Jump to content

Moto Zajednica

Deda Mraz akcija - 2010/11

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: BMW F 650 GS

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47.Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48.Caponord

49. S@le

50.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47. Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48. Caponord

49. S@le

50. M a R k o

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ne bih da kvarim zabavu, ali od spiska ko bi mogao da ide nemamo ništa. Uvek se pojavi mnogo više ljudi nego što se prijavi, tako da je prijava u ovoj temi latentno spamovanje.

 

Imamo još 45 dana koji će vrlo brzo da se istope. Mislim da je ov pravo vreme da se pokrenemo i očekujem da će neko iz organiuzacije da odgovori na moja pitanja.

 

Želim da priložim novac koji ću sakupljati u firmi, kome da ga predam?

Poslednjih godina, u razgovoru sa raznoraznim direktorima se provlači njihova potreba za garderobom, da li ćemo ove godine da sakupljamo garderobu?

Da li postoje određene operacije za koje akciji treba pomoć i da li mogu dobrovoljci da se prijave za pomoć u organizaciji?

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ne bih da kvarim zabavu, ali od spiska ko bi mogao da ide nemamo ništa. Uvek se pojavi mnogo više ljudi nego što se prijavi,....

 

ustvari, nije tako. Ispalo je da smo vremenom u odnosu na spisak imali do 10-1k procenata gore ili dole u odnosu na prijavljene na spisku, samo se njihova struktura izmeni uglavnom zadnjih dana. Kada je novogodisnja voznja u pitanju, kriticna tacka jesu vremenski uslovi i oni bi mogli da u zadnji cas izmene situaciju sa spiska, slicno kao i kod svake aktivnosti vezane za voznju motocikla, a posebno u decembru.

 

Ipak, spiskovi su potrebni radi procena koje se moraju unositi kao informacije kod raznih zahteva, dokumentacije i planiranja, i glavna njihova uloga pre svega lezi u tome. Obzirom da ce se ove godine prikupljati novac i izvan Vira, trenutno se usaglasava mehanizam koji ce obezbediti da spiskovi budu azurni, da se prati cela situacija svakodnevno i da se sinhronizuje izmedju punktova za prikupljanje sredsatava. Iz tog razloga jos u ovom momentu nije objavljen spisak tih mesta i nacina doniranja, preuzimanja odela itd.

 

Ovo izneseno je samo iskustvo iz prethodnih godina, iako smo na pocetku takodje smatrali da su spiskovi irelevatna i neupotrebljiva stvar obzirom na izmene situacije u zadnjem momentu. Vremenom se shvatilo da postoji odredjeni obrazac primenjiv na sam spisak, kako brojcano, tako i strukturno, i zahvaljujuci tom obrascu shvatilo se i da spiskovi mogu biti itekako relevantna stvar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Lancia je dao deo odgovora zašto je spisak potreban. Ja bih dodao samo da je zbog same prirode ove teme ''latentno spamovanje'' u ovom slučaju više nego korisno i potrebno. I ako je tema ''lepljiva'' svakodnevno prijavljivanje na spisak održava temu aktivnom i doprinosi dodatnoj motivaciji ostalih da se prijave...a kad se već prijave i da dođu.

 

Naravno, za razliku od latentnog, očigledno spamovanje nije poželjno i zato su urednici tu da to spreče.

 

Što se tiče odgovora na ostala pitanja, evo kako stvari stoje:

 

 

Želim da priložim novac koji ću sakupljati u firmi, kome da ga predam?

 

Novac od bajkera koji će učestvovati u vožnji do Sremčice počećemo da prikupljamo za koji dan i tome će biti postavljeno obaveštenje u ovoj temi, kako je i najavljeno. U toku je kupovina Deda Mraz odela (kojih do sada nije bilo u ponudi i u količini koja je nama potrebna...npr. samo za prijavljene odmah nam treba min. 50 odela) a ista su nam potrebna kako bismo ljudima omogućili da prilikom uplate donacije odmah preuzmu i odelo. To je praksa stara od kada ova akcija postoji i pokazala se kao dobra pa nismo hteli da je menjamo.

 

Pojedinačna donacija će i ove godine biti 1000 dinara i prilikom uplate donacije u tom iznosu svako će dobiti Deda Mraz odelo. Ostatak sume odlazi, kao i svake godine na kupovinu novogodišnjih paketića kao i na druge nužne troškove u vezi sa ovom akcijom (mađioničar-animator, ukrasni baloni i sl).

 

Novčane donacije od bajkera i preuzimanje Deda Mraz odela ove godine će se obavljati u Auto-školi VIR na Novom Beogradu (Blok 45) ali i u Laboratoriji na Karaburmi (kod Scube i Arakisa).

 

Svi oni koji žele i mogu da uplate donaciju u iznosu većem od 1000 dinara a pre svega pravna lica - donatori, moći će to da urade isključivo bezgotovinskim putem odnosno preko banke, uplatom na račun. Broj računa i instrukciju za uplatu objavićemo kada i početak prikupljanja ''keš'' donacija.

 

 

Poslednjih godina, u razgovoru sa raznoraznim direktorima se provlači njihova potreba za garderobom, da li ćemo ove godine da sakupljamo garderobu?

 

Još uvek očekujemo odgovore iz Sremčice i Kulina. Sremčica je upravo ove nedelje proslavila svoju krsnu Slavu i svi odgovorni u Domu su bili zaokupljeni organizacijom tog događaja. Kulina je imala nesrećni slučaj zbog kojeg je došlo do smene direktora i upravo smo u petak uspeli da uspostavimo kontakt sa njima i da započnemo detaljne dogovore.

 

Ono što znamo sigurno da je potrebno od robnih donacija to su: Za Kuline: posteljina (čaršavi, jastučnice i ćebad) kao i sredstva za ličnu i higijenu prostora a za Sremčicu: novogodišnji paketići.

 

S obzirom da smo u ovogodišnjoj vaskršnjoj akciji odneli u Kulinu više od jedne tone prikupljene garderobe naša je pretpostavka da će im garderoba biti potrebna za Vaskrs 2011.

 

Da li postoje određene operacije za koje akciji treba pomoć i da li mogu dobrovoljci da se prijave za pomoć u organizaciji ?

 

U ovom trenutku tim koji je neposredno i svakodnevno angažovan na pripremama i realizaciji ove akcije broji devet ljudi. Svi segmenti akcije koje smo bili u stanju da identifikujemo kao bitne su pokriveni pojedinačnim zaduženjima članova tima i nadamo se da ćemo i individualno i kao tim biti u stanju da to realizujemo bar na onom nivou koji je bio prošle godine, ako ne i uspešnije.

 

Svakodnevno primam pp i email poruke od ljudi koji nude svoju pomoć, kontakte sa firmama-donatorima, medijima i dr. i svaka takva pomoć je dobrodošla, no teško je i nepotrebno je da takve detalje raspravljamo javno na forumu. Između ostalog i zbog toga što bi neko mogao da pomisli da se bavimo samo-reklamerstvom, za šta nas uostalom, konstantno i optužuju kad god organizujemo neku dobru stvar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Kočo, Sale,

Hvala na iscrpnim odgovorima. Ja čekam broj računa pa da organizujem donatorski doručak.

 

Preporučujem i drugima koji rade u firmama a ne znaju kako bi da skupe novac da oprobaju moj recept. Obavestiš sve kolege da ne kupuju ništa za doručak, kupiš pilećih krilaca koliko proceniš da treba, ja obično kupim sve što imaju taj dan u Kaliku, 10 - 15kg i lepinjice sečene na četvrtke. U Rodiću kupim Curry sos i majonez i kečap i još neke pizdarije. Objasniš kolegama da dođu na doručak, a novac koji su mislili da potroše na klopu ubace u kutiju. Svi se lepo zezate i umažete, krilca ne mogu da se jedu drugačije nego rukama i na uloženih 3 - 4000 dinara sakupiš bar 15000 - 20000. Kada ljudi znaju za šta se skupljaju pare uvek daju malo više nego što bi potrošili na klopu. Spojiš lepo i korisno i svi srećni.

 

Što reče neko prošle godine, HO HO HO.

 

najzli

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47. Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48. Caponord

49. S@le

50. M a R k o

51. Vlada GS

52.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Duco, hajde smisljaj moze li se taj model donatorskog dorucka obogatiti necim, pa da to malko i odradimo ako imas neku dobru ideju. Uopsteno je taj model dobar i solidno efikasan, pa mozda da ga razvijemo u nesto skroz simpaticno, da dodamo nesto uz tu pricu sto bi izmamilo nekakav osmeh. Nekako mi se cini da je to ona prava stvar, samo da je scepamo i malko izmodeliramo u nesto prepoznatljivo a vezano za nas, odnosno za nasu aktivnost u ovom smislu. Pada mi na pamet neka torta sa motivom nekog zahvalnog deteta, onako u konturicama, pa da se podeli iza dorucka, nesto u tom stilu...

 

Mislim, ako je glupa ideja, da je preskocimo, nekako sam motivisan idejom da bi svestrano zadovoljstvo moglo i da se pojaca na taj nacin, a onda je tek sve kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Pinosava(Avala)
  • Motocikl: Honda cbr1000f

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47. Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48. Caponord

49. S@le

50. M a R k o

51. Vlada GS

52. toske

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pozdrav,

 

Duco, hajde smisljaj moze li se taj model donatorskog dorucka obogatiti necim, pa da to malko i odradimo ako imas neku dobru ideju. Uopsteno je taj model dobar i solidno efikasan, pa mozda da ga razvijemo u nesto skroz simpaticno, da dodamo nesto uz tu pricu sto bi izmamilo nekakav osmeh. Nekako mi se cini da je to ona prava stvar, samo da je scepamo i malko izmodeliramo u nesto prepoznatljivo a vezano za nas, odnosno za nasu aktivnost u ovom smislu. Pada mi na pamet neka torta sa motivom nekog zahvalnog deteta, onako u konturicama, pa da se podeli iza dorucka, nesto u tom stilu...

 

Mislim, ako je glupa ideja, da je preskocimo, nekako sam motivisan idejom da bi svestrano zadovoljstvo moglo i da se pojaca na taj nacin, a onda je tek sve kako treba.

 

Da taj dorucak donese neko u odjelu Deda Mraza? I da ih sve vrijeme sluzi tako obucen?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47. Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48. Caponord

49. S@le

50. M a R k o

51. Vlada GS

52. toske

53. brm-brm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve, sve ali doći na Trg sa ženom na motoru a otići za Sremčicu bez žene na istom tom motoru...pa to je umetnost :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sve sve al doći bilo gde sa glavom na ramenima a otići sa glavom ispod miške, to će biti još veća umetnost ;)

 

Arakise, bićeš najveći umetnik na svetu (i niži za glavče)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uputstvo za sve suvozačice redara - "ne silaziti sa motora" :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

1. Tomerc

2. KochaMatori

3. Scuba

4. Pera

5. Goran

6. Kiro

7. Arakis + Goca

8. Đunta

9. Maybemira

10. Lancia88

11. thelord

12. Vuja

13. Loshmi Capo

14. dr.Bane

15. Peki

16. srdjan73

17. Zoltan

18. RS

19. Sasha P

20. Hitman + Hitmanka

21. Boki.64

22. Vlajko

23. Popsy

24. nntom

25. ivan1979

26. Six i Bilja

27. Pittatore

28. jager

29. Charuga

30. BusMan^

31 Џокс и Виолета

32. djomla

33. Brmbrm

34. MilosSani

35. mrle

36. Horny

37. Dzambo

38. Lazic

39. Zextreme & Dee

40. Sky

41. b2man

42. Mojsa

43. sale-kum

44. x ray

45. Nadalina- ovaj, ko me vozi?

46. Valentino Rossi... ovaj... Pablo

47. Cica suvozacica Valentina Rosija i Natasa

48. Caponord

49. S@le

50. M a R k o

51. Vlada GS

52. toske

53. brm-brm

54. Severian

55.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja