Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

pozdrav Andrej, dobrodošao nazad1zdravo.gif

bio sam kod majstora da očisti karburatore pa je pogledao i viljuške, desni štap je malo kriv, izbačen na sredini u odnosu na levi,jedva se vidi ali dovoljno da pomalo curne ulje i to ne uvek. reče da bi prvo trebalo da ispravim viljušku pa onda da zamenim semeninge... videću, ovih dana sam jurcao da iskoristim još malo suvog puta pa kad stisne minus onda u radionicu. hvala na ponudi za pomoć!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako neko slucajno zna, ili zna nekog ko zna gde ima,

treba mi onaj aluminijumski drzac za suvozaca

post-4596-0-33149900-1389120224_thumb.jpg

 

ebay?

nasao sam na ebay-u, ima za 20-30eur, a kojekakve postarine ce me izaci jos toliko, i jos kakav sam maler opizdice mi i carinu na to i na kraju ce skoro stotka da me izadje, tako da cu da prvo da probam ovde kod nas da iskopam :moto3:

@ Andrej_Hotstepper moram da mecem db killer posto planiram se vozikam po EU na prolece pa nebi da me jebuckaju svabe, mada imam jos stari auspuh, mozda i njega metnem kad budem putovao, nebi da se zajebavam, cuo sam da su im kazne jebeeno paprene :staa2::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

moze :takoje: dam ti sve komplet kofer sa nosacem, ionako sam hteo veci kofer da stavim

 

Ajde uslikam ti moj držač, malo je izgreban i skinut lak, jbg, krštenica ga stigla, ti meni uslikaj taj kofer i nosač, pa ćemo se da se dogovorimo ako hoćeš. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

Поздрав свим ЦБ-овцима,1zdravo.gif

 

 

Да ли је неко можда правио на катеру или принтеру налепнице за резервоар и бочне пластике. У питању је шема за модел 1994.

Где би могли да се набаве вектори. Нисам успео да их нађем на нету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

hehe, moj je 1994 a meni se bas svidjaju nalepnice na najnovijim modelu, sa novim logom bez onih sara, kad bi moglo dao bi ti moje :lol:

Samo grehota mi je menjati nalepnice jer mi je motor u prvoj farbi i to odlicno ocuvana, a morao bi ga prefarbati da mu uradim te nove nalepnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

Meni je rezervoar malo zardjao unutra pa razmatram toplo cinkovanje, a posle toga sledi farbanje. Jos se dvoumim oko toga.

A u pravu si noviji model ima lepse nalepnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

meni se jako svidja fabricka crveno-bela farba na CB 1300

honda-1300-4.jpg

Nasao sam na netu nekoliko pokusaja

post-4596-0-74349000-1389477568_thumb.jpg

post-4596-0-91779900-1389477595_thumb.jpg

ovaj drugi nije los, samo bi drugacije uradio saru na bocnim plastikama i repu, i skinuo bi one plastike na rezervoaru, i napravio neke aluminiumske male stitnike hladnjaka kao na Kawasakiju ER5 samo manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

lepo je sedistance, deluje vrrrlo udobno, i za suvozaca takodje, mada meni je za sada ok fabricko sediste posto jos nisam imao prilike da vozim duze relacije pa neznam kako ce se pokazati posle 300-400km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

lepo je sedistance, deluje vrrrlo udobno, i za suvozaca takodje, mada meni je za sada ok fabricko sediste posto jos nisam imao prilike da vozim duze relacije pa neznam kako ce se pokazati posle 300-400km

 

Trne guzica 1zvizduk.gif

A suvozač klizi ko na toboganu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

lepo je sedistance, deluje vrrrlo udobno, i za suvozaca takodje, mada meni je za sada ok fabricko sediste posto jos nisam imao prilike da vozim duze relacije pa neznam kako ce se pokazati posle 300-400km

 

Ja sam vozio Beograd- Trebinje u cugu (kratke pauze po par minuta naravno). Fabricko sediste. Nisam osetio umor, bolove i sl. Posle toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

lepo je sedistance, deluje vrrrlo udobno, i za suvozaca takodje, mada meni je za sada ok fabricko sediste posto jos nisam imao prilike da vozim duze relacije pa neznam kako ce se pokazati posle 300-400km

 

Trne guzica 1zvizduk.gif

A suvozač klizi ko na toboganu.

 

Potvrdjujem.

Posle nekog vremena se i ti i suvozac umorite od namestanja napred-nazad, pa se stopite u jednu veliku masu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kako nemoze?? :stabre:

Ja koristim Google Chrome i mogu da kopiram :D

probaj "Open link in new tab" pa onda save-uj

A inace, te slike sam nasao na "bikepics.com"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja sam do sad putovao sa 2 motora, prvi je bio Honda VFR750 koji ima relativno udobno sediste ali se zbog masine greje u picku materinu, tako da nisam uspeo da skontam da li me bolela zadnjica samo zbog grejanja ili jos +zbog sedista , drugi motor s kojim sam putovao je Suzuki RF400R njemu se srecom ne greje sediste ko na VFR ali mu je malo usko sediste u prednjem delu, pa trne zadnjica posle par stotina km, mada ja inace pravim pauze u pocetku na 100km a posle i cesce, zavisi, kako mi se cefne, nikad ne zurim kad putujem,

e sad, skonto sam da vecina sedista na motorima tog tipa i slicnih ima skoro istu boljku, a to je taj ko sto rece kolega Andrej "tobogan efekat" suvozac klizi na vozaca, a vozac klizi na rezervoar, i onda jos pored sve muke i muda pate :lol::(

tako da definitino za ozbiljnija putovanja treba srediti sediste :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

,,,jedino fabričko sedište kod kojeg nisam imao zamerke je GSXF, udobno, prostrano, ne klizi, čak i suvozač ima kao rupu u koju se posadi... ma milina...

 

i mene muči što za ovih 2 sezone na cb-u nikad nisam vozio žensko, uvek vozim nekog ortaka koji je obavezno teži od mene (što i nije teško), tako da za taj problem "kajgane o rezervoar" znam jako dobro! Pogotovo kad naglo kočim pa mi se krme strušti od pozadi na leđa...0ljut2.gif

bem ti sreću... svi vozaju pič4e, samo ja krmke... 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Bratislava-BG u danu, sasvim ok. Nije bilo problema sa dupetom, ali sam bio sam na motoru, fabricko sediste. Inace je moralo da se sredi jer su mace volele da ostre kandze bas na sedistu. Sad izgleda drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neznam da li je ovo fake, ali lik je sa nitrom poterao CB-jku debelo preko 220kmh :D

mada, jebo ti to, nije CB pravljen za tolike brzine, ogibljenje i kocnice nisu dorasli zadatku, ali... sve moze da se nabudzi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neki su se danas vozali, a ja sam najzad kompletirao moju CBjku, falio mi je i nabavio sam grabrail od kolege Andrej Hotsteper-a ,pa ga je trebalo malo doterati, resio sam da ga ne farbam nego da ga osmirglam

(smirgla 120,220,800,2000) i ispoliram purol pastom, i ovako je to ispalo :takoje:

post-4596-0-62809600-1390061805_thumb.jpg post-4596-0-81793800-1390061821_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja