Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

cb 500 r:

 

motor odlican , pouzdan, vozio ga 3 sezone (oko 20 ooo km), za svaku preporuku , jedino na nekim modelima regler hoce da zeza , i kocnice mu nisu vrh ali rade poso :takoje:

 

sto se tice velicine: ja preko 110 kg i 190 cm (uglavnom misici i koske :neznam: ) , nije mali motocikl, cak da kazem i nekako taman mi je bio dok smo se druzili :aha:

(ima puno slika na forumu ) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

Da li neko zna koja je najsira guma pozadi koja se moze staviti bez ikakvog prepravljanja? Imam battlax bt45 130/80/17 a hteo bih pilot road 2 150/70/17 neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Na mojoj hondi je trenutno pilot road 150/70/17n i nisam morao nista da prepravljam a po meni se odlicno ponasa i jos lepse izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500

Pozdrav prijatelji 1zdravo.gif

Relativno sam još nov u svemu ovome i tek sad sam ušao u svet (većih) motora, i imam par (khmm 1zvizduk.gif) nedoumica...

Jesenas uzeh CB500, smatrao sam da je to dobar motor za (postepeno) uhodavanje posle 125cc...

Pošto mi tek sad kreće prva sezona sa njim, krenuo bih sa spremanjem pa me interesuje vaše mišljenje oko večite nedoumice sa odabirom ulja, kakva iskustva imate i šta preporučujete..

Nisam jedan od onih koji olako troši novci i uvek bira "najskuplje", smatram da treba uvek odmeriti šta se dobija za plaćeno, a naravno nisam ni sklon uštedi po svaku cenu ako će to posle da mi napravi veći problem..

Znači razumno 0namigivanje.gif

Ono što mene zbunje je što u Hondinom prospektu piše SAE10w30, čovek u prodavnici mi preporučuje repsol 10w40,

dečko koji mi prodao motor je koristio Bardal (ne znam koji)...

Dakle, vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

dobro ti kaze covek, sipaj 10w40 i nemas frke, a sto se tice firme Bardahl, motul, castrol, shell, agip,motorex, silkolene....to je sasvim nebitno,(samo da nije neko domace) bitno je da menjas ulje na vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

dobro ti kaze covek, sipaj 10w40 i nemas frke, a sto se tice firme Bardahl, motul, castrol, shell, agip,motorex, silkolene....to je sasvim nebitno,(samo da nije neko domace) bitno je da menjas ulje na vreme

 

Potpisujem. :takoje:

Bilo koja polusintetika 10-40 od nekog renomiranog proizvođaca i nemas brige. Ja sam u svoji sipao silkolene 10-40 i sve super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500

Uzeo sam Repsol 10w40, pise na njemu full sintetic ... :)

Oko 630 din (ne znam tacno).

Danas sam sipao, rano je za neke zakljucke, al deluje fantastichno...

Meni to deluje kao najpametnija opcija trenutno, za te pare.

 

Gde kupujete vi gume ? Imate li kakvih predloga za njih ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda CB500 prodat

 

Gde kupujete vi gume ? Imate li kakvih predloga za njih ?

 

Ne znam da li mislis na nove ili polovne. Moj savet ti je ako imas para stavi nove i siguran si.

Ako mislis na polovne da preguras sezonu nadje se na oglasima i po neka dobra, mada niko ne skida sa motora dobru gumu.

Ja konkretno imam Bridgestone battlax BT45, a mozes i Michelin Pilot Activ ,

ta dva modela su najvise preporucivali na stranim forumima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500

Ma samo o novim gumama pricam. Ne zanimaju me polovne, nemam dovoljno para da ih bacam na nesto sto je poluresenje...

Za tu Bridgestone battlax BT45 sam i ja citao po forumima da je najbolja.

Mada nisam uspeo nigde da je nadjem, da vidim koliko kosta kod nas nova. Zato sam postavio pitanje gde uzimate gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Koliko kw TACNO ima cb500? Svidja mi se sve u svemu, a posto sam ogranicen na 35kw, znacila bi mi tacna i proverena informacija..Citam po netu, spominje se brojka 42, po oglasima vidim 32, pa ko koga tu..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko kw TACNO ima cb500? Svidja mi se sve u svemu, a posto sam ogranicen na 35kw, znacila bi mi tacna i proverena informacija..Citam po netu, spominje se brojka 42, po oglasima vidim 32, pa ko koga tu..?

Fabricki CB500 ima 58ks to jest 42kw, ali naravno za pocetnike A1 i A2 kategorija postoje verzije sa blokadom na 27kw, 35kw.. zavisno od zakona drzave u koju je bio uvezen,

tako da sve ti zavisi na koliko KW je motor registrovan, ako navatas neki primerak kojem u saobracajnoj pise 32kw a blokada mu skinuta to bi ti bilo extra :takoje::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Fabricki CB500 ima 58ks to jest 42kw, ali naravno za pocetnike A1 i A2 kategorija postoje verzije sa blokadom na 27kw, 35kw.. zavisno od zakona drzave u koju je bio uvezen,

tako da sve ti zavisi na koliko KW je motor registrovan, ako navatas neki primerak kojem u saobracajnoj pise 32kw a blokada mu skinuta to bi ti bilo extra :takoje::aha:

To, to, tako sam i mislio.

Gledam neke po IT, da uvezem.

Tipa 2001 godiste za 1200e. Carina, ovo ono, ispadne kao kad bi ovde kupio neku koja je '96-97 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fabricki CB500 ima 58ks to jest 42kw, ali naravno za pocetnike A1 i A2 kategorija postoje verzije sa blokadom na 27kw, 35kw.. zavisno od zakona drzave u koju je bio uvezen,

tako da sve ti zavisi na koliko KW je motor registrovan, ako navatas neki primerak kojem u saobracajnoj pise 32kw a blokada mu skinuta to bi ti bilo extra :takoje::aha:

To, to, tako sam i mislio.

Gledam neke po IT, da uvezem.

Tipa 2001 godiste za 1200e. Carina, ovo ono, ispadne kao kad bi ovde kupio neku koja je '96-97 godiste.

u svakom slucaju extra izbor, CB500 je super motor, skoro sam ga i uzeo jednom, ali jbg ipak nemogu bez 4 klipa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ako nadjem nekog da mu u saobracajnoj pise 24kw, a skinuta blokada, onda nema potrebe da polazem za A, cb500 ce biti taman za moje potrebe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Moja saobraćajna kaže 42...

 

Inače, motor je zaista dovoljan za normalne potrebe, za mene je optimum u dobijeno-plaćeno.

Nije da se vozi preko 120kmh, tad već vetar radi svoje, može i da voziš nekoga al nije baš sinonim udobnosti u tom slučaju na duže staze, potrošnja je razumna oko 5l (al ja ga retko kad na otvorenom držim iznad 5k obrtaja).. Čak i sa dvoje (bucmasti burazer i ja) po Fruškoj Gori, nisam osetio da fali snage, al daleko od toga da sam ja neko ko ima tendenciju da obara rekorde...

Održavanje je razumno:

3l ulja i filter 3500din, napred imaš samo jedan set pakni (u kočenju mana - u održavanju prednost 1zvizduk.gif) 2200din (NHC) do 2700din(SBS), samo 2 svećice (nikad nisam menjao), gume su dimenzija koje se lako nađu od 10 različitih proizvođača i spadaju među najjeftinije jer nisu egzotika po pitanju veličine (njih planiram uskoro)...

Kad dođe do štelovanja karbova, ima 2 a ne 4 pa je i tu posao malo lakši...

I tako dalje, u milion primera... Optimu performansi za razumne pare.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Nisam znao da CB500 ima ovoliko obozavalaca.

Dobar je na svim poljima, ali nigde najbolji. Uglavnom, slatko ce se navozati svaki vlasnik.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Nisam znao da CB500 ima ovoliko obozavalaca.

Dobar je na svim poljima, ali nigde najbolji. Uglavnom, slatko ce se navozati svaki vlasnik.

u potpunosti se slazem:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja