Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Kecelja je odlicna za gradsku voznju po kisi tacka A, tacka B, kulturna varijanta, kisno odelo je odlizno za voznju van grada, i za duzu voznju po kisi kada se mora.

Kombinacija kisno odelo+kecelja najbolja varijanta... :)

 

post-200-0-02449700-1472108042.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Imam pitanje za sve strucne, a i one manje strucne Vesparose. Danas mi je u toku voznje Vespa ostala zakocena u prvoj brzini. Nikako ne mogu da je izbacim iz prve. Kvacilo radi. Od kad sam je kupio, a to je pre nekoliko godina i 15 hiljada km, izbacuje iz brzine, ali to je onaj standardni problem sa biracem ili krstom nisam siguran kako se to zove. Da li je moguce da je menjac sazvakao sta je imao u sebi i da je to sve "riknulo" ili je moguce i da je ovaj problem manjeg obima? Takodje, da li mogu na gurku da ga upalim u prvoj brzini i tako ga prevezem, ili bih tako mogao jos veci problem da napravim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Elem...Zateknem ja juce probusenu gumu na svom LMLu i resih jutros da pojurim do vulkanizera da mi zakrpi. Bio kod cetvorice u Zemunu i NBG i niko ni da pogleda. Koliko je to drugacija tehnologija naspram automobilske?

Da li ima neko od vozaca iz Beograda da mi preporuci vulkanizera za motorcikle? Nadjoh na ovom forumu temu iz 2010, ne znam da li iko od tih majstora radi i dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Skinuo sam ja gumu, sve to. Toliko bar umem. Nego mi treba izgleda i unutrasnja, Moto Davor se time ne bavi (citaj: ne javlja se na telefon nakon reci da ce proveriti kad moze da nabavi unutrasnju gumu).

Sreca pa je ovo lose vreme pa idem kolima, a gumu vucem u gepeku i prosim po servisima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ili tubeles felne i vise glava ne boli.

Zadnje 4 godine od kako vozim tubeles felne odmorio sam se od vulkanizera.

Prekipelo mi je kad sam kupio 3 nove spoljnje i 3 nove unutrasnje i spremaio se da krenem Jadranom do Italije sam. Ujutru cucnula prednja....tu je bio kraj i tad sam porucio felne. Od tad miran...imao sam samo jedan ekser na putu koji sam izvadio i sa glistom sam zakrpio bez skidanja tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Igore,

Je l moze kratko objasnjenje za te tubeless felne i nesto oko njihove cene/nabavke? 

Vidim da BellaMoto radi do 18h sto je retkost. Tamo gde sam i nasao unutrasnju gumu nisu radili nakon 17h...

Sutra cu skoknuti do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nema tu mnogo objasnjenja....

Felna kao i na svakom skuteru novom aliminijumska sa ventilom. Na nju ide samo spoljasnja guma. Potpuno isto kao i svi moderni skuteri i sve vespe novije generacije sto nose.Unutrasnju gumu nema.Mnogo bolje su se pokazale od fabrickih felni koje su rasklapajuce i koliko god ih stegnes uvek minimalno rade i "zvacu" unutrasnju.

E sad cena je druga prica...nisu jeftine ali su zato za mene jedna od najboljih investicija u vespu. Motor crkne pa je odguras ali kad guma rikne ne mozes ni da guras.

Imas na Sipu raznih modela pa pogledaj.Cene su im svima iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pogledacu bas, hvala za info. E imam jos jedno glupo pitanje: Kada vracam tocak na osovinu i to kad spajam felne (to me sutra ocekuje, nakon nabavke unutrasnje) da li postoji recept za zavrtanje, tj dokle treba ici. To mi nikad nje bilo jasno, znam da je neko na forumu pominjao silu i sta ja znam, koristeci neki uredjaj. Ja sam u fazonu da stegnem to muski al' kontam da uvek mora da bude neka zadrska pri kraju. A..kakvo pitanje? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Hm....azbuka

Rastiris felnu, izvadis unutranju, ubacis novu. Vodis racuna da ventili ide ka plicoj polutki. Naduvas samo blago da nova guma dobije oblik tj malo zategne....stavis plicu polutku i krenes sa zavrtanjem matica.imas ih 5. Zategnes normalno rukom koliko mozes. Doduvas na 2 bara i vracas tocak na dobos. Dotezes 5 matica isto normalno.ako hoces tacan podatak to je 2 kg. Mada ja nikad kilo kljucem nisam menjao tocak i zatezao.

Nadam se da nisi samo dobos skinuo komplet sa tockom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

E to, ovo je ukratko ono sto mi je potrebno! Hvala!

Dobos? Mislim da sam bacio to....Salim se. Samo da se ovi iz Bellamoto jave, samo zvoni vec neko vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

E zamenio sam za vikend, hvala na pitanju! Bila je ovo dobra skola, jos jedna vestina koju sam naucio. Kupio sam poslednje dve unutrasnje gume u Bella moto-u. Proverio pride i rezervnu. Taman u nedelju oprao Vespu i pravac za grad...po kisi. 

Nasao sam tamo jos nekih znacki sa Vespa logoom kao i privezak. Taman sam saznao za jos jednu moto radnju u gradu. Sledeci korak je da naucim da obavim mali servis. Da promenim ulje i da naucim da menjam recimo sajlu kvacila npr. Nasao sam tri korisna linka sa hrvatskog foruma: 

 

http://www.vespaclubcroatia.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=20&Itemid=39

 

Zamena sajle kvacila, paknova i promena ulja. U slici i reci.

Igore, vidis li mozda neku zamerku u ovim njihovim kratkim savetima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vidi,malo mi je glupo da pricam o tome......bez lazne skromnosti,mnogo tema i problema ima koje sam resavao na njihovom forumu i njihovim vesparosima. 

svaki dan imam po par pitanja sa te strane.

 

Sve ti je na tom linku objasnjeno pa polako i pazljvo citaj i PAMTI. Forum je vec druga prica,javljaju se priuceni pa i oni koji ne znaju skoro nista i tu budi obazriv sta ko pise.Znaju cesto da odvedu coveka u pogresnom pravcu.Prati samo proverene i osnovne stvari ces lako nauciti o kako ti rece prvim koracima oko Nevespe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Da li je ikom palo na pamet da iskoristi prostor ispod sedista za neke sitnice? Znam da ne bi trebalo remetiti strukturu ovih iskasetiranih pregrada ali ne mogu a da ne pomislim kako bi one mogle da budu iskoristene kao prostor za osnovni alat. 

post-36476-0-60458400-1489869449.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sta god da stavis ispod, postoji velika verovatnoca da se sve onecisti najmanje mirisom benzina, a mozda i gore. Rezervoar " dise" preko cepa...nije za dzabe kaseta napred ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Cini mi se da mi je neko na nekom motoskupu prosle godine rekao da moze da se stavi mrezica pa da drzi neka dokumenta ali to mi je suludo i ne pije vodu. Meni, onako laicki, deluje da mogu da se naprave zljebovi za neki kljuc ili sl al pod sulovom da se dobro uglavi i eliminisu vibracije i samim tim zvuk. 

Ovo je sve naravno razmisljanje naglas, ne znaci da sam u pravu. 

Sad bas gledao na netu, nista slicno nisam nasao. Verovatno s razlogom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pitanje u vezi menjaca:

Da li je generalno boljka kod LMLova da se teze prebacuje iz 2. brzine u ler kada je motor u mestu?

Verovatno je problem i sto sam se navikao na ovo pa u ler ubacujem par trenutaka pre nego sto cu da stanem. U mestu je to gotovo nemoguca misija.

Imam osecaj da "lomim" rucicu menjaca...

Da li neko zna simptome ovog problema i da li se da resiti zamenom nekog dela menjaca?

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja