Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovako, posto potraga za dobrim farom ide malo teze, uglavnom su cene po meni nerealne, mozda gresim.

Zanima me vase misljenje, pretragu sam sveo na dva fara sa alija, uglavnom oba do 25-30 dolara, zanima me vase misljenje ili jos bolje iskustvo. Takodje i nosac fara je sa alija 6-7 dolara.

Evo i slika. Oba po dimenzijama odgoaraju za ovaj model Honde.

fc1f05817e153d32bb226bac0cc4e35e.jpg

Chrome-Headlight-Assembly-Head-Lamp-For-Honda-CB400-CB500-CB1300-Hornet-250-600-900.jpg_640x640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Taman sam odlucio za far sa alija, kad jutros mi drugar javlja da prodaje Er 5 sa nekom street maskom, far mu ne treba i daje ga bukvalno na poklon, i za 25 evra se dogovorimo. Posto sam sa farom prosao odlicno, potrazicu na ebay originalni nosac fara. 

20180602_000416.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nisam zalio za originalni nosac, danas stigao kod mene. 

Jos da stignu maske sa ebay-a, i sklapanje u N moze da pocne. 

34511511_2047644588587527_2902663216465182720_n.jpg

34688611_2047644555254197_5843000726409707520_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Moja verzija ima klasican speedometer. Barem to ne trebam da nabavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Znam kakav je. Ali ti i ne bi mogao da ga zamenis sa ovim, jedino ako menjas komplet prednju masku. 

Ima sigurno ovaj momak sto sam ja uzeo nosac, ali ako sam ja platio 40 e nosac, mozes misliti koliko je speedometer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Danas su mi stigle i 'skrge', ali nisam mogao da cekam majstora do sledece nedelje da mi ofarba maske, kuciste fara i nosac fara, pa sam ga malo provozao ovako sarenog. Iskreno, vise mi se svidja sa oklopima, ali male promene uvek dobro dodju, bukvalno kao drugi motor da vozim. Ko zna, mozda mi ovako vise bude odgovarao. Plasio sam se kako cu da smestim instalaciju u far, medjutim bez problema je sve ispalo kako treba, sam sam sve zavrsio za sat-dva posla.

Videcemo prva zapazanja bez oklopa, ali prvi utisak je kao kad te kao malog osisaju na keca pred polazak za more. :D 

20180613_180436.jpg

20180613_180442.jpg

20180613_180448.jpg

20180613_181533.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

kukla, isto i ja kupujem delove za curin ...... kupio drzac fara iz Belgije, sada cekam rezultat naddavanja za "skrge" i brzinometar pa ako sam ih dobio bice festa :)

Nikako da nadjem orginalni far :( za normalnu cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

@Nile. je ako se ne varam kupio far sa alija za bandita kad je konvertovao u N, mislim bas prvi sa slike, i bio je zadovoljan...no nek sam iznese svoje utiske valjali to chemu...ja sam vijao originalan okrugli za moj gsf, i ista situacija kao i vama - cene po oglasima kao da su od zlata! ne ide mi u glavu, ali izgleda da su svi okrugli originalni farovi iz nekog razloga papreno skupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovo su plastike od coveka iz Jagodine koji prepravlja svog CB-a, smesna je cifra za ono sto prepdodavci traze, izasao oglas pre neko vece i nisam mogao da ostanem ravnodusan. A ove sa ebay-a cu da prodam kada budu stigli, ili mozda i sacuvam kao rezervne delove.

Cene za farove su stvarno bezveze, ne samo za CB, nego i za biko koji drugi okrugli far. Ja sam izgleda odlicno prosao sa ovim od Er 5.

Listam slike na internetu i video sam dosta motora sa tim farovima sa alija, to je bila i moja opcija, ali kada hoce onda hoce.

Sto kazu ljudi 'kad juris psa on bezi, cim stanes i krenes da bezis, on krece da juri tebe'. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tockove, rep, prednju vilu, diskove, plocice, to je to valjda. 

Ukucaj 'cb 500' na KP i videces, iz Jagodine je. Neverovatno korektan covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Bilo bi glupo da posle pranja ne stavim neki sliku iz blizine, planiram da (posle farbanja ovih delova sto sam pomenuo) kupim i vece retrovizore od CB Sevenfifty, mnogo mi izgledaju dobro, tegice cu da prefarbam samo u crno, jer odudaraju od celine. Rol barove, hromirane izduvne grane, eventualno ralicu cu ostaviti za zimu. Mozda sam vec negde pomenuo, ali masina mu je nenormalno dobro ocuvana za motor 97. godista, verovarno zbog oklopa. 

 

20180615_121404.jpg

20180615_121420.jpg

20180615_125614.jpg

20180615_125736.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 13.6.2018. at 19:15, zlig0r je napisao:

@Nile. je ako se ne varam kupio far sa alija za bandita kad je konvertovao u N, mislim bas prvi sa slike, i bio je zadovoljan...no nek sam iznese svoje utiske valjali to chemu...ja sam vijao originalan okrugli za moj gsf, i ista situacija kao i vama - cene po oglasima kao da su od zlata! ne ide mi u glavu, ali izgleda da su svi okrugli originalni farovi iz nekog razloga papreno skupi

Dok se Nile ne javi.. Da potvrdim, tako je, far je kupljen na Aliexpress. Motor je kod mene skoro godinu dana i ja iskreno nisam primetio neke nedostatke i ni jedne sekunde nisam pomislio da ga zamenim drugim. Da se razumemo kvalitet fara nije isti kao na originalnom, sa prednje strane se nalazi plastika a ne staklo ali uz Xenone motor sija kao blesav, plastika se nigde nije od temperature deformisala, ostetila i nema sitnih ogrebotina. Da sumiram.. Ponavljam kvalitet nije na nivou originalnog, ali ko ne zna 99% ne bi ni provalio da far nije fabricki, ja licno nemam (za sada) ni jednu jedinu zamerku. Tako da ljudi nemojte da se zanosite i placate ovim nasim blago receno bezobraznim preprodavcima po 50-60e za polovne farove kada za 20-25 mozete da nadjete nov na Aliju koji odlicno radi posao. Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo konkretno na CB-u kako izgleda, slika je sa francuskog sajta. 

64473c1a042757d8775320534a1ac5db19d6f607.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ovih dana pokusao da nabavim N kompomente, skrge i brzinometar sa ebay-a.

Jbga, nije se dalo pa kupovina (naddavanje) neuspela. Ako neko zna da se prodaju ovakvi delovi za normalne pare nek mi javi. Far naravno sa AliExpress-a. Jedino sto sam uspeo je da nabavim drzac za brzinometar/far iz Belgije koji je vec stigao kod naseg drugara Gajo i donece ga kada bude dolazio u SRB.

I u S varijanti je super, ali eto ocu da bude i u N varijanti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja