Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Moze li mala pomoc, ocu da promenim anitfriz na CB500. Da li je potrebno ozracivanje? Ima li neka fora za ispustanje ili samo ispustim na najnizoj tacki? Da li ispirati sistem? Ne znam kad je promenjen kod predhodnog vlasnika...hvala :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kolege imam problem, danas da upalim motor vidim prazan akumulator, povezem na auto kablovima i upalim ga. Medjutim kad skinem kablove motor nema snagu i ne prima gas nego se gasi. Ostavim ga tako kad malopre da ga upalim ponovo nema sanse, skinem svecice i vidim da su suve. Sta bi moglo da bude? Sumnjam da su stare svecice, ali mozda postoji neki drugi problem? :neznam:

IMG_20200413_180745.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 8 minuta, Zlatko LA je napisao:

Kolege imam problem, danas da upalim motor vidim prazan akumulator, povezem na auto kablovima i upalim ga. 

Ako lepo radi kada je povezan sa auto akumulatorom, onda je definitivno otišao moto akumulator. Pokušaj sa punjenjem, ali iskustva govore da ovi, da gažem,  noviji crkavaju odjednom, i obično im nema spasa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

U pocetku je radio lepo dok je bio povezan, kada skinem kablove on pocne da trokira. Zanimljivo je to sto sad nikako ne mogu da ga upalim, cak ni kada je povezan na auto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svecice sam proverio one su dobre, sta bi moglo da bude problem, jel neko imao ranije ovih problema? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Imam jedno laicko pitanje: na CB500 je, ako se dobro oslusne, primetno neko grebanje lanca kada je hladan i tek sto se upali. Taj zvuk brzo nestane. U moto servisu sam dobio pretpostavku da je u pitanju lanac i spaner u motoru i objasnio da mu je potrebna zamena. Dao je okvirnu cenu od 40,000 din za popravku.

 

Je l' jos neko radio zametnu tih delova i koliko ga je kostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Resena misterija, moja greska i mala nepaznja nista vise. Kada sam pomerao rezervoar otkacio sam nenamerno 2 creva sa desne strane rezervoara, i malo crevo sa leve strane koje ide na slavinu. Setim se da pogledam da li je sve na svom mestu, medjutim nije. Vratim sve kako je bilo i motor upali iz prve. Prima gas i radi potpuno normalno. Samo je akumulator pravio problem, sva sreca izasla mu je garancija tek pre neki dan. :jee:Evo i tih creva na koja ja nisam obracao paznju. :tras2: Hvala na savetima. 

IMG_20200414_114647.jpg

IMG_20200414_114701.jpg

IMG_20200414_114708.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ta dva creva na rezervoaru su odušak i za prelivanje, bez njih mora da upali, nego problem si napravio kad si skinuo to malo crevce što povezuje slavinu i usis kod karburatora,e to ti je vakum crevo, preko njega motor pogoni membranu u slavini i otvara je pomoću vakuma koji se stvori kad zaverglaš mašinu, zato se gorivo automatski zatvori kad se motor ugasi, brilijantan sistem,

u prevodu, nema vakuma, nema goriva i nema vožnje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Vrlo je moguce, ja sam primetio da je sve to otkaceno pa sam isao redom. U mom slucaju ucim uvek na svojim greskama, tako da cu uvek paziti na ovakve banalne stavke. Dok je bio rasklopljen proverio sam sva creva i srecan sam sto su sva u dobrom stanju, tako da i nije za dzabe sve ovo skidano. Samo ostaje da uzmem akumulator cim budu otvorene radnje kod nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Po meni jedna od lepsih maski za CB500 S, stvarno si napravio pravu stvar, sa ralicom bi izgledao jos bolje. Razmisljam da nabavim takvu ako se ukaze prilika, pa da pored full oklopa imam i N i S verziju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: adolfovac
  • Motocikl: honda cb500s

Dobro je ispalo , samo sam mislio promjeniti far , dobio sam kompletan oklop, za probu sam ga zakvačio na Hondu to je ovako izgledalo IMG_20200204_150920.thumb.jpg.2adbb039a529d1aec25b757e1aa187cb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Razmisli da uklopis i ostatak oklopa, mozda je malo duzi ali bi mogao da se skrati. Sve u svemu napravio si (po meni) lepsu varijantu S verzije od same Honde, sto je za pohvalu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja nebi stavljao ceo oklop, lepše je ovako, da se vidi mašina, eventualno neka mala ralica da se stavi dole i biće extra :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre sat vremena, Okramovski je napisao:

Moze li neka preporuka koje ulje sipati tj kog proizvodjaca? 

Ja sipam ipone, u motobajku narucim 3l ulja (prvi put narucio 4 pa mi je ostalo da dospem tih 1dl od toga), filter ulja, filter vazduha, veliki sprej za lanac. 

Nisam probavao druga ulja, sa ovim sam zadovoljan. Kada sam kupio motor u njemu je bio motul, i iskreno nikakvu razliku ni sa menjacem ni sa agregatom nisam primetio kada sam sipao ipone, ni bolje ni losije.

IMG_20200209_104852.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja