Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Pozdrav drustvo.... Kako ide na padu temperature? Ja prosli vikend od Bg do Kladova i Negotina. Potrosnja oko 5,2. Nije lose u poredjenju sa 6,5 pre stelovanja i ciscenja karburatora ali bi membrane bilo pametno zameniti sto pre. A i registracija dolazi sredinom sedmice pa cemo videti...

Jedno pitanje: jel bi se vi zaputili sa svojom CB na put od 3500 km preko Madjarske, Austrije, Svajcarske pa preko Italije nazad? Ja razmisljam za prolece ali me zanima da li u nekoj zemlji trebaju neke dozvole, licence,homologacije... Na primer za auspuh, kofere ili bilo sta drugo sto u nasoj zemlji niko zivi ne gleda a tamo plavci odmah upiru prstom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ja bih se zaputio na takav put. Samo stavi dobre gume i vozi. Verujem da si do sada stavio neki vetrobran kad si namestao kofere. Verujem da to putovanje planiras u letnjim mesecima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

slazem se sa Zec-om sto se tice verobrana, bez toga nikako nebi krenuo da toliki put, pa i da je u leto, jedino sto bi ja definitivno uradio na motoru je sediste, posle mojeg manjeg putovanja od skoro 2000km guzica je najvise stradala, a i bilo je vec ranije pomena na forumu da na CB500 za ozbiljnija putovanja treba srediti sediste, meni je izdrzalo dupe nekih 250-300km a onda pocinju tegobe, tako da definitivno treba nesto tu uraditi, ja cu najverovatnije (ako bude novaca) da odnesem Bobanu sa foruma da mi ubaci gel i malo preradi geometriju sedista :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ma ja bih svakako zaputio i u Afriku. Kraj maja, pocetak juna. Evo masine, slika od proslog vikenda, kod tvrdjave Golubac. Dobre gume svakako i imam vizir da namontiram. Samo eto malo jos mi treba informacija da li auspuh, koferi i jos kojesta podleze nekim standardima koje traze a kod nas nema propisa. Znam da je u mnogim zemljama propisan nivo buke auspuha, takodje koferi moraju biti atestirani zbog sigurnosti i tako to. E sad je pitanje da li nesto nama koji nemamo takve standarde uslovlljavaju tranzit?post-21416-0-11191100-1414350958_thumb.jpg

A za sediste je dobra ideja svakako. Mada kad sam letos isao do mora i nazad oko 1600km nisam bas imao problema sa mojim "zadnjim trapom".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kao sto kaze biker boy, ako si u mogucnosti ubaci gel u sediste pomoce tvojoj zadnjici dosta.

Osnovni pregled motora i pici, ne vidim nikakav problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

alo bre de ste CB-isti ?!? umrece nam tema  :jee: 
Ja sledece nedelje budim Hondu iz zimskog sna, ubrzo i servis radim, ulje filter... pa da pocne sezona 2015  :moto3:

post-4596-0-37543100-1426018214_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Pa jes,di ste ljudi ?

 

Biker-boy,ti si svoju Hondicu bacio na oglase ? Sta je sledece ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa jes,di ste ljudi ?

 

Biker-boy,ti si svoju Hondicu bacio na oglase ? Sta je sledece ?

Mene neko zimsko ludilo uhvatilo, PMS (parked motorcycle sindrom) pa u trenucima zimske dokolice u dosadi stalno smisljam premisljam neke kombinacije, srce mi place za Suzuki RF600R, a mozak kaze budaletino jedna nedaj Hondu, pa sam bacio motor u oglase, opicio cenu i molim se da ga ne prodam   :neznam:  , registracija mu traje do kraja aprila, pa kad ga registrujem skidam ga iz oglasa a mozda i prije, sve mislim cim ga isteram i upalim i provozam smiricu se i sve nevolje ce proci, ma Honda leci sve, depresiju, dosadu, sve  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Hehe,verujem da ce tako i biti....jedino za drugu Hondu da menjas  :motopad: VFR mozda ?

 

A zasto Suza RF? 4 cilindra,oklop ? Ili je neobjasnivo  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imao sam VFR, brutalan motor, moja vecna ljubav, ali njega bi mogao samo kao drugi motor da imam, ali posto nemam para za dva bajka onda jbg...
a RF sam takodje imao ali od 400ccm, i nedostaje mi pa bi sad 600-tku, to mi jedan od najlepsih motora ikad :)
A najbolje bi bilo sva 3 da imam ako moz :D  i jos jedan  Triumph Thunderbird 900 da uleti u garazu sreci nebi bilo kraja, a moze i CB1300s..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Bas zato sam kontao da bi se vratio mozda pre na VFRa...sta mu fali,po tebi,da bi bio jedini ?

 

Znam,vido sam tvoje post-ove i pratio oglas... :) Secam se kad sam prvi put kao klinac video RFa u slovenackom katalogu iz '94 AVTO MAGAZIN,pa jos crn......ufff izgledao je strasnije od bilo cega tad :) Jedino mozda taj rep...malo mi je sirok za taj bike,maalo samo da su ga sveli da se suzava ka kraju...bio bi savrsen !

 

Interesantno, od dve Honde ti bi Suzu nazad :)          I ja bi Bandita...ne znam zasto :)

 

A Tunderbird je oko 1.6 ,mozda si mislio na Americu ili Speedmaster...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

because 4 in line :ljubav:

  :D Al nije mi jasno imao bih ga samo kao drugi motor, sto to? :) Ajde srecna prodaja pa da pazaris rf-a

 

Inace onaj ljubicasto sivi na oglasima mi je vrh .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kontam da si mahinalno odgovorio i nisi video nick :D

svidja mu se kako motor izgleda, al voli chovek V mashinu vishe nego leba da jede :)

vidim ja da che da uzme rf600 i prepakuje mashinu od vfr750 :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da odgovorim,
Imam kintu samo za jednu masinu, zato mora da bude nesto po mogucnosti sto univerzalnije, znaci voznja po gradu, lokalu i putovanje,
e tu na putovanju je VFR pao na testu, mislim ne bukvalno, motor je udoban, solidna zastita od vetra, radio je besprekorno, ALI, brate greje u picku materinu, leti na viskim temperaturama oko 25-30 stepeni, posle predjenih 100-150km toliko greje sediste da je to neizdrzivo, bar meni, znaci zagarantovana spaljena guzica i kajgana u gacama, i posto volim da putujem i svake godine idem na more bajkom, to mi je predstavljalo velik problem, pa sam se skoro sa suzama u ocima rastao sa VFR-om, jbt koja je uzivancija sledece godine bila kad sam isao na more sa RF-om, ma milina, ali uvek cu biti veciti lozac na VFR, i on ce mi uvek biti u srcu, i ako ikad budem ima kinte za 2 bajka, drugi ce sigurno biti VFR  :ljubav:

@ Cefa bajker - potrazi na netu, videces da postoji Triumph Thunderbird 900, to mi jedan od najlepsih classic naked masina, i jos kad tome dodas famozni trocilindras, nema kraja sreci :)

 

A CB-jka, ona se nasla u sredini, super je motorcic, moze sve, ali ni u cemu nije najbolja, osim u finansijama, tu nema premca, s obzirom da radim za smesne pare, CB mi je idealna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

MMMMmm...nasao,video !  Vrlo ukusna sprava  :care:

 

Zar nisu resili do grejanje dupeta kod RC46 ? Pitam...nisam nikad ni provozao ove starije RC 24/36 da bi znao o cemu se radi... Iscitao sam celu temu o VFRovima i objasnjavaju ljudi da ispod sedista prolazi vruc vazduh od agregata. Pretpostavljam da je dosta fino po hladnijem vremenu,ali leti.... :kamp:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja