Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Zdravo dragi motociklisti, prvi put vam se obracam na ovom forumu. Imam 55 godina i podosta motociklistickog iskustva. Nisam zaljubljenik nijedne marke i zaista mislim da sada svi prave veoma dobre motocikle sa kojima vecina nema nekih ozbiljnijih problema. Poslednje dve godine vozim Hondu CB500, pa mislim da posle 20.000 km mogu da dam par saveta onima koji je voze ili razmisljaju o kupovini tog motocikla. 

Polozaj na motociklu:

Neki su vec pisali o tome da su sa svojih 190cm i 100 kg uspevali da nadju odgovarajuci polozaj. Ne sumnjam u to, jer je motocikl tako skrojen da sam leze u ruke, aliu propratnoj knjizici za motocikl za englesko trziste pise da je predvidjen za ljude visoke do 6 stopa (183 cm). Moje misljenje je da cak i toliko visoki vozaci izgledaju pomalo smesno na ovom relativno malom motociklu. Optimalan je za nas kratkonoge (oko 175 cm). Ponavljam, to je moje misljenje.

Upravljivost:

Kao sto su neki vec pisali, po gradu se vozi kao bicikl. Na otvorenom putu se, sa obzirom za sta je namenjen, ponasa vise nego korektno. Proslog leta sam isao njim na more. Duzina puta je bila 410 km, a vreme putovanja 5 sati i 20 minuta, racunajuci i dve pauze od po dvadeset minuta. Pola sata po stizanju na destinaciju, palo mi je na pamet da bih bez problema mogao odmah da se vratim i da bih tek tada zaista uzivao. Napominjem da na motociklu imam vizir, koji mnogo pomaze u borbi protiv vetra. Svim vlasnicima ili buducim vlasnicima predlazem da ga ugrade. U slucaju da ide i saputnica, stvar je malo drugacija. Zaista treba malo preraditi sediste da suvozacica ne bi klizila na vozaca. Tesko je usresrediti se na voznju dok vas grudi bockaju u ledja. Moze da bude opasno. 

Kocnice:

Mi stariji, koji smo odrasli uz dobos kocnice, nemamo nikakvih problema sa zadnjom kocnicom ove Honde, a i vi ostali cete se brzo navici na sve dobre i lose strane kocnica i naucicete da ih savrseno dozirate. Istina je da prednju kocnicu treba malo jace stegnuti, ali ko zeli da koci sa dva prsta neka stavi pancirno crevo i problem je resen. 

Motor:

Divan mali motor. Do 3000 rpm prilicno neupotrebljiv. Od 3-4000 rpm moze, ali mu ne prija. Preko 4000 rpm veoma je zanimljiv. Oni koji uzivaju na motociklu neka voze od 4000 do 6500 rpm (80-120 km/h). Najveci obrtni momenat mu je na 8500 rpm i tada vozi lepih 160 km/h. Sve preko toga je mucenje i za motor i za vozaca. Zaboravite sve one sa jutjuba koji taj motocikl voze 200 na sat i vise. Oni to rade tako sto nadju dugacku i blagu nizbrdicu i navijaju motor na 10.500 obrtaja u minuti. Ne zaboravite da svaki brzinomer pokazuje vecu brzinu za bar 5%. Plus, ako su stavili prednju gumu 110-70-17 (kao ja) to je jos 5%. Siguran sam da nijedna Honda CB500 ne moze da dobaci do stvarnih 200 km/h. 

To bi bilo sve, izvinite za opsirnost, ali sam se bas raspisao. :) Pozdrav! 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Odlicno objasnjeno, i to sto si napisao za sediste je 100% tacno, moje je na preradi jer isto tako "klizi", ali se nadam da ce to biti reseno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Potpisujem ono sto je receno za sediste, jeste malo problematicno to klizanje suvozaca, mnogi motori pate od toga, 

ali ne slazem se za kocnice, imao sam i fabricko i pancirno crevo na prednjoj kocnici i uvek sam kocio sa jednim prstom, a sa dva samo u retkim slucajevima kada je bila neka zajebana situacija pa sam morao zastoko da kocim, doduse ja imam velike sake i dugacke prste pa mogu bolje da uhvatim kocnicu, jesam odrastao na Tomosima, i eMZejcima, ali cim sam uzeo prvi motor sa disk kocnicom, prestao sam da kocim sa celom sakom, vec samo jednim prstom.

a sto se tice zadnje dobos kocnice, solidno radi svoj posao (u svom rangu), mada skoro da je i nebitna jer ionako se najvise koci prednjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Slazem se za kocnice, prednja jednim prstom, a zadnja mi deluje dobro i meni od toga ne treba vise, opet kazem da nisam vozio sa diskom pozadi pa i ne znam kakva je razlika. Presao sam sa Honde CM125 pa mi se mozda zato cini da je sad sve 'u mestu'. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Evo me opet. Propustio sam da prokomentarisem jos dve stvari koje mogu biti interesantne, a to su potrosnja i estetika. 

Sto se tice potrosnje, nisam uspeo da je spustim ispod 4.5 litara, i to uz voznju izmedju 4 i 4500 rpm, bez ubrzavanja, po mogucstvu i bez kocenja. Jako dosadno. Prava potrosnja je od 5 do 6 litara, u zavisnosti od rezima voznje. Siguran sam da oni sa jutjuba trose i 7 do 8 litara, ali oni maltretiraju motocikle. Tim trulim kapitalistima motocikl je samo potrosna roba, a nama je cedo koje treba pricuvati da sto duze traje. 

Priznajem da mi se dugo CB500 nije dopadala, ali kada sam je po prvi put video sa skinutim usmerivacem vazduha (koji lici na grejalicu), odmah sam ga kupio. Sada cu vam napisati sta je sve izmenjeno ili dodato na mom motociklu. Neke stvari je uradio prethodni vlasnik, a neke ja.

Dakle, skinut je usmerivac vazduha i od prohroma napravljen stitnik hladnjaka. Repici koji se nalaze sa donje strane rezervoara i sluze za pricvrscivanje usmerivaca su odseceni i na donju ivicu rezervoara je je stavljen samolepljivi keder. Izgleda jako lepo. Tek sada se vidi da CB500 ima zaista lep rezervoar. 

Stavljeni su mali migavci. Mnogi ce reci da su originalni lepsi, ali su veoma izlozeni lomljenju. Ovako je mnogo lakse i bezbolnije. Ugradjen je rol bar, a mislim da ne treba objasnjavati koliko je koristan. Nikako mi se nije svidjao plasticni lancobran, pa sam napravio (po mom misljenju lepsi) od lima. Stavio sam vizir, ali ne mali koji stiti samo kontrolnu tablu niti veliki koji izgleda nesrazmerno, vec Puigov vizir srednje velicine koji ne narusava estetiku a adekvatno stiti. Stavio sam top kejs od 21 litar. Koliki motocikl toliki i top kejs. Kada se na ovoliki motocikl stavi top kejs od 40 litara iz kog god ugla da ga pogledas, vidis samo kofer. U ovaj mali stane sve sto je potrebno za sedmodnevnu turu. Vise mi i ne treba. Sutra cu postaviti i slike da vidite kako izgleda. 

Citam razna pitanja o tome kako da se skinu fleke sa motocikla, kako da se ispoliraju neki delovi, i tome slicno. Dragi motociklisti, nemojte preterano glancati svog mezimca. Prva ogrebotina ili ne daj boze ozbiljnije ostecenje usled pada bacice vas u ocajanje. Pruzite motociklu onoliko paznje koliko je potrebno za bezbednu voznju, a to je:

-detaljno pranje sa vremena na vreme 

-obavljanje redovnih servisa

-menjanje potrosnog materijala sa posebnim osvrtom na gume (ne zaboravite da nas na dva tocka drze samo one i trezna glava)

-voznja, voznja, voznja.

Da bi voznja bila tecna i sigurna a u isto vreme brza, vozac i motocikl moraju biti kao jedno. To se postize vezbom odnosno sto cescom voznjom. 

Puno pozdrava svim ljubiteljima najlepse mehanicko-elektricne sprave koju je covek napravio. :)

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svaka ti je na mestu prijatelju.

Nego da mi vidimo tvog ljubimca, pa mozda i ukrademo po koju ideju od tebe. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cekamo slike :takoje:  I ja sam razmisljao na mom da skinem te plasticne poklopce hladnjaka sa strane i hteo da izmajstorisem bas nesto kao sto si ti uradio, meni je uzor bio Kawasaki ER5, tamo je to mnogo lepse uradjeno.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

ako moze slike od tih prepravki, ono u gro plan, ne samo od daleko ceo motor

P.S. moja cura ima S model, tako da neke stvari i se ne mogu primeniti ali ipak ....... lepo je da se vidi nesto novo, drugacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Odlicno izgleda, ideja za hladnjak je veoma zanimljiva. Kao sto kazes, tek se ovde vidi da ima lep rezervoar. :) 

A plava boja je vrh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 23 sati, piks je napisao:

Evo me opet. Propustio sam da prokomentarisem jos dve stvari koje mogu biti interesantne, a to su potrosnja i estetika. 

...

Puno pozdrava svim ljubiteljima najlepse mehanicko-elektricne sprave koju je covek napravio. :)

 

 

Dragi piks,

kad nadjes vremena mogao bi jos malo da doprineses svojim znanjem i iskustvom u sledecoj temi:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ipak i ovde treba postaviti ono sto je uradjeno, jer je ovo mesto za tako nesto.

27479781_1897810396904281_1046564251_o.jpg

27479637_1897810470237607_458670927_o.jpg

27394080_1897810483570939_657019153_o.jpg

27334993_1897810380237616_1620059937_o.jpg

27329558_1897810326904288_1400780934_o.jpg

27329477_1897810250237629_1806344506_o.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jeste naked, ali je oklop fabricki.

Ima neku oznaku T, touring ako se ne varam. Ako gresim neka me neko ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

čudno mi je to za potrošnju od 5-6 litara, moj sv troši oko 6 a može i više sa cb500 nije bilo šanse da dobacim do 5L, pre je bilo oko 4-4,5, baš je malo trošila i zato mi se sviđao taj motor.., a i na oko mi je lep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sinoc supruga i ja gledamo slike tvog motora, uspeo si da od jednog dosadnog ali pouzdanog motora napravis  atraktivno i sa ukusom uredjeno vozilo...

Vozio bih ga rado, bas, bas deluje povozno, i prijateljski nastrojeno prema vozacu.

Tolika pedanterija ima i negativnu stranu, neces se voziti po kisi, blato na putu ce ti predstavljati nocnu moru, pipanje motora nije dozvoljeno nikome...itd :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Au, izgleda moćno i brutalno... Svaka čast! Bez obzira na godine izgleda atraktivno i elegantno...:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
11 minutes ago, N.F.S. said:

Sinoc supruga i ja gledamo slike tvog motora, uspeo si da od jednog dosadnog ali pouzdanog motora napravis  atraktivno i sa ukusom uredjeno vozilo...

Vozio bih ga rado, bas, bas deluje povozno, i prijateljski nastrojeno prema vozacu.

Tolika pedanterija ima i negativnu stranu, neces se voziti po kisi, blato na putu ce ti predstavljati nocnu moru, pipanje motora nije dozvoljeno nikome...itd :D

Hvala puno na lepim komentarima, ako vas put nanese malo juznije, najavite se ja sam uvek za druzenje, naravno moguca je i proba motora u svako doba dana. A sto se tice pedanterije ja sam raskrstio na neki nacin sa time nadam se, ali u pocetku je stvarno predstavljalo problem. Valjda to sa godinama dolazi. :)  

18 minutes ago, gajdar said:

Au, izgleda moćno i brutalno... Svaka čast! Bez obzira na godine izgleda atraktivno i elegantno...:sampion:

Hvala lepo, uvek sam se trudio da moj motor, ma koliko bio star, izgleda lepo i pristojno. Sta vredi motoru koji je dosta mladji a neuporedivo vise zapusteniji. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Neka bude tetka i bicu prezadovoljan. :D

Salu na stranu, polako je dovodim u stanje kakvo meni odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda CB500

Vrlo lepo .Siguran sam da je uzivo jos lepsi.Dok traje zima  planiram putovanja za sezonu.Jedna od tura bi trebalo da bude i juzna srbija.Planiram da prenocim na Vlasinskom jezeru i nadam se da cemo imati priliku da se upoznamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja