Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Ништа од тога, нема. Ево фотке шта је конкретно у питању, овде је сечено и варено да би се направио кафе рејсер, па је циљ да се врати стари рам како је и био у оригиналу, ако неко има још коју идеју сем набављања рама(што ће изгледа тешко ићи) добро дошло је. 

00FEFAFF-9413-4CC0-88A2-9B8FE63C6E94.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovo bi i moj deda, inace kovac, bolje zavario starom metodom pomocu peska. 

Druze tesko ko ce iseci zdrav ram da bi prodao samo taj deo, nego da se ti raspitas kod nekog boljeg majstora varioca da ti napravi identican fabricki deo. Ne pada mi na pamet drugo resenje, greota da ostane ovako, ne zasluzuje CB da ostane u ovakvom stanju.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Верујем да би, и ми смо се згранули кад смо га дотерали и скинули седиште колико је то фушерски одрађено. Наравно да не заслужује, зато и хоћу пошто пото да вратим то у нормалу. Пази та опција ми је баш на памети, само ми је проблем како да нађемо “модел” по коме би човек направио тај део идентично, не знам како бих то извео...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Najbolje je da nadjes nekog u blizini ko ima CB-a i da napravis identican nastavak, jer tesko da ces po slici moci da uklopis dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jeste, nadji mu neki bolji ugao, bolju sliku odradi. Jos vise ce ti se svidjati. :takoje:

Kolege razmisljam da stavim napred led sijalicu neku kvalitetniju, da li je to pametno ili je cisto bacanje para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако стаје без неког сечења, бушења, онда стави, лепше ће изгледати. А можда и боље осветли пут. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Pre neki dan sam ofarbao poklopac, nekako mi se vise uklapa da bude sve u toj boji. Inace kofer je vrh, prostor za dve kacige taman i to su MT modeli nepravilnog oblika, nekako vece od ostalih. 

Danas registrovan, bas ovako kako je na slici, nikakav problem nisam imao.

20190822_105712.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Mislio sam na kofer, nosac, Remsus izduv.

Inace trudim se da bude uvek ovakav. Narucio sam jos jedan far jer je u boljem stanju socivo (hrom iznutra). Reko sam u drugoj temi da se uklapa sa Aprilie RS125 Extrema, stariji model Pegaso, i BMW C1 skuter.

Ako mi verujes ne bih ga nikad menjao za novog CB-a iz fabrike. :jee:

Evo ovako se razlike najbolje prepoznaju.

BeFunky-collage.jpg

BeFunky-collage_(1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

... За којом се сви окрећу.

И са педигреом, из добре куће default_0a-smiley.gif

 

Додатак:

 

Ха! Нашао сам јој ману! Фали јој једна даска (диск) у глави (на точку)! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Poazdi, to je poslednja verzija 97. koja se pravila bez diska na zadnjem tocku.

Rekla je 'NE' modernizaciji. :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A realno ni ne treba joj, koci ona i ovako sasvim ok, radije bi napred da ima 2 diska, 

turis joj viljusku sa tockom, klestima i diskom od CBR 600F2 i vozi Misko :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo ga i taj cuveni far, mislio sam da je nemoguce pronaci ga. Konkretno ovaj je u veoma dobrom stanju. :jee1:

20190824_193826.jpg

20190824_194009.jpg

20190824_194057.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Друштво на конто приче са претходне стране, никако не успевам у потрази да нађем реп, па чак ни цео рам за ЦБ, а ни лично некога ко вози па да направимо на основу узорка. 

Да нема нека добра душа из Београда која вози ЦБ(1997 годиште) да одвоји пар сати да  налети до радионице да направимо контуре репа на основу којих би направили исти? 

Хвала унапред! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Хвала на савету, јако користан, ако има ко наведени примерак и мало слободног времена и добре воље благодарим. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jos jedan dodatak motoru, trenutni nosac je vidljiv na slici. :jee:

Za sad samo koferi, zimus ce biti montirani i nosaci, samo moram da razmislim kako da ih namontiram na vec postojeci nosac za top case.

Inace koferi su bukvalno kao novi, i sto je je jako bitno veliki. :)

20190925_153446.jpg

20190925_154704.jpg

20190925_154715.jpg

20190925_154737.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koferi su odlični. Kako model tako i stanje. Moraću samo da ti "pokvarim" zabavu. Nema CB500 nosivost i kočnice za takav prtljag. Delom može da vam pomogne ako ste relativno lagani u paru ali drastično će se odraziti na ponašanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da budem iskren odmah na pocetku, ne pravim ja prevelike ture, dobrim delom sam ih pazario zbog izgleda celog motora. Nekako mi je potpuniji kad su koferi sa strane. Uglavnom su ture na 2-3 dana, i to je neka stvarcica, hrana, znaci nista preterano i tesko. Takodje me je cena i stanje kofera privukla jer smatram da se to ne kupuje svaki dan, ali stavicu ih pa Boze moj bice i jacih motora, a koferi se lako mogu ostaviti za neki drugi. Samo su mi oni falili za celinu koju sam zamislio.

Kontaktirao sam majstora Sebu, za dva dana stizu nosaci (okviri ili kako da ih nazovem), onda cu ja sa ćaletom da sve to zavarim i prisrafim. 

Samo mi treba informacija gde da nadjem mokoney kacenja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Naucno dokazano, vise puta, da dvoje na CB500 mogu da se uklope u jedan kofer i tank torbu, 

jos je kofer bio 46-ica, problem je sto ljudi (uglavnom) nose vise stvari nego sto im treba.

Kad vidim likove na GS-ovima sa manjerkama, pa jos torbe na njima, pa ovo, ono... pa ni u auto ne stane onolko prtljaga :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Slazem se u potpunosti, lepo sam sve obrazlozio nadam se da me razumete. :) Samo mi pomognite gde da nadjem kacenja sto mi trebaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja