Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED

Zeki,druze trosi 4,8 na 100 km,600 grama više od Px-a,razlika u udobnosti i kocnicama ,voznim karakteristikama je neuporediva!Da napomenem da Px-a ipak najvise volim jer je jasem preko 35 godina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VESPA PX200e 84',Vespa COSA 200,BENELLI TRK 502X RED
On 6/24/2020 at 9:09 PM, zhex said:

Deki, a ne hvališ se potrošnjom?:)Željko,trosi oko pola litre vise os PX-a,udobnost,vozne karakteristike,kocnice su neuporedive u poredjenju sa PX-om,ljudi hoce golf 2 koji je kao PX malo zahtevan za odrzavanje,meni nije problem da odprilike svake 2.sezone promenim kociono ulje,15 minuta posla,a sto se tice malo vece potrosnje jednostavno mi je ne bitna stavka 100 dinara vise da platim vise gorivo na 100 predjenih kilometara,inace PX na 100 km trosi oko 4,2-4,3 litre! Mislim na motor od 200 ccm!Ko kaze da manje trosi taj masno laže...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ja smem sa svakim cosa majstorom na crtu.....

Voznja full gas 100 km ili bolje 150 km i na pumpu.

Da vidimo razliku.......smem i kljuc da stavim kao zalog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
22 hours ago, bobanr said:

Ajde lepo @Igor va i @zhex

A vi kao ne znate koliko troši koliko troši @PX200e 1984 cosa

Zato je čovek i kupio Benelija jer troši manje

IMG_20190629_095842.jpg

Uhvaćen na delu :takoje:. Moram malo da ga zezam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 18.4.2020. at 21:47, Tokili je napisao:

Pozdrav Vesparoši, planiram da uskoro postanem novi član. Zanima me Vaše mišljenje o Vespi Cosi 125ccm, znam da imam onaj problem sa kočnicama i da el.sauh brzo crkava. Da li se on može zameniti za onaj kao na Px. I priča se da više troši, koliko je to otprilike ,,više" ? Hvala unapred na odgovorima :D

pozdrav druzices se dosta a i upoznaces mnogo pumpadzija na benzinskim pumpama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Vidim fa se duze nije pisalo u ovoj temu, pa rekoh da malo pokrenem ovu sesiju, a upravo sam postao vlasnik jedne Vespe PX200e Millennium, 2000. godiste, sa siskom napred i anlaserom. 
Kako u sustini izgleda, opisao sam u videu na yt, pa ako imate bilo kakve savete, rado bih cuo. 
veliki Pozz 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Gledali smo.

Ja mogu samo da kažem fala bogu da je prošla ona parada :-)

Šala mala, neka te lepo služi cvaja!

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vespa je sjajan prevoz.

Pokušavam sad da se setim o čemu si sve pričao, pa nekako redom da bacam komentare...ali nije to toliko ni bitno. Mislim da si rekao da je farbana...to je prilično važno. Ne zato što je možda bila "kamarisana", već zato što je to trenutak kada se urade neke stvari (ili ne)...i onda se, opet ili, voziš dugo i bezbolno...ili imaš zajebancije. Vidim ne radi km sat. Najbezbolnija varijanta je da je pojeden plastični puž, malo bolnije je da je crkla sajla, a naj bolnije je da je crkao km sat.

Desi se da se na samom ulazu sajle u mehanizam sata, četvrtka u koju ulazi jednako četvrtast kraj sajle, ošteti...tačnije zaobli i sajla vrti u prazno. To treba proveriti.

Menjač nije za brzo menjanje brzina, pa će oko toga biti potrebno malo pažnje. Epizoda sa kučićima je dobra ilustracija...mislim na menjač...kerovi ko kerovi. Bitno je da se održava dobra zategnutost sajli koje učestvuju u pomeranju birača i onda ima manje promašaja. Uz dobro upoznavanje i osećaj, problematika se scodi na minimum...

Ček da podelim pisanije..

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uopšte govoreći Vespa je, kao što rekoh, sjajan i prilično pouzdan prevoz. Navika na male točkove...pa ne znam šta to zapravo znači, mislim da će pre tvoja memorija da otvori nove fajlove za skladištenje informacija o rupama. Kad dođeš do faze da je predvidiš na putu kojim ranije nisi prošao...dostigao si vrhunac.

Nije to za džabe svojevrsna ikona...ali i bez obzira na to, život sa njom nije za svakoga. Ili će te potpuno obuzeti, prosto ćete se sroditi...ili će da te smara, jer ipak nije preterano hitra. To ipak nije sprava za zatezanje od semafora do semafora...ali da ćeš komotno i sa stilom doći tamo gde si naumio (i vratiti se), u to budi siguran. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

Vasa Vespa je lepa ima nedostataka selektor menjaca vam nije dobar morate ga remontovati , morate proveriti sajle brzina puno su vam labave. Savet kupite nove. Kad se naviknete necete morati gledati u kojoj ste brzini . Neradi vam brzinomer moj savet kupite novu sajlu i pinjon u tocku , stender vam stoji malo ukoso . Treba da uradite jednu malu generalnu da promenite sve sajle i buzire . obavezno jedan kofer pozadi koji mnogo znaci da stavite kacigu da nebi dobila noge. Ja sam sa mojom T5 LML presao mnogo hiljada kilometara , uvek vozi nikad nestaje samo sipaj benzin . Kupili ste lepu Vespu . Sa srecom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Hvala svakako sledi blagi remont i doradjivanje. Ovo je samo na prva voznja. Narucujem komplet sajle, ideja je da uzmem tubules felne, prednji amortizer i da probam nekako da zadihtukem zadnju korpu i vratanca pretinca koja non-stom pupkaju. Kofer ne bih stavljao, nije mi to za ovaj motor, bas kvari estetiku. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Originalne korpe imaju...kako to da nazovem, jednu kao kopču od plastike...koja drži metalne delove na odstojanju....dva kao polumeseca (prečnika cevi od kojih je korpa). Spojeni su jedan za drugi. Na tu foru pakuju nove kanalizacione cevi....recimo, kao dva ćilirična slova S, jedno drugom okrenulo leđa...

....)-(.

A u prednjem poklopcu  verovatno fale odbojne gumice.

Naravno da kofer nije za ovo (kao i za mnogo šta drugo). U pravom Vespa fazonu, okačiš kesicu sa pijace za kopču ispod sedišta....i svi vide kakav si paradajS pazario.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm...gledam sad neke fotke, ne viđam baš to rešenje koje sam imao na korpici. Najrasprostranjenije  je da se na mestu gde se eventualno dodiruju cevke, na jednu postavi gumeni prsten...na koju bi se ova druga oslonila.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
pre 59 minuta, Sachmo je napisao:

Hvala svakako sledi blagi remont i doradjivanje. Ovo je samo na prva voznja. Narucujem komplet sajle, ideja je da uzmem tubules felne, prednji amortizer i da probam nekako da zadihtukem zadnju korpu i vratanca pretinca koja non-stom pupkaju. Kofer ne bih stavljao, nije mi to za ovaj motor, bas kvari estetiku. 

zdravo drago mi j sto ste se javili sto se tice guma ja vozim na obicnim gumama koristim miselin S83 a sto se tice prednjeg gepeka da lupka moras imati na gepeku pravougaonu gumu i na gepeku sa obe strane mora da postoje po dve rupe u te rupice idu gumeni mali odbojnici tzv.sisice i nece lupkati. Nisam samo razumeo u vezi zadnje korpe. amortizere ako su dobri nemoras menjati proveri i silen blokov takodje proveri gornji silen blok zadnjeg amortizera zapamti kako je stajao tako ga vrati. Najsladje je kad sam nesto odradis.  Sajle kad menjas i burzire pazi kako menjas i tu ima tehnika . Tu smo da pomognemo jedni drugima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hvala svakako sledi blagi remont i doradjivanje. Ovo je samo na prva voznja. Narucujem komplet sajle, ideja je da uzmem tubules felne, prednji amortizer i da probam nekako da zadihtukem zadnju korpu i vratanca pretinca koja non-stom pupkaju. Kofer ne bih stavljao, nije mi to za ovaj motor, bas kvari estetiku. 
Ma kakve tubeles felne, na vespi ti to ne treba, sam menjaš unutrašnju, lakše nego na bajsu jer se cela felna rasklapa na dva dela.
Imaš i rezervni točak pod bubregom, ako ubaciš jednu unutrašnju u kasetu možeš i na kraj sveta sa njom.
A i felna se skida kao na kolima tako da ti ne treba ni majstor ni vulkanizer.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
pre 24 minuta, vidakn je napisao:

Ma kakve tubeles felne, na vespi ti to ne treba, sam menjaš unutrašnju, lakše nego na bajsu jer se cela felna rasklapa na dva dela.
Imaš i rezervni točak pod bubregom, ako ubaciš jednu unutrašnju u kasetu možeš i na kraj sveta sa njom.
A i felna se skida kao na kolima tako da ti ne treba ni majstor ni vulkanizer.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

zdravo ja dugo godina vozim na obicnim felnama imao sam raznih guma na njima nisam nikad imao nekih problema koristim miselin S-83 smatram da su najbolje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Hvala, imacu u vidu da se onda oprobam sa normalnim felnama, pa presuditi posle nekog licnog iskustva. A sto se kasetice tice, ima sisice gumene po uglovima, ali dzaba. Stavicu tanku skroz u krug pa da probam. Sad cuo sam svasta o silen blokovima, to bi voleo da pogleda neki majstor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 2 sati, Sachmo je napisao:

Hvala, imacu u vidu da se onda oprobam sa normalnim felnama, pa presuditi posle nekog licnog iskustva. A sto se kasetice tice, ima sisice gumene po uglovima, ali dzaba. Stavicu tanku skroz u krug pa da probam. Sad cuo sam svasta o silen blokovima, to bi voleo da pogleda neki majstor. 

zdravo ako su ok silen blokovi nemoj dirati nista oni mogu da sluze dugo godina. Sto se tice delova , delova ima ali za Vespu kupuj samo dobre delove meni kad nesto treba kupujem od Igora iz Valjeva jer su delovi vrhunski dobri i kvalitetni. Obicne felne moraju biti dobre da nisu krive i pohabane.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Vespa Primavera 125

Pozdrav svim vesparošima, ljubiteljima skutera, motora i generalno ovog sjajnog foruma. 

Ja sam Nikola iz Podgorice, i od nedavno sam ponosni vlasnik nove Vespe Primavere 125, koja je ujedno i moj prvi motor/skuter.

Pod velikim sam utiscima vožnje, a iskreno i same Vespe, iako nisam posle 35 godina života uopšte mislio da ću imati bilo kakvih dodirnih tačaka sa moto svijetom.

Lijep pozdrav za sve.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pripremam lagano svog PX-a za sezonu, podmazivao sajle, sve razalatio, sve sklopio i kada sam slopio primjetim jedno čudno dešavanje. Kada stisnem kvačilo upada u prvu brzinu ili u drugu, ali kada je u brzini i stisnem opet kvaličo motor je i dalje u brzini. Naravno sve ovo kada je ugašen. Mjenjač nisam otvarao tako da ja nisam mogao nešto zeznuti u tom dijelu.

 

Moje pitanje kojim redom provjere da idem sajla, mjenjač ili..... šta mislite da li je nešto zapeklo ili nije naštelovano.... treba mi prijedlog kako da odradim dijagnostiku problema najbolje i kojim redom..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pripremam lagano svog PX-a za sezonu, podmazivao sajle, sve razalatio, sve sklopio i kada sam slopio primjetim jedno čudno dešavanje. Kada stisnem kvačilo upada u prvu brzinu ili u drugu, ali kada je u brzini i stisnem opet kvaličo motor je i dalje u brzini. Naravno sve ovo kada je ugašen. Mjenjač nisam otvarao tako da ja nisam mogao nešto zeznuti u tom dijelu.
 
Moje pitanje kojim redom provjere da idem sajla, mjenjač ili..... šta mislite da li je nešto zapeklo ili nije naštelovano.... treba mi prijedlog kako da odradim dijagnostiku problema najbolje i kojim redom..... 
Sve je to do štelovanja, ako je pre rasturanja i podmazivanja radilo.
Moraju sajle da se zategnu lepo ne sme da bude lufta i ima reper za podešavanje sajli menjača, koliko se sećam (davno je bilo pre 34 god. od kada sam posedovao vespu) na onom polukrugu sa kanalom preko koga sajle pomeraju menjač, nađi negde uputstvo na netu, ne mogu da se setim kako beše da li se ubaci u ler pa se sajle dotegnu tako da reper bude u ravni sa linijom.

Ukoliko krene da ispada iz brzina u vožnji, onda je najverovatnije otišao krst u menjaču.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja