Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pozdrav drugari. Kako se CB 500 ponasa kad se vozi u niskim obrtajima(gradska voznja)?

Gde god na forumu gledam o nekom motoru,svi kazu za taj model da su jeftini delovi mozda i naj jeftiniji.

Sad me zanima. Koja je razlika u ceni delova i gradskoj potrosnji goriva izmedju cb 500,gs 500 i er5?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pozdrav drugari. Kako se CB 500 ponasa kad se vozi u niskim obrtajima(gradska voznja)?

Gde god na forumu gledam o nekom motoru,svi kazu za taj model da su jeftini delovi mozda i naj jeftiniji.

Sad me zanima. Koja je razlika u ceni delova i gradskoj potrosnji goriva izmedju cb 500,gs 500 i er5?

 

Što se tiče vožnje, jako lako se vozi jer nije "skočan" i osetljiv na gasu (kao npr. Hornet), dosta je elastičan, al ne voli baš niske obrtaje mislim da mu je sve ispod 3500rpm mučenje, po gradu od 4000-6000rpm mu najviše prija...

 

Potrošnja bi trebalo da im je svima poprilično izjednačena, neki pričaju da im GS troši i 4L i sl. ja ne znam nisam imao...

CB ima vodenu pumpu i ceo taj sistem koji pokreće (i gubi deo snage) ali ima i najviše konja, tako da oni češće voze u većim obrtajima.

U proseku svaki CB će ti trošiti od 4.6 do 5.5 (tako je po mojim nekim iskustvima do sad).

 

Za cene delova ne znam, ne verujem ni da se tu nešto preterano razlikuju. Što se tiče redovnog servisa,

svećice su za CB dosta skupe, jer su velike toplotne moći, obične su oko 1100din, iridijumske 1600-1700din, al evo, za 15.000km ja ih do sad nisam menjao, al uskoro ću, preventive radi, filter ulja je standardno 500-600din, ide 3.1L ulja (taj nula jedan je obavezan ako menjaš filter), ovo ostalo, lanac i lančanici, nisam se još raspitivao, gume imaju svi iste.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...pa u tome i jeste problem... i ja sam u ZRu u prodavnici našao obične NGK za moj motor za oko 500din, posle gledam na MASS-ovom sajtu 1100din, kako majku mu... 0stabre.gif

pa eto tako što su ove za 500din verovatno NGK koliko sam i ja Tibetanac, iz daleka ličim... 1nanana.gif

Aj baci i ti pogled na njihov sajt pošto su te tvoje 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nema za gpz dr9ea. Pa i ja sam kupovao iz MASS-a, ne direktno ali od njih uzimaju. Inace hocu vec davno da probam denso ali kada god odem u Markos nemaju za moj motor.

 

Imaju iridijumske: 1760 din

 

Inostranstvo:

http://ca-cycleworks.com/ngk-dr9ea

http://www.amazon.com/NGK-DR9EA-Standard-Spark-Plug/dp/B000CSD67Y

 

Gledao sam i Denso, malo su skuplje od ngk.

Promenio član hard_rock

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

. Pa i ja sam kupovao iz MASS-a, ne direktno ali od njih uzimaju.

 

 

 

Ma da, to svi prilčaju "mi to uzimamo od MASSa" a cena kod njih upola od one u MASSu... mani me toga.

Treba tražiti Denso, njih (valjda) ne kopiraju, ili NGK iridijum, i to još ne rade...

Inače, NGK ima i kineskih i bugarskih i turskih i ko god hoćeš proizvodi i našara tri slova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Za svecicu probaj ovde. Kosta 5 evra

http://www.motodelov...p?ord=2&cat=164

 

 

 

Ne košta.

Evo ti manual CBa

 

sveicemanual.jpg

 

A pogledaj tu na sajtu,

ova običnijia CR8EH-9 15.00 €

a ova za intenzivniju bržu vožnju

CR9EH-9 14.00 €

 

A to nisu iridijumske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Hard_rock je rekao za GPZ,svecicu dr9ea. Za nju sam rekao da je na sajtu 5 Evra.

 

0takoje.gif izvinjavam se, nisam razumeo.

 

No, eto ti onda direktnog odgovora na tvoje pitanje za razliku o ceni delova. 1aha.gif

Za ER5 svećica 5e za CB500 15e...

bem ti lebac namazani, on kupi 3 kompleta za moj jedan.... 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pozdrav drugari. Kako se CB 500 ponasa kad se vozi u niskim obrtajima(gradska voznja)?

Gde god na forumu gledam o nekom motoru,svi kazu za taj model da su jeftini delovi mozda i naj jeftiniji.

Sad me zanima. Koja je razlika u ceni delova i gradskoj potrosnji goriva izmedju cb 500,gs 500 i er5?

 

Ako ces da vozis u gradu, kupi skuter. Jeftinija registracija, manje trosi, veci prtljaznik, udobniji...

E sad, sto se delova tice cene odrzavanja su slicne, jedan nema antifriz, ali trazi kvalitetno ulje. Drugi ima skuplje svecice.... Razlika u servisu nece biti veca od 50e godisnje. Ako ti treba vozilo od tacke A do tacke B gledaj potrosnju, manju kubikazu i jeftinije odrzavanje...

Ako zelis da vozis motor i da uzivas u tome, onda izaberi onaj koji ti se svidja. Sedi, probaj i kupi onaj na kome imas najveci osmeh. Neces primetiti razlike u ceni servisa ili potrosnje dok imas osmeh oko glave i dok te tvoj motocikl cini srecnim...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pozdrav drugari. Kako se CB 500 ponasa kad se vozi u niskim obrtajima(gradska voznja)?

Gde god na forumu gledam o nekom motoru,svi kazu za taj model da su jeftini delovi mozda i naj jeftiniji.

Sad me zanima. Koja je razlika u ceni delova i gradskoj potrosnji goriva izmedju cb 500,gs 500 i er5?

 

Ako ces da vozis u gradu, kupi skuter. Jeftinija registracija, manje trosi, veci prtljaznik, udobniji...

E sad, sto se delova tice cene odrzavanja su slicne, jedan nema antifriz, ali trazi kvalitetno ulje. Drugi ima skuplje svecice.... Razlika u servisu nece biti veca od 50e godisnje. Ako ti treba vozilo od tacke A do tacke B gledaj potrosnju, manju kubikazu i jeftinije odrzavanje...

Ako zelis da vozis motor i da uzivas u tome, onda izaberi onaj koji ti se svidja. Sedi, probaj i kupi onaj na kome imas najveci osmeh. Neces primetiti razlike u ceni servisa ili potrosnje dok imas osmeh oko glave i dok te tvoj motocikl cini srecnim...

 

Nisam skuterski tip. Motor mi treba za voznju kako po gradu,tako i za putovanja ne dalja od 500 km u jednom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Opet,vazi ono sto ti zec rece...kupi onaj na kom ti je najbolji filing i kez oko glave :D jer motor se vozi zbog uzivanja i tu nema mnogo pameti. Ako uzmes nesto zbog jednostavnijeg/jeftinijeg odrzavanja zamisli kako ces se osecati kad vidis u gradu ili na putu onaj model koji ti se vise svidjao i srce ti ište taj a ti pod buljom imas nesto sto si uzeo iz ovog ili onog razloga...ne ide,jel tako ? :zdravo:

 

Zovi oglase,sedi probaj sva 3 ili 4 koliko modela vec razmatras i kasce ti se samo :takoje:

 

pozz i ravan drum i rezervoar pun :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

E sad, sto se delova tice cene odrzavanja su slicne, jedan nema antifriz, ali trazi kvalitetno ulje. Drugi ima skuplje svecice....

 

 

 

...a šta, u CBa može i krš od ulja? Pa bar ulje ide isto u sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Razumem sta svi pricaju. Imao sam keeway speed 125 kao prvi motor pa znam kakav je bedak gledati motor koji hoces kako prolazi pored. Kad se prolepsa vreme,oglasi u ruke tj tastaturu i probaj sve redom.0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

E sad, sto se delova tice cene odrzavanja su slicne, jedan nema antifriz, ali trazi kvalitetno ulje. Drugi ima skuplje svecice....

 

 

 

...a šta, u CBa može i krš od ulja? Pa bar ulje ide isto u sve...

 

Slazem se, samo je u agregatima bez hladjenja vodom malo drugacija situacija u gradskoj guzvi.

Nadam se da se sad razumemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Drugari,dali postoji sansa kad se prolepsa vreme,da se dogovorim sa nekim da sednem na njegov cb500 i popricamo? Iz iskustva znam da se ne isplati pricati sa prodavcem jer svaki ciga svoga konja hvali. A posle zagledanja i sedenja na motoru idemo na pice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ako se slucajno zadesis u Indjiji cimni pa probaj moju hondu nije na oglasima ali bih je mozda i prodao zbog eventualne kupovine veceg motora , ali nevezano uvek mozes da vidis i probas motor iako nisi kupac, ako budes zainteresovan posali poruku na p.p. pa da razmenimo telefone . pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Ljudi, zna li neko za sta sluzi crevo u gomili creva kod auspuha, koje ima čep?Pre neki dan slucajno skontao da je jedno zapuseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Hvala kolege, predpostavio sam da je to, nasao sam za druge motore, al ne i za cb, tako da bolje da pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja