Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Da odgovorim,

Imam kintu samo za jednu masinu, zato mora da bude nesto po mogucnosti sto univerzalnije, znaci voznja po gradu, lokalu i putovanje,

e tu na putovanju je VFR pao na testu, mislim ne bukvalno, motor je udoban, solidna zastita od vetra, radio je besprekorno, ALI, brate greje u picku materinu, leti na viskim temperaturama oko 25-30 stepeni, posle predjenih 100-150km toliko greje sediste da je to neizdrzivo, bar meni, znaci zagarantovana spaljena guzica i kajgana u gacama, i posto volim da putujem i svake godine idem na more bajkom, to mi je predstavljalo velik problem, pa sam se skoro sa suzama u ocima rastao sa VFR-om, jbt koja je uzivancija sledece godine bila kad sam isao na more sa RF-om, ma milina, ali uvek cu biti veciti lozac na VFR, i on ce mi uvek biti u srcu, i ako ikad budem ima kinte za 2 bajka, drugi ce sigurno biti VFR  :ljubav:

@ Cefa bajker - potrazi na netu, videces da postoji Triumph Thunderbird 900, to mi jedan od najlepsih classic naked masina, i jos kad tome dodas famozni trocilindras, nema kraja sreci :)

 

A CB-jka, ona se nasla u sredini, super je motorcic, moze sve, ali ni u cemu nije najbolja, osim u finansijama, tu nema premca, s obzirom da radim za smesne pare, CB mi je idealna.

 

Kolega evo da biras iz moje ergele kojeg ces  :) Jedan malo vise,drugi malo manje grije guzicu  :)

post-27589-0-07322500-1426353064_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Iskreno grije ali ne u tolikoj mjeri da mi je uopste zasmetalo... Vozim i na +30 i redovno po preko 100km u komadu ili po 600 ili 700km za dan. Ram bude stvarno vruc ali sjediste nista strasno.
Što se rf-a tiče... po meni jako lijep motor iz te old school kategorije motora

Edit: Ja sam sa CB-a presao na vfr-a i mogu reci da je ogromna razlika izmđu ta dva motora u svemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sto se tice samog sedista, izmedju CB i VFR nema neke velike razlike ni u velicini ni udobnosti , isti qrac , ogibljenje je udobnije na CB jer je mekse pa samim tim bolje vari ove nase puteve, jedina stvar koja je drasticno bolja na VFR je zastita od vetra, i voznja na vecim brzinama, CB tu nema sta da trazi jer ni nema nikakvu zastitu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Olla mućaćos!

Vidim Biker Boy ima iste dileme ko i ja.

CB je generalno SJAJAN motor, svakom normalnom daje sve što mu treba, dovoljno snažan i brz a izrazito povoljan za naše "plate" (pod navodnicima jer to je sramota tako i nazvati)..

Ali..glavni problem nas bajkera smo mi samo... koji nikad nismo niti ćemo biti racionalna bića.

Em se zasitimo osećaja vožnje (transfera mase) em naviknemo na snagu, pa krenemo da smišljamo šta bi drugo.

I ja se trenutno lomim... SVs, RF, CBR, GSXF... sreća pa nemam para... ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja vec skoro prso od PMS-a, i najzad za vikend otvorio sezonu, izgurao masinu iz sobe, dopunio akumuljator, kresnuo, otiso do vulkanizera da proveri pritisak u gumama, i gas u voznjicu :) i srce na mestu :)
Jbg proklet je covek, nikad nam nije dosta, uvek nesto qrcu sviramo, ocemo vise, bolje, brze... 'bo nas ko nas napravi okakve  :lol:

Ja bi iz te grupe potencijanih masina izbacio SV-a, on jedva 15-ak konja vise ima od CB-a, za tu sitnu razliku, bzvz mi da placam 5000din skuplju registraciju,  treba nesto bar 90-100ks , otprilike to drustvo CBR, RF, GSXF...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ti sine izgleda nisi vozio SVa... ;)
 

Da ponovim još jednom ono što ponavljam ko papagaj:

Mani me konja, daj ti meni obrtni moment!!!

 

SV ima karakter, non stop mora da si budan dok ga voziš, klizi levo desno, koči motorom, vuče ko voz, beži, kad šaltaš u nižu - rodeo,  jednostavno je nekako divlji.

Danas sam vozio Fejzera, kolko to ima, 90+ konja, otkud znam, ko da vozim bicikl! Ne pamtim da sam skoro seo na neki motor i da sam osetio tako "gladak" osećaj vožnje. OK, SV me poslednjih par meseci iskvario (cimer ima SVa i non stop ga vozim).

Neverovatno kolko se to lako vozi. I dosadno bre. Ili moraš da ga cepaš 150+ da bi bilo zanimljivo. A to baš i nije pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nisam nazalost vozio SV, a voleo bi, zanima me kakav bi bio u poredjenju, posto sam vozio najcesce konfiguracije masina kod nas,
redni 4, V4, paralelni twin i single,  ali onako na papiru mi nije zvucao da je drasticno jaci od CB-a  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ok, možda je i do hebli, nisam navikao na taj sed, ali veća mi je razlika CB-SV nego CB-Fejzer... konji su totalno nebitni. 

I do nekih 130-140, SV je čak možda i brži od većine 600tki... bar se meni čini, posle mu nedostatak konja dolazi do izražaja.

SV se jako čudno ponaša, taj agregat ima ono što britanci kažu "karakter".

E sad, to il' voliš il' ne voliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da se ukljucim i ja. Ja sam mislio da bih mi taj V odgovarao posto ne volim da idem visoko u obrtaje ali po opisanom izgleda da ne bi :D Ne volim puno cimanja. E sad opet za fejzer sam citao da zahteva da ga teras u visoke obrtaje a neki su opisali cudan menjac tj. veliku razliku izmedju 5. i 6. brzine. Pisano bas ovde na forumu u onoj sekciji Vozili smo... Ja sam trenutno zagrejan za V Stroma, i sve mi se vise svidjaju dual sport motori jos onako napakovan izgleda :jee5:  E sad nikada nisam vozio jedan dual sport ili enduro pa ne znam kakva je razlika u samoj voznji. Sto se samog zvuka tice i dalje su mi favoriti 4 redna cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

To da fazer zahteva da ga vozis u visoke obrtaje, nije tacno. Bar u mom slucaju. To bi trebalo da se odnosi na S2, tj na onaj sa auspusima pod rep. Menjac je OK, slican je dosta kao i na CBR F2 sto sam posedovao pre fazera. Ako se ikad sretnemo, rado cu ti dati da provozas fazera. I ja sam bio skeptican prema fazeru, ali me je kupio cim sam seo i provozao par stotina metara. (koliko je i trajala probna voznja pre kupovine)  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da potvrdim i to, Fejzer je za razliku od ostalih R 600cc izrazito dobar sa obrtnim momentom na malim obrtajima, uopšte ne traži da ga vrtiš,

ja sam ga po NSu vozio 3.5-5000rpm, ima sasvim dovoljno snage tu, za razliku od R6 koju sam vozao svega 50ak km.

 

Opet, da napomenem, da bi odlučio šta da kupiš i kakav je neki motor moraš sam da spustiš guzicu na njega i da ga provozaš, ne da čitaš.

I to ne uzmeš pa do ćoška i nazad. Nego, ako neki poznanik, drugar ima takav motor, dogovorite se da odete u neku malko dužu vožnju i menjate se motora, ja sam tako par puta vozio više motora. Relacija NS-BG-NS je idealna. Idemo starim putem, pa izađemo kod St.Pazove na auto put, pa po BGu, pa nazad kući.

Tu imam sve elemente, grad, regionalni put, auto put, grad. Posle jednog dana i takve vožnje mogu reći - sviđa mi se ili nije to za mene.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kamila bila u solarijumu.  ;)

Zamenjeni svi ležajevi, sveće, ulje i filter, ulje u vilama.

Treba još da se ispolira lak, pada mi napamet da posle pređem još 1-2 ruke laka posle i da onda opet poliram. Ali za kućnu radinost - zadovoljan sam.

 
20150430_175659.jpg
 
20150430_191545.jpg
 
20150430_191558.jpg
 
20150426_193705.jpg
 
20150426_193712.jpg
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Taj Remus je za neku hiljadarku, ovako na petsto kubika stoji ko piletu sise.

ovako iz profila apsolutno nema razlike ,bio 500 ili 1000ccm, jedino sto CB-u fali da bi ozbiljnije izgledao su sire gume to jest felne, 120-160 i onda bi bilo to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Taj Remus je za neku hiljadarku, ovako na petsto kubika stoji ko piletu sise.

 

Da, taj remus je sa matorog CBRa litre.

Ali je bio brzo i jeftino rešenje nakon jedne vožnje motorom po gradu sa fabričkim auspuhom.

Krenuo sam desnom trakom na bul. Oslobođenja da skrećem desno u Futošku, 30-40 na sat, vozim svojom trakom. I onda iz trake za pravo, iz kolone siva Oktavia koja stoji u koloni samo namotala pun desni i gas da uđe u moju traku - predomislio se, mrzelo ga da čeka na semaforu!

Kako sam ga izbegao, na koliko od njegovog desnog blatobrana sam prošao - ni dan danas ne znam! Znam samo da kad sam ugledao da kreće da sam pomislio to je to... Kako sam cimnuo volan SLUČAJNO sam dokačio trubu palcem, jer uvek držim palac na tasteru za trubu (dobra navika) i lik je stao u momentu! Milimetri su bili u pitanju. Skrenem, i želudac gori, noge mi se tresu na fuzasterima, stajem na sledećem semaforu i taj baja staje pored i krene da otvara prozor - reko evo opet meni krivične sad ću ga odrobijati - kad on pruža ruku i kaže: "Druže oprosti mi, i ja vozim motor, nit sam te čuo nit video, a gledao sam!"

Došao kući, otvorio garažu i skinuo fabrički auspuh, otvorio komp i uzeo da gledam oglase, nađem drugara da je stavio ovog remusa u oglasa, nazvao ga, on mi poslao odma i sačekao me da mi prođe plata.. NIkad više ni na jednom motoru fabrički auspuh! Mora da se čuje! Ne treba da bude vulgarno glasan, ali fabrički se nije čuo uopšte! Znači na semaforu stojim pored drugara i on me pita dal mi motor radi.

Tako da - za te novce sjajan! Ne puca mi se nešto kinta za preskup auspuh.

Poprilično je dubok zvuk, glasan je kad se puni gas, ali kad ustali obrtaje stiša se što je jako bitno, jer ne umara uši. Ako hoćete mogu snimiti zvuk ovim mojim mlinom za kafu što samsung naziva telefon  :P

 

Raži, tvoj motor mi je bio inspiracija!  ;)

S tim što sam ja ofarbao i fuzastere i čizme na vilama.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja