Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

U Novom Sadu u nekoj radnji gde se prodaju skuteri sam uzeo :). Nisam imao ciljanu prodavnicu, vec sam samo setao temerinskom ulicom dok nisam nasao sve sto mi treba za servis :D

Zanimljivo, sad sam se setio, da sam tad trazio bardahl, al su imali samo 1L i nesto mi pricala zena da je neka nestasica istog. Pa sam uzeo taj Motul :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S
Pre 2 sati, Zlatko LA je napisao:

Na instagramu pratim TurboShaf-a, lik koji vozi onog poznatog sivog CB-a, i jednom prilikom sam uhvatio kad su mu postavljali ona pitanja, jedno od pitanja je bilo vezano za ulje, citiram "the cheapest shit i find". :)

On siluje tu hondu u svakom pogledu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Motul 5100 10W40 cu uzeti ove godine to je odluceno.

E da, prvi put se susrecem sa filterom za ulje, ima li tu neke razlike, proizvodjaci i ostalo? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Ako ces da menjas svake godine, kako bi trebalo (:P), kontam bilo koji je ok.

 

btw. disklejmer: Nisam strucnjak, samo svoja skromna misljenja iznosim ;)

 

Trenutno mi je na motoru MANN, a verovatno cu na prolece opet taj staviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

A i to sto kazes, nije da je nebitan ali svakako ako ga vec menjam svake godine onda i nema potrebe da se opterecujem sa time. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Tako je. Menja redovno ulje i filter, a za filter nije mnogo bitno koji. On je predvidjen da se menja svaki drugi put a ako ga menjas svaki put, nema brige sta na njemu pise i koje je boje. 

Za ispiranje si odgovor vec dobio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

To je to, sve vezano za taj deo servisa mi je jasno. :)

Ako nesto bude trebalo ponovo cu postaviti pitanje. 

Sto bi reko moj razredni iz srednje skole "ne postoje glupa pitanja, postoje glupi odgovori". :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Zlatko, što se tiče filtera, možeš da staviš bilo koji koji pasuje po navoju za tvoju hondu. Moje iskustvo ide za HI-Flo jer ima odličnu propusnost ulja uz odličnu filtraciju. Motor nemoj da ispireš nekim klinerima, kupi najjeftinije ulje, pusti da odradi 20 - 30 minuta i baci ga. Sipaj ulje po izboru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako bre bilo koji? Pa nije filter samo papir i navoj. Kako ti znaš kakvu filtraciju ima i kakvu propustnost? 

 

Nije moje da se mešam imam svoj motocikl ali bar na forumu trudite se da održite kvalitet i neki nivo tehničkog znanja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Kako bre bilo koji? Pa nije filter samo papir i navoj. Kako ti znaš kakvu filtraciju ima i kakvu propustnost? 

 

Nije moje da se mešam imam svoj motocikl ali bar na forumu trudite se da održite kvalitet i neki nivo tehničkog znanja.

Nisi shvatio, bilo koja marka koja je po specifikaciji za taj model motora, a karakteristika filtera imaš na sajtu proizvođača. A u suštini, filter i jeste samo papir. A u pravu si za ove savete i mišljenja. Više i neću da pišem, neka kvalitet tema bude na nivou. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Mann, Mahle, Knecht,, Filtron...

Vrlo je bitno da je filter odgovarajuci za taj tip motora jer postoji odredjen minimalni protok, pritisak i jos neke sitnice koje taj filter MORA da ispuni (ventil u slucaju zacepljenja..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Pozdrav ljudi, interesuje me jedna stvar, naime imam hondu cb500 '99 god. Motor jako lepo radi i ide, ali preko 6000 rpm kao da "otvori turbinu"(slican osecaj kao kad turbo dizela sa malih obrtaja krenes pa povuce kad otvori turbinu). S tim da motor ni do tih 6k rpm nije lenj, ne gusi se... Probao sam gs500, i nisam to osetio. Jel i kod vas na hondama ista situacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

Prvo želim da pozdravim sve ljubitelje dvotočkaša i članove foruma. Ja sam baš novajlija i što se tiče motora, a i foruma.

Aktivno vozim motor 2 godine imam Hondu Helix (skuter) a pre dva meseca sam kupio upravo Hondu CB500 94 o kojoj se ovde genralno priča, tako da sam na neki način potencijalni član kako je vi zovete"sekte" :-).
Ne znam koja su tačno pravila i koliko može da se piše na forumu (nikad do sad ovo nisam ni radio) ali želim da podelim neka iskustva koja ja imam, sa vama jer su meni vaša dosta pomogla (pročitao sam celu istoriju ove teme) takav sam kad me nešto interesuje idem u "sitna crevca".

Prvo sam mislio da nikad neću poželeti da menjam trenutni skuter! koja zabluda... Posle dve godine se pojavila želja za drugim motorom i mnogo vremena sam proveo u istraživanju i analizi motora koji želim da kupim, to su bili razni motori od 400 do 800 ccm. Nekako sam se zadržao na klasi od 500 i tu počeo da "kopam", naravno glavni faktor u kupovini su parice, a pošto ih ja nemam mnogo :-) sve se svelo na GS GPZ ER5 XJ600N i CB. Moje mišljenje je da je u ovoj klasi Honda najbolji motor a uopšte nisam imao naklonost hondi gledao sam zaista sve modele u toj klasi. Smatram da je Honda CB500 najbolje konstruisana ima odlične karakteristike kvalitet izrade a i iskreno najlepše izgleda. 100% Japanski klasik.

Inače motor je bio kod kolege "Biker-Boy-a" Pozdrav za njega i da zna da je njegov bivši motor sad kod mene :-) a to sam iskreno shvatio tek kad sam istraživao o ovom modelu iskustva u Srbiji i naleteo na ovu temu i video slike koje je kolega kačio. 
Moram da priznam da je motor bio u lošim rukama posledenje dve tri godine i dosta propratio (nikakva ulaganja) jadan on i takođe moram da kažem da Kolega "Biker-Boy" odlično održava motor i da posle njega skoro ništa nije rađeno na datom motoru.
Baš sam se raspisao možda smaram sa ovim pričama uglavnom ako moja tema ima smisla napisao bih probleme koje sam imao sa ovim motorom i koje sam sam rešio i koje smatram da dosta nas može da reši bez majstora (nisam neki profi majstor ali verujem da internt, knjiga, želja, strpljenje i ruke koje ne rastu iz dupeta su dovoljne da nešto uradiš sam) neke probleme još rešavam...

Uglavnom još jednom Veliki Pozdrav svim ljubiteljima dvotočkaša od mene mladog guštera u ovom moto svetu :-)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 5 sati, kvaicnenad je napisao:

fCjBML.jpg

 

Lepa Honda druze, steta je sto nema jos neka slika. :)

@3EKA Drago mi je da je da si zadovoljan motorom, ma koliko da bude cuvana uvek postoje neka ulaganja koja su sastavni deo svake kupovine motora, sitnice uvek postoje koje, nekome smetaju a neko vozi i ne obraca paznju. Zima je jos, tako da za osnovne stvari imas vremena. Neka te lepo sluzi kao sto je kolegu Bikera, i neces imati problema. Baci neku sliku, bas me zanima trenutno stanje.

 

PS. Kad sam ja gledao da kupim, imala je jedna zelena 94. godiste u Pancevu i mnogo mi se dopala ta zelena boja, ali nisam ni stigao do nje, jer je stanica pre bila Mladenovac. Do skora je bila jedna zelena u oglasima, mislim da su tockovi bili crni ako se ne varam. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pozdrav za kolegu Zeku, nadam se da ce te moja bivsa CeBejka verno sluziti kao sto je mene sluzila, ja sam se maksimalno u skladu sa mogucnostima trudio da je odrzavam kako valja,  dosta sam putovao s njom i nebi voleo da mi rikne nesto 1000km od kuce :D  a bogami navozali smo se, na more u Grcku pa Crnu Goru, Hrvatsku pa do Madjarske...

Ne znam sta se zbilo s njom kod decka od kojeg si je uzeo, ali koliko sam ja skontao decko se ne razume bas u motore, sto moze biti pogubno za motor, ali istrpela ga je Hondica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT
Pre 4 sati, Zlatko LA je napisao:

Lepa Honda druze, steta je sto nema jos neka slika. :)

@3EKA Drago mi je da je da si zadovoljan motorom, ma koliko da bude cuvana uvek postoje neka ulaganja koja su sastavni deo svake kupovine motora, sitnice uvek postoje koje, nekome smetaju a neko vozi i ne obraca paznju. Zima je jos, tako da za osnovne stvari imas vremena. Neka te lepo sluzi kao sto je kolegu Bikera, i neces imati problema. Baci neku sliku, bas me zanima trenutno stanje.

 

PS. Kad sam ja gledao da kupim, imala je jedna zelena 94. godiste u Pancevu i mnogo mi se dopala ta zelena boja, ali nisam ni stigao do nje, jer je stanica pre bila Mladenovac. Do skora je bila jedna zelena u oglasima, mislim da su tockovi bili crni ako se ne varam. :)

 

Zlatko LAHvala, naravno napravićemo je da služi :-) Mene iskreno baš privlači crna boja ali sam se iynenadio koliko je ova zelena dobro izgleda stvarno sam zadovoljan. Inače sam gledao varijantu sa oklopima ali se teško nalaze i dosta su skuplje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT

"Biker-boy" pozdrav za tebe :-) pokušaćemo da je vratimo barem u stanje u kom je bila kad si je ti vozio.

 

Inače ukratko da ispričam o trenutnom stanju i da okačim slike:

Motor nikako nije palio verglaš ko lud ali neće, na kraju sam skidao karburatore otvarao čistio, menjao svećice, proveravao elektroniku, koristio sveže gorivo... uglavnom posle nedelju dana istraživanja i rada motor ponovo pali ko munja :-) nisam siguran gde je bio problem sumnjam na 3 stvari

1. prljav karburator 2. loše svećice (čak nisu bile one po specifikaciji u njemu već neke random... ja ugradio original NGK mislim bar što se modela svečice tiče) i 3. veoma prljavi (strujni) kontakti na šta najviše sumnjam.

Sad imam drugih stvari koje treba da rešim kao što je rekao kolega Zlatko LA još je zima na svu sreću.

Mislim pored toga što desna viljuška slini i gume su loše i rezervoar malo ulubljen i rđav i slavina goriva curi i desna strana kormila oštećena od pada i akumulatora nema i negde vuče falš vazduh i sedište je loše i nosači kofera su oštećeni i prednje kočnice su blokirale i ne rade i auspuh je totalno propao i vrišti nepodnošljivo, najveći izazov koji trenutno imam je "glupi" šraf koji drži pločice kočnica koji ne mogu da odšrafim jer je totalno oštečen i loš. Mislim "kapicu" koja ide pre tog štrafa koja je takođe bila oštećenja sam nekako skinuo ali sam šraf nema šanse :-) Pa možda ako neko ima ideju ili iskustvo po pitanju šrafa, unapred hvala. Samim agregatom sam oduševljen u ekstra je stanju hvala bogu radi besprekorno. Inače motor kod prethodnog vlasnika je prešao 5000km za 3 godine. Mislim bolje da je prešao 30000km sigurno bi bio u boljem stanju, najgore je kad mašina stoji...

Evo slika lepotana :-)

 

IMG_20190203_175053.jpg

IMG_20190203_175140.jpg

IMG_20190203_175208.jpg

IMG_20181220_184628.jpg

IMG-147b46466cbec4c285488aae6e2332da-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Haha vidim jos stoji "House Stark" nalepnica koji sam stavio na prednji blatobran, ko prati seriju "Game of Thrones" zna o cemu je rec :D

Meni je slinila leva viljuska, kupio semeringe i zamenio na levoj, eno na polici mi jos stoji

drugi-desni semering :)

Sto se tice prednje kocnice, verovatno je klip zapeko, malo je vozen motor i nisu ciscena kociona klesta 3 godine, ja svake godine ocistim klip i kociona klesta, bogami i ja sam se namucio da skinem kocione plocice kad sam servisirao klesta, obrusio sam stari sekac specijalno za kapicu da je skinem, i onda se jos posle jebao onaj unutrasnji saraf da izvrtim, ako nece imbusom probaj torks

 

   

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT
Pre 21 sati, Biker-Boy je napisao:

Haha vidim jos stoji "House Stark" nalepnica koji sam stavio na prednji blatobran, ko prati seriju "Game of Thrones" zna o cemu je rec :D

Meni je slinila leva viljuska, kupio semeringe i zamenio na levoj, eno na polici mi jos stoji

drugi-desni semering :)

Sto se tice prednje kocnice, verovatno je klip zapeko, malo je vozen motor i nisu ciscena kociona klesta 3 godine, ja svake godine ocistim klip i kociona klesta, bogami i ja sam se namucio da skinem kocione plocice kad sam servisirao klesta, obrusio sam stari sekac specijalno za kapicu da je skinem, i onda se jos posle jebao onaj unutrasnji saraf da izvrtim, ako nece imbusom probaj torks

 

   

 

Vuk ostaje na motoru, sviđa mi se odlično se uklopio :-)

Mogao bi da prodaš meni taj desni semering da ne skuplja prašinu bezveze.

Eeee kasno je za TORX :-( sad je samo rupa u šrafu, danas skidam kočnice i nosim na posao da probam tamo nešto da uradim, možda budem bušio šraf mada mi se to ne radi to mi je nekako poslednja opcija.

A čime si čistio klipove kočnica? Video sam da za to koriste polir pastu za metal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Prvo odsarafim klesta sa viljuske, pritisnem kocnicu da isteram klipove malo napolje dok ne krene onaj cist deo i malo vise, onda sve lepo toplom vodom isperem, pa posle naprsam sa "K2 Akra" sredstvom, i cetkicom za zube sve lepo ocistim pa ona opet isperem vodom i onda se jos dodatno posvetim klipovima, proturim tanak komad tkanine i do visokog sjaja ga poliram, ne koristi polir pastu, nema potrebe, bar do sad nije bilo.
Inace to sredstvo K2 Akra imas da kupis u svakoj NIS-ovoj pumpi,  nije skupo, 200-300 din,  i takodje ga koristim za ciscenje lanca i lancanika i generalno svega gde ima masnoce i prljavstine oko toga, sredstvo je odlicno, nije agresivno na plastiku i gumu, i moze na hladno

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

Prvo odsarafim klesta sa viljuske, pritisnem kocnicu da isteram klipove malo napolje dok ne krene onaj cist deo i malo vise, onda sve lepo toplom vodom isperem, pa posle naprsam sa "K2 Akra" sredstvom, i cetkicom za zube sve lepo ocistim pa ona opet isperem vodom i onda se jos dodatno posvetim klipovima, proturim tanak komad tkanine i do visokog sjaja ga poliram, ne koristi polir pastu, nema potrebe, bar do sad nije bilo.
Inace to sredstvo K2 Akra imas da kupis u svakoj NIS-ovoj pumpi,  nije skupo, 200-300 din,  i takodje ga koristim za ciscenje lanca i lancanika i generalno svega gde ima masnoce i prljavstine oko toga, sredstvo je odlicno, nije agresivno na plastiku i gumu, i moze na hladno

Hvala puno za ovo definitivno primenjujem taktitku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja