Jump to content

Moto Zajednica

125ccm sa B kategorijom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli, ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli' date=' ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala![/quote']

 

Bez ljutnje, ali taj tvoj nick je izgleda u skladu sa tvojim znanjem..:)..Sa B kategorijom mozes da upravljas samo sa biciklom sa motorom, iliti sa motorima do 49ccm koji su registrovani na SO tablice, za sve ostale kubikaze (preko 50 cccm) moras posedovati A kategoriju. ;) A sto se tice tolerisanja od strane policije, to samo zavisi na koga neletis i od njegove dobre volje, dakle, voznja motora od 125ccm sa B kategorijom, NIJE PO PROPISIMA..;)

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli' date=' ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala![/quote']

 

Bez ljutnje, ali taj tvoj nick je izgleda u skladu sa tvojim znanjem..:)..Sa B kategorijom mozes da upravljas samo sa biciklom sa motorom, iliti sa motorima do 49ccm koji su registrovani na SO tablice, za sve ostale kubikaze (preko 50 cccm) moras posedovati A kategoriju. ;) A sto se tice tolerisanja od strane policije, to samo zavisi na koga neletis i od njegove dobre volje, dakle, voznja motora od 125ccm sa B kategorijom, NIJE PO PROPISIMA..;)

 

pozz

 

Bez ljutnje :wink: , ali sa "B" kategorijom moze da upravlja i svim motornim vozilima, cija dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg i ciji broj sedista ne prelazi 8. :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli' date=' ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala![/quote']

 

Bez ljutnje, ali taj tvoj nick je izgleda u skladu sa tvojim znanjem..:)..Sa B kategorijom mozes da upravljas samo sa biciklom sa motorom, iliti sa motorima do 49ccm koji su registrovani na SO tablice, za sve ostale kubikaze (preko 50 cccm) moras posedovati A kategoriju. ;) A sto se tice tolerisanja od strane policije, to samo zavisi na koga neletis i od njegove dobre volje, dakle, voznja motora od 125ccm sa B kategorijom, NIJE PO PROPISIMA..;)

 

pozz

 

Bez ljutnje :wink: , ali sa "B" kategorijom moze da upravlja i svim motornim vozilima, cija dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg i ciji broj sedista ne prelazi 8. :mrgreen:

 

Uf, ovo su sad babe i zabe!

Po tvojoj logici sa "B" kategorijom moze da se upravlja Hondom CBR 900 RR, jer njena masa ne prelazi 3500kg i broj sedista joj ne prelazi 8 :!: :?: Aj razmisli malo sta si napisao! :twisted: :twisted:

 

Sa B kategorijom moze se upravljati sa onim dvotockasima za cije upravljanje je potrebno imati PSP, odnosno onima koji su registrovani na SO table. To su uglavnom skuteri od 50ccm i eventulno 125cm koji su "provuceni" kao 50ccm. Ali za upravljanje motorom/skuterom od 125ccm, registrovanim na "velike table" mora se posedovati A kategorija.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Krusevac
Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli' date=' ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala![/quote']

 

Bez ljutnje, ali taj tvoj nick je izgleda u skladu sa tvojim znanjem..:)..Sa B kategorijom mozes da upravljas samo sa biciklom sa motorom, iliti sa motorima do 49ccm koji su registrovani na SO tablice, za sve ostale kubikaze (preko 50 cccm) moras posedovati A kategoriju. ;) A sto se tice tolerisanja od strane policije, to samo zavisi na koga neletis i od njegove dobre volje, dakle, voznja motora od 125ccm sa B kategorijom, NIJE PO PROPISIMA..;)

 

pozz

 

Bez ljutnje :wink: , ali sa "B" kategorijom moze da upravlja i svim motornim vozilima, cija dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg i ciji broj sedista ne prelazi 8. :mrgreen:

 

Uf, ovo su sad babe i zabe!

Po tvojoj logici sa "B" kategorijom moze da se upravlja Hondom CBR 900 RR, jer njena masa ne prelazi 3500kg i broj sedista joj ne prelazi 8 :!: :?: Aj razmisli malo sta si napisao! :twisted: :twisted:

 

Sa B kategorijom moze se upravljati sa onim dvotockasima za cije upravljanje je potrebno imati PSP, odnosno onima koji su registrovani na SO table. To su uglavnom skuteri od 50ccm i eventulno 125cm koji su "provuceni" kao 50ccm. Ali za upravljanje motorom/skuterom od 125ccm, registrovanim na "velike table" mora se posedovati A kategorija.

 

pozz

 

100% tacno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
Trenutno sam u procesu za konacno posedovanje A kategorije u vozackoj dozvoli' date=' ali trenutno u privremenom posedu imam spravu od 125 kuba, koju izbegavam da vozim jer jos uvek nemam A. Dosta njih kaze da sa B kategorijom mogu da upravljam sa 125ccm, dok mi je preko druga neka gospodja iz neke tamo auto skole porucila da to i nije bas legal, ali da se tolerise od strane policije.

Kakva su vasa iskustva i saznanja o tome?

 

Hvala![/quote']

 

Bez ljutnje, ali taj tvoj nick je izgleda u skladu sa tvojim znanjem..:)..Sa B kategorijom mozes da upravljas samo sa biciklom sa motorom, iliti sa motorima do 49ccm koji su registrovani na SO tablice, za sve ostale kubikaze (preko 50 cccm) moras posedovati A kategoriju. ;) A sto se tice tolerisanja od strane policije, to samo zavisi na koga neletis i od njegove dobre volje, dakle, voznja motora od 125ccm sa B kategorijom, NIJE PO PROPISIMA..;)

 

pozz

 

Bez ljutnje :wink: , ali sa "B" kategorijom moze da upravlja i svim motornim vozilima, cija dozvoljena masa ne prelazi 3.500 kg i ciji broj sedista ne prelazi 8. :mrgreen:

 

Uf, ovo su sad babe i zabe!

Po tvojoj logici sa "B" kategorijom moze da se upravlja Hondom CBR 900 RR, jer njena masa ne prelazi 3500kg i broj sedista joj ne prelazi 8 :!: :?: Aj razmisli malo sta si napisao! :twisted: :twisted:

 

Sa B kategorijom moze se upravljati sa onim dvotockasima za cije upravljanje je potrebno imati PSP, odnosno onima koji su registrovani na SO table. To su uglavnom skuteri od 50ccm i eventulno 125cm koji su "provuceni" kao 50ccm. Ali za upravljanje motorom/skuterom od 125ccm, registrovanim na "velike table" mora se posedovati A kategorija.

 

pozz

 

Ako imas B kategoriju u dozvoli pogledaj sta pise.

Ja se naravno salim sa meex-om :wink: jer je zaboravio da upise putnicka vozila koja se inace najcesce voze voze sa "B".

Imam PSP od 1990.g, A -1992. g, B 1993.g., C i E od 1995. Bela crkva.

Tako da samo za Autobuse nemam kategoriju ali sam vozio iste na Kosovu "99.

Pozdrav. :)

Naravno da za sve motore preko 49 ccm treba "A" kategorija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

mnogo prosto zabuna nastaje jer u EU recimo 125cc moze da se vozi sa B pa je tu i problem tj zabuna.

 

Kod nas 100% za sve preko 50cc ili 2 sedista mora A ( tj za sve sto se registruje svake godine - desavalo se da vidim i t15 reg na trajne a i neke 125cc ali to je nelegalna rabota )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja se izvinjavam što oživeh temu.Jel postoji neki nagoveštaj da se dozvoli 125 sa B kategorijom amandmanom na zakon, ko nekim evropskim zemljama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Po novom više neće moći ni da se dobije A do 125ccm sa 16. godina već samo sa napunjenih 18.... Retardirani i iskompleksirani idiJoti koji su u svojim selima zavideli svima na svačemu nam sada kreiraju zakone pa samim tim i državu. Pa se posle čude što je slogan "jedva čekam da diplomiram pa da emigriram" ponovo sve prisutniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Novi zakon;

Возачку дозволу може добити лице које је навршило:

1) 15 година за категорију M,

2) 16 година за категорију F,

3) 16 година за категорије АМ и А1,

4) 18 година за категорију А2,

5) 18 година за категорије B, В1 и BЕ,

6) 18 година за категорије C1 и C1Е,

7) 21 годину за категорије С, CЕ, D1, D1Е,

8) 24 године за категорије D и DЕ,

9) 24 године за категорију А, осим за лица која возачку дозволу за

категорију А2 поседују најмање две године.

Изузетно од одредби из става 1. овог члана ученик средње школе који се

образује за занимање возач моторних возила мора имати навршених 18 година

живота за добијање возачке дозволе категорије C и СЕ.

Изузетно од става 1. овог члана, возачку дозволу за категорију C може

добити лице које наврши 18 година, а за категорију D лице које наврши 21

годину ако управља возилом које користе возила ватрогасне службе и возила

за очување јавног реда и мира, односно одбране.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Возачка дозвола издаје се за управљање моторним возилима, односно

скуповима возила следећих категорија:

1) АМ - Мопеди, лаки трицикли или лаки четвороцикли,

2) A1 - Мотоцикли чија радна запремина мотора није већа 125 см3 и

снаге мотора до 11 kW чији однос снаге мотора и масе возила није

већи од 0,1 kW/kg и тешки трицикли чија снага мотора не прелази

15 kW,

3) А2 - Мотоцикли чија снага мотора није већа од 35kW и чији однос

снаге мотора и масе возила није већи од 0,2 kW/kg,

4) А - Мотоцикли и тешки трицикли чија снага мотора прелази 15 kW,

5) В1 - Тешки четвороцикли,...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Verujem da to što si naveo zaista piše u predlogu zakona, ali pre neki dan slušah na TV-u (mislim u SAT-u) Rebića i par dr.mr.sci.prof. likova sa saobraćajnog fakulteta (svi su lupetali ko Maxim po diviziji) i sam Rebić je par puta naglasio da će biti moguće voziti SAMO skuter ili moped do 18-te godine, pa tek onda motocikl sa 125ccm odnosno A1 dozvola. Verovatno su u međuvremenu nešto MALO izmenili, ali nisu pominjali ograničenja slične prirode za automobile, tako da sa 18 god. može da se sedne u Ferari ili Porše, možda AMG mečku i ubija do mile volje, jer to će biti ipak SAMO njihova deca pa im unapred opraštaju sve----....

 

P.S. Očigledno je da država Srbija polaže velike nade u razvoj auto/moto sporta i afirmisanju istog te samim tim i države u ovom itekako važnom i prestižnom segmentu, pa uskraćuju podršku i jedinom vrlo talentovanom i sposobnom momku (Milošu Pavloviću). A i svi šampioni u moto sportu su ozbiljno počeli da voze motore VEĆ sa 18 godina, pa je to verovatno preneto iz njiNih eUropejskih pravilnika. Što gore-to bolje, sramota i nakarada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Da ....sa 18 nema ograničenja za "B" kategoriju, osim nekog dodatka da u odredjeno vreme ne može biti sam u vozilu ako sam dobro razumeo od 22-05 časova i da će se ograničenje brzine smanjiti na 80% od stvarnog ograničenje za taj deo puta, bilo znakom, bilo saobraćajnim propisima...ali mislim da si u pravu....pojedinci će i dalje biti "savesni vozači" i sa 200 na sat.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Da ....sa 18 nema ograničenja za "B" kategoriju, osim nekog dodatka da u odredjeno vreme ne može biti sam u vozilu ako sam dobro razumeo od 22-05 časova i da će se ograničenje brzine smanjiti na 80% od stvarnog ograničenje za taj deo puta, bilo znakom, bilo saobraćajnim propisima...ali mislim da si u pravu....pojedinci će i dalje biti "savesni vozači" i sa 200 na sat.........

 

to za 80% se u nekim delovima drzave moze smatrati i za ugrozavanje saobracaja racunajuci kakav nam je sad. i sta sad treba svi da nosimo digitron da bi racunali koliko je 80%? ima tako dosta zatucanih zakona koji ce definitivno samo pogorsati saobracaj. trebali su jednostavno uvesti i specijalizovana polaganja ako neko zeli da vozi nesto jace od svog godista pa ako prodjes onda mozes. oni sada tu komplikuju i nahebace ljudi koji znaju normalno da voze dok ce se vladini sinovi i dalje provlaciti. epa meni je vec muka od razmisljanja nasih "vodja". dok se ne digne "buna" ima svi da budemo u g****ma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Da ....sa 18 nema ograničenja za "B" kategoriju, osim nekog dodatka da u odredjeno vreme ne može biti sam u vozilu ako sam dobro razumeo od 22-05 časova i da će se ograničenje brzine smanjiti na 80% od stvarnog ograničenje za taj deo puta, bilo znakom, bilo saobraćajnim propisima...ali mislim da si u pravu....pojedinci će i dalje biti "savesni vozači" i sa 200 na sat.........

 

to za 80% se u nekim delovima drzave moze smatrati i za ugrozavanje saobracaja racunajuci kakav nam je sad. i sta sad treba svi da nosimo digitron da bi racunali koliko je 80%? ima tako dosta zatucanih zakona koji ce definitivno samo pogorsati saobracaj. trebali su jednostavno uvesti i specijalizovana polaganja ako neko zeli da vozi nesto jace od svog godista pa ako prodjes onda mozes. oni sada tu komplikuju i nahebace ljudi koji znaju normalno da voze dok ce se vladini sinovi i dalje provlaciti. epa meni je vec muka od razmisljanja nasih "vodja". [glow=red,2,300]dok se ne digne "buna" ima svi da budemo u g****ma.[/glow]

REVOLUTION

to sinovi

 

na barikade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Verujem da to što si naveo zaista piše u predlogu zakona 

 

Zakon je već odavno stupio na snagu a primenjuje se od 10.12.2009. Odredbe o kategorizaciji vozačkih dozvola primenjivaće se kada Agencija za bezbednost saobraćaja napravi plan i obim obuke i načina polaganja. Agencija bi trebala da se osnuje do kraja nedelje (treći put se čeka kraj nedelje ;))

 

Znači zakon u ruke pa proučavanje. A dal je fer prema bajkerima ili je previše restriktivan - niko se nije bunio kad je bilo vreme, čak se pružala podrška cilju da do pune A kategorije ne može pre 24 godine. I to je ii dobijeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Koliko sam ja cuo svaki MP3, bez obzira na kubikazu moze sa B kategorijom.Sto bi znacilo da moze da se vozi i bez kacige0stabre.gif.Al ne verujem da je bas pametnobicikl.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja