Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Hahahah, do OO.Kupio si ga u Pancevu mozda???

 

Da, jesenas.

Znam ti motor.Probao sam ga:)Bio je u opticaju on ili ovaj crni.Na kraju sam se ipak odlucio za crni.Javi kad ti urade nalepnice koliko te je izaslo sve cisto da znam.Nije na odmet znati:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Auu.. lepo... (ja sad slike mog ne smem da kačim, moj izgleda ko raga pored ovog tvog 1zvizduk.gif)

 

Evo, ovako je izgledao, sad sam mu ovih dana skinuo sve nalepnice i ove plastike kod hladnjaka, pa kad metnem

nove nalepnice okačiću.... (izvinjavam se za fotku, mobilni....)

 

imag0158eq.jpg

 

 

Inače, skinuo sam bio vizir, provazao ga van grada i odma došao kući da ga montiram... glava i ruke mi optale od vetra. Jes' ružno al mani ti to...1moto3.gif

Ovako zut je bas retro, svidja mi se :)

Mozda je cak i lepsi bez nalepnica.

Ali, sto kazu, ukusi su razlciiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Meni je lepši mnogo bez nalepnica, pošto su nalepnice kao na sportskom motoru (a i boja... 0stabre.gif)

što on nikako nije...

Zato sam ih i skinuo, sad samo hoću da stavim crn hondin znak sa krilima, sa obe strane rezervoara i to je to..

honda-logo-med.jpg

 

Hteo sam da ga farbam, al ove godine neću imati para za sve (i druga kaciga i jakna i pantalone i čizme i prevod i reg...)

tako da će ove godine ovako a sl. ćemo videti.

 

Pemac, ko što znaš, prethodni vlasnik je pao sa njega, i bio je pomalo neodržavan motor (estetski).

Korman je bio kriv od pada, uzeo sam drugi, nosač sata je polomljen i loše zatopljen u plastiku, to nemogu da popravim (možda ću uzeti drugi ako nađem polovan), ostalo je sve dobro.

Ja ne živim u iluziji, znam da sam kupio 13 sezona vožen motor, normalno da ima svega po malo na njemu, al sve je generalno ispravno i korektno.

 

Laza

Mnogo se oseti na otvorenom putu, kad pređeš 80kmh i plus sat dva vožnje mnogo manje se umaraš.. Još je plus ovaj moj ogroman (ružan jako) al zato radi posao.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Andrej, kako si sredio korman?Ja bi trebao moj malo da ispravim, pao je na kornan i malo ga je iskrivio.nije strasno, ali ipak smeta, pa bi to da resim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kupio sam nov korman. Hromiran. Ako te interesuje poslacu ti na pp broj lika, on to nabavlja iz HUN.

Sa sve postarinom me izaslo nesto ispod 3000din (25e + aks)

A ne moze se to nikad ispraviti da bude kako valja, nema trika da potrefis da bude simetricno.

PS.

Sto se tice nalepnica, hondin logo za rezervoar, crni, 2 komada 10x12cm (i levi i desni) 400din.

Hteo sam danas da idem da mi zalepi al je pala kisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

dajte ljudi da vidim slike...1Mina.gif

 

http://forum.bjbiker...380#entry948380

 

Ovako je izgledao nekad. Nemam novih slika, jer je kolegu mrzelo da nosi fotoaparat na poslednjoj voznji.

Vizir je sada veci i oseca se razlika u voznji. Mada, ovaj mali vizir je bio dovoljan da se sakrijem dok vozim po autoputu.

Bocne kofere cu da zamenim za manje.

 

Auspuh i grane sam farbao (scuba je farbao, ja sam cistio od rdje), ali nisam zadovoljan jer se opet pojavila korozija. Ne znam da li je reseje da se to pocinkuje ili neka kvalitenija boja. Farbano je bojom namenjenom bas za visoke temp, a meni se svidja crni auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Na mom je covek od koga sam kupio uradio prohromsku oplatu za auspuh, tako da problema sa rdjom nemam, tako da eto vam predloga.Na cb u je problem sto kad god se vozi po kisi baca puno vode po auspuhu, tako da lako propada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Daj slike da vidim kako to izgleda. Jos jednom cu skidati auspuf i proci kroz to smirglanje i ciscenje, pa ako ne uspe, sledeci put skidam samo za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja sam se sad nosio mišlju da ofarbam moj auspuh ceo u crno al nisam hteo da ga skidam, nisam znao u kakvom su mi stanju oni mesingani dihtunzi... (a druge mogu samo sa luisa da naručim)

A što se tiče cevi problem je i što su cevi nisu prohromske već obične (gvozdene? koji je to materijal...? 0stabre.gif) i onda svakako rđaju. Jedino trajno rešenje je cela nova izduvna grana, a po meni, samo estetike radi davati tolike pare na starom motoru nema računicu..

I šta sam ja uradio sa cevima umesto farbanja:

uzeo finu šmrglu i skinuo sa grana tu patinu koja se stvori godinama od prašine, ulja, vode i svega što prednji točak nabaca (bilo i po 1mm negde), blago i polako... Bukvalno kao puder se lepilo na šmirgli.

Kad sam skinuo sve što sam mogao, uzeo antirost, staru četkicu za zube i prešao celu izduvnu granu, sačekao sat-dva da se osuši, obrisao suvom krpom, skinuo svu prljavštinu i rđu i opet prešao. Ponovio to još jednom i pustio motor preko noći da se dobro osuši i formira taj zaštitni fosforni sloj na površini metala.

Evo kako je izgledalo pre (ona ista slika, zaboravio sam da slikam pre šmirglanja, tj. kasno sam se setio 1mda.gif) i posle završenog 3 premaza antirostom.

 

imag0158eq.jpg

 

auspuhposleantirosta2.jpg

 

auspuhposleantirosta.jpg

Sad ne rđa, bude samo prljavo od blata i vode, al nakon pranja, sve je opet, ok.

Za mesec-dva ako treba opet ću da prešmirglam gde krene rđda i još jedan sloj antirosta... pa u krug...

Možda ću samo skinuti i ofarbati top, jer na njemu farba ne bledi tako brzo kao na cevima, on se ne greje tako jako..

A cevi ma čime farbao opet će izblediti zbog temperature/vode/prljavštine...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Pre dva dana, pozvao sam prijatelja na photo-session u improvizovanom studiju i evo šta sam tom prilikom zabeležio :)

 

 

ps. Nadam se da će vam se svideti fotografije.

post-14823-0-17363200-1339967645_thumb.jpg

post-14823-0-78207700-1339967668_thumb.jpg

post-14823-0-15933100-1339967726_thumb.jpg

post-14823-0-75572800-1339967750_thumb.jpg

post-14823-0-11720400-1339967769_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

a takodje treba pohvaliti gazdu koji ga je tako lepo oprao i ispolirao uglancao :takoje:

 

Naravno, bez toga ni fotografije ne bi bile takve kakve su! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne bih da zvučim nekulturno, ne znam ništa o fotografiji al mi je taj ugao od dole nekako jako čudan...

Nit se vidi lepo nit je prirodan...

Inače, prelep motor, svaka čast vlasniku 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 958 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ne bih da zvučim nekulturno, ne znam ništa o fotografiji al mi je taj ugao od dole nekako jako čudan...

 

Moguće je.

 

Meni je nekako, opet, interesantan ugao - dinamičan, drugačiji.

Što bi rekli - zavisi od ukusa. :)

 

U svakom slučaju hvala na komentaru, a tim povodom evo i jedne normalne fotke. :takoje:

post-14823-0-98960800-1339991408_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

A kako bi izgledao motor da sam ga pripremao za slikanje? Ovo bilo ono aj dodji da probamo svetlo( u 22h), da nebese ona krpa da obrisem gume i felne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

Lepo izgledaju ove izduvne grane... Nema rdje...

 

Kad sam ga kupio ceo originalni izduv je bio hromiran ali verovatno lose pripremljen pa se razljustio na granama tako da sam skinuo hrom i ofarbao toplotnim sprejem koji za sada drzi. Dok je sam lonac zadrzao sav sjaj verovatno zbog nize temperature, ovo od karbona je navlaka koja se skida na 2 selne koju sam sam pravio. Ako nekog nesto vise interesuje rado cu podeliti sa vama. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Pozdrav momci, i devojke ako vas ima :)

 

Od skora sam vlasnik jedne CBjke, padano je ali ce se sve srediti cim se nadje vremena :)

 

Evo koja slicka...

post-2504-0-53294700-1340564857_thumb.jpg

post-2504-0-89030900-1340564871_thumb.jpg

post-2504-0-94625500-1340564884_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Pozdrav momci, i devojke ako vas ima :)

 

Od skora sam vlasnik jedne CBjke, padano je ali ce se sve srediti cim se nadje vremena :)

 

Evo koja slicka...

 

Lepa!!! Puno km bez kvara i zandara:))) :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Lepo motorce , ja sam dugo godina vozio cb 500 ,onda preso par godina na Horneta 600 i sada se ponovo vratio ali na noviji model cbf 500, nekako mi najbolje leze ta 2 cilindra i ta umerena snaga :takoje: .

post-152-0-44006900-1341690695_thumb.jpg

post-152-0-83532500-1341690704_thumb.jpg

post-152-0-35722900-1341690713_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja