Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Klipove najlepse ocitis kocionim "uljem". Krpica i trljas. Lepo skida sve necistoce. Moj ti je predlog da klipove isteras skroz, jer u kljestima bude prljavstine haos. Onda lepo narucis gumice, ocistis kljesta i sedista gumica, sredis klipove... Isto i na pumpi kod rucice. I sednes na motor posle i skontas da je kocnica drasticno bilja uz ulaganje id par sati i par stotina dinara. (do 2000 max) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

"abarth_maniac" hvala za predlog. Morao sam da skidam klešta, danas ih nosio na posao jer imam problem sa šrafom koji drži pločice zapekao. Tako da sam i klipove skinuo i moram da ih čistim, ne mogu da kažem da li su dobri ili ne jer ovo prvi put radim :-) svakako ću ih po vašim savetima očistiti i vratiti nazad. Gumice unutra su zaista dobre ali moram ih zameniti kad već sve skidam da ne razmišljam...  Okačiću i neke slike da vidite kako to izgleda. 

A što se šrafa tiče smrt klešta nisu pomogla, izvijači oštećenih šrafova takođe ne pomažu. probušili rupu kroz šraf boćno pokušali da okrenemo i pukne šraf (spoljašnji deo) i na kraju bušenje. Zaista smo pažljivo izbušili sad ostaje ureznica, to radimo sutra. Zez je što ti u principu treba ureznica za slepu rupu i to M10x1 jako se teško nalaze probaćemop obične pa javljam ako nekog to interesuje uopšte. 

A da vas ne bi interesovalo odma vam skrećem pažnju da proveravate ove šrafove na svojim mašinama barem jednom godišnje :-)

 

IMG_20190204_192351.jpg

IMG_20190204_192342.jpg

IMG_20190204_192331.jpg

IMG_20190204_192322.jpg

IMG_20190204_192313.jpg

IMG_20190204_192257.jpg

IMG_20190204_192212.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Opaaa, novi sektas :) dobro dosao .....

ah jos uvek bolujem po curinu 500ku ..... ako se pogodi ... vraticu je ja u moje vlasnisstvo kada covek bude hteo drugi motor ......

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT
On 6.2.2019. at 8:36, vortex4borg je napisao:

Opaaa, novi sektas :) dobro dosao .....

ah jos uvek bolujem po curinu 500ku ..... ako se pogodi ... vraticu je ja u moje vlasnisstvo kada covek bude hteo drugi motor ......

Hvala bolje vas našao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

I dalje ništa nisam uradio po pitanju šrafa, izbušen je, navoji nisu oštećeni ali nisam usopeo sa običnom ureznicom da očistim ostatke šrafa... komplet delova za reparaciju prednje kocnice je stigao i bogami nije baš jeftin skoro 4000 din. 

Ako je neko imao iskustvo sa ovim problemom ok skidanja šrafa bio bi mu zahvalan ....

 

 

IMG_20190208_174922.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Lep dan danas, imam 2 sata lufta, sta da radim?

Da kazem da nisam uopste palio motor od kako je garaziran, samo sam na mesec dana osvezavao akumulator (ostavim ga na punjacu sat vremena). Nisam jos menjao ulje i filter i zbog toga jos nije pocela sezona zvanicno, ali da malo 'protegne noge' nista mu nece skoditi. Lepo stavim akumulator, povucem saug i bez gasa zaverglam, trebalo mu je samo da gorivo krene iz rezervoara. Sto bi se reklo upalio je bolje od televizora. :D Okrenem nekoliko kruga, napravim nekoliko slika, i opet nazad na svoje mesto. Cekam lepse vreme, ne zurim nigde ipak je i dalje hladno za moj ukus. Do tad veliki pozdrav.:jee1:

20190219_154126.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Najsigurnije da odneses kod krstenog strugara,resava sigurno.A mozez i sam ako imas stubnu busilicuu i mengele,stegnes kljesta i polako razbusujes sraf od najmanje burgije prema vecoj.Veoma bitno da pogodis centar srafa,jer ako ode u stranu nema nista od toga.Kad dodjes do kraja srafa iskopas preostali deo navoja srafcigerom ili proteras ureznicu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Od danas, postadoh vlasnik ovog motora. Moji prvi utisci su sjajni sa time sto ce mu biti potrebno malo nege pre nego sto bude spreman za sezonu koja nadolazi.

UMqKcef.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Cestitam kolega, znam je sa oglasa. U zdravlju da se vozis. :)

Jel bese motor iz Nisa?

Daj jos koju sliku da vidimo malo detaljnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ulje i filter su stigli, cekam malo lepse vreme i onda radim servis. :)

 

20190226_143741.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Pobeda ! 

Juče sam zavrsio proketi sraf :-) Hvala na sugestijama i pomoći!

Obicna stega cvrsta ruka i puno strpljenja. Nasao sam ureznice 10x1 i prilicno su pomogle ali poslednji ostaci su ispali bukvalno busenjem.

Kao sto su kolege "bocca_bastard" i "milanns" rekle mora bas da se izbusi rupa skoro do navoja i nakraju čeprkanjem izvadis djubre.

Inace kao sto je kolega "Biker-Boy" rekao gumice su u ekstra stanju bile problem je djubre i so koja se nakupila ispod gumica i koja ih izgura pa klipovi blokiraju.

Juče pala prva vožnja i moram da kažem da posle Honde Helix 250 ccm i 20ks ovo je nenormalno ! ! ! Posle kratke vožnje išao kući da piškim. :-P

IMG_20190228_164317 - Copy.jpg

IMG_20190228_164336 - Copy.jpg

IMG_20190228_165535.jpg

IMG_20190301_072331.jpg

IMG_20190301_073603.jpg

IMG_20190301_130258.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 3 sati, 3EKA je napisao:

Juče pala prva vožnja i moram da kažem da posle Honde Helix 250 ccm i 20ks ovo je nenormalno ! ! ! Posle kratke vožnje išao kući da piškim. :-P

Ista prica kao kod mene, samo sto sam ja vozio CM125. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Danas sam preuzeo motor iz servisa i konacno se lepo provozao. Uh, kako ovo cudo ide!!!

 

Bukvalno sam pravio pauze u voznji sa vremena na vreme da dodjem sebi :P 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

51iFLR5.jpg

 

Predjoh prvih 250km :jee1:

 

Elem, fabricki auspuh koji je na njemu ima bas lep zvuk; ali je preglasan za ukus mojih komsija. Tako da moram da biram vreme kada mogu da koristim motor... Je l' postoji neki prigusivac ili neka fora da smanjim taj zvuk a da to prolazi i tehnicki pregled?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Ok, onda definitivno nesto nije u redu sa auspuhom. Zvuk koji proizvodi je sve samo ne pitom.

 

Provericu sutra detaljno da li ima nekih znakova prepravki u 'kucnoj radinosti'

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas sam zamenio ulje i filter, lepo radi sa Motulom. Odmah sto sam primetio je da veoma 'meko' salta brzine, rad je i ranije bio miran i tih, tako da sada nemam neki osecaj da je drasticno bolje. Za sad mi se dopada kako radi sa Motulom. I da, kao sto su kolege rekle, ulje koje smo ispustili je i dalje bilo da kazem zuto. :) Castio sam CB-a detaljnim pranjem i to je to, spreman je za novu sezonu. 

20190307_114123.jpg

20190307_145318.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 48 minuta, Henri Kinaski je napisao:

 

Elem, fabricki auspuh koji je na njemu ima bas lep zvuk; ali je preglasan za ukus mojih komsija.

Sa fabrickim auspuhom radi za nijansu glasnije od ovih novih postarskih zujalica. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Moj ima isit zvuk i meni se uopšte ne sviđa prebučan je, a ne zvuči lepo. Meni je sve izvađeno iz auspuha tako sam ga kupio. Ja ću sigurno menjati auspuh jer mi ovako kvari utisak ove ql mašine :-)

 

Zlatko LA kakav je taj tvoj remus, daj da čujem baš me interesuje :-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Cim bude lepo vreme odmah kacim snimak, imam psa kuci koji je glasniji od Remusa tako da moram negde van kuce da ga snimam. :jee3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja