Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
20 hours ago, 3EKA said:

Moj ima isit zvuk i meni se uopšte ne sviđa prebučan je, a ne zvuči lepo. Meni je sve izvađeno iz auspuha tako sam ga kupio. Ja ću sigurno menjati auspuh jer mi ovako kvari utisak ove ql mašine :-)

Ha, u istoj smo situaciji onda. I ja planiram da promenim auspuh.

 

Pre neki dan me lik na nekom parkingu pitao koliko kubika motor ima. Ne znam da li je bio pasivno agresivan zbog zvuka ili samo znatiželjan :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Poštovane kolege imam jedno pitanje ... Vozikam se ja ovom fantastičnom hondom cb500 sa raspalim fabričkim auspuhom kome su izvađena creva i počnem da primećujem da mi jede mnogo benzina. Rekao bi da troši 10l na 100km, a vozim kao penzos ono do 5000 rpm šaltam i fazon ne prelazim 100km/h. Da li je moguće da motor ima veću potrošnju zbog auspuha? ili je problem što ga mučim u nižim obrtajima?... ili nešto drugo... Rekao bi da mu je motor u ekstra stanju inače.... Svećice nove urađen mali servis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Proveri vazdusni filter, najbolje ga promeni, ko zna kad je menjan,

i treba karburatore pogledati, smesu podesiti itd...

Potrosnja nema mnogo veze sa auspuhom, moze da utice ali minimalno, 10 litara na 100km je mnooogo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Treba sa takvom voznjom da ti trosi 5l a ne 10.

 

Krenes od najjeftinijeg i najjednostavnijeg prvo. Svecice, filter vazduha, podesavanje smese...Ako ne ide, onda lepo rastavljanje karbova, ciscenje, posle sinhronizacija istoh i stelovanje ventila.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mnogi zanemaruju vazdusni filter, izduvaju ga kompresorom i vozi Misko, i tu je problem,

ako se dobro secam, fabrika kaze da se menja na svakih 15.000 km
Ja sam ga promenio kad je motor bio kod mene, ali bogami navozao sam se za te dve godine koliko je bio kod mene, i vreme mu je bilo za zamenu kad sam ga prodao,  a onaj posle mene verovatno nije menjao, tako da to sigurno treba da promenis.


Ja i kad sam ga cepao nije toliko trosio, prosek mi je varirao negde oko 5-5,5 litara na 100km

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

šta bih ja bez iskusnih kolega, kolege hvala vam puno za informaciju definitivno menjam filter vazudha. Testiram i javljam vam rezultate.

Biker-Boy i Motorcyclist izvin te ako sam dosadan imam još jedno pitanje, pošto jurim auspuh za hondu da li imate neku preporuku, kako da biram auspuh na šta treba da obratim pažnju. Tipa da li mogu da ugradim neki auspuh koji je bio na hondu od 900ccm ili ne? Iskreno jurim polovan auspuh pošto nemam baš 300-400 eura za novi :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moze bez problema, kod 4-taktnih masina auspuh nije tako osetljiva stavka kao kod dvotaktnih, samo ne treba ici daleko u krajnost. 
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na mojoj Hondi je Remus Viper, koliko znam namenjen je za motore od 1000ccm, ali na mom motoru radi odlican posao, a zvuk je fenomenalan (po meni). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Kolega Zlatko obećao si zvuk te zveri daj malo da uživamo :-) Ma počela sezona svi se voze boli ih uvo za forum :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ja se stvarno izvinjavam, ali cekam lepo vreme da ga lepo sredim i da odradim klip kako treba i da postavim na YT. Nisam video nijedan sa ovakvim oklopima, zbog toga hocu da bude sve kako treba. :)

Do tad nesto zanimljivo, prijatelj crta rekreativno, zamolio sam ga da u slobodno vreme odradi jednu sliku, za pocetak to izgleda ovako. :sampion:

Screenshot_20190419-002528_Instagram.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: adolfovac
  • Motocikl: honda cb500s

Evo i ja se priključujem ovom forumu baš zbog ove Honde kod nas ima jako malo takvih ,gotovo da ih niti nema ,evo moje 

19920FF7-0DA6-4CBF-9290-9417CEFCAE85.jpeg

FAAACCDB-7FA7-4B93-8A8E-E6388F08E721.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Dobrodosao druze, lepa Honda, u zdravlju da je vozis i uzivas u svakom kilometru. :) 

I ja sam nesto radio ovih dana, naresio sam se da ponovo stavim trakice, ovog puta malo drugacije. 

20190509_102238.jpg

20190509_102317.jpg

20190509_100641.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: adolfovac
  • Motocikl: honda cb500s

pitanje ?kada se menja dekla kvačila sve  se složi , senzor paljenja ili kako se već zove oznaćen na slici crveno ,dali se samo stavi ili se mora podesiti na ova dva šarafa  od 6mm D0737B0E-5BBD-4F24-8BEF-A4C32C93CCEE.jpeg.2e5f16444194863eee144a853e5f7de5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 5/9/2019 at 10:52 AM, Zlatko LA said:

Dobrodosao druze, lepa Honda, u zdravlju da je vozis i uzivas u svakom kilometru. :) 

I ja sam nesto radio ovih dana, naresio sam se da ponovo stavim trakice, ovog puta malo drugacije. 

20190509_102238.jpg

20190509_102317.jpg

20190509_100641.jpg

Odlicna. Imas li neku snimku zvuka? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Za one koji vole da cackaju oko CB-a i hoce da dobiju zabavniji motor evo jednog interesatnog clanka :)


https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/126791-honda-cb-500-poboljsanje-snage/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Pozdrav ljudi, ne znam da li sme da se ostavlja oglas sa polovnih automobila, ali nek ide zivot :D

 

Naime, zanima me sta mislite o motoru u oglasu, izgleda lepo, a i cena je korektna.

 

 

5747ad9fd858-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Cb 500 reg, 1997. godište, Naked, vozilo prešlo 47000 km, Šabac. Cena 980 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sreca sto daje i fabricko sediste i rep, da nebi posle imao problema sa registracijom,

 

"Malo" preteruje covek kad kaze da je estetski i mehanicki u top stanju, jer:

 

-fali rukohvat suvozaca (drug pao tehnicki jer nije imao rukohvat)

-fali lancobran

-fali metalna konstrukcija sto ide ispod repa, gde su kuke za prtljag.

-fali tj polomljena polovina suvozackog desnog fuzastera

-polomljene kugle na rucicama za kvacilo i kocnicu

-zardjali krajevi kocionih creva

-sakat auspuh (problem na tehnickom u najavi)

 

Ovo je samo estetski sto se vidi sa slika, verujem da bi uzivo nasao jos problematicnih stavki s obzirom na "iskrenost" prodavca u uvodnom delu oglasa.

 

Cena mora da ide dole definitivno.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Skidam ti kapu, kako si sve to video... Dugo stoji taj motor na oglasima, meni se licno ne dopada sto ga je prepravljao, pa nisam puno paznje obracao, sve dok ga kolega nije stavio sad u ovu temu. Ja nisam video maltene nista od toga sto si ti naveo osim uspuha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Evo jos jednog primerka za experta, ovde mi deluje da je ok sve ovo sto fali na prethodnom, samo su mi ove nalepnice ili sta su vec odvratne.

 

Koliko je komplikovano ukloniti sve tako da motor bude skroz crn ?

 

 

eecb25a17a29-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cb 500, 1994. godište, Naked, vozilo prešlo 47000 km, Kragujevac. Cena 1.150 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja