Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

E steta, toliko truda da se prepravi u Nakeda i sad prodaja.

Zelim vam srecu ma sta god da odlucite. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 1 sat, bocca_bastard je napisao:

To je bese cerkin? Sta ce ona? Deli onu tvoju zivotinju sa tobom ili uzimate nesto manje za nju? :)

nije cerkin, od cure.

Pre sat vremena, Zlatko LA je napisao:

E steta, toliko truda da se prepravi u Nakeda i sad prodaja.

Zelim vam srecu ma sta god da odlucite. :takoje:

imamo u plan nesto vecer, neki v-storm650 ili slicne klase. Ja sam najvise za tdm900 ali mozda prejak.

treba nam motor tog tipa za neke drugacija putovanja pa da imamo izbora skojim cemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svakako dosta ozbiljniji motori od CB-a. Zelim vam uspesnu prodaju i kupovinu, cuvaj 1000f, njega nema svrhe prodavati. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kolege doslo je vreme da se misli na zamenu ulja, da cujem vase misljenje, koje ulje, sintetika, polusintetika, mineralno?

Vrlo mi je bitno da cujem vasa misljenja, koje je po vama najbolji izbor za ovaj motor. :) 

Prethodni vlasnik mi je rekao da treba da se sipa 3.1 l, jer za tih 100gr ne pokaze na meracu. Svakako cu kupiti 4l to je sigurno.

Takodje bih zamenio filter ulja i vazduha.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

U principu ne moze se pogresiti u izboru, sva poznata ulja su dobra za ove masine.

Predpostavljam da si sam menjao ulje i filter, isto sam i ja na CM-u, ali prvi put se susrecem sa filterom za ulje. Mozda je bolje da odem do majstora, ili mogu i kuci sam sve da zavrsim jer su mi dosta stvari poznate, jedino mi je filter ulja nepoznata stvar.

Od prethodnog servisa nije proslo ni 2.000 km, ulje cu zameniti jer je vec druga zima bez obzira na to sto nije mnogo preslo, samo se dvoumim za filter vazduha da li menjati i njega. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sta njakas motor bez veze, kad ulje nije preslo ni 2000km??  :staa2:   pusti ga na miru covece, vozi to i uzivaj, i ne sekiraj se :moto3:

Ulje se menja na 6000km  naravno, zajedno sa uljnim filterom.

Zamena uljnog filtera je prilicno prosta rabota, ja ne koristim nikakve alate, rukom popustim i zatezem uljni filter, 

samo dobro ocistis mesto gde naleze filter, sipas malo ulja u filter, i obavezno namazi tanak sloj ulja na gumicu sto je na filteru pre nego sto ga zavrnes, i dobro paziti ne zetegnuti ga previse i ne premalo, treba imati osecaja, posle nekoliko zamena vec ces sam skontati koliko jako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Otkud znam, racunam da je bolje zameniti ulje, jeste da motor stoji vec 2 zime u grejanoj prostoriji ali sta znam, ipak savet iskusnijih bajkera je presudan. Da napomenem da je zuto kao da je juce sipano. Sad se postavlja pitanje, da li ga menjati uopste? :jee:Menjano je tacno na 65.650 km. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

"The Manual" (Haynes) za CB500 kaze da se ulje i filter menjaju na 12.000 predjenih kilometara ili na 12 meseci, sta god dodje ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

6000km je neki optimum, tako vecina proizvodjaca preporucuje, za neku prosecno normalnu upotrebu masine, malo po gradu, vise po lokalu, par duzih tura i poneki Navak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ma kod mene nema ni 2000 km, brine me samo sto je skoro 2 godine u motoru a nije preslo nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

aj redom zlatko .... vise nemam CB500 :( prodao ga dobrom coveku, zadovoljam ishodom jer odbio sam par ponuda od "zlostavljaca" motora.

U vezi ujla, kako je @Vodonik rekao, 12 meseci i menja se. Nadovrzacu se da se i ulje u kocionom sistemu menja na 12 meseci, i to je jos jedno MORA.

Promena je laka da laksa ne moze da bude, a koje ulje? Po onome sto znam i citam koliko vozis, a i motor ne trazi high-end ulja, mozes slobodno bilo koje provereno ulje 10/40.

Kod nas tu u MKD svi ti motori (starije godiste i manja kubatura) trose motorex ulja i svi zadovoljni ukljucujuci i mene. Menjac se super ponasa stim uljem.

E sada, ne znam jel ga ima kod vas, ali posto 23teg idem za BG i prolazim mogu da ti donesem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi kojima sam odrzavao CB dok nisu prodali, kazu da najlepse radi menjac na BARDHALL (od probanih i dostupnih u SRB) ali ga brze "razbije" nego MOTUL npr. Postane bucniji agregat. Mora 3.1l kad se menja filter.

P.S. posle 2 godine u bloku motora je za bacanje sve i da motor nije upaljen. 

P.P.S. kociono ulje zavisi od dot-a, ali se ne mora menjati uglavnom na manje od 2 god. Nekad napisu i 5. 

Kao i antifriz. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

8 godina sam sipao Bardahl na  CM-u, koristio sam Bardahl XTC C60 polusintetiku i stvarno je odlicno radila posao. 

Kada budem menjao ulje da li je potrebno necim oprati motor (mislim na engine clean), jer je trenutno drugi proizvodjac ulja u njemu?

Od Motul i Bardahl koji biste mi preporucili?

PS. Ne zamerite na ovoliko pitanja odjednom, ali sam uvek bolje prolazio kada sam pitao ono sto mi nije bilo jasno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
27 minutes ago, Zlatko LA said:

8 godina sam sipao Bardahl na  CM-u, koristio sam Bardahl XTC C60 polusintetiku i stvarno je odlicno radila posao. 

Kada budem menjao ulje da li je potrebno necim oprati motor (mislim na engine clean), jer je trenutno drugi proizvodjac ulja u njemu?

Od Motul i Bardahl koji biste mi preporucili?

PS. Ne zamerite na ovoliko pitanja odjednom, ali sam uvek bolje prolazio kada sam pitao ono sto mi nije bilo jasno. :)

Kakvo crno pranje motora jer je ulje drugog proizvodjaca u njemu, nema nikakve potrebe za tim. 
Bardahl sam koristio i nisam bio narocito zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Kakvo crno pranje motora jer je ulje drugog proizvodjaca u njemu, nema nikakve potrebe za tim. 

Jos jedno pitanje manje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne treba mesati npr. mineralno i sintetiku. Sto se tice cak i dolivanja ulja razlicite gradacije i proizvodjaca nikad nisam imao problema sa tim.
Najgore sto se moze desiti je proklizavanje kvacila (tesko) a nesto tipa da ce zaribati masina zbog toga je glupost :).

Samo istoci staro, ostavis da se ocedi i sipaj drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ponovimo, polusintetika 10W40 prozivodjac ne toliko bitan (ali bih ponovo birao izmedju Motul-a i Bardahl-a). Prvi put cu svakako otici do majstora. 

Bardahl bi uzeo XTC C60, Motul nisam koristio tako da bi mi dobro dosao predlog za njega. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na instagramu pratim TurboShaf-a, lik koji vozi onog poznatog sivog CB-a, i jednom prilikom sam uhvatio kad su mu postavljali ona pitanja, jedno od pitanja je bilo vezano za ulje, citiram "the cheapest shit i find". :)

Pre sat vremena, Vodonik je napisao:

Kod mene motul 5100 10W40. Prvi mi motor/ulje pa ne mogu da ga uporedjujem, al ja sam zadovoljan :D

Jel u Mass-u uzimas ulje? 5100 mi za sada nekako prvi izbor, ovoga puta bih probao Motul. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja