Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2011

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ukupan broj padova po sezonama od 1997 do 2011.

 

2011: 894

2010: 825

2009: 642

2008: 876

2007: 672

2006: 647

2005: 737

2004: 706

2003: 705

2002: 646

2001: 634

2000: 633

1999: 565

1998: 468

1997: 496

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Carmelo Ezpeleta:

 

http://www.superbikeplanet.com/2012/Jan/120112mk.htm

 

najzanimljiviji je poslednji pasus u kom kaže:

 

"Motosport se oslanja na dva stuba: tehnologija i zabava,

ako, u momemtu krize, mora da se odluči za jedan od ta dva,

treba izabrati pretstavu jer to donosi prihode od tv prava

i ulaznica"

 

Za 2013, sem već poznatih uni-ECU-a i limitatora obrtaja, Ezpeleta najavljuje maximalno dva satelitska motora koje će fabrike morati da prodaju a ne lizinguju kao što je do sad bio slučaj i to za maximalnu cenu od milijun Eura. Spominju se i ograničenja u razvoju motora u toku sezone (pretpostavljam tako što bi se svi agregati plombirali odmah na početku sezone) i penali u kilogramima (pretpostavljam po uzoru na WTCC, t.j. ako si pobedio popiješ kile koje se lošijim rezultatima tope)

 

Za poznavaoce Taljanskog i Španjolskog ovde se nalazi audio link na kom Ezpeleta na ova dva jezika, više na ovom prvom,

razrađuje i opravdava svoje planove:

 

http://www.gpone.com/index.php/201201115841/AUDIO-Ezpeleta-ecco-la-futura-MotoGP.html

 

Ja sam slušao audio misleći da će i na Engleskom nešto da kaže kad se u moru Italijanskog pojavila ova rečenica: El problema real de mundo ahora es que no hay mas dinero! Mislim da je prevod nepotreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

To crank, pogledaj ovaj link. MCN prenosi šta je Carmelo Ezpeleta rekao na Ducatievom predstavljanju. Evo bitnog dela o spec. ECU:

 

"We have various measures that we have sent to them, one being the controlled ECU and one being the limit on revs. Not all of them think the same. All of them are not in favour of the same ECU for everybody.

 

"Some of them are in favour of reducing the revs while others are completely against. I don’t want to discuss technical things with them.

 

"What I want to discuss is to be absolutely sure that the costs they propose to us is achievable and the championship will be competitive.

 

"How they do that is up to them. The controlled ECU was a proposal as a solution and this will be imposed unless they propose something which achieves for us our goals.”

 

Kao što se vidi, Carmelo sada odvaja spec. ECU od limitatora obrtaja, tj. ne kaže da oba predloga idu u paketu, nego imamo ovo i ovo, što je veoma bitno. Pored tih mera koje bi trebalo da izjednače mašine, sada se pominju i neke nove kao što su dodavanje kila i zamrzavanje razvoja agregata (kada se jednom agregat pokaže konkurentnim ne sme se menjati tri godine). Jasno se vidi da Carmelo koristi odrđene predloge (spec. ECU, limitator) da bi izborio što bolju poziciju u pregovorima sa MSMA, ali to ne znači da će ti predlozi biti prihvaćeni. On ih naravno može uvesti, ima tu moć, ali po koju cenu? Realnost je da će proizvođači prihvatiti, kada su u pitanju mere kojima je cilj zaustavljanje razvoja, limitator obrtaja i zamrzavanje agregata, ili u cilju smanjenja performansi, dodavanje kila, ali spec. ECU - nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja stalno brljam ove dve teme 2011 i 2012.

 

Taj spec ECU je tu da ih prepada pa da im bude lakše kad im uteraju samo limitator.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja stalno brljam ove dve teme 2011 i 2012.

 

Taj spec ECU je tu da ih prepada pa da im bude lakše kad im uteraju samo limitator.

I ja sam stekao takav utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja