Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 hours ago, Biker-Boy said:

Jaci je za citave 2 konjske snage :D  ali ako gledamo stvar iz NAKED ugla, onda su u igri CB, GS i ER , onda CB pobedjuje :P

E tako vec moze kolega :P

 

GPZ je najjaci i ipak najbrzi motor u grupi 500 kubika cak i dan danas, iako npr zaostaje deceniju za danasnjim cbr500 ili kako se zove. Nema kocnice, ram i ogibljenje kao on ali je i dan danas brzi od njega ;)

 

Ali ok, ovde je rec o naked motorima tako da on ne spada tu nego ER5 koji je slabiji za 10ks, sto nije malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lepo je videti ovako veliko interesovanje :)) Podseti me na ranije dane bjbikersa kad je dosta nas vozilo 500 kubika i bilo aktivno na temi. I sad nas garant ima ali slabo se pise.
Samo, vidim da smo razbacani dosta :/ kako ce to biti izvodljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Moze,moze druzenje uvek,samo javljajte kad i gde:jee1:.

p.s.nadam se samo da cu biti u mogucnosti da ovaj moj nikad ne prodam,sto god drugo kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da se i ja javnem da sam za druženje...imam stariju sestru od CB500! Ako može tako da se računa... :lol:

Juče doterana lepotica CB750 da je mazim i pazim...:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 32 minuta, ThePainkiller je napisao:

Da se i ja javnem da sam za druženje...imam stariju sestru od CB500! Ako može tako da se računa... :lol:

Juče doterana lepotica CB750 da je mazim i pazim...:jee1:

jel ima tema za tu masinu? a imas li i slike? to je isto tako legendarna masina i svaka ti cast da si je uspeo naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Zlatko, prosto ne mogu da se načudim kolko je lepo to sedište i kolko je promenilo dojam celog motora.

Ludnica. Svaka čast majstoru.

 

Odavno nisam vlasnik CB500, al činjenica da i dalje pratim ovu temu dosta toga govori. ;)

I dan danas smatram da je jedan od najboljih svakodnevnih motora ikad napravljen.

Koncept je pravi.

Pouzdan agregat sa sasvim dovoljno snage, mala potrošna (moj je trošio 4.2L na putu do mora, 5-5.5 u gradu), jeftine gume, potrošni delovi, registracija...

I dalje smatram da sam se sa njim najslađe navozao (26.000km).

 

I da, meni je lepši sa plastikama. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, vortex4borg je napisao:

jel ima tema za tu masinu? a imas li i slike? to je isto tako legendarna masina i svaka ti cast da si je uspeo naci

Nisam nasao temu za CB750 na forumu...:neznam:

Ima slika... ;)

 

vie1rHs.jpg

scuJMDa.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
59 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Zlatko, prosto ne mogu da se načudim kolko je lepo to sedište i kolko je promenilo dojam celog motora.

Ludnica. Svaka čast majstoru.

 

Odavno nisam vlasnik CB500, al činjenica da i dalje pratim ovu temu dosta toga govori. ;)

I dan danas smatram da je jedan od najboljih svakodnevnih motora ikad napravljen.

Koncept je pravi.

Pouzdan agregat sa sasvim dovoljno snage, mala potrošna (moj je trošio 4.2L na putu do mora, 5-5.5 u gradu), jeftine gume, potrošni delovi, registracija...

I dalje smatram da sam se sa njim najslađe navozao (26.000km).

 

I da, meni je lepši sa plastikama. :D

Hvala puno Andrej, i ja sam se trudio da ispadne koliko je bolje moguce. :)

Iskreno, trazio sam bez oklopa, medjutim ovakva prilija jednostavno nije mogla da se ispusti tek tako, bice prilika da vidite motor uzivo, jednostavno nema nijednu zamerku. I prilicno sam siguran da se duuuuugo necu rastajati od njega, a voleo bi da imam mogucnosti da ako bi kupovao drugi motor, ovaj sacuvam i ne prodajem nikad. Sad je i meni lepsi sa oklopima, izgleda kao mnogo ozbiljniji motor. Mada bi voleo da nadjem i bocne plastike, neka bude mogucnost i za N verziju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kolege u dilemi sam, pa bih voleo da cujem vase misljenje.

Imam u ponudi Michelin Pilot Activ set originalnih dimenzija za 22500 dinara.

A imam i Mitas MC50 set za oko 13500 dinara.

Jedini problem je sto Mitas prednja nema u dimenziji 110/80, nego ima 100/80 i 110/70. 

Koji je vas savet, sta uzeti?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Zlatko LA je napisao:

Kolege u dilemi sam, pa bih voleo da cujem vase misljenje.

Imam u ponudi Michelin Pilot Activ set originalnih dimenzija za 22500 dinara.

A imam i Mitas set za oko 13500 dinara.

Jedini problem je sto Mitas prednja nema u dimenziji 110/80, nego ima 100/80 i 110/70. 

Koji je vas savet, sta uzeti?

 

Moj glas ide za Michelin... Jeste skuplja guma, ali si onda miran... Ja ih sad imam na CB-u (Pilot Road 3) i prezadovoljan sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Mitas je super firma, a kvalitet za pare jos bolja.

Ali ima zasto su Japanci stavili te dimenzije, 110/80 tako da ne bi menjao nista u tome

Evo na pr, nisam mogao da nadjem amortizere koje mi trebaju (340mm) pa uzeo ono sto sam nasao, nije ni firma ni nista specijalno, ali kazem daj da zakrpim dok ne nadjem valjanu firmu. E TO sto sam uzeo je za samo 1cm duzi, odnosno 350mm. I mislio sam nista strasno.  Promenilo se sve. Naravno nije strasno, ali eto taj jedan cm ima zasto je 340mm

Sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bi uzeo Mitas bez razmisljanja, za taj motor i njegovu namenu su saaasvim skroz dobre gume, ja sam na mojoj CB500 imao Heidenau gume, koje su istom cenovnom rangu i radile su posao savrseno, vozio sam motor isto ka i druge motore na kojima sam imao skupe gume i nisam osetio ama bas nikakvu razliku, te razlike o kojima se prica bi se osetile kad bi otisao na stazu i ganjao do daske i pravio neka ludacka vremena, a to 90% prosecnih vozaca ne ume, tako da samo opusteno, pazari, montiraj, i vozi bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Napokon da se i ja (mi) pohvalimo, CB500 je kompletan, novi amortizeri, elektrostatsko farbanje pojedinih delova, malo (neusplog) poliranja cizme vile, produzetci za retrovizori, i normalno ceo servis od ulja, nove plocice (polu-sinter) i sl sitnice.

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Upravo sam zbog toga i napisao ovde, svakako da necu na stazu. I bas kao sto kazete, skoro dva seta, nije mala razlika, ako na sve to dodam da ne vozim agresivno, vec lagane voznje, pravo uzivanje. :) 

Ne robujem markama (osim Honde :D), samo me brine ta razlika u prednjoj gumi, da li ce biti bolje da uzmem 110/70 ili 100/80?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
6 minutes ago, vortex4borg said:

Napokon da se i ja (mi) pohvalimo, CB500 je kompletan, novi amortizeri, elektrostatsko farbanje pojedinih delova, malo (neusplog) poliranja cizme vile, produzetci za retrovizori, i normalno ceo servis od ulja, nove plocice (polu-sinter) i sl sitnice.

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Odlicno izgleda, ko kaze da su CB-jke babe, kad u ovoj temi devojaka koliko hoces. :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 4 minuta, Zlatko LA je napisao:

Upravo sam zbog toga i napisao ovde, svakako da necu na stazu. I bas kao sto kazete, skoro dva seta, nije mala razlika, ako na sve to dodam da ne vozim agresivno, vec lagane voznje, pravo uzivanje. :) 

Ne robujem markama (osim Honde :D), samo me brine ta razlika u prednjoj gumi, da li ce biti bolje da uzmem 110/70 ili 100/80?

 

100/80 da se ja pitam, nesto visa, za nase uslove bolje.. Zbog viseg profila imace sirinu (skoro) kao 110...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, Zlatko LA je napisao:

Odlicno izgleda, ko kaze da su CB-jke babe, kad u ovoj temi devojaka koliko hoces. :) 

 

hahhah, ja nisam primetio nijednu curu, cak ni moja jos uvek nema profil, nesto se stidi, ... ali bice ......

inace nadam se da cemo sledecem vikendu (ako vreme posluzi ko ovih dana) mi dvoje i moj drug izaci malo iz grada. Bice veselo, jedna krmaca koju moram ja obavezno da je vozim, ovaj mali (sincic :) ) hahaha i jos jedan moj enduro Hyosung 125. Ovi pocetnici ce da menjaju jedan drugome motore :) hahahahh pa bice i par slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja