Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

E napisao sam post i od svega sto sam napisao je ostao samo tvoj tag :D

 

Evo opet sumirano:

Ja sam ove godine odvozio svoju prvu sezonu i takodje gedam da ispratim sve nezgode i procitam/zakljucim kako i zasto je do njih doslo...

I onda znam da moze da se desi X situacija zbog Y razloga, i onda na putu dok vozim trazim te Y razloge kako bih izbegao neugodne situacije...

 

Lakse se osecam nekako dok vozim kad znam na koje sve nacine mogu da nastradam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 26 minuta, SHOKLA je napisao:

Prelepa je ova kombinacija boja oklopa i felni. Ja bih ipak pokusao sa nekoliko nijansi tamnijim tockovima, tipa Titanijum siva, pa bih prelepio rubove nekom srebrnom ili belom reflektujucom trakicom... npr ovako: 834165395_IMG_1032modified.thumb.jpg.35a6524143ef875ff4eacae3e6ebb56e.jpg1690529412_IMG_1033modified.thumb.jpg.e89f86151b6ed0869d8f227a49637785.jpg639311585_IMG_1036modified.thumb.jpg.eb8d68046098c705dfd3506059cdd2d7.jpg

Razmisljao sam i o tome, ali prelomilo se na tu stranu koja mi se felna vise svidja. Jer je ta koja me nervirala zbog promenjene boje bila zadnja i vec je imala tu titanijum sivu nijansu. Trakice sam planirao da stavljam, ali sa ovim prethodnim crvenim sam imao problem kako da ih skinem, i odlucio sam da ne stavljam nikakve. Za sad mi se ovako svidja, ali do pocetka sezone ima mnogo tako da ni sam ne znam sta ce drugo na pamet da mi padne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 34 minuta, Zuba87 je napisao:

Не свега, али делимично се уреже у сећање, а мисли теку много брже од брзине мотоцикла или наше реакције...

Наравно, најбоље се нешто научи када и сам то урадиш, одмах затим када видиш како се нешто ради и најтеже када чујеш или прочиташ.

Али то не значи да се неког упозорења нећеш сетити.

Лично, сваки удес из моториста на друму, сваку тему из црне хронике, покушавам да запамтим и вртим по глави када возим, да бих МОЖДА могао да предвидим развој догађаја у секундама које следе.

Немам довољно искуства у вожњи мотора, а пука вожња по ПС-у није гарант преживљавања, па се сналазим како знам и умем не бих ли сачувао главу на раменима.

Veruj mi na rec, neces se imati kada setiti. Niti ces se setiti.

Koliko god znanja i iskustva da imas, bez srece si najeb'o. Koliko god da si neiskusan i needukovan, sreca ce te sacuvati. U tim sekundama, ili delicima sekundi, reaguje se instinktivno, u pokusaju da se sacuva koza na ledjima. Posle toga dolazi iskustvo, pa znanje-upucenost. Obicno se o ova dva razglaba kasnije, mnogo kasnije, ako je srece- ponovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 9 minuta, Zlatko LA je napisao:

Razmisljao sam i o tome, ali prelomilo se na tu stranu koja mi se felna vise svidja. Jer je ta koja me nervirala zbog promenjene boje bila zadnja i vec je imala tu titanijum sivu nijansu. Trakice sam planirao da stavljam, ali sa ovim prethodnim crvenim sam imao problem kako da ih skinem, i odlucio sam da ne stavljam nikakve. Za sad mi se ovako svidja, ali do pocetka sezone ima mnogo tako da ni sam ne znam sta ce drugo na pamet da mi padne. 

Svejedno, prelepo si je picnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
On 14.11.2018. at 15:27, Zlatko LA je napisao:

Konacno stavljeni opanci. 

Zanimljivo je to da je prednja felna izasla na 0 bez tegova, i to nekoliko puta proverena.

Tek sad sam zadovoljan celokupnim izgledom motora. 

20181114_141525.jpg

20181114_141553.jpg

20181114_141615.jpg

Zid ( crveni ) ti se iskrzao, trebalo bi to da saniraš ;)

Zezanje. Svaka čast kako si ga udesio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 2 sati, SHOKLA je napisao:

Svejedno, prelepo si je picnuo.

Hvala kolega, uvek moze bolje.

Pre sat vremena, gox je napisao:

Zid ( crveni ) ti se iskrzao, trebalo bi to da saniraš ;)

Zezanje. Svaka čast kako si ga udesio.

Inace prostorija gde motor stoji je bivsi kafic koji trenutno ne radi, tu gde je sada motor su bili stolovi i stolice, pa su zbog toga ostecenja na zidu. Tek sad se sklapa cela slika mojih ideja, sednem lepo otvorim pivo i blenem u motor kao tele u sarena vrata.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zlatko, najbolja modifikacija Honde će ti biti ako uložiš u vešanja. To je jedina stavka koju sreću kvari u toj klasi. Navijam da nabaciš neke dobre amorte, to bi bila razlika u ceni registracije i boljih pneumatika za nešto u klasi 750cc - 1000cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Alekre prijatelju, ja sam sa CM- a seo na CB i cini mi se da sad vozim avion, za mene je ovo vrh sve dok ne probam neki ozbiljniji motor, ili dok ne provedem vise kilometara vozeci ovaj. Od kupovine sam presao ne vise od 1500 km, mozda ce za neko odredjeno vreme poceti da mi smetaju trenutni amortizeri, ali za sada mi odlicno rade posao. Ti si iskusniji vozac i tacno znas sta treba zameniti, dok ja jos gledam da nabavim dobru opremu, sredim neke estetske sitnice koje mi smetaju. Samim tim sto sam odradio sediste dobio sve ono sto sam ocekivao, to je bila jedina zamerka funkcionalne prirode. Cenim tvoj savet, ali treba meni jos kilometraze da bih video sta valja a sta ne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Moram da se ukljucim u temu o amortizerima.Po mom misljenju vecina motociklista gresi zbog toga sto prebrzo menjaju motocikle.Misle da je dovoljno preci 10-20000km i vec sve mogu, kupuje se veci, jaci, brzi.

Retko koji dostigne maksimum , pa onda kupuje drugi.Vecina nije ni jednom dodirnula nogostupom asfalt  a vec menja motocikl.Zlatko,kada se budes potpuno srodio sa svojim motociklom videces da neces nimalo zaostajati za mnogo sportskijim motociklima po onim lepim krivudavim brdskim  putevima po kojima je najzahtevnije i najlepse voziti.A ako si ljubitelj brzine prodaj odmah i kupuj neki R.Pravac pista ili autoput.

Honda CB 500 ima kratku zadnju viljusku i optimalna je za krivine koje se voze do 120- 130 km/h.U brzim krivinama se oseca ljuljanje koje nije toliko opasno koliko je neprijatno.Slabo tu mogu pomoci i najskuplji amortizeri. Jednostavno , takva je konstrukcija motocikla.Mislim da treba vise paznje obratiti na kvalitetnije  gume.Koje gume? Moje iskustvo je sledece: Na nagovor prijatelja sam kupio "Hajdenau".Posle 3 meseca sam ih skinuo i bacio u kontejner.Nisam zeleo nikoga da unesrecim. Drvene bi bile bolje na mom motociklu.Kupio sam "MITAS" i nisam bio nezadovoljan.Ali sam progledao kada sam prosle sezone kupio "Michelin ".Moja drugarska preporuka; Ispravan motocikl, kvalitetne gume i vozi kad god mozes i koliko god mozes.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne radi se o brzini već o komforu i generalnom kvalitetu vožnje. Dugo sam vozio ER5, skoro šest godina. No biće vremena, videćeš jednog dana kada staviš nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Ne znam da li se moze govoriti o nekom komforu na motociklima ovih gabarita. Sto se ," tice generalnog kvaliteta voznje",ako dobro razumem sta to znaci,poprilicna je razlika izmedju CB500 I ER5.Doduse, ER sam vozio  pre skoro 20 godina  kada sam bio mnogo mladji izahtevniji.Sada me valjda hvata staracka ravnodusnost.

Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nije poprilicna razlika, svi motori u toj kategoriji su tu negde. Nema drasticnih razlika niti u performansama, udobnosti, potrosnji i pouzdanosti motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Ja sam "generalni kvalitet voznje" shvatio kao osecaj u toku voznje.Na CB500 imam osecaj kao da vozim  veci i ozbiljniji motocikl nego na ER5 ili GS500.Uopste ne zelim da potcenjujem ta dva motocikla vec samo govorim o svom subjektivnom osecaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
On 18.11.2018. at 9:14, hard_rock je napisao:

Nije poprilicna razlika, svi motori u toj kategoriji su tu negde. Nema drasticnih razlika niti u performansama, udobnosti, potrosnji i pouzdanosti motora.

Ima razlike, i to velike. Prvo, sam gabarit motora, zatim broj cilindara, snaga motora, dimenzija guma, vešanje, kočnice itd. Naravno, pričamo o klasi 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, drtommy said:

Ima razlike, i to velike. Prvo, sam gabarit motora, zatim broj cilindara, snaga motora, dimenzija guma, vešanje, kočnice itd. Naravno, pričamo o klasi 500

Mislio sam na 4ku: CB, GS, ER, GPZ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda CB500

Pozdrav ekipa!

Tek sam se registrovao i zanima me ova tema.

Razmisljam da kupim cb50 pc26 link:

*** Honda CB500 citaj detaljno (890 KM)
https://www.olx.ba/r/30848447/163698

 

Zanima me vase iskustvo i misljenje.

Dajte mi savjet gdje i kako nabaviti dijelove koji su osteceni na ovom motoru.

 

Pozdrav!

Hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hladnjak, zadnji rep, bocne plastike, far, retrovizori, migavci, i ko zna sta jos. Ne znam druze da li ga kupujes za delove ili za sredjivanje. 

Kao sto kaze kolega, za te pare ni bicikl nema. Moj savet ako vec kupujes motor za sebe, bezi od ovoga sto dalje, ima ovakvih Hondi da se nadju u mnooooooogo boljem stanju. Izgubices zivce i strepljenje sredjivajuci ovaj primerak. Kod nas u Srbiji su delovi nenormalno skupi (far, plastike i ostalo), recimo kad sam nabavljao delove za N varijantu mog CB-a lik mi je trazio 100e za obe 'skrge', 40e nosac fara, i 100e far, razmisli dobro o ovim cenama. Zelim ti srecnu potragu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ljudi jel zna neko da li moze da se migavac rasturi komplet, dakle kuciste da se odvoji od onog gumenog dela?

Koliko znam da su migavci univerzalni na vecini Hondinih modela, mozda se neko susretao sa time pa ako postoji nacin neka objasni ovde. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Imam jedan migavac koji je korodirao iznutra, a takodje imam za male pare nekoliko ovih kucista koji su u odlicnom stanju jedino su im ovi gumeni nastavci losi. Pa sam mislio da zamenim celo kuciste i plastiku, naravno ako je to izvodljivo.

Evo je slika moje zamisli. :) 

41yVFICoWuL._SX355_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja