Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

steta sto su prestali sa proizvodnjom CBF500 ,sad je opet rupa izmedju 250ccm i 600ccm modela ,nadam se za par godina kad mu padne malo cena da cu ga pazariti, super je motor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1ks Biciklo :)

Merkam vec neko vreme da kupim CB500 kao prvi bajk, model posle 97-

Ima li nesto na sta treba posebno obratiti paznju prilikom kupovine, neke poznate boljke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...sad se svi zamislili i pokušavaju da se sete...

al mislim da tako nešto na ovom motoru ne postoji...

Znači, ko kad kupuješ bilo koji drugi, kreni redom, gledaj sve što se setiš. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Lepo motorce , ja sam dugo godina vozio cb 500 ,onda preso par godina na Horneta 600 i sada se ponovo vratio ali na noviji model cbf 500, nekako mi najbolje leze ta 2 cilindra i ta umerena snaga :takoje: .

 

Koliko si dao za cbf-a, ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Lepo motorce , ja sam dugo godina vozio cb 500 ,onda preso par godina na Horneta 600 i sada se ponovo vratio ali na noviji model cbf 500, nekako mi najbolje leze ta 2 cilindra i ta umerena snaga :takoje: .

 

Koliko si dao za cbf-a, ako nije tajna?

 

 

3.ooo e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja mog nisam poterao nikad preko 8000rpm, uglavnom ga vozim do 6000, a ovaj ga ne skida ispod 6000...

nekako nisam u ubeđenju da je ovaj motor za takvu vožnju...

Al da ga ovaj vozi momački, vozi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisam jos 100% odlucio da prodajem makinu,

ali setio sam se prvo da vas CB-iste pitam dali nekog mozda zanima zamena ovaj moj Suzuki RF400R ,

sad sam bio s njim na putovanju na more i kontam da mi ne pasira ova vrsta motora, a CB500 mi se oduvek svidjao a i nebi da izlazim iz okvira do max 500ccm :aha:

koga zanima nesto neka pita.

evo jedna fotka s putovanja

post-4596-0-60294800-1342812362_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Ja mog nisam poterao nikad preko 8000rpm, uglavnom ga vozim do 6000, a ovaj ga ne skida ispod 6000...

nekako nisam u ubeđenju da je ovaj motor za takvu vožnju...

Al da ga ovaj vozi momački, vozi!

 

I kolika ti je potrosnja kada vozis do 6000rpm ?

Meni je oko 4l/100km

 

I ja se trudim da ga drzim do 6000 ali voli on i vise, a i imam osecaj da se lepse cuje posle 6000,7000rpm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

steta sto su prestali sa proizvodnjom CBF500 ,sad je opet rupa izmedju 250ccm i 600ccm modela ,nadam se za par godina kad mu padne malo cena da cu ga pazariti, super je motor :takoje:

Jeste da Honda u Naked i Sport Touring verziji trenutno nema motocikl u kalsi 500 ccm,ali ipak nije "rupa" u klasi od 250 do 600 ccm. ;)

 

CB 400 F

 

 

 

 

1674291.jpg

 

1674292.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja mog nisam poterao nikad preko 8000rpm, uglavnom ga vozim do 6000, a ovaj ga ne skida ispod 6000...

nekako nisam u ubeđenju da je ovaj motor za takvu vožnju...

Al da ga ovaj vozi momački, vozi!

 

I kolika ti je potrosnja kada vozis do 6000rpm ?

Meni je oko 4l/100km

 

I ja se trudim da ga drzim do 6000 ali voli on i vise, a i imam osecaj da se lepse cuje posle 6000,7000rpm...

 

Pravo da ti kažem ne znam, meni se čini da je tako, između 4 i 5 litara, al to je kombinovane vožnje, ja uvek računam 5 al mi se čini da je nešto manje...

Što se tiče obrtaja i tu se slažem, oko 6-7k ima neki najlepši, režeći zvuk. 1aha.gif

I imam utisak da ga ne treba voziti ispod 4k obrtaja, al i to radim i to uglavnom 2. brzinom, kad sporo vozim... prva je nekako previše kruta, samo za start, pa brzo menjam u 2. i onda tako vozim kad moram da vozim lagano, sem što uvek izbegavam naglo dodavanje gasa dok je ispod 4k obrtaja...

Najtiši je na oko 4.5k...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Aj da ne upadnemo u zaborav, nešto se CB500 klan primirio, oni u GPZ/ER5 ćaskaju svaki dan 1nanana.gif

Koje gume imate na svom motoru, kako ste zadovoljni, šta bi uzeli?

 

Zašto? ...upravo se nalazim u procesu kupovine cipela za moju kamilu, i kao i svakom drugom, pare mi ne rastu na drveću, a znate kolko student u SRB treba da radi da bi zaradio bilo kakve pare.

Ozbiljno se nosim mišlju da pazarim Heidenau K63 i K64 (ako ih neko ima bio bih zahvalan da iznese svoje utiske).

One me izadju oko 15.5k din i spadaju u najpovoljnije.

ContiGo su oko 18.500k din, Mišelin PilotActiv 21k din, Dunlop GT501 22k.

Plus treba da dodam ugradnju i balansiranje, što ne znam koliko je.

 

Ja nisam neko ko vozi do daske, naprotiv, al opet treba mi nešto pouzdano i da ne kliže baš kao po ledu, ono malo kiše što me uhvati da mogu da odvozam bezbedno, da imaju pristojnu kilometražu trajanja..

Svi predlozi i sugestije su dobrodošli, a verujem da i druge interesuje.

pozz, Andrej

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja se prikljucujem u klan cim prodam Suzanu :D

A sto se tice tih k63-64 Heidenau guma, drugar ih je stavio na svoj GS500 i evo presao s njima preko 15.000km i gume jos imaju dobru saru, sasvim solidno se ponasaju, nisam licno vozio sa tim gumama ali drugar kaze da su za te pare super :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Oni pisu, mi vozimo ;)

 

Bridgestone battlax bt45, zadovoljan, dobro drze na mokrom. Cena je verovatno veca od K63 i K64.

Isti model stavljen na jos jedan motor i vlasnik je takodje zadovoljan.

Mogu se kupiti u BG, Mladenovcu (sa montazom i balansiranjem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Imam trenutno prednju BT45 i zadnju Conti, obe imaju poprilično bajat DOT, i eto, vozim celu ovu sezonu na njima iako znam da nije pametno al kad se nema...

MIslim, uvek ću radje sad da sipam za 3000 gorivo nego da sklonim u stranu.. i tako od proletos.... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav ljudi, naleteo sam na Hondu CB450s nisam uspeo da nadjem diskusiju konkretno o tom tipu, pa evo me ovde, valjda tih 50 cc nije preveliki problem :P

 

Elem, motor je 1990 godiste zadnje 2 sezone nije vozen, covek koji ga prodaje je iz mog grada vodi se na njemu sto ustedjuje mnogo vremena oko jurcanja vlasnika zbog prevoda (napatio sam se k'o gresan sdusom oko sadasnjeg bajka jer ga nisam kupio od vlasnika tj coveka na kome se vodio tako da mi je to stvorilo veliku frustraciju). Ima 450cc 20kW danas sam isao da ga vidim stajao je pod nekom nadstresnicom, malo mu je hrom propao itd, verujem kad bi se oprao izgledao bi 20% bolje, presao je 34000km sve mu je ispravno tj barem nisam naisao ni nasta cudno, akomulator mu je otisao, nasuli smo 200din benzina, covek ga prespojio na akomulator od auta, trebalo je taman toliko vremena da gorivo prodje gde treba, upalio je pod saugom, pustili smo ga minut malo da se zagreje i provozao sam ga, vuce kao nenormalan u prvoj(pogotovu sto nisam isao preko 250cc) na leru bez sauga radi na nekih 1300 obrtaja, menjac mi deluje odlicno veoma lako salta u ler ubacuje bez greske, od ulaganja izgleda samo estetika malo je propala farba na pokojem mestu, viljuska nije kriva. Jbg samo sto nisam uspeo da ga vozam po asfaltu jer taj covek zivi na periferiji, mada je sto se tice idenja i po makadamu ostavio solidan utisak. Ima fin zvuk, nisam primetio da ista lupa u masini.

 

 

Malo mi je frka jer motor poveci, ima 400cc i malo me plasi ta snaga, al' kapiram da je stvar navike. Covek ga ceni 700 eura, kapiram da mi mozda malo spustio nekih 50ak eura.

 

Interesuje me ako je neko imao iskustva sa ovim motorom, koliko su kvalitetni, kakvi su za odrzavanje, koliko bi mogli da trose itd, svaka informacija je dobro dosla pogotovu vredi li tih para.

 

Hvala, uzdravlje!1zdravo.gif

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Honda ko Honda kvalitet na visokom nivou, sve zavisi kako jeodrzavana,

nije bas preterano slicna sa CB500,

CB 450 ima 6 ventila, 360° radilicu, pa ima skroz drugaciji zvuk, pravljena je izkljucivo za Evropsko trziste

potrosnja nebi trebala da bude vise od 4-5 litara na 100km, mozda gume budu problemcic, malo ih je teze naci jer su 18-ke

ako je masina zdrava vredi uzeti za te pare, vec za eMZejce skoro traze toliko, a ovo je ipak mnogo kulturniji motor :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Prvo, meni je 34000km jako malo za motor to godište... izračunaj i sam koliko je to godišnje za 23 godine...1hmm.gif

 

Drugo, daj nam link oglasa ili sliku motora o kom pričaš, ne znam dal mislimo na isti motor...

Jel ovo?

http://motoprofi.com/motospecspictures/honda/cb_450_s-1990.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Prvo, meni je 34000km jako malo za motor to godište... izračunaj i sam koliko je to godišnje za 23 godine...1hmm.gif

 

Drugo, daj nam link oglasa ili sliku motora o kom pričaš, ne znam dal mislimo na isti motor...

Jel ovo?

http://motoprofi.com...450_s-1990.html

 

On ga je uvezao iz nemacke pre neke 4 godine vozao se 2 sezone i zadnje 2 nije imao vremena da ga vozi, i meni je fascinantno da je samo toliko presao za 23 godine. Al' jbg desava se moj ortak ima juga iz 91 njegovi su prvi vlasnici, nema na njemu jos ni 30 000 1aha.gif

 

Evo link za oglas

 

http://www.mojauto.r..._cb450_1990_god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

E, onda mislimo na isti model...

Meni je taj model jako lep, taj ram mi je uvek bio tako čudan, i mislim da bi neka tamna boja motora jako lepo stajala, a taj ram bi još više došao do izražaja.

Ovaj nije baš najlepše očuvan, al može i gore... Ako uspeš, obori još malo cenu.

Ne znam sa koliko raspolažeš, al moraš voditi računa da je svaki polovan motor mačka u džaku, i ovako na pregled nema šanse da znaš šta mu fali, to saznaš tek posle, kad ga voziš malo duže.

Za početak, proveri u kakvom su mu stanju ležajevi točkova i ležaj volana, lanac i lančanici, diskovi (umeju da budu papreno skupi) i pločice, sve su to potrošne stvare koje se svakako menjaju, al neke moraju pre a neke kasnije, diskovi ti mogu pokazati stvarnu kilometražu...

Računaj i da gume verovatno nisu menjane kod ovog vlasnika, što će mu reći i to moraš (moje je mišljenje da je guma najnajnajbitnija stvar na motoru).

 

Oko nekih specifičnih stvari vezanih baš za ovaj model šta da gledaš ne mogu ti reći, znam samo da ih ima u 2 varijante sa 27 i sa 45 konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja