim uslovima si u pravu aliii nasi putevi , rupe ,sahtovi podignuti i ispusteni su nocna mora za male tockove . poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U idealnim uslovima si u pravu aliii nasi putevi , rupe ,sahtovi podignuti i ispusteni su nocna mora za male tockove . poz

Mislis da je u Rimu bolje?

Oni jos uvek imaju mnogo ulica sa "kockom",a prilicno ih i fali.Problem ogroman,a oni zuje ko blesavi.Zamisli jos kad je mokro :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedna od bitnijih stvari su i amortizeri na koje mnogi ne pridaju paznju.Ako su dobri amortizeri i gume dobre firmirane voznja je sigurna i bezbedna.

 

Potpuno se slažem - točkovi, gume i amortizeri rade zajedno kao sistem i tako ih treba i gledati.

 

Prošle godine sam bio u Rimu, i stanje puteva po gradu ipak je bolje nego npr. u Beogradu, ali ne mnogo. Uzdužni talasi u asfaltu i slična ulegnuća su uobičajena (verovatno zbog visokih letnjih temperatura) ali onih kratera i loše iznivelisanih šahtova ipak ima manje.

 

Čini mi se da, ko se više-manje vozi po centru BG, može opušteno da koristi skuter malog točka. Ipak, ja se ne bi usudio do Resnika, Borče ili Grocke (izuzev ako napamet znam raspored rupa - i to se nauči :hej: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

Posedovao(preceznije-cale) PX 125, '83. Van vremenski motorcic. Siti smo se izvozali cale i ja. Kad smo je uzeli, bilo mi je zanimljivo prvo vreme. Onda kao da me je smorila. Cale uzeo novu super 9-u, i jedno vreme vespu nisam pogledao. Al' jedan dan rek'o ajd' da obidjem djir po ulici cisto iz zezanja, al' se ta ulica malo oduzila u ceo kraj.:D

Posle toga, dok je nismo prodali, kad god sam mogao-vozio sam je. Imali smo je oko godiunu dana. Zamenili lamelice, i prednji amortizer. Radila k'o sat, a tresla kao zmaj. I dalje je nepre*ebiva...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ja sam se sa drugarima iz Drustva Ljubitelja Vespe-Vespasian Beograd ove god.propisno navozao...cak smo i do IgoraVA u Valjevo tigli...

Takodje su moja dva druga iz kluba zajedno sa Igorom isli i u Zagreb na Cro vespu...

 

mali tocak kazu velika briga, a veliki tocak mala briga...slazem se delimicno...

ali bas zato sto imam mali tocak i vise pazim...

dok sam vozio kawu misam toliko razmisljao o tome vodeci se ovim prvim komentarom...

tako da sve je isto svugde treba paziti, a takodje imati i dobre kocnice i gume i amortizere..

 

vozim novu Vespu, automatik 2001. pa kada je dam nekome ko vozi stariju tipa PX treba mu prilicno da shvati da kocnica na et 4 hvata odma i da koci ma pogled....

 

uglavom pazljivo ali sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Vrbas, Vojvodina
  • Motocikl: vespa pk 50 xl

Koje su razlike izmedju px 125 i px 200 u smislu potrosnje goriva, brzine, cene delova? Sta bi jednog coveka navelo da kupi px 125, a ne px 200, i obrnuto? Pozdrav! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam na Vespi PX200 polagao voznju, kada sam je video pomislio sam ,,gde na ovom da polazem.. ali posle prve voznje, kao i ostale, nisu mogli da me skinu sa Vespe.

Ali opet, sto kazu neke kolege, postujem je, ali je ne bih kupio.

Bar ne za sada! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

@vladom:

vise je stvar zelje i potrebe....kao i kod novijih skutera 125, 150, 200.......itd.

sto se delova tice da kazemo da 70% stvari pasu na oba modela jer je sasija ista.

razlika u potrosnji na otvorenom do pola litre, u gradu nesto veca razlika. prosecna potrosnja 200 je oko 3.5 na otvorenom...

ja pored maxi scootera imam i Px200e, od manuelnih najbolji model Vespe.

tema da je poceo opet da se proizvodi po meni i nije neki potez, vise otimanje para nostalgicarima, jer za cenu od 3.500 e moze da se pazari savremenija masina.

naravno 200 je brza, a cena za obe u oglasima i nema neku razliku :neznam:

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Razlika izmedju 125 i 200 :

Klip cilindar glava radilica kvacilo prenos. Nista ne odgovara sa jedog na drugi model.

Delovi za 200 su prilicno skuplji. Zajednicki delovi su lezajevi,semerinzi,krst menjaca i struja tj svi elektro delovi.

200 ideeeeeee kao vetar. I 125 ne ide lose i dobra je,samo malo u brdu slabija i pod dvoje. Ostalo kako su u prethodnim postovima napisali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naidjem danas na ove nasivke u gradu i pazarim dva komada :

 

img0831-800x600.jpg

 

Nisu nesto veliki ( 2,5 * 5 cm ), zato sam i stavio upaljač pored da se vidi veličina. Mozda će nekom biti zanimljivi. Cena im je 100 dinara za komad. U radnji je ostalo još tri komada ( jedan plavi i dva crvena. Pitao sam prodavačicu dal imaju još, rekla je da moram pitati gazdu. Ako neko hoće, mogu mu kupiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Kupuj sva tri za mene. Evo ti moj mob pa se dogo aramo oko placanja i slanja.

060-5199971

I naravno oduzicu se pa bar jednom turom pica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dogovorio se sa Igorom, odose sva tri njemu. Videcu sa ovima u radnji dal će još dobijati ako bude još neko zainteresovan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja