Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 267 postova
  • Motocikl: Honda CB 500, Automatik A35

Kolege, PC26 je proizvodnja CB-a Japanu, PC32 u Italiji, koliko znam 97. sa diskom pozadi je komplet sklapana u Italiji i nosi oznaku PC32 i na motoru i na sasiji, moja je 97. sa dobosem pozadi i ima oznaku sasije PC32, dok je oznaka motora PC26. Da li to znaci da je motor sastavljan u Japanu, a ostatak u Italiji? Cisto da razjasnimo, ako vec neko nije pitao pre mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Jel neko menjao poluge kvacila i prednje kocnice? Narucio bih sa alija one stelujuce, pa me zanima jel to neki standard ili ima posebno za CB?

Uzecu sigurno jedan par, samo bi bilo idealno da neko od kolega ko je stavljao na svom CB-u kaze gde je ili sa kog linka narucio, da ne lutam i eventualno narucim pogresne.

• Svrati ponekad, 338 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@Zlatko LA

Ja ih menjao na Banditu. Prosta, jednostavna ugradnja a razlika velika.. Mnogo vise mi odgovaraju od fabrickih. 

Nisu univerzalne, vec ih trazis konkretno za tvoj motor. Obrati paznju i na godiste motora, da ne pogresis pri narucivanju, ne znam kako je kod CB-a moguce da se razlikuju kod novijih modela..

https://m.id.aliexpress.com/wholesale/Honda-cb500-levers.html?channel=direct&keywords=Honda-cb500-levers

Posto je vrlo blizu kraj sezone, naravno razne mastarije i ideje za sredjivanje se vec smisljaju.

Prvo sto bih uradio to je farbanje felni, jer me izludjuje to sto je zadnja felna promenila boju (dugotrajna uipotreba ulja za lanac), iz nasih oglasa mi lik trazio 90 e za zadnju, naravno nisam lud da platim toliko para.

E sad me interesuje vase misljenje (mada znam da je to stvar ukusa ali bih voleo da mi date neke savete), dvoumim se izmedju metalik sive kao sto je na prednjem tocku, ili da ih ofarbam u crnu boju i zalepim trakice kao sa slike. Farbanje bi radili drug i ja, radili smo felne od auta i odlicno se pokazalo, pa sto ne bi i od motora.

PS. kad bih video na fotosopu kako bi to izgledalo na motoru (ovo crno), mozda se i ne bih vise dvoumio. :jee:

IMG_20171229_214218.jpg

42721213_290097331596975_4161151430910017536_n.jpg

• Svrati ponekad, 338 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Buraz, pricali smo na ovu temu, znas sta mislim.. Ali sada nesto gledam ove tvoje fabricke sive i ispod crne felne. Ako mene slusas, ne diraj ti to nista. Lepo mu stoji ta siva felna, nekako je motoric "mali" te svetlije felne ga otvaraju, crnima ces da dobijes vizuelni efekat jos manjeg. Pored toga tvoja Hondica je klasik, stvar ukusa, ali ja bih je bez mnogo izmena ostavio u ovakvom stanju. Ima smeka u tom fabrickom izgledu.

P.S Ako me oko ne vara na slici motor je trula visnja, a trakice su ti jarko (krv) crvene boje, razmisli i o tome..

• prisutan, 591 postova
  • Motocikl: Honda CBF 1000 GT

I ja to ne bih dirao,na crnima će se vidjeti svaka kap vode u kombinaciji sa prljavštinom,prašina,itd...  I zatvorit će motor crna boja.. mali savjet,lanac podmazuj poslije vožnje,kad je lanac vruć,i samim tim će se okapati i neće ti se prljati feluge...,a i primit će bolje mazivo..

Slazem se apsolutno, odluceno je da bude metalik siva. Iz vise razloga od kojih je jedan bas ta fabricka forma motora. Ali kao najveci razlog je to sto se crna boja ponegde i ogrebe ili osteti, onda se vide sve ogrebotine. Ovako na sivoj je to sve manje primetno.

Takodje sam odlucio da, ako budem stavljao trakice, to budu sive reflektujuce zbog uocljivosti sa strane, ali skoro neprimetne na samim felnama.

Ceka se garaziranje, i onda detaljno rasklapanje felni.

I jos jedno pitanje me muci jer se sa time nisam ranije susretao. Video sam da na prednjem disku ima lepak na srafovima, da li je potrebno da kada ponovo budem vracao disk na mesto da stavim taj lepak i gde da nabavim isti?

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja