Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Quote

 

Akra, sgrasso, i sve ostalo pomesano, pa na kraju i vrela voda i prasak, kad se sve pomesa resi se problem, ali je veoma malo ostalo, skoro neprimetno. 

Druga stvar sediste, komsija tapetar, i problem resen za 10 minuta. Kupio sam kvalitetniju mat eko kozu, nekako mi lepse od sjajne, a ni suvozacica vise ne klizi prema meni, sto je na neki nacin i mana. :jee: 

21397712_1748298585188797_2056736019_n.jpg

21458441_1748295451855777_572363300_o.jpg

21533625_1748295895189066_1465960081_o.jpg

21392685_1748303008521688_1730353400_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Trudim se da ga prilagodim kako mi odgovara, da resim sitnice koje mi smetaju. Imam vec nesto u planu, ali sve to ostavljam za zimu, jer ako potraje kao ova prethodna bice dosta vremena za sredjivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kao dugogodisnji korisnik klase 500 savetujem da ako budes nesto radio da tu bude vesanje:

Strpaj Wilbersove progresivne opruge napred i bolje amortizere pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hteo bih da nabavim plastike koje se kace na rezervoaru i far, hteo bih da imam i Touring i Naked varijantu. Pa ako neko od vas zna gde mogu da nabavim te stavke neka napise ovde ili na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Prvi put vidim ovu oklopljenu,odlicno izgleda!  Sad kad si je picnuo,ajd je provozaj,pa da cujemo iz prve ruke kakva je na cesti? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ja sam prezadovoljan, zadovoljava sve moje kriterijume, snaga, potrosnja, registracija... Pomenuo sam vec da sam je dovezao od Mladenovca do Vlasotinca a to je nekih 265 km, vozio sam auto putem i mogu vam reci da se odlicno ponasa, sto se tice zastite od vetra tu oklopi igraju svoju ulogu, u pocetku sam hteo da ih skinem i prepravim u nakeda, ali kako vreme prolazi sve vise i vise mi se ovako dopada. Gledam na oglasima i deluju mi kao dosta retka pojava, da li zato sto su vlasnici zadovoljni njima ili je nesto drugo u pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Zimus planiram da zamenim zadnju gumu, na motoru je 130/70-17, fabricka je 130/80-17, ja bi hteo da stavim 140/80-17. Mislim da to nije nesto preterano veliko za ovaj motor, hteo bi da cujem vasa misljenja. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ma meni i na Zephyru bila sira guma kad sam ga kupio,i nikad vise..,samo fabricke dimenzije..,preporodio se kad sam uzeo orgimalne dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovde se svaka diskusija zavrsava, definitivno uzimam fabricku dimenziju. Hvala vam na savetima, svaki put kad sam poslusao ispalo je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da potvrdim tvoj zaključak,

isključivo fabričku dimenziju.

Ciklistika je nauka, a posao inženjera Honde u Japanu se ne dobija preko stranke - već po stručnosti. Mislite o tome. ;)

Imam još 10 argumenata ali me mrzi da pišem, nisam još posrko kaVu.. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Polako... Fabričke dimenzije na CBu su 110/80 napred i 130/80 ;)

Tako da, mislim da ćeš se samo vratiti na ono što treba.

 

2 glavna argumenta zašto NE šira guma:

Menja se profil gume, menja se težina gume.

Sve to kvari najdivniju karakteristiku tog motora - upravljivost.

Kao što je neko već napisao, tom motoru promeniti opruge i staviti ljuće amorte nazad, malko širi/niži korman da bude više na ruke - i tvrdim da nema veće zabave za manje para.

 

Ja sam na mom CB500 kupio nove ContiGo u NSu, prezadovoljan gumom, držala je i po kiši i po suvom ko sumanuta, nikad joj nisam otkrio granicu (za razliku od buđavog danlop kvalifajera).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

ContiGo je odlicna guma, ja sam jedan set satrao totalno od kilometara i nikada problem :)

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Na mojoj cb 500 nazad guma bila 160 a napred 120, jeste lepse izgledala ali nije bas preporucljivo za krivine. Mada ja nisam imao nekih problema, presao sam 6000 km tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
12 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Polako... Fabričke dimenzije na CBu su 110/80 napred i 130/80 ;)

Tako da, mislim da ćeš se samo vratiti na ono što treba.

 

2 glavna argumenta zašto NE šira guma:

Menja se profil gume, menja se težina gume.

Sve to kvari najdivniju karakteristiku tog motora - upravljivost.

Kao što je neko već napisao, tom motoru promeniti opruge i staviti ljuće amorte nazad, malko širi/niži korman da bude više na ruke - i tvrdim da nema veće zabave za manje para.

 

Ja sam na mom CB500 kupio nove ContiGo u NSu, prezadovoljan gumom, držala je i po kiši i po suvom ko sumanuta, nikad joj nisam otkrio granicu (za razliku od buđavog danlop kvalifajera).

 

Isto iskustvo sa Contigo. Kupio novu, odlicna. Drzi i dan danas dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Izmedju Continental Conti Go i Dunlop Arrowmax Street Smart razlika nekih 1000 din, ima li tu neke bitne razlike? Pre bih isao na Dunlop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Izmedju Continental Conti Go i Dunlop Arrowmax Street Smart razlika nekih 1000 din, ima li tu neke bitne razlike? Pre bih isao na Dunlop.
Dok sam vozio ER5 imao sam Dunlop koji pominjes odlicna guma i po suvom i po mokrom, obzirom da nisam ostar vozac i posle 5000 km je izgledala ko nova ko da se nije potrosila ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kes za gumu spreman, ko zna mozda bude i prednja. Imam jos nesto u planu, plastike su bile ovde-onde oguljene, ogrebane, krcnute, nije nista strasno niti polomljeno, ali to kod mene tako ne moze. Bio sam u zurbi i zaboravio sam da slikam izgled pre sredjivanja, ali nemojte da mi zamerite. Planiram i plastifikaciju felni, ali trenutna situacija nalaze da ce to da saceka sneg a naravno i nove gume, da ga ne bih sad raskomadao skroz. Evo nekih slika cisto da se vidi da se nesto radi. 22396472_1782278325124156_800552021_o.thumb.jpg.f42abc9cc5ef6c43b9cbf589b1b181cc.jpg22375428_1782278445124144_1585513955_o.thumb.jpg.ada1b17033b5940dde731da72f91b1c7.jpg

22396688_1782278398457482_493426851_o.thumb.jpg.f0b7c648d06677361d80f9e801d6806b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja