Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Isto vazi kao i za temu o GS 500. Znaci interesuje me koje su prednosti imane ovog motora. Kakva su vasa iskustva i predlozi. Hvala u napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Dobar je to motorin. Moj prvenac, lepo smo se druzili godinu dana. Glupo je da kazem da nema manu, ali za te novce i u toj klasi mislim da je medj najboljima. GPZ i GS su mi ruznjikavi, GS je cini mi se i poprilicno slabiji od Honde. Ne znam kako se sada krecu cene, znam da je odrzavanje povoljno, registracija jeftina, potrosnja cini mi se oko 5 litara. Ako mozes da dobacis novcano trazi onaj model sa diskom pozadi, cini mi se da je to od 1996 godine. Ako te zanima jos nesto konkretno ti pitaj, ne znam sta bih vise rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Moram priznati da sam prilicno rastrzan izmedju cb i gs. Citam komentare po forumu i otprilike koliko za i protiv cb toliko za i protiv gs. Ono sto mene malo vise vuce na gs stranu jeste moderniji dizajn (pogotovo gs 500f sa oklopm). Medjutim... sad treba biti pametan pa odluciti da li "retro" honda (honda je ipak honda) ili suzuki. Interesuju me jos detalji vezani za odrzavanje... koji je laksi za odrzavanje? Inace ne znam da li sam napomenuo... trenutno vozim ybr 125 i to mi je prvi motor u zivotu. Tako da mozda i iskustvo usmerava na to koji bi sledeci motor trebao da pazarim. U igri su i gpz 500 ali mi se ne svidja sto sve manje i manje ima mladjih modela. A pored njega razmisljam i o KLE 500. Znam da su razlicite klase ali generalno... to su motori za koje imam para i koji mi se svidjaju. Verovatno cu znati sta mi odgovara tek kada sednem na neki od njih i probam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali gde ti je GS lepsi od CB?

 

Suzuki%20GS500.jpg

 

CB500.JPG

 

GS500f mi izgleda mnogo lepse od ova dva, ali on je mladji i skuplji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Jbt ovo neko slikao moju Hondu :)

Definitivno Honda, ali prvo sedi na oba motora i tek onda donesi odluku. Koliko kosta CB, a koliko GS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

druze probaj kawasaki er5 mozda i najbolji izbor od svih, pouzdan agregat ugradjuje se u kle 500, gpz500, er5, en 500.... 20-tak godina pravljen ima delova lak i dobar za odrzavanje jeftin, nema da te boli glava, gs zaobidji vazdusara, ako bas mora gs i li idb uzmi cb no znaj da je dosta skuplji a pitanje dal stvarno dtolko vise vredi pogotovo od er5 !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

I moja Honda je bila ista, samo sto je imala drugaciji auspuh. Mnogo joj lepo stoji ova boja, mozda i najlepsa od svih. ER5 sam priboravio, definitivno ga treba ukljuciti u uzi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

I ER 5 je bio u opciji ali sam onda negde procitao da je najgori izbor u odnosu na cb i gs. Pored toga kazu i da je najmanji i da deluje kao neki kinez. Ja sam ga bas pre neki dan video u gradu na semaforu. Neka riba ga je vozila. Lep jeste ali mi stvarno deluje kao zenski motorcic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Nema neke bitne razlike. Honda 95 i ER 5 01 imaju slicnu snagu i obrtni momenat. Honda je malo laksa. Ja sam izabrao Hondu, jer mi je delovala duze i nekako bolje uklopljena. Mada ovo ovde je samo teorija. Moras da sednes na motor i tek onda kazes to mi se svidja ili to ne zelim. Nisam znao da postoje zenski motori.

Da li si probao CB-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

dobro mozda sam se lose izrazio... ne zenski motor nego nekako slabasno i sicusno. nisam probao ni jedan od navedenih pa pretpostavljam da zato i nemam neki svoj utisak i neko svoje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

sjedio i probao i hondu i kawu,nisu nesto veliki ni jedan ni drugi,a neke razlike u voznji nisu primjetne posebno,probaj oba,tj sva tri tako ti je najbolje!! suzukija nisam probao. a ako te kle interesuje,e to je vec u drugoj temi,ali pitaj ima da odgovaramo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

GS500, najslabiji od gore pomenutih, ima vazdusno hladjeni motor, trazi minimalno odrzavanje. Model od 2001. pa na gore je poslednji redizajn i ne izgleda tolko lose ali ima prblema sa agregatom.

 

CB 500 je najkvalitetnije uradjen motor u toj klasi, dobar agregat i solidna snaga, treba juriti model sa diskom pozadi (1996+)

 

GPZ 500 je najaci od pomenutih, mislim i najnizi, dosta pouzdan, prosecno estetski uradjen, nije naked :).

 

ER 5 koristi isti agreagt kao GPZ, samo malo oslabljen, znaci pouzdan motor koji takodje ne moze da se pohvali sa estetikom.

 

Moj izbor bi bio CB500 novijeg godista, pa GPZ 500, a izmedju ER5 i GS500 bi odabrao bolje ocuvan motor, sve jedno koji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Povodom dimenzija, ti motori jesu malo manji, ali moze na njih golem covek da se spakuje. Ja sam nisam imao probleme sa CB a visok sam preko 190cm. Malo smesno izgleda... ali moze! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

jao muke moje... sve ima i + i -. izgleda da ce prevagnuti onaj koji bude u boljem stanju i na kojem se ja bolje budem osecao... a i cena naravno. a da to nisam napomenuo... budzet bi mi bio skromnih 2200e maximum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

I ER 5 je bio u opciji ali sam onda negde procitao da je najgori izbor u odnosu na cb i gs. Pored toga kazu i da je najmanji i da deluje kao neki kinez. Ja sam ga bas pre neki dan video u gradu na semaforu. Neka riba ga je vozila. Lep jeste ali mi stvarno deluje kao zenski motorcic.

 

gde si to procitao ? mogu samo da se nasmejem ... al stvarno. Kvalitet je veci od suze slabiji od honde ali ne toliko. Uporedjivati er5 sa kinezom moze samo osoba koja nije vozila ni kinez a ni er5 i ne da je neprimerena nego nemam reci. Mene 187cm 115kg i zenu 55kg ladno vozi gde hocemo ... imam pozadi kofer i drzace za bisage koje planiram za sledecu sezonu i lagano. Smeta malo vetar na autoputu al boze moj ima vizira da se stave. Malo trosi agregat najbolji i najpouzdaniji i najjeftiniji za odrzavanje od svih u toj klasi... o po meni er5 najvise dobijeno/ulozeno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Drugar je dosta vremena vozio er5 i dosta prešao njim. Odličan motor i pouzdan. Meni je jedino previše mali i uzak. Baš je kao bicikl. Cb je dosta masivniji i bolje izgleda a jednako lako se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Skoro sam kupio CB drugaru u Sapcu i vozio ga do Cacka, bas sam prijatno iznenadjen kako dobro ide(58 ks).Dao sam TDMa glavu za glavu za CB, tako da sam tamo vozio TDM a nazad CB. Nakacio mi se neki tip sa BMW X 5 pa hoce da nas prestigne, jurio je za nama umalo nije izginuo ali ide Honda sa dve osobe tako da se BMW napusio naseg dima :nanana: Koci dobro bez obzira na zadnji dobos, trosi oko 4,5 l. GS nisam vozio, takodje ni ER5,mada mi je ER 5 lepsi od CB zbog zadnjeg dela. KLE sam vozio oko godinu ipo i o njemu sve najbolje, ako si za opciju Soft endura, boljeg nema u toj klasi. Ja sam visok 187 i nije mi mali CB. Er i CB su skoro isti po velicini.

1.CB ima za 1500e dobar

2.ER 1700e

3.GS 1100e

 

Pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

-Honda ko Honda, vise nego pristojan kvaliet za te pare, nisam je imao ali znam covu koje je vozi i stvarno je fin motor nemozes pogresiti ako je uzmes, stvar koja mi se ne svidja na CB-ejki je to sto nema centralni mono-amortizer pozadi i takodje nema disk kocnicu pozadi, sto se tice estetike bezveze su mi satovi na njoj, asimetricni, jedan veci od drugog :zbunjen:

-Suza GS500, neko rece da ima problema sa motorom?! KOJIH?? slatko sam se navozao sa Suzom starom 16 godina i nikakvih stravicnih problema nisam imao za 2 godine i skoro 20.000km ,taj agregat se proizvodi duze nego GPZ i pouzdan je jako, a to sto je vazdusara nek te nebrine, nece se pregrevati, samo vozi... neznam koliko si visok ali za mojih 190cm mi je bio iznenadjujuce udoban iako je prilicno malen, jedino mi sirina sedista nije bas odgovarala, tu se nesto treba uraditi..

-Kawa ER-5 ,malo krupniji od GS500 ,i udobniji, agregat zivlji, ali nazalost nazad ista stvar kao i sa CB500, nema mono amortizer ni disk kocnicu.

-Kawasaki GPZ 500s, njega ostavljam za kraj jer definitivno i glasam za njega, nekako mi je najbolji sto se tice odnosa placeno-dobijeno, jer, ima SVE sto imaju i ostali i plus jos malo snage, napred-nazad disk, kocnice, nazad mono amortizer, proveren agregat, NAJlepsi je, ima masku koja daje dobru zastitu od vetra i najbolji je za putovanje. Imao sam ga i ponekad zalim sto sam ga prodao, mala registracija, najjaci u klasi, mala potrosnja oko 5 lit. uzecu ponovo ga kad budem hteo da se skrasim od ovih velikih 750ccm masina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

@Biker-Boy

Imas li mozda neku sliku tebe na gs-u, da izbacis?

Kazes da si visok 190 i da ti nije mali...

Ja razmisljam vec duze o gs-u, medjutim svi me ubjedjuju da je on premali za mojih 187-8cm, i da cu malo smijesno izgledati na njemu...Nijesam imao priliku da sjednem na doticnog.

Izvinjavam se zbog off-a

POzdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ja sam visok 182cm i tezak 82kg. Sve se slazem sa vama u vezi licnih utisaka oko navedenih motora, ali kako stoje stvari sa popravkama i sa daljom prodajom? Da li ima delova za ove motore i koliko ih je tesko/lako prodati za godinu ili dve? A sto se cenovnika tice... gde prijatelju nadje cb za 1500e i gs za 1100e ?!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja