Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jedina Hondina mana je sto nece bez goriva. :D Drago mi je da se koristi lepo vreme, tako ni ja nisam ostao ravnodusan. I da, mogu samo pohvaliti Mitas gume, prezadovoljan sam. I jos jedan neplanirani trosak, akumulator sam morao da kupim. Sad samo lagana voznja, i uzivancija. :jee1:

20180328_144759.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
On 3/31/2018 at 13:44, Slayer je napisao:

E kad se čovek navikne da mu sve u životu ide nizbrdo. Vidim danas lep dan ajde da se provozam, motor spreman za sezonu. Probudim ga iz zimskog sna zagrejem lepo radi,stignem do semafora prešao nekih 5km kad odjednom motor radi samo na jedan klip. Ništa ajd nazad kući (10km). Zovem majstora prekipeo sam, kaže možda svećica ili se zapušio karburator. Ništa parkiram motor skidam plastike kad pogledam a ono gorivo zatvoreno. :na_glavi:Honda je to ali neće bez goriva da ide.:jee: 

 

 

Samo polako i pamet u glavu. :P

 

E moj brate, pre neki dan se smejem tvom slucaju, kad danas vozim ja i na jedno 10 km od kuce pocinje motor da radi na jedan klip, pa na dva, pa na jedan. Prvo se setim tebe i otvorim cep, kad ono taman da uhvati rezerva. :D Stavim na RES i pravac kuci, motor ni da stucne, i sutra ga punim do cepa. 

Nije lepo smejati se tudjoj nesreci. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS
On 3/31/2018 at 6:00 PM, ThePainkiller said:

Jel to Puig povisen vizir? Takav imam ja na svojoj CB. Odlican vizir i odlicno radi posao...

Ne to sam narucio iz Kine. Dobar je radi posao.

 

1 hour ago, Zlatko LA said:

E moj brate, pre neki dan se smejem tvom slucaju, kad danas vozim ja i na jedno 10 km od kuce pocinje motor da radi na jedan klip, pa na dva, pa na jedan. Prvo se setim tebe i otvorim cep, kad ono taman da uhvati rezerva. :D Stavim na RES i pravac kuci, motor ni da stucne, i sutra ga punim do cepa. 

Nije lepo smejati se tudjoj nesreci. :lol3:

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Naravno da primamo, klasa 500 je velikodusna. :cirka1:

Kolege, u user manualu mi pise sae 90 za pogonski lanac, zanima me vase misljenje i iskustvo, da li da nastsvim sa tim ili da uzmem sprej za lanac? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sprej je zakon, bitno je da blagovremeno (na svakih 300-400km) podmazes lanac, i na svako drugo podmazivanje ide i ciscenje, naravno, u slucaju da se vozi po kisi onda odma cistim lanac prvom prilikom nebitno koliko km sam presao pre prethodnog ciscenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Redovno podmazivanje lanca ( npr. skotoiler )može istom produžiti vek trajanja i nekoliko puta. I kod mene u manualu za Vfr 800 stoji SAE 90 i isto i koristim, podignem na centralni štender,ubacim u prvu,jedan čepić ulja i četkicom po lancu i zadnjem lančaniku sa svih strana razmažem, onda prebrišem krpom i proteram krug,baci malo ulja po levoj strani gume,to obrišem krpom i to je to. Lanac se sija kao da je juče stavljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, Biker-Boy said:

Sprej je zakon, bitno je da blagovremeno (na svakih 300-400km) podmazes lanac, i na svako drugo podmazivanje ide i ciscenje, naravno, u slucaju da se vozi po kisi onda odma cistim lanac prvom prilikom nebitno koliko km sam presao pre prethodnog ciscenja

Sprej je zakon....narocito na turi, pa jos ako moze da se maze 2 puta dnevno, ako je tog dana veca kilometraza...jos ako motor nema centralni stender, gde ces veceg zakona...;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ako motor nema centralni nogar, podmazivanje sa bilo cime je muka, (osim ako imas Scottoiler,naravno)

 A i ne vidim problem podmazivanja dva puta dnevno?? moj motor ima centralni nogar pa me zabole, nije mi frka podmazati lanac, jer podmazivanje traje citavih minut i po :D  stanem, podmazem, pauziram, odmorim, jedem, pisam, serem ili sta vec, i nastavim dalje, 

mada svakako uvek tako planiram ture da na prelazim vise od 400km plafon 500km dnevno, sto je slozicete se saaaaasvim dovoljno kilometarapo danu, jer kad putujem hocu da uzivam u voznji, da stajem, da slikam, da blenem okolo procunjam, a ne da cepam ko budala i onda gde si bio sta si radio-video, nista osim bele crte na putu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Zakljucak je da moze i sprej i ulje, ja sam do sad mazao uljem i jedino me nervira sto baci na levi deo tocka kao sto kaze kolega, lanac izgleda uvek kao nov bukvalno. Lakse se cisti ulje, jedino sto trazi da se malo cesce podmazuje, jer mi se cini da ga brzo 'izbaca' sa lanca. Za sad cu koristiti ulje jer ga imam podosta, pa kada njega istrosim onda cu uzeti sprej. Sto bi reko moj ćale, nije budala pisala user manual. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja zato vec godinama koristim mast sa tackom topljenja na 288 c,traje duze od spreja,krknem u medicinski spric,razmazem cetkicom za zube i peglaj,tako u spricu i ponesem ispod sedista a jedan traje po 1500-2000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Za čišćenje lanca koristim petrolej, jeftin, ne oštećuje O-Ring gumice, dobro skida masnoću. Za podmazivanje koristim sprej, uglavnom Bardhal. Prednost u odnosu na ulje jer ne baca po točku i zadnjoj vili. Boca traje oko dve godine što je sasvim prihvatljiva investicija. Bardhal, jer ima dosta dobru gustinu, što ne znači da i drugi nisu dobri. Inače, velika dilema oko ulja za motor - kao dugogodišnji motorista postavljam pitanje: šta smo koristili 80-tih godina? Za mlađe kolege koji se tada nisu ni rodili, Ina. Modriča, Optima... Tako i dan danas, pre nedelju dana menjao ulje, Elf polusintetika, motor prede, nema problema za lamelu, ušteda duplo i više. Stari Motul koji je bio u njemu kad sam ga kupio, kao vodica. (prošle godine stavljeno, oko 500 km pređeno, po rečima prethodnog vlasnika, a on nije klinac, ozbiljan čovek i još vrsni auto mehaničar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Lepa Honda prijatelju, po meni najlepse felne za nju su zlatne. ;)

Srecno, da te sluze i dozvola i masina!

Daj jos neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Hvala! :)

 

Nazalost nemam vise slika, kako se uvozavam bice i slika, pa cemo postavljati...

Danas sam naucio da opustim levu ruku dok vozim. Desna se jos stegne posle nekog vremena, al desna je pa razumem... Trebace joj vremena :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Odlucio sam da dodam i neke nalepnice, videcete po slikama o cemu je rec. :) 

Ubacio sam nalepnicu CB500F jer mi se fabricka nije svidjala uopste. Jeste da nije F, al je barem CB500. :P

20180419_194639.jpg

20180420_101436.jpg

20180419_184523.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Video sam u oglasima na par mesta ovakvu hondu 500. U ukusima ne vredi raspravljati ali kako je ovaj užas od farova nastao. Kao neka fabrička serija ili dodatna oprema? 76d4034bb99a15ce013aeff32f74f8ff.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07



Video sam u oglasima na par mesta ovakvu hondu 500. O ukusima ne vredi raspravljati ali kako je ovaj užas od farova nastao. Kao neka fabrička serija ili dodatna oprema?

Kao oči da su nakacili.
76d4034bb99a15ce013aeff32f74f8ff.jpg&key=044cffb7cee69a6c7c4b461f0123611c7d8307e04c3414816f397a05ab45729d

Sent from my SM-G955F using Tapatalk






Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja