Jump to content

Moto Zajednica

Zadnji amortizer Africa Twin

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

To zavisi od amortizera. Ili je rasklpoiv (serviceable) ili nije. Na nekim Africama su jedni a na nekim drugi. Ako je rasklopiv treba da vidiš koje je ulje u pitanju po manualu pa možda da odeš za bobu gušće jer bi ti verovatno prijala i tvrđa opruga pošto pretpostavljam da si malce teži od 70 kg za šta je verovatno podešena. Ali ako je 10 g staro, šta god sipao pobedio si. Ja sam u SV viljušku ugradio "cartridge emulator" to je ventil kompresije za proste viljuške kod kojih je usporavanje preko rupa na cevi. Stavio novo gušće ulje i podesio motor na "odlično". Posle dve godine i 10ak iljada, počeo da kreće u novi cklus. Taj emulator samo usporava sabijanje, povrat se šteluje isključivo novim uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Do svega ovoga ne bi došlo da ste vozili traktore. Ili možda neko drugo vozilo za štelujućim sedištem. Pa lepo ako imaš 55kg otpustiš oprugu, a ako imaš 130 pritegneš je. Visina neopterećenog sedišta je ista i u jednom i u drugom slučaju, samo je pitanje dokle se spušta kada sedneš. A, jesam u pravu? :jee:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Do svega ovoga ne bi došlo da ste vozili traktore. Ili možda neko drugo vozilo za štelujućim sedištem. Pa lepo ako imaš 55kg otpustiš oprugu, a ako imaš 130 pritegneš je. Visina neopterećenog sedišta je ista i u jednom i u drugom slučaju, samo je pitanje dokle se spušta kada sedneš. A, jesam u pravu? :jee:

ni rosi nebi jednostavnije mogao da objasni! :care: al neki ljudi ocigledno vole komplikovanije! :zbunjen:

Zato što je komplikovanije. Visina sedišta na motoru nije ista ako menjaš "preload"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Zbunjuje vas ovo..ako je zadnji amortizer kad je max izvucen recimo 40cm onda znaci to je njegov maximum istazanja i bilo da zavrnes ili odvrnes maticu on je max istegnut 40cm ali stvar je u tome sto motor ima svoju odredjenu tezinu i kad se motor ispravi amortizer se malo i sabije.E sad zavisno od jacine opruge mjenja se i taj momenat sabijanja ..Na nekim motorima koji su predvidjeni za dvije osobe + koferi opruga je debela i ima malo namotaja u odnosu na onu koja je na cross motorima koja ima vise spirala i tanja je.Kod prvih (debelih) kad ispravite motor sa copave skoro da se jedva vidi da je malo "potonuo" zadnji kraj ako je opruga po defultu ali ako se vozite kao recimo ja na xt600 po shumi vazda sam sam i sa ogoljenim motorom ja sam je odvrnuo do kraja i opet kad ispravim motor jedva da se vidi da je malo potonuo.

Tako masa ljudi dotegne oprugu kaze da je podigao motor a ustvari on je samo pojacao oprugu ali se mora isto tako priznati da je u pravu jer cim je jaca opruga onda se teze sabija sa istom kilazom i motor je visociji..npr covjek koji jedva dohvaca zemlju kad sjedne na motor kad dotegne oprugu na istom vise nece moci ni dohvatiti.E sad mnogi kad im je motor visok popuste oprugu kontajuci da ga spuste zajebu stvar jer motor "olandrave" i kazu nesto mi ljulja sad kad sam ga spustio ili obrnuto, kaze podigao sam ga ali mi sad skakuce itd...Jedno je podici motor promjenom pozicije amortizera a drugo dotezanje .......ja smaraca :):zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Zbunjuje vas ovo..ako je zadnji amortizer kad je max izvucen recimo 40cm onda znaci to je njegov maximum istazanja i bilo da zavrnes ili odvrnes maticu on je max istegnut 40cm ali stvar je u tome sto motor ima svoju odredjenu tezinu i kad se motor ispravi amortizer se malo i sabije.E sad zavisno od jacine opruge mjenja se i taj momenat sabijanja ..Na nekim motorima koji su predvidjeni za dvije osobe + koferi opruga je debela i ima malo namotaja u odnosu na onu koja je na cross motorima koja ima vise spirala i tanja je.Kod prvih (debelih) kad ispravite motor sa copave skoro da se jedva vidi da je malo "potonuo" zadnji kraj ako je opruga po defultu ali ako se vozite kao recimo ja na xt600 po shumi vazda sam sam i sa ogoljenim motorom ja sam je odvrnuo do kraja i opet kad ispravim motor jedva da se vidi da je malo potonuo.

Tako masa ljudi dotegne oprugu kaze da je podigao motor a ustvari on je samo pojacao oprugu ali se mora isto tako priznati da je u pravu jer cim je jaca opruga onda se teze sabija sa istom kilazom i motor je visociji..npr covjek koji jedva dohvaca zemlju kad sjedne na motor kad dotegne oprugu na istom vise nece moci ni dohvatiti.E sad mnogi kad im je motor visok popuste oprugu kontajuci da ga spuste zajebu stvar jer motor "olandrave" i kazu nesto mi ljulja sad kad sam ga spustio ili obrnuto, kaze podigao sam ga ali mi sad skakuce itd...Jedno je podici motor promjenom pozicije amortizera a drugo dotezanje .......ja smaraca :):zdravo:

 

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

I dalje nisam pametan sta da mislim, a verujem da i vi ne pricate svasta vec iz nekog iskustva.

Evo slucaja od pre neki dan. Drugaru je opruga na Africi bila nacisto popustene, tj. matica je bila uhvatila dva tri gruga na navoju amortizera.

Kada smo navili maticu na dve trecine amortizera, motor se osetno podigao kada stoji bez vozaca, a i kada sedne vozac osetno je vislji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kepo, a moguće je da je opruga na tom amortizeru već malo izgubila svoja amortizujuća svojstva, pa ste je zatezanjem malo "utegli"? Ne znam, možda i lupam, ali meni tako deluje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I dalje nisam pametan sta da mislim, a verujem da i vi ne pricate svasta vec iz nekog iskustva.

Evo slucaja od pre neki dan. Drugaru je opruga na Africi bila nacisto popustene, tj. matica je bila uhvatila dva tri gruga na navoju amortizera.

Kada smo navili maticu na dve trecine amortizera, motor se osetno podigao kada stoji bez vozaca, a i kada sedne vozac osetno je vislji.

NAPOKON JEDAN PROBAO!!!

nažalost onaj što mu je već i ranije bilo jasno.

@Kepo:

Ja pričam iz iskustva a za ove druge sam siguran da im je neko nekad rekao da to služi

za "omekšavanje" i "otvrdnjavanje" oni poverovali i sad im je glupo da ispadnu glupi.

 

Idite do motora ako ga imate, izmerite visinu sedišta i dužinu opruge, okrenite maticu za par krugova i ponovite merenje. Opruga će ostati iste dužine a sedište će otići na gore. Sem u slučaju da toliko zavrnete oprugu da se amortizer otvori do kraja. Od tog momenta se opruga skraćuje (kao onaj Simono69-ov primer sa skinutim amortizerom o čemu ovde ne pričamo).

 

Ako vas mrzi zamolite nekog drugog, ako vas i to mrzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

pomesali ste babe i zabe. acimo i braco su lepo objasnili, acimo malo prostije :zdravo: a braco malo opsirnije :Mina: ta podesavanja sluze da se poboljsaju vozna svojstva motocikla i da se motocikl prilagodi individualnim potrebama vozaca korisnika istog i ni na koji nacin ne uticu na geometriju vozila. podesavanje visine a da ne utice na vozne karakteristike vozila se moze korigovati iskljucivo zamenom odredjenih delova ogibljenja, kojima se menjaju dimenzije (razmaci) ogibljenih tacaka.postoje u katalozima kao delovi dodatne opreme.

Ne znaš o čemu pričaš. Ovo što si napisao je NEISTINA!!! Promenom pednapregnutosti menja se razmak između krajnih tačaka amortizera (sem kada amortizer nije na motociku) a sila neophodna da oprugu od (npr.) 1kg/mm, sabije za 1mm i dalje ostaje ista, t.j. 1kg.

 

p.s. u najvećem broju slučajeva služe da se pojebu svojstva vešanja zahvaljujući nepoznavnju funkcija i zaključivanju na osnovu predrasuda.

 

p.p.s.Idite do motora ako ga imate, izmerite visinu sedišta i dužinu opruge, okrenite maticu za par krugova i ponovite merenje. Opruga će ostati iste dužine a sedište će otići na gore. Sem u slučaju da toliko zavrnete oprugu da se amortizer otvori do kraja. Od tog momenta se opruga skraćuje (kao onaj Simono69-ov primer sa skinutim amortizerom o čemu ovde ne pričamo).

 

Ako vas mrzi zamolite nekog drugog, ako vas i to mrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

pomesali ste babe i zabe. acimo i braco su lepo objasnili, acimo malo prostije :zdravo: a braco malo opsirnije :Mina: ta podesavanja sluze da se poboljsaju vozna svojstva motocikla i da se motocikl prilagodi individualnim potrebama vozaca korisnika istog i ni na koji nacin ne uticu na geometriju vozila. podesavanje visine a da ne utice na vozne karakteristike vozila se moze korigovati iskljucivo zamenom odredjenih delova ogibljenja, kojima se menjaju dimenzije (razmaci) ogibljenih tacaka.postoje u katalozima kao delovi dodatne opreme.

Ne znaš o čemu pričaš. Ovo što si napisao je NEISTINA!!! Promenom pednapregnutosti menja se razmak između krajnih tačaka amortizera (sem kada amortizer nije na motociku) a sila neophodna da oprugu od (npr.) 1kg/mm, sabije za 1mm i dalje ostaje ista, t.j. 1kg.

 

p.s. u najvećem broju slučajeva služe da se pojebu svojstva vešanja zahvaljujući nepoznavnju funkcija i zaključivanju na osnovu predrasuda.

 

p.p.s.Idite do motora ako ga imate, izmerite visinu sedišta i dužinu opruge, okrenite maticu za par krugova i ponovite merenje. Opruga će ostati iste dužine a sedište će otići na gore. Sem u slučaju da toliko zavrnete oprugu da se amortizer otvori do kraja. Od tog momenta se opruga skraćuje (kao onaj Simono69-ov primer sa skinutim amortizerom o čemu ovde ne pričamo).

 

Ako vas mrzi zamolite nekog drugog, ako vas i to mrzi...

ocigledno su onda japanci gluplji od nas jer to nisu pomenulu ni u jednom servisnom uputsvu ha ha ha :zdravo: no comment :lud:

Kakvi Japanci? Sad si kao sarkastičan ili šta. Evo opet ću da ti kažem ne mrzi me:

 

Idite do motora ako ga imate, izmerite visinu sedišta i dužinu opruge, okrenite maticu za par krugova i ponovite merenje. Opruga će ostati iste dužine a sedište će otići na gore. Sem u slučaju da toliko zavrnete oprugu da se amortizer otvori do kraja. Od tog momenta se opruga skraćuje (kao onaj Simono69-ov primer sa skinutim amortizerom o čemu ovde ne pričamo).

 

Ako vas mrzi zamolite nekog drugog, ako vas i to mrzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Na Africi,i na vecini motora ,zavrtanjem,ili odvrtajnem prstena sa navojem se steluje visina.

Na autima ima da se kupi isti sistem amortizera,i zove se Coilover.Na njemu se takodje steluje visina odvrtanjem ili zavrtanjem matice-prstena,a tvrdoca,i rebound se steluju na drugi nacin.

Izuzetak je coilover amortizer sa dve opruge,sa jednim ili dva prstena-matice.Na takvom je moguce stelovati sabijenost jedne opruge okretanjem jednog od prstena,a ne pomerati visinu.

 

dakle,kod "nasih" amortizera(..evo jedan koji radi na slican princip,a od auta je)404.jpg ..visina se steluje zavrtanjem ili odvrtanjem,i skracuje ili produzava hod amortizera,tvrdoca je ista..sabijenost opruge se ne menja u ovom slucaju

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

pomesali ste babe i zabe. acimo i braco su lepo objasnili, acimo malo prostije :zdravo: a braco malo opsirnije :Mina: ta podesavanja sluze da se poboljsaju vozna svojstva motocikla i da se motocikl prilagodi individualnim potrebama vozaca korisnika istog i ni na koji nacin ne uticu na geometriju vozila. podesavanje visine a da ne utice na vozne karakteristike vozila se moze korigovati iskljucivo zamenom odredjenih delova ogibljenja, kojima se menjaju dimenzije (razmaci) ogibljenih tacaka.postoje u katalozima kao delovi dodatne opreme.

Ne znaš o čemu pričaš. Ovo što si napisao je NEISTINA!!! Promenom pednapregnutosti menja se razmak između krajnih tačaka amortizera (sem kada amortizer nije na motociku) a sila neophodna da oprugu od (npr.) 1kg/mm, sabije za 1mm i dalje ostaje ista, t.j. 1kg.

 

p.s. u najvećem broju slučajeva služe da se pojebu svojstva vešanja zahvaljujući nepoznavnju funkcija i zaključivanju na osnovu predrasuda.

 

p.p.s.Idite do motora ako ga imate, izmerite visinu sedišta i dužinu opruge, okrenite maticu za par krugova i ponovite merenje. Opruga će ostati iste dužine a sedište će otići na gore. Sem u slučaju da toliko zavrnete oprugu da se amortizer otvori do kraja. Od tog momenta se opruga skraćuje (kao onaj Simono69-ov primer sa skinutim amortizerom o čemu ovde ne pričamo).

 

Ako vas mrzi zamolite nekog drugog, ako vas i to mrzi...

ocigledno su onda japanci gluplji od nas jer to nisu pomenulu ni u jednom servisnom uputsvu ha ha ha :zdravo: no comment :lud:

 

Nisu pomenuli jer taj sraf sluzi prevashodno za stelovanje predopterecenja amortizera (to su pomenuli jel tako ? ), razlika u visini se javlja kao propratna pojava. Znaci - da, zavijanjem i odvijanjem matice se menja visina motora.

 

 

Ne mogu da verujem kako su ljudi ubedjeni u suprotno i posle svih iznesenih argumenata, a sto kaze to crank, probajte pa cete i sami videti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Opruga ce ostati iste duzine zato sto ce da pogura motor gore jer je jaca i samim tim ce i sjediste biti visocije.Podigni zadnji tocak(rastereti ga mase motora) pa dotegni oprugu pa vidi jel ostala iste duzine.

 

p.s. geometrija se mjenja zato sto pri dotezanju vise mase ide na prednji tocak i razmak izmedju osovina se malo smanji pri istom opterecenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Opruga ce ostati iste duzine zato sto ce da pogura motor gore jer je jaca i samim tim ce i sjediste biti visocije.Podigni zadnji tocak(rastereti ga mase motora) pa dotegni oprugu pa vidi jel ostala iste duzine.

 

p.s. geometrija se mjenja zato sto pri dotezanju vise mase ide na prednji tocak i razmak izmedju osovina se malo smanji pri istom opterecenju.

O ovome sve vreme pričam, rekao sam na nekoliko strana na nekoliko načina ali me se ne shvata ozbiljno. Na kraju sam počeo da ponavljam uputstvo za experiment jer sam ostao bez ideja.

Šta biva sa amortizerom kad nije na motoru ili kad je točak u vazduhu je druga tema i ne tiče se vožnje i podešavanja "sag-a". Ako nastave sa smajlijima i "rekomijedančo'ek" stručnim komentarima moraću da napravim video sa experimentom koji im predlažem mesecima. A mrzi me u pi%ku materinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: ZG
  • Motocikl: HONDA AFRICA TWIN RD03 (1988), TOMOS CLS 15 (1978)

Pogledajte u haynesov manual što kaže pod rear shock absorber spring pre-load, možda neke stvari postanu svima jasnije. ;)

post-11631-034517900 1292792361_thumb.jpg

post-11631-098397900 1292792373_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ovde, izgleda, jedino ja imam originalno uputstvo za upotrebu afrike :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Pogledajte u haynesov manual što kaže pod rear shock absorber spring pre-load, možda neke stvari postanu svima jasnije. ;)

 

Logicno je da se motor spusta ili dize odvrtanjem ili zavrtanjem opruge jer na taj nacim manje ili vise opterecujete oprugu dok je motor na zemlji naravno, ali to ne moze do beskonacnosti da se zavrce jer je propisano za svaki motor tj. amortizer koliko smete krugova da zavrnete oprugu i mislim da generalno sa tim ne mozes da postignes to sto hoces. U ovom manualu lepo pise za razne modele da mozete zatezati oko 10mm i ako tada ne odgovara visina motora ili SAG onda treba preci na cvrscu/meksu oprugu. Tockic uglavnom na dnu amortizera sluzi za rebound ili ti sila za povrat amortizera i nikako ne utice na SAG i visinu motora, ali ako zavijate oprugu automatski remetite i rebound zato sto ste time povecali silu istezanja amortizera sto je uzrokovalo brzem pomeranju ulja kroz amortizer i samim tim ce biti brza reakcija na povrat amortizera (rebound). Ko ima bocicu povezanu crevom za amortizer kao ja na yamahi TT600, na njoj je stelovanje tvrdoce amortizera ali ni to ne utice na visinu i SAG (mozda na SAG utice). Neki modeli imaju high speed i low speed comresion, sto samo omogucava bolje stelovanje za vozaca i opet ne utice na visinu i SAG. U prevodu na visinu utice 90% opruga!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Pitanje za sve :)

 

Od kada sam kupio Afriku, nisam dirao onaj mali kontejner sa gasom, koji je vezan za amortizer. Ima li to kakve veze?

 

Poz svima,

Kopljas

 

ohlins-rear-shock-cr-kx-ktm-rm-rmz-kfx-yzf-supermoto_270689691946.jpg0000-Ohlins-Type-46DRLS-Shock-Absorber.jpg

 

 

Ja ne znam kakav je amortizer na africi ali predpostavljam da je neki od ovih i licno mislim da i gas u tim bocicama ima veze (azot, u mom slucaju 17 bara) posto on udara kontru ulju u amortizeru preko plutajuceg klipa koji ne da da se pomesaju gas i ulje i tako utice delimicno na silu amortizera (zato sam u gornjem postu napisao da opruga ima veze 90%, e ovo je ostalih 10%). Tako da bih ti savetovao da negde probas to da remontujes nekako pa onda da se pozabavis oprugom... Ili eventualno da nadjes negde ispravan amortizer provereno.... :neznam: Evo jedan manual da se cisto malo vidi kako izgleda amort iznutra, i izmedju ostalog pise: "When adjusting the spring preload you move the spring seat. This will decrease or increase the initial spring force, which will lower or raise the ride height. The spring preload is fundamental for the function of the suspension. If the preload is incorrectly set, other adjustments of the shock absorber will not help to get the intended performance from the suspension." Ohlins

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

citam ovo i gledam...i cudim se banalnim stvarima :stabre: ,gledam dal sam ja lud il sta mi je,nem pojma,a mozda radijacija utice mnogo na nas(u vezi teme nista necu da komentarisem)moj klinac od 5,5 god bi znao sta da uradi da bi pojacao silu il smanjio ,i sta ce da se desi kad se to uradi :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Gresis B@ne, ima veze sa visinom.

nema druze veruj mi na rec :takoje: samo ima veze sa tvrdocom,tj kad sednes bude tvrda(kad zavrnes maticu)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Nije mi bilo tesko,ovaj mi je prvi pao saka a ako hocete sa navojem i njega cu prikazati,i to Hondin,da nebi bilo opet potrebe za mojim postom.A izvinjenje,tesko! ;)

eto,i sta tu sad ima nejasno,o jebo ja... nevredi se nastavljati jbg,da se klip razvlaci kao zvaka e onda bi amortizer bio veci a posto je on od celika tesko da se moze razvuci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Gresis B@ne, ima veze sa visinom.

nema druze veruj mi na rec :takoje: samo ima veze sa tvrdocom,tj kad sednes bude tvrda(kad zavrnes maticu)

 

ispada po tvome da sam ja lud, i da treba da ne verujem u svoje iskustvo, vec u tvoju reč?

e jbg :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

ja kolko znam opruga nosi ceo teret motora i svega na njemu a amotizer smiruje pomeranje istig gore dole

oko podesavanja ste mnogo zamrsili pa mnogi to nece moci da shvate

objasnite to na jednistavniji nacin

na primer za cega sluzi rucica na mzeovom zadnjem amortizeru koja ima samo dve pozicije

ikako se spusta trkacki jugo promenom opruga

poz svima tema je odlicna ali malo uprostite da i laici mogu nesto da nauce i shvate :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja