Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kačenja imaš u MotoLandu. Treba i ja da naručim jednu pečurkicu što sam polomio.

 

Ja sam isto svoj prtljag sa ER5 prebacio na TDM. Samo vodi računa o koferima da ih ne zakačiš. Ja sam moje nosio jednom na more i jednom na dvodnevnoj turi. Već sam ih ponegde izgrebao. Ništa strašno ali bili su bukvalno novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 950 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ubi me ova Zlatkova Honda koliko mi se sviđa..,okači koju sliku sa vremena na vrijeme... ,čisto onako da ne tražim...  ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 8/22/2019 at 1:12 PM, Zlatko LA said:

Mislio sam na kofer, nosac, Remsus izduv.

Inace trudim se da bude uvek ovakav. Narucio sam jos jedan far jer je u boljem stanju socivo (hrom iznutra). Reko sam u drugoj temi da se uklapa sa Aprilie RS125 Extrema, stariji model Pegaso, i BMW C1 skuter.

Ako mi verujes ne bih ga nikad menjao za novog CB-a iz fabrike. :jee:

Evo ovako se razlike najbolje prepoznaju.

BeFunky-collage.jpg

BeFunky-collage_(1).jpg

Ovo sam i ja hteo da uradim al sam na kraju odlucio da trandzu prefarbam u boju kofera a ne obrnuto? :neznam:
 

inace prelepa je honda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nekako mi jeftinije da samo kofer ofarbam. :D Salu na stranu, svako radi kako mu se svidja, u mom slucaju bi bila steta pokvariti original boju (osim oklopa, ceo je ofarban cim sam ga uzeo).

@mali_zmaj nesto u zadnje vreme i ne vozim motor a kamo li da slikam, obaveze oko svadbe, posao, itd itd... Ali uvek zaluta koja slika. :D 

Zaboravio sam da napomenem da sam se cuo sa majstor Sebom, sutra stizu nosaci (samo okvir), a za vikend ako vreme dozvoli krece montaza istih. Ako neko ima iskustva sa montazom neka kaze koju rec o tome. :)

20190916_115000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zavisi na koji CBR 500 mislis?
Ako mislis na onaj stari '87-'90 to je redni cetvorocilindras, identican sa CBR 600 iz tog vremena.

Ako mislis na onaj od 2014 pa na vise to je dvocilindas, slican staroj CB 500

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo je taj stari '87-'90 , al ne da ne vredi 1000e, nego ne vredi ni 500eur, batali ti ovo... 

I to kad neko u oglasu odvali da motor moze da se vozi sa A2 kategorijom, to moze da obesi macku o rep, motor moze da se vozi sa A2 SAMO ako ima do 35kw, i ako u saobracajnoj ne pise 35kw ili manje, zaboravi voznju sa  A2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Pozdrav cb 500 narode. Jedno kratko pitanje...da li slucajno neko poznaje motor sa oglasa

d5ccd259f6be-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cb 500, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 48000 km, Beograd. Cena 1.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Biker-Boy nisam ja taj oglas gledao zbog sebe, taj je prvi iskočio kad sam tražio sliku da ti pokažem. Ja sam rešio šta ću, al dok ne dobijem dozvolu ne vredi. Neću izdržati da ga ne vozim a bez dozvole cackao bih mecku. A sto se tice a1 a2 i slično, zato i idem na A pa me par kw neće omesti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Evo cime sam ja kocio...

Koci motor normalno, pod kacigom ne cujem da ista skripi, grebe... I sednem juce da preteram motor bez kacige, tek onda cujem da struze.

Najveca ironija je sto kosta 2600 dinara i pola sata posla.

IMG_20191010_125950.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pola sata posla, ako nisu bili zapeceni sarafi na klestima kao na mom, onda je bilo malo duze sexanje s tim :D 

Ja tako s vremena na vreme panem na kolena (usput vezbam prosidbu) i proverim debljinu mesa na plocicama :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja skinem klesta, izvadim osigurac, skinem pakne i ispadne limic, i sad ja ne znam gde on ide... Onda peri ruke, pa telefon, pa manual, pa dok sam nasao kocnice, pa nadjem gde ide i kako se stavlja. Ostavim telefon, uzmem da ocistim klesta, gledam onaj limic, jbt ja zaboravio na koju stranu ide... Ruke, telefon, manual, pa ga onda tek namestim...

Posto je motor pao pre nego sto je uvezen, takav je stigao kod nas, polomljeno mu je parce kod levog fuzastera. Neko je to nesto skarabudzio, uprincipu su probusili rupu narezali m6 navoj i uvrnuli sraf koji drzi metal kroz koji ide osovina. Nisam ja na to ni obracao toliko paznju dok juce pre voznje, cekajuci zenu da dodje s posla, izvucem rukom taj sraf, navoj skroz pojeden, vratim sraf i kad dodjem s voznje, napravicu novo to, parce debljeg celika iseci bruzilicom, da prati linije gornjeg dela, probusiti 2 rupe 6mm i jednu 8mm, srafove sa maticama stegnuti, ne narezivati navoj. Kontam pola sata posla, mozda malo jace... Burgije tupe, celik tvrd, na jednoj sjebem rupu (puno je pomerio) seci novo parce, busi, njakaj, probaj. Namontiram, dobro je uradjeno. Pogledam na sat preko 2 i po sata posla... A da me pitas sta sam toliko radio, nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Sto se tice mog slikanja, tesko... ja kad obucem radno odelo i sidjem u radionicu i garazu, mobilni uglavnom ostavim u kuci, ajde ovo danas sam slikao pre nego sto cu ih baciti, nakon sto je sve zavrseno i sredjeno.

Imao sam jos jednu zajebanciju proletos, ista stvar, to je pola sata posla. Trebalo je napraviti bravu za zakljucavanje sedista, bila je bravica, sajlica i jezicak, trebalo bi napraviti ulozak po kom ce jezicak kliziti i zakljucavati i otkljucavati. Nakon jedno 2 sata posla(kad je bilo namontirano i razmontirano) udjem u kucu, pokazem parce metala zeni i kazem "na ovo sam ja potrosio 2 sata"...

Pitanje: ko u Novom Sadu radi gume za motore. Montazu, demontazu i balansiranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav svima. Moze li mala pomoc, gde mogu naci gumeni ulozak za amortizer kao na slici?da li se moze napraviti?  Ovaj je propao a amortizer je u super stanju. Hvala unapred

20191203_124341.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Poceli su prvi radovi sto se tice nosaca bocnih kofera, sve smo ukrojili i za sad je samo 'prikaceno' varovima. 

Treba da mi stignu zabice i onda cu znati sve tacno, nista dok se koferi ne namontiraju. 

Mozda nije 100% profi, ali ce biti potpuno funkcionalno. 

Izduv ne smeta, odlicno se uklapa polozaj nogu suvozaca, sve je nekako skockano. 

Jedino sto mi smeta je kacenje na fuzastere, nikako nije moglo da bude isto, ali opet ne smeta jer radi posao. 

IMG_20191229_213529.jpg

IMG_20191229_213547.jpg

IMG_20191229_213559.jpg

IMG_20191229_213611.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas napravljeni novi nosaci za migavce i veza izmedju nosaca, ostalo je da se odrade varovi i da se ofarba nosac. Sutra bi trebalo da stignu zabice i da vidimo konacan izgled svega. Da napomenem da nista nije potpuno zasrafljeno, uzecu nove inbus srafove ovo je samo privremeno. 

IMG_20191230_193751.jpg

IMG_20191230_193805.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Auu, nagrdi ga za sve pare.

1. Gde je zadnje svetlo, sta mislis kako ce kamiondzija da te vidi dok ti prilazi? (i tablica je zaklonjena)

2. Zar nije mogla cev manjeg fi?

 

Zaista steta tako lepog motora, nema potrebe toliku cev stavljati, nije to adventure pa ces sa punim koferima voziti OFF. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1290 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Vezu između leve i desne strane napravi od cevi i proturi je kroz rupe gde su nekad bili žmigavci ovako je gadno da zaklanja tablicu. Čini mi se da je gornji kofer suvise zabacen unazad pa probaj da ga pomeriš unapred i mozda ces tako osloboditi stopaljku da bude vidljiva.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovo je najbolje moguce resenje, razmisljali smo vise puta. Ceo nosac se skida za 5 minuta, nista nije trajno fiksirano. Kad se ofarbaju nosaci bice jos neutralnije, ovako oni dolaze do izrazaja. Iskren da budem meni sad lepse izgleda, ukusi su razliciti i postujem misljenje svakog od vas. Tacno je da je ovo motor za neke druge svrhe, malisa za gradske guzve, ali je takodje moj jedini motor i on mi je trenutno i gradski i putnicki i iz tog razloga je sve montazno. Nema varova i kao sto rekoh sve se montira i demontira. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Па демонтирај онда! :)

 

Ово је прича као са естетским операцијама и силиконима. До неке мере се улепшава и делује складно и боље/лепше, а онда почиње пуко пумпање усана и и предимензиониране груди, а кожа толико утегнута да када хоће да намигне, мора да савије колено.

 

Мотор ти је прелеп, средио си га стварно савршено. Нађи начин да носиш мање ствари и да ти стану у неки ранац, танк торбу и то централно коферче. Сувише је лепа, да би је тако нагрдио :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja