Jump to content

Moto Zajednica

... a kod kardana...

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Nemam previse iskustva sa prenosom na kardan, ovo mi je prvi motor sa takvim prenosom pa nesto razmisljam pa da pitam za misljenje, iskustva...

 

Pre vise godina sam imao havariju na motoru sa klasicnim prnosom na lanac, u voznji mi je prsla karika i masina "zakovala" na jedan, zadnji tocak na trenutak blokirao, proklizao, zaneo se motor a onda je spao lanac (ili se cak pokidao ne secam se) ali znam da se tocak tako oslobodio i ja sacuvao zivu glavu... Sada me zanima sta bi se desilo ako se, nedaj Boze, nesto slicno desi (u agregatu, menjacu) pa blokira tocak, da li bi tu negde nesto "popustilo" ili bi tocak ostao blokiran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Немам превише искуства са нуклеарним експлозијама, па нешто размишљам да питам за мишљење, искуства...

Пре више година сам имао хаварију са класичним експлозивом, да не улазим у детаље, сачувао сам живу главу.

Сад ме занима шта би се десило ако се, не дај Боже, нешто слично деси али са нуклеарном експлозијом, да ли би се опет извукао, или би дибидус блокир'о?

 

 

 

:D:ljut:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobro ti je okrad objasnio. :D

Ako bi se "nesto" desilo, onda zavisi od toga "necega" da li bi tocak ostao blokiran ili ne.

A "nesto slicno" ne moze da se desi ( jer nema lanca, jel).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da sam lepo postavio pitanje vezano za misljenja i iskustva, ne razumem ove odgovore, sta vise mislim da niko o necemu slicnom nije pisao na forumu i bilo bi lepo (korisno) podeliti iskustva sa manje iskusnim ljudima vezano za ovu vrstu prenosa. Takodje mislim da svi razumeju sta sam hteo da kazem- pitam...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Opusti se i uživaj u vožnji...redovan servis prema fabrčkom servisnom uputstvu i nećeš imati nikakvih problema...ima šta da prokliza i pukne ako zatreba, kardan u principu ne vole samo oni koji ne mogu da ga priušte (što važi i za sve ostalo u Srbiji), a proizvođači ga ne ugrađuju uvek jer neki motori po karakteristikama odnosa prenosa zahtevaju lanac, a najviše zbog cene...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pitanje je na mestu, i ja bih zeleo da cujem odgovor.....

 

A ruzno je od "kolega" sto napravise krajnje normalno pitanje na sprdnju. <_<

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta je konkretno pitanje? Ja sam shvati sledece: "Da li ce tocak ostati blokiran ili nece ako se desi nesto u agregatu ili mjenjacu"?

Mislim da po ovom pitanju nema razlike da li je prenos preko kardana ili lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Sta je konkretno pitanje? Ja sam shvati sledece: "Da li ce tocak ostati blokiran ili nece ako se desi nesto u agregatu ili mjenjacu"?

Mislim da po ovom pitanju nema razlike da li je prenos preko kardana ili lanca.

I ja sam tako shvatio...ako nesto blokira na klasicnom prenosu, sve je otvoreno i moguce je da pukne lanac karika lanca,itd...i da ode van motocikla.

 

Kod kardana je sve zatvoreno, i bez obzira sto je pretpostavla da je uradjeno "slabo mesto" u slucaju sr*nja, voleo bih da cujem tacno kako je to reseno. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta je konkretno pitanje? Ja sam shvati sledece: "Da li ce tocak ostati blokiran ili nece ako se desi nesto u agregatu ili mjenjacu"?

Mislim da po ovom pitanju nema razlike da li je prenos preko kardana ili lanca.

I ja sam tako shvatio...ako nesto blokira na klasicnom prenosu, sve je otvoreno i moguce je da pukne lanac karika lanca,itd...i da ode van motocikla.

 

Kod kardana je sve zatvoreno, i bez obzira sto je pretpostavla da je uradjeno "slabo mesto" u slucaju sr*nja, voleo bih da cujem tacno kako je to reseno. :aha:

 

Tesko. A ni za to slabo mjesto nisam nikad cuo. Mi pricamo ovdje o sili koju (blokirana) guma vrsi (trenjem o asfalt) na lanac / kardan.

Ta sila je zanemariva.

Lanac moze da plomi samo motor (kad se doda gas). I to ako je nesto skenjano na lancu. Ista prica za kardan.

 

Edit: Jedino da se potrefi da je lanac izmrcvaren (pred pucanje), a da se bas u tom trenutku zablokira nesto u agregatu. Ali ja mislim da u tom slucaju ne bi izbjegao ni klavir koji pada par sekundi ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemam previse iskustva sa prenosom na kardan, ovo mi je prvi motor sa takvim prenosom pa nesto razmisljam pa da pitam za misljenje, iskustva...

 

Pre vise godina sam imao havariju na motoru sa klasicnim prnosom na lanac, u voznji mi je prsla karika i masina "zakovala" na jedan, zadnji tocak na trenutak blokirao, proklizao, zaneo se motor a onda je spao lanac (ili se cak pokidao ne secam se) ali znam da se tocak tako oslobodio i ja sacuvao zivu glavu... Sada me zanima sta bi se desilo ako se, nedaj Boze, nesto slicno desi (u agregatu, menjacu) pa blokira tocak, da li bi tu negde nesto "popustilo" ili bi tocak ostao blokiran?

 

SStruji se desilo blokiranje zadnjeg tocka zbog kardana na BMW R25. Nesto mu je puklo na autoputu, blokiralo zadnji tocak, jedva se izvukao da ne padne. Rezime kvara, ceo mehanizam u zadnjem tocku samleven, sve oko kardana i kardan polomljen. Kako ja znam taj motor vise nikad nije popravio. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: svilajnac
  • Motocikl: BMW R80RT

Ako ti pukne kardan najverovatnije ces samo izgubiti vucu. sad postoji mogucnost da neko parce odleti umehanizam i zablokira zadnji tocak ali to se retko desava.s te strane je kardan mnogo sigurniji od lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Opusti se i uživaj u vožnji...redovan servis prema fabrčkom servisnom uputstvu i nećeš imati nikakvih problema...ima šta da prokliza i pukne ako zatreba, kardan u principu ne vole samo oni koji ne mogu da ga priušte (što važi i za sve ostalo u Srbiji), a proizvođači ga ne ugrađuju uvek jer neki motori po karakteristikama odnosa prenosa zahtevaju lanac, a najviše zbog cene...

 

Vec sam pisao u temi za skidanje manuela, nikako da uspem da nadjem neko uputstvo za GT550, verovatno su tada uputstva pisana na pergamentu pa nijedno nije sacuvano od zuba vremena... a motori i dalje sljakaju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Kardan je znatno jači od lanca; da sam kardan (šipka) pukne je toliko retko da se može reći da se nikada ne dešava. Doduše, zupčanici koji prenose snagu sa/na kardan mogu da propadnu, i to je možda najverovatniji kvar koji možeš da imaš sa samim kardanom.

 

Ja sam imao problem sa kardanom na BMW-u. Riknuo mi je zadnji kardanski sklop. Čuo se jasan zvuk da nešto melje unutra, i motor je i dalje bio pokretan. Nikakvo padanje, blokiranje, itd.

 

Ako pričaš o tome šta ako se agregat blokira i kako se to onda odnosi na kardan, moja predpostavka (ovo je samo predpostavka) je da će popucati spojevi/zupčanici kardana. Da li će se točak blokirati ili ne – ko to zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Da li će se točak blokirati ili ne – ko to zna.

 

Onaj sto TO zna, nije u mogucnost da nam to isprica.... :bicikl:

 

 

Otprilike sam i ja tako percipitao, mada se nadam da se to nikome nece dogoditi... :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

Ako pričaš o tome šta ako se agregat blokira i kako se to onda odnosi na kardan, moja predpostavka (ovo je samo predpostavka) je da će popucati spojevi/zupčanici kardana.  Da li će se točak blokirati ili ne – ko to zna.

 

Tesko da ce nesto puci u kardanu ako blokira agregar, meni je jednom blokirao agregat, motor sa lancem i nista nije puklo, tocak je blokirao. Kad je to izdrzao lanac izdrzace sigurno i kardan koji je visestruko jaci. Sem toga mnogo su vece sile na kradan kod naglog polaska i dizanja na tocak nego blokiranje agregata. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

150px-Sprocket35b.jpg

 

ako je ovakav sklop u kućištu "kardana" verovatnoća da će nešto da zablokira zadnji točak prilikom pucanja je mala. Desiće se da pogonski zupčanik (manji) pojede gonjeni (veći) i počne da proklizava. U slučaju da nešto od elemenata pukne, verovatnoća da će deo pasti tako da zablokira gonjeni je relativno mala, osim u slučaju ako se odvali deo gonjenog zupčanika, on se popreči u kućištu i u sledećem krugu se pogodi sa ostatkom i to ga potkoči. Tu spasa nema, točak je blokiran, pad... zavisi samo od umešnosti vozača.

 

Ako kardan pukne u kardanskom zglobu, verovatnoća da će ispasti na drum je prilično velika. Ono što je očekivati Mitbastersi su pokušali da demistifikuju bezuspešno. U slučaju da pukne krst kardana prestaje pogon. U slučaju da sklop kardana padne na drum, postoji velika verovatnoća je da će te lansirati preko prednjeg točka.

 

Kardanski sklop je odličan i traži minimalno održavanje - kada si čuo da je nekome u automobilu sa zadnjim pogonom pukao kardan? Kada si čuo / video da je kamionu/autobusu/radnoj mašini pukao krst kardana i kada si ih i video pored puta sa izvaljenim kardanskim vratilom, uzrok pucanja nije se desio par desetina metara pre, nego je tandrkao duže vreme i nije bio propisno održavan ili je preopterećivan.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

исчитао сам целу тему два пута. одлично штиво.

али нисам задовољан, јер се много површно прелази преко гомиле сложених фактора који имају утицаја у евентуалној хаварији.

молим вас, да се расправа настави уз доста детаљнију анализу. мора да негде постоји нека литература, мора да је неко негде одбранио дисертацију на ову тему.

ангажујмо се!!!

 

 

:D<_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Konacno jedan kompletan odgovor koji zadovoljava moje interesovanje...

 

istankov, evo tebi jedan plus! :takoje:

 

 

исчитао сам целу тему два пута...али нисам задовољан.

 

 

ангажујмо се!!!

 

 

 

Moraces jos dva puta...nedovoljno je! Angazovanje Sad! :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bogami,do sad smo promenili dosta kardana,a bogami i diferencijala, a bogami i na jednom rt, nisu motori bas tako imuni,pa i na jednoj jamahi, i moto guziju, u, i na par starijih bmw,a, sreca pa se to nekeko desavalo na manjim brzinama pa se nisu polupali, a auti su vukli tockove dugacko,,sreca pa na bmw autu konkretno popucaju srafovi 6kom,koji drze polu osovinu, malo je nezgodno baci te u stranu itd, nije bas da to nepuca,ali kad se lose odrzava,,,da pucaju,isto vazi i za lose odrzavan lanac,

kad se vec pominje stivo PROCITAJTE U MANUELU OD BMW,A GS,A KOLIKO SME DA SE VOZI NEPRESTANO bas zbog kardanskog sklopa,sta se desi poslle odredjene kilometraze....a pise,tu su bmw jasi da to pogledaju i ako mogu skeniraju,ja nemam cime,iz knjige da to skeniram...

150px-Sprocket35b.jpg

 

ako je ovakav sklop u kućištu "kardana" verovatnoća da će nešto da zablokira zadnji točak prilikom pucanja je mala. Desiće se da pogonski zupčanik (manji) pojede gonjeni (veći) i počne da proklizava. U slučaju da nešto od elemenata pukne, verovatnoća da će deo pasti tako da zablokira gonjeni je relativno mala, osim u slučaju ako se odvali deo gonjenog zupčanika, on se popreči u kućištu i u sledećem krugu se pogodi sa ostatkom i to ga potkoči. Tu spasa nema, točak je blokiran, pad... zavisi samo od umešnosti vozača.

 

Ako kardan pukne u kardanskom zglobu, verovatnoća da će ispasti na drum je prilično velika. Ono što je očekivati Mitbastersi su pokušali da demistifikuju bezuspešno. U slučaju da pukne krst kardana prestaje pogon. U slučaju da sklop kardana padne na drum, postoji velika verovatnoća je da će te lansirati preko prednjeg točka.

 

Kardanski sklop je odličan i traži minimalno održavanje - kada si čuo da je nekome u automobilu sa zadnjim pogonom pukao kardan? Kada si čuo / video da je kamionu/autobusu/radnoj mašini pukao krst kardana i kada si ih i video pored puta sa izvaljenim kardanskim vratilom, uzrok pucanja nije se desio par desetina metara pre, nego je tandrkao duže vreme i nije bio propisno održavan ili je preopterećivan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

kad se vec pominje stivo PROCITAJTE U MANUELU OD BMW,A GS,A KOLIKO SME DA SE VOZI NEPRESTANO bas zbog kardanskog sklopa,sta se desi poslle odredjene kilometraze....a pise,tu su bmw jasi da to pogledaju i ako mogu skeniraju,ja nemam cime,iz knjige da to skeniram...

 

Daj Boki, ne preteruj. Evo sad pregledah oba User Manuala svog motocikla i nema ni reci o tome. Zasto ne bi mogao da se vozi neprestano, ali bar onoliko koliko vozaceva izdrzljivost dozvoljava?? Sta ti mislis da se dogadja sa kardanom? Da mu temperatura raste sa predjenom kilometrazom, ili nesto drugo?? Pa ja sam dolazeci iz Nemacke vozio 800km samo sa pauzama za sipanje goriva i kardan je bio jedva mlak na dodir. To je toliko prost sklop da nema sta da mu se greje ili dogodi. Mnogo veci rizik za to je u menjacu, koji je em slozeniji, em je jos spojen za motor, izvor toplote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Aj da vatam priključak. Sad sam pogledao i manual za starije BMW-e i nema govora o ograničenju kilometraže u cugu zbog kardana. Pre će se pregrejati agregat, menjač, ležajevi točka... nego kardan.

 

Što se tiče pucanja kardanskog vratila, bar na BMW-u je kućište (tunel) kardanskog vratila u isto vreme i krak zadnje viljuške tako da bi morao mnooooooogoooo da pukne pa da pocepa kućište i izleti napolje. A to se još nije desilo.

 

Ako pukne osovina kardana (vratilo), prestaje prenos. Ako pukne Hardijev krst (zglob kardana) prestaje pogon ali može doći do komplikacija. Ako se pojedu zupčanici, nema frke ali je potrebna pomoć oto-rino-laringologa ili fonijatra da ti proveri sluh. Tandrljanje bi morao da čuješ stotinama kilometara pre nego što se toliko pojedu da prestane prenos. To se bre dere da puca gleđ na zubima.

 

Razlozi za kvar na kardanu mogu biti poptuna nebriga, preveliko opterećenje ili loša tehnika vožnje. Put i drugi faktori utiču u malom procentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Razlozi za kvar na kardanu mogu biti poptuna nebriga, preveliko opterećenje ili loša tehnika vožnje. Put i drugi faktori utiču u malom procentu.

Izvinte ako je toootalni OFF, mislim da nije...

Ova izjava mi je interesantna.

Naime, na pocetku druzenja sa BMW-om(prvi kardan u zivotu), mi je saltanje bilo jako cudno, karakteristican "klang" pri promeni brzine, cimanje od kardana...itd. Cak sam pomislio da nesto ne valja.

 

Poslednjih nedelju dana mi se promena brzine znatno popravila, i jako sam zadovoljan.

 

Pitanje:

Da li sam se navikao na kardan, ali vise nema "klang", ili jako retko? Da li temperatura ima znacaja u tom smislu, pa hladnije vreme(gusce ulje) tera kardan da radi bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aj da vatam priključak. Sad sam pogledao i manual za starije BMW-e i nema govora o ograničenju kilometraže u cugu zbog kardana. Pre će se pregrejati agregat, menjač, ležajevi točka... nego kardan.

 

Što se tiče pucanja kardanskog vratila, bar na BMW-u je kućište (tunel) kardanskog vratila u isto vreme i krak zadnje viljuške tako da bi morao mnooooooogoooo da pukne pa da pocepa kućište i izleti napolje. A to se još nije desilo.

 

Ako pukne osovina kardana (vratilo), prestaje prenos. Ako pukne Hardijev krst (zglob kardana) prestaje pogon ali može doći do komplikacija. Ako se pojedu zupčanici, nema frke ali je potrebna pomoć oto-rino-laringologa ili fonijatra da ti proveri sluh. Tandrljanje bi morao da čuješ stotinama kilometara pre nego što se toliko pojedu da prestane prenos. To se bre dere da puca gleđ na zubima.

 

Razlozi za kvar na kardanu mogu biti poptuna nebriga, preveliko opterećenje ili loša tehnika vožnje. Put i drugi faktori utiču u malom procentu.

 

 

Khm...a šta nam ono reče šef servisa kad je Anka iz Temišvara preuzimala motor? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@YOman

 

Klang! je zvuk zdravog menjača na BMW-u. Krrrrrkkkkk je zvuk bolesnog menjača :D nema veze sa kardanom

 

Tačno je da BMW treba znati šaltovati i to što ti se sve manje čuje znači da si se navikao na menjač i naučio da ga šaltuješ. Pod lošom tehnikom vožnje sam mislio na preterano cimanje pri otpuštanju kvačila naročito pri prebacivanju iz višeg u niži stepen prenosa. Isto važi i za šaltovanje u viši stepen. Kardan ne voli mnogo cimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja