Jump to content

Moto Zajednica

Objektivi za Zenit i stare analogne fotoaparate, kupujem.

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Drugari,

Ako neko ima objektive za Zenit fotoaparate a želi da ih proda, pokloni ili zameni za nešto, neka mi se obrati. Činjenica je da ovaj moj tekst možda i ne doprinese tome da se neko olako odluči da proda stari objektiv ali činjenica je da se u ovo vreme tehnoloških savršenstava vrlo lako odričemo stvari koje su izuzetno dobre i u krajnjoj liniji upotrebljive me nagoni da ima onih koji se neće mlatiti i maltretirati... Adapter ring za Canon DSLR aparate košta oko 20EUR i pomoću njega možete da koristite stare objektive. Zašto bi neko koristio stare objektive, bez automatike samo na manuelnim podešavanjima i mukama sa time? E, pa, baš zato. Jebu kevu.

 

Evo kako je Glista odradio filmić sa Canon 7D i Zenit Objektivom F1.8 (u filmu se pojavljuje i Nikkor Fisheye 35mm sa takođe adapterom za Canon). Dubinska oštrina, sve manuelno, izazov!

 

 

Znam da su sada šanse manje da se odlučite za prodaju, ali... Kupujem stare objektive, a posebno one na ili ispod 1.8 foto osetljivosti.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Imam ja dva Zenit fotoaparata, različitih objektiva. E sad, koja je vrednost predstavu nemam. Mač sa dve oštrice u smislu prodaje.

 

Ako je neka smešna cifra od 20 - 30 eura, onda neka ih, neka čuče kući. Prodaće ih čukun unuci, valjda im skoči cena.

 

U svakom slučaju PP telefon, pa će vidimo.  8)

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ja volim da se igram sa manuelnim objektivima, imam par komada sa razlicitim adapterima (k-mount, m42).

 

Ako nece niko da prodaje objektive, mozemo povremeno da se menjamo, kao deca igrackama :)

 

A sto se tice upotrebne vrednosti, za video kod dslr-a ionako koristis rucni fokus, pa ti je krajnje nebitno da li je AF ili manuelac, pa su za video itekako upotrebljivi.

 

@Bandolero, ako su objektivi Helios 44 (koji su uglavnom isli uz Zenite), tesko ces ih prodati oba sa sve aparatima za 20, 30e, bolje sacuvaj, ili kupuj adapter i zabavljaj se kao i mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ti rariteti ne vrede nishta trenutno. Imam gomilu starih aparata, imam chak i LU-PA aparat sa postoljem star oko 75 godina a verovatno i vishe u perfektnom stanju i ne vredi ni 500e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dajte mi link za te adaptere, za nikon. Imam jedan sa Minolte 50mm 1.7, imam jedan sa Zenita Helios 44-2.. voleo bih to malo da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Dajte mi link za te adaptere, za nikon. Imam jedan sa Minolte 50mm 1.7, imam jedan sa Zenita Helios 44-2.. voleo bih to malo da probam

 

Mislim da ces sa Nikonom imati problem pri koriscenju starih stakala, posto, ako sam dobro shvatio, kod Nikona ne moze da se fokusira u beskonacno sa adapterima. Greota da propadnu staklici, vreme da predjes u Canon tabor :P

 

Salu na stranu, stvarno se neces ovajditi od starih stakala na Nikonu :)

 

Umalo da zaboravim odgovor na pitanje :D nemoj kupovati kod nas, osim kad se povremeno pojave na oglasima, u radnjama su preterali sa cenama, a na Ebay-u te izadje ukupno oko 12, 13e adapter sa potvrdom fokusa (cena je za Canon, bas sam skoro kupovao, verujem da je slicna i za Nikon).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mislim da ces sa Nikonom imati problem pri koriscenju starih stakala, posto, ako sam dobro shvatio, kod Nikona ne moze da se fokusira u beskonacno sa adapterima. Greota da propadnu staklici, vreme da predjes u Canon tabor :P

A nece stakla da propadnu. Minoltu imam X700 nova novcata i nju koristim. A objektiv sa nje vrlo cesto obrnem pa na kalemiim na neki od ovih nikonovih i radim makro. Ne mora fokus da radi toliko tacno, malo cu rucno da se igram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Pozdrav Najzli imam Zenitov set sa objektivima 4,5/300 i 2/58 i filterima u kutiji spakovano stoji pa ako nekom odgovara čujemo se na pp trazi.gif

post-5033-017470800 1290816872_thumb.jpg

post-5033-011267800 1290816898_thumb.jpg

post-5033-086737900 1290816912_thumb.jpg

post-5033-090533000 1290816948_thumb.jpg

post-5033-081754800 1290816966_thumb.jpg

post-5033-014937800 1290816990_thumb.jpg

post-5033-024325500 1290817005_thumb.jpg

post-5033-041387900 1290817019_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Pozdrav Najzli imam Zenitov set sa objektivima 4,5/300 i 2/58 i filterima u kutiji spakovano stoji pa ako nekom odgovara čujemo se na pp trazi.gif

 

Jel treba neka posebna dozvola za skalameriju? :hej:

 

Ja imam 300, možda treba nekom drugom.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

quote name='zzz' timestamp='1290831400' post='959789']

Ovo je Tair 3, ja ga imam u ruznoj sivoj boji, odlicno staklo samo uzasno komplikovano za upotrebu :)

 

istina ziva, ja ga koristim samo na Sony A700 zbog stabilizacije u telu, za Canon i Nikon mi je neupotrebljiv...a ionako tu koristim objektive sa stabilizacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Da li zna neko koliko moze da kosta ovaj objektiv, i gde uopste ima da se kupi?

 

Zenitar 16mm f/2.8 MC Fisheye

 

Zenitar ces tesko naci kod nas, polovan se jaaako retko pojavi na oglasima. Ako bas mora Zenitar, mozes poruciti od rusa direktno ili sa ebay-a, a mogao bi da pogledas i alternativu u vidu Samyang-a 14/2.8 koji mozes pazariti i u komsiluku (Slovenija, Madjarska, verovatno i Hrvatska).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Nije da mora, nego bih hteo nesto siroko, mada , vidim da za ovog Samyang-a traze 400 dolara, a onda mi bolje da kupim sigmu 10-20mm. Ionako nemam tolke pare, pa cu morati da stekam , pa sta naleti.

 

Da ne znas sta ima tako siroko, a jeftino? :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pretpostavljam da mislis na M42 adapter za Nikon? Iz mog iskustva (najjeftiniji adapter sa Ebay-a za Canon) potvrda fokusa je prilicno/totalno neupotrebljiva. E sad, da li je meni zapao neki losiji adapter ili su svi takvi to ne znam. Ovaj moj uvek prijavljuje da je u fokusu a zapravo je fokusiran na nesto blize. Nazalost greska nije konstantna i zavisi od udaljenosti objekta. U kombinaciji sa velikim otvorom blende (Helios 44m i 44-2, oba sa f2) potvrda fokusa je neupotrebljiva jer je zona ostrine marginalno mala. Stvar izvlaci live view :) Dakle, to sto taj adapter koji gledas nema potvrdu fokusa ne vidim kao nedostatak.

 

Sta mozes sa njim? Mozes da kupis relativno jeftine manualne objektive (Heliosi od 58mm su prodavani na limundu od 300-600 u zadnjih mesec dana) i da se igras sa njima :) Imaju neki dobar smek 1neznam.gif

 

E ako sam pogresio i ti nisi mislio na adapter onda zanemariti gornji tekst :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Kupio sam na limundu Helios 58/2 objektiv, evo i par slika. Inace, ja sam prezadovoljan objektivom, bokeh mu je jako zanimljiv...

 

IMG_58181.jpg

 

IMG_5859.jpg

 

A , od majstora za motor, na pozajmicu , dobio sam dva objektiva, Makinon 80-200mm 3.5 i neki sovjetski, mrsko mi sad da vidim koji, 500mm 8.0 objektiv(na njemu je sve fiksno, osim fokusa naravno).

 

Ovo je Makinon 80-200mm

 

IMG_58441.jpg

 

A ovo 500mm (kod njega se moze fokusirati od 4 - 100m, tek je onda ide ono beskonacno :jee: )

 

IMG_5877.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

@Oroku, taj 500mm je ocigledno mirror objektiv, mana im je sto uglavnom imaju slabiji kontrast, a ni ostrina im nije jaca strana, ali zato obozavam "krofnice" koje prave (pogledaj oblik refleksija) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@Oroku, taj 500mm je ocigledno mirror objektiv, mana im je sto uglavnom imaju slabiji kontrast, a ni ostrina im nije jaca strana, ali zato obozavam "krofnice" koje prave (pogledaj oblik refleksija) :)

 

Da, sa ogledalcima je , i mana mu je sto bez stativa tesko sta ispada kako treba, pogotovo kad je oblacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Oroku, ova druga fotografije (na kojoj su ove dve bele guskepatkeštalisu :moto3::neznam: )je napravljena tim Heliosom koji pominješ na početku posta?!

 

Koje telo je u pitanju?!

 

Dopadaju mi se boje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja