Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav drugari,

 

prodao sam svoj motor Aprilia Atlantic 500 Classic, i sada imam volju da kupim Hondu CB 500 iz 94' godine ali ima pređenih 93.000 kilometara, iskreno ne mislim da je to nesto puno kilometara za motor, obzirom da je moj maxi scooter presao vise od 65.000 kilometara i u jako dobrom je stanju prodat.

 

Cijena CB-a je nesto malo jace od 1.200,00 eura... 

Molio bih vas za savjet na sta posebno da obratim pažnju prilikom kupovine, godište i pređena kilometraža mi nešto posebno ne predstavljaju problem, i šta bi trebalo otprilike raditi na toj kilometraži.

 

Veliki pozdrav,

Dindas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kada sam ja kupovao CB-a takodje sam dobio par korisnih saveta.

Kilometraza i godiste su po meni samo formalnost, sta znaci motoru ako je 5 godine star i za to vreme bude bukvalno rastegnut, dok sa druge strane imas dosta stariji motor sa znatno vise predjenih kilometara koji izgleda odlicno.

Obrati paznju na korpu kvacila ako se cuje na leru, a kad stisnes kvacilo zvuk prestaje.
Sve u svemu ne treba ti neka filozofija prevelika, imao si vec skuter i znas odprilike sta da slusas i gledas. 
Inace na mojoj Hondi je trenutno oko 68.000km i radi kao sat. Zelim ti srecnu kupovinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ukupno stanje će ti mnogo reći o motoru. Moje mišljenje, iz skromnog iskustva, je da gledaš da bude u što boljem stanju jer taj je vrv održavan kako treba. Moje kvacilo lupa na leru al evo već godinu ipo tako vozim a i predhodni vlasnik je, kod svakog majstora kog sam bio, kažu teraj i ne diraj.... Realno više nervira mene nego što mi smeta jer u voznji je ok. Ono što su i mene savetovali je da ako ima tragova budzenja, neka ga gde je... Uvek možeš postaviti link ka oglasu pa će ti ljudi ovde skrenuti pažnju na nešto ako nije u redu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Daj da vidimo o cemu se radi, ne moze se mnogo zakljuciti na fotografijama ali nije steta da postavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW R1100RT

Drugari jer menjao neko zadnje zmigavce na cb? Pitam jer sam uzeo orginal nove ali cinimi se da moram da skidam sve i plastiku i sediste da bi namestio kako treba ili postoji neki laksi nacim(stim da nemoram da secem zice i da prespajam jer su novi zmigavci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Све похвале за мајстора Себу!

Друштво реците ми које гуме трошите?

Дошло време да мењам, а није неки избор за 130-80-17/110-80-17..

Нађох MITAS MC50, али оне се воде као спортске(колико сам упознат и брже се троше), док ја мотор користим превасходно за путовања па бих пре неку туринг гуму...

Шта саветујете?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Bas tu MC50, stavi i ne brini nista. Ja je imam na motoru i nikakvu primedbu nemam.

Jel mozemo videti Sebin rad na tvom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam na moj CB stavljao Heidenau K63-64, krivinario s njima, putovao na more natovaren u dvoje, autoput, prezadovoljan, prešao 15000km zadnja je bila na pola a prednja možda 1/3 potrošenosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Хвала обојици!

Што се Себе тиче радио сам носач кофера, шаљем слику за пар сати кад будем крај мотора. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Хвала, односно хвала мајстору на идеалном решењу. 

Има овај "степеник" и коришћено је неклизајуће платно(не знам стручан израз) тако да драстично мање у односу на оригинално, као и ја ка резервоару. :lol3:

Рекао бих да не клизи уопште, али је зачкољица што је на мом примерку реп мало издигнут у односу на фабрику тако да има нешто већи пад, али екстремно ретко се деси и то готово неприметно да сувозач(ица) клизне ка мени, за разлику од оригинала где сам је носио на свакој вожњи :jee:

Кад смо већ споменули да и ту похвалим сјајног Срђана из Сурчина који ми је нестварно брзо и квалитетно одрадио седиште по сасвим пристојној цени. @@moto.sedista_srdjan

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Koliko ljudi hvale Srdjana, stvarno cu morati i ja da mu pošaljem moje sedište. Jer je redovan trening ruku kad sam sa boljom polovinom na motoru, trudi se ona da ne smeta al dzaba. Bar mogu da je zezam da je na leđima nosim.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW R1100RT

Odlicno izgleda i ja cu da radim sediste i da skoknem do Sebe za nosac mada mene kosta isto ko da sam uzeo orginal nosac, a gume naravno mc50 ako neces te onda dunlop ali su skuplje ok 24000din. izlaze obe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Мени је искрено лепши него оригинал носач, а не бих рекао да је ишта мање квалитетан, шта више..

Хвала на још једном савету за гуме, дефинитивно узимам МЦ50.

Нашао сам овај сет алата, наводно фабрички за ЦБа, може ли неко да потврди да ли је то заиста то и има ли идеју где на једном месту купити сав овај алат да се не шетам од радње до радње?


https://postimg.cc/gallery/y91j6N8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 2/24/2021 at 8:16 PM, PetkovicBecej said:

Koliko ljudi hvale Srdjana, stvarno cu morati i ja da mu pošaljem moje sedište. Jer je redovan trening ruku kad sam sa boljom polovinom na motoru, trudi se ona da ne smeta al dzaba. Bar mogu da je zezam da je na leđima nosim.... 

moje sediste je trenutno kod srdjana, ne sumnjam u rad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Imam ja taj alat dobio sam ga uz motor, potpuno isti set.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Honda CBF600N | CFMoto NK 300
On 27.2.2021. at 17:36, Steva992 je napisao:

Odlicno izgleda i ja cu da radim sediste i da skoknem do Sebe za nosac mada mene kosta isto ko da sam uzeo orginal nosac, a gume naravno mc50 ako neces te onda dunlop ali su skuplje ok 24000din. izlaze obe.

Srdjan je u guzvi pa se rezervisi na vreme, ja sam se dog za april i jedva cekam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Друштво имам проблем.

Решио сам да полако Хонду будим из зимског сна и враћам сад акумулатор(био у соби, свеже напуњен) и дешава се следеће. 

Е сад, ја не могу да се сетим уопште овог џека и црвеног дела које држим у руци на слици тако да они стоје тако раскачени. Сад да ли сам ја то нешто ишчупао кад сам вадио акумулатор пред зиму па има везе са тим појма немам, јер ми је механика(и електроника) нажалост толико слаба страна да не знам ни шта је то, а камоли где му је место. 

Елем дешава се следеће. Прикачих ја акумулатор, окренем кључ, подесим све и кад кликнем на дугме за покретање чује се цак и само се угаси све тотално до даљег(док не скинем клеме и опет накачим), тад је изнова жив док не покушам поново да га упалим. 

Имате слику тако да је лакше за разумевање. Хвала унапред на помоћи!

 

IMG_20210308_213131.jpg

Promenio član tifoso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Kod mene ova sa osiguračem ne postoji. Samo jedna crvena sa kapom i crna. Nemam nikakvih prepravki/dodataka na instalaciji sem fabričkih. Ček, lažem, stavio sam dzek za kofer na zadnje svetlo pre koji dan. Jesi li probao da povežes sa obe crvene? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Ево одакле извире то.

Па пробаћу кад дођем са посла да спојим ове црвене заједно можда је тако и било раније не сећам се уопште.. :stabre:

IMG_20210309_064029.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja