Jump to content

Moto Zajednica

Jednostavno " NE VIDE NAS" !!!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Subota predveče - oko 17 h. put Gospođinci - Žabalj, kilometar pre ulaska u Žabalj...

 

Vozim kući posle prelepo provedenog popodneva na Zmajevcu u društvu motoraša.Raziđem se sa PedjomR u Temerinu i nastavim

kući.U susret ide više vozila i odjednom auto izleće pred mene - obilazi čovek.Amblendujem, kočim, bežim u stranu i

nekako ga prođem. 500 metara dalje opet ista situacija ali ovaj put farovi idu direktno u mene - ne vraćaju se u svoju

traku...Bežim desno koliko mogu, već vidim sudar, cimam još jednom u desno, cima i on konačno ali već je kasno...

Proklizavam i tociljam se 30-tak metara po ivici ceste. Brzina pre kočenja oko 80 kmh. Kompletna oprema i širina

motora su odradili svoje i prošao sam samo sa par oderotina i podliva.

 

BC72F5F7-C58C-9844-AFC6-D207F090FA76_thumb.jpg

 

75F59160-2369-CA43-BFB9-D6F33151A984_thumb.jpg

 

B1928DC4-2F63-5C47-802A-68B795FF031A_thumb.jpg

 

Momak se zaustavio i dotrčao do mene.Već sam ustao i mrdao ruke i noge da vidim da nisam šta polomio.Adrenalin je kuljao i malo

je falilo da ga bijem a nisam nasilan i drčan čovek.On se presekao od straha i samo je govorio: "Bogu hvala da ste živi".Izvinjavao

se do besvesti. Kofer je odleteo 10 metara ispred motora a tunel torba par metara u stranu.Zvao sam policiju i napravili su uviđaj.

Posle smo otišli do mene kući i napravili Evropski izveštaj o saobr. nezgodi.

 

Momak koji mi je izleteo je bio u totalnom šoku pa sam na kraju ja njega smirivao, žena mu donosila vode, nije bio u stanju da

popuni izveštaj. Išao je za NS pa sam mu rekao da u takvom stanju bolje da ne vozi nego da neko dođe po njega ili da prespava

kod nas. Moram da istaknem da cenim to što se on ipak zaustavio i dotrčao do mene. Mogao je samo da produži dalje jer niko

drugi nije stao. Stalno je ponavljao kroz plač da mi je ugrozio život i da mu je strašno krivo. Kad sam zvao policiju, rekao

je: "Sve što Vi kažete je ću potvrditi". Kaže da se uspaničio kad me je video i dodao gas računajući da će proći...

 

Rezime posle svega: Dobro je kako je moglo biti. Nisam neko ko jurca i divlja ali ova vrsta ugrožavanja motoraša je već

postala praksa. Prosto nema dana da ti neko ne uleće u makaze kao da ne postojiš. Sledi odlazak u servis i procena štete.

Bogu hvala na robusnosti i širini Atlantica i moto opremi koja me je zaštitila...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Investiraj u Xenon.

Brz oporavak. ;)

 

I u Xenon i u maglenke - koje sam juče već pazario i koje će da sijaju stalno. A kad me neki pandur pita zašto su mi upaljene

dobiće ove slike da vidi uz pokoju sočnu psovku...Nikad više niko neće reći da me nije video...

 

Hvala za oporavak. Dosta sam dobro ali imam upalu mišića kao da sam danima bio u teretani. Neverovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Druze dobro je, obrati paznju na te povrede i tretiraj ih necime a motor ce se popraviti. Steta da se onakvo druzenje zavrsi ovako ali sad sta je tu je. Javljaj ako nesto treba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Au, druze strasno. I ja sam dosta puta bio u makazama ali moj skut je uzi pa sam se valjda zato provlacio. Bitno je da si ti ok. I to sto je covek plakao i bio u soku govori da vozaci postaju svesni tek kad se ovako nesto dogodi. Brz oporavak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Horor priča! Lepo je što si bio veoma korektan prema vozaču, uvek je bolje biti čovek i kada to neko ne zaslužuje... :lud:

 

Drago mi je da si ipak dobro prošao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Hvala Gospodu da nisi gore prošao.

Meni je u subotu usred dana mamlaz u Samari uradio slično tome. S tim što je ovaj mene video ali mu je izraz lica bio "ma boli me" sa sve cigaretom u uglu usta. Srećom, bilo je dovoljno mesta da pobegnem desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

brz oporavak,vidim da ti niko ne potvrdjuje ali ta "upala" je normalna za padove,trajace od 5 do 15 dana u zavisnosti koliko si se iscimao pri padu i koliko si u kondiciji,malo andol i lagane vezbice i procice brzo...

pozdrav... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Brz oporavak ti zelim.

 

Dobro je shto je vozach automobila stao i korektno se poneo, a ne ko onaj kreten shto je isto tako mene zakacio retrovizorom ( uleteo mi u makaze )i samo produzio iako mu je retrovizor otpao i ja nekako uspem da se zadrzim na motoru ali zato mi bio mali prst leve ruke totalno posecen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Auuuu sunce ti žarko, pa baš se na Zmajevcu upoznali na kratko...,

Kad videh temu mislim bilo gusto al si se izvuko, kad ono slike... ako se već desilo super kako si prošao a još vidim na motoru će samo plastike da se rade...

 

I ja sam taj dan imao kritičnih situacija al ne baš ozbiljnih, zahladilo pa su nas četvorotočkaši već izbacili iz saobraćaja (u glavama).

Želim ti brz oporavak i uspešno sređivanje tog prelepog atlantika :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Baš mi je žao što se desila ova nezgoda. Baš smo se lepo družili a onda vidim slike sa udesa. Naježila sam se. Bitno je da si ti dobro a ostalo će se zakrpiti. A vozaču je ovo bila velika lekcija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hvala svima na lepim rečima. Verujte da puno znače. Motor ću da sredim da bude još bolji - zaslužio je. To je pravi tenk od

motora. Atlantic je motor koji ispunjava sve moje snove o motorima a posle ovog udesa samo je još veći u mojim očima. Njegova

masa i širina oklopa i bočnih oplata pozadi me zaštitila da je stružem ja po cesti, nego je strugao on...

Ima da ga sredim da bude k'o lutka...Zaslužio je ! :care: :care: :care:

 

Dobro si prošao kako je moglo da bude..

 

Koliko sam ukapirao nije došlo do fizičkog kontakta ?

 

Nije. Ja sam ga pitao da li me je zakačio ali vidim da je Chrysler neogreban...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

drugari udarajte minuse ali jbg ja vako radim... evo bas u subotu djiro do rajca i na tamo a u i povratku... kad god sam sam tj prvi a u susret mi ( malo dalje ) ide par automobila ja uzmem pa blicam kao budala... oni taman pomislili da obilaze i vec izvukli 1/3 vozila napolje , kad vide blicanje misle murija i odmah se vracaju nazad... znam da je ovo bas onako djubrovski ali prvi put kad sam isao ibarskom video sam koliko sve boli **** za nas i nekoliko puta su mi se desavale bas zeznute situacije... eto ... ovo moje je skroz defanzivno ali mora tako...

 

ps. pita me sestra ( bila mladjan vozac i odjednom postane putnik... sada prelazi ogromne kilometraze i vec pocela da se qrci za volanom ) jesi li mi ti mahao danas ?

ja : Nisam , znas da sam bio na rajcu

sestra : ej , neka budala mi onda mahala sto sam obilazila a on vozio 200 svojom trakom!!! ja krenula da obilazim na onom pravcu ( mislim da je stari obrenovacki prema adi ) kad odjednom u daljini vidim ide mi motor u susret... ja nastavila onako kako sam pocela i vracam se u svoju traku ( zavrsava obilazenje ) kad on prolece pored mene sa 200 i mase...

 

i sad pitanje zbog koga sam joj zavalio cvrgu : Ako on ide 200 u svojoj traci i mi se sudarimo a ja sam propisno obilazila on je kriv jel da ? jel da ?

 

Naravno cvrga joj je sama dala odgovor ko je kriv...

 

zato... lepo kazu drugari na kursu bezbedne voznje : vozi kao da svi imaju nameru a i zelju da te ubiju :)

 

pozz alex i drago mi je da je sve na kraju dobro... jebes plastiku... lepi se i ona :)

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Auuuu na prvu sam mislio da si naisao na neki pad kad vidim farove od Atlantica. Bas mi je krivo jer znam da si dobar lik i da lepo vozis, ni manje ni vise nego skuter i to Apriliju. Ajde da kazem da je sreca u nesreci to sto je stao pa ces tu stetu naplatiti i Atlantic ce biti ponovo puckica. Oni fabricki imaju onaj crash bar pa se nadam da je zastitio. Sve u svemu drago mi je da si dobro prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

vozi kao da svi imaju nameru a i zelju da te ubiju :)

 

Nema opuštanja

Uvek ide ono, početak je sezone ,nisu naviknuti na nas, te kkraj je sezone, misle da nas nema, odvikli se od nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Uh,super si prosao druze i bas lepo da ste se obojica pokazali kao veliki smekeri i u ovoj veoma stresnoj situaciji. Svaka cast, a ko sto rekose kolege, malo andola i malo plastike i sve ce biti u redu. Pozdrav ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dao gas kad te video jer se uspanichio >:( ?Pa sto nije kocio onda i olupao svoj auto od onaj auto sto ga je preticao?

 

Zelim ti brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Brz oporavak, vazno je da nije nesto opasno. Motora je bilo i bice, i da se popraviti, a kod coveka to ne ide bas tako.

 

Ocigledno je decku proradila savest pa je stao i sve priznao, posto ima takvih koji pobegnu pa kasnije dodje iz dupeta u glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Stvarno haoticno i strasno. Citao sam tvoje postove i skapirao da si normalan i kulturan vozac. Al ne zavisi sve od toga kako ti vozis, vec i od ludaka koji nam idu u susret. Zelim ti brz oporavak. Plastike se zakrpe i srede. Nego moracemo da smislimo neku stvarno dobru akciju da malo edukujemo ovaj neuki narod da ima u ono malo mozga svest o motociklistima kao o jednako ravnopravnim vozacima. Ili da angazujemo Terminataora na Harliju sa sve pumparicom i kad neko krene na njega a on da uradi ono sto najbolje zna - da puca :) Sto kazu mnogi i meni se puno puta desilo slicno da auto izleti i onako nonsalantno projuri pored ko da me nema (al hvala bogu bez posledica).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Druze, samo da si ti nama dobro, ima vremena da se sqt sredi, strasno je koliko smo ranjivi, ja bas iz tog razloga ne volim da vozim nocu, sto ti rekose vec stavi ti ksenon, mnogo si uocljiviji, ali eto, na neke stvari ne mozemo uticati.

Nadam se da ce ovo ostati kao usamljena epizoda, ako si morao da padnes, bolje ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja