Jump to content

Moto Zajednica

sta odabrati od 125 ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: srbija

Imam 16 god. jedva sam nagovorio caleta da mi kupi neki motor od 125ccm iako se on protivio uspeo sam da ga nagovorim.... e sad sta odabrati ja bih zeleo da to bude neki sportak kaji dize adrenalin...koji motor odabrati sa cenom do 1500-1600eura...koje masine su dobre sa kojima necu imati probleme oko kvarova , da bude motor stabilan...molim vas za pomoc nekog ko ima vise iskustva...

 

hvala unapred...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Zato ga i pitam sta je i koliko vozio.

Decko trazi sportak koji dize adrenalin, a mislim da nije svestan sta moze sebi da ucini vozeci takav motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

RS 125, najbolja u svojoj klasi, 16 godina i 36ks iz Rotaxa... Sarana. To uopste nije naivna stvar niti je za decu. TZR 50, RS 50, Tuono 50, DT 50 i polako. I sa tim ces da se icepas al bar imas vece sanse.

 

Poz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Borko mnogo bre pametuješ, popio si svu mudrost ovog sveta a imaš 14 leta..

 

Kupi Yamahu YBR to ti je dobro za početak, vozikaj to malo i kupi nešto ozbiljno, nema svrhe da pucaš toliko keša na RS 125 i te fore..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Prvo da napunis 18 godina pa onda da uzmes motor od 125ccm.... Zelje i mogucnosti nekad ne idu zajedno! Zamisli samo u kakvu situaciju bi se doveo da izazoves neku saobracajnu nezgodu maloletan i bez vozacke dozvole!!! Kazne su ogromne, a i niti jedan sudija ti ne bi progledao kroz prste...

Kako stvari stoje, kaci te novi zakon, pa ti na zalost jos dugo neces moci voziti motor jaci od 25 kw. Pamet u glavu, kupi nesto od 50ccm da valja!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Nemoj biti tako siguran u sebe da sve znas, i da se dobro snalazis posto takvi uvek lose prolaze, jos si ti mlad i "zelen", covek se uci dok je ziv. ;)

 

Prvo ti nauci pravila desne strane, i osnovne znakove pa tek onda da zavrces gas.

 

 

 

Ne razumem takve roditelje koji uzimaju takve nabrijane masine deci da se vozikaju po gradu da bi bile face, tj da se vidi da imaju kesa, ne razmisljaju da to dete nema pojma o saobracaju i da svakoga casa moze napraviti neko sranje. Mozda gresim, ali jbg takava su moja razmisljanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: srbija

imam polozen PSP...a vas molim da mi date odgovor za izbor motora a ne da mi govorite sta da radim...ja sam pitao koji motor da kupim a ne dali da kupim ja cu sigurno kupiti nesto a vas sam zamolio za pomoc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Masina od 125 kubika koja `dize adrenalin` koja kosta 1500 evra i koja se ne kvari ne postoji

Sad, ako hoces nesto sto je brzo i sto je stvarno ozbiljan motor, ja ti preporucujem Apriliu RS125 ili Cagivu Mito, vidi sta ti se vise svidja, s tim sto moras da obratis paznju za RS jer neke serije(novije) imaju takozvane ECO blokade u elektronici pa nema sanse da ide preko 120km/h

Isto ocekuj da radis generelnu na svakih 10 000km, ne zato sto je zakucao, nego zato da bi to sprecio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ala pametujete... što ste ljubomorni toliko? :D Pustite dečka može da vozi i Busu ako hoće.. njegova glava.

 

Borec ti imaš najviše iskustva od svih forumaša :DDDD

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

I ja sam sto se tice decakovih zelja na strani RS 125, al je isto tako BorkoMotorko 100% upravu za sve sto je rekao. Decko nek kupi sta hoce, neko mu je pomenuo Mito i RS i to da ce morati da puno bude kod majstora. I to jeste tacno. Mozda je pomenuta YBR najbolja kupovina, mozda i neki od onih kineza sto lice na CBR RR. Al opet napominjem znam i ja sta mu je u glavi, kako mu je i znam i posledice jer ih je moj mladji burazer platio sa RSom koji otvoren ide i do 170+/- koji km/h. VolimMotore ako hoces da ih jos dugo volis i vozis procitaj jos koji put sta ti je napisao Borko. Nisi mali, al veruj da nisi ni premator 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ako se tako drsko budes ponasao, slaba vajda ti je od toga. Procitaj jos par puta onu moju poruku i idi malo u crnu hroniku pa ces da vidis sam sta se desava. Znaci potpuno sam bio ja isti kao on.

P.S

Pitaj clana "sszgo" da ti proda njegovu Yamahu, ima dovoljno nalepnica a i snage i kubika za tvoje potrebe.

 

Šta ćeš da uradiš ukoliko nastavim da se drsko ponašam? Tvoje vozačko iskustvo se sastoji iz jutarnjeg odlaska po hleb i vožnje do igrališta na fudbal a nakon toga dođeš na BJB i njaške kao lama. Još nešto, nemoj da pametuješ da ne bismo ČLAN SSZGO i ja došli kod tebe na piće.

 

here's a tip nemoj da pričaš gluposti o ljudima koje ne znaš.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: srbija

znaci vidim da ovde nemoze niko da mi pomogne , svi mi govorite sta je za mene...ja sam pitao koj motor a vi odmah da cu da poginem...ako neko zeli da mi pomogne neka odgovori na pitanja koja su postavljena ako ne CAO....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Daj jebote, ne mogu da verijem da se tako primas i da je klinac uspeo da te iznervira, opusti se malo

 

 

 

Sto se tice motora, ajte bre ljudi pa YBR je najslabiji od svih slicnih motora, pa cak i onaj Keeway Speed ima jaci motor

Cetvorotaktne bicikle zaboravi, jedino sto sto kod njih valja je manja potrosnja i to sto su dugotrajniji

Ova dvojka(RS&Mito) su ozbiljni motori, ali posto ne mogu i jare i pare traze i dosta vise para za koriscenje/odrzavanje, isto ako hoces RS gledaj i ove od 1996, razlike su minimalne, s tim sto ti je tu veca sansa da nadjes neku postenu za te pare, prevedeno ako platis 1500 neku koja je mladja od 1998 racunaj da te u najskorije vreme ceka investicija od bar par zelenih ili cak zutih evro novcanica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja