Jump to content

Moto Zajednica

Pomazite ljudi,crkla yamaha dt

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

Kupio sam pre nedelju dana yamahu dt 125 95god,presao sam oko 180km sa njom isla je extra,radila super(malopre sam saznao da je kitovana na 150cc),juce krenem prema selu sisava jer tamo ima motocross staza,odem laganini 20-ak i nesto km od leskovca,vozim oko 60+70,stignem tamo,prodjem samo jedan krug po stazi jer sam neiskusan jos uvek po pitanu enduro motora i ne poznajem dobro jos uvek motor,nisam skakao,silio ga,prosao sam stazu lagano i polako,krenem kuci i u povratku predjem nekih 5 km i samo cujem tup zvuk "CAK" kao kada nekad ubacite u prvu pre nego sto krenete,motor pocne da gubi snagu i ugasi se(kao da sam mu pritisnuo kill switch),stanem pogledam,ima ulje,nista ne curi,opet dam kontakt na kurblu,ona ukocila,probam da upalim motor na gurku blokira guma kada ga ubacim u brzinu,izbacim motor pozovem tetku,dodje,utovarimo u kombi i pre 2h ga odvezem kod decka od koga sam je kupio,rasture on i njegov otac,kad ima i sta da vidimo(slikice ispod),kazu svecica nije bila odgovarajuca,digo je temperaturu i istopio je klip i otiso je klip,klipnjaca,radilica i jebem li ga sta vec,kazu oko 400e popravka(ako ocu neku titanijumsku radilicu ili sta vec nerazumem se dovoljno i da hilznuju klip na standard da ga vrate).E sad moje pitanje je da li je moguce da je sve to prouzrokovala svecica i kako?I kako znaju da je otisla klipnjaca i radilica kada je nisu skinuli,i koliko bi stvarno to trebalo da kosta???

Vecito cu vam biti zahvalan na bilo kakvom odgovoru,popizdeo sam,place mi se!!!

post-10933-046538700 1288641475_thumb.jpg

post-10933-073785900 1288641503_thumb.jpg

post-10933-031777500 1288641543_thumb.jpg

post-10933-084155900 1288641571_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ti nisi mijenjao svjecicu pretpostavljam, jer si motor kupio prije nedelju dana. Ipak, majstori koji su ti prodali motor su konstatovali da je pogresna svjecica uzrokovala havariju?

 

Ako je ovo ovako kao sto nagadjam da jeste, zasto njih ne pitas zasto je pogresna svjecica bila na motoru. Ne bih da mracim mnogo, ali ponasanje tih koji su ti prodali motor je vrlo indikativno, da se blaze izrazim. Saradnja sa njima u tom slucaju, sto se mene tice, bi bila zavrsena za vjeki vjekov. Ipak, sto se klipnjace tice, moguce je po luftu utvrditi da je stanje lose, i bez skidanja.

 

Posto je kraj sezone, vjerujem da ces ovde dobiti dovoljno savjeta da do proljeca tvoju masinu dovedes u red pod najrazumnijim uslovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Prije par dana sam kupio dijelove za generalku za DT125,malo stariji model od tvoje :klip i karike 75e ,klipnjaca sa lezajevima i bolcnom 75e ,lezajevi radilice 15e ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Pokupi svoj motor od tih derikoza i nista im ne placaj. i nadji realnog majstora sa cenama koje ti je GS predocio +- 2o e. Nije skupo ni poslati masinu AKS -om kod nekog ( ako nemas u blizini dobrog majstora ) Polako u odlucivanju gde ces ga raditi - kraj je sezone, nemoras da zuris. Inace ista rupa se i meni pojavila davno na jednom motoru isto nakon 100 km neodgovarajuce svecice. I moj ti je savet da iskljucis mesac ulja i da sam pravis mesavinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Posto verovatno nisi sam stavio pogresnu svecicu greska je njihova i bio bi osnovni red da sami plate popravku jer su kvar oni prouzrokovali.

Inace bice ti potrebno i ciscenje blokova jer su sada puni opiljaka.

Blokovi se rastave, ciste, mozda poliraju, stavlja se nova radilica, novi lezajevi radilice, novi semerinzi, nov iglicasti u maloj pesnici, nov klip, cilindar, karike, razrada 500-1000km, prvih 500km sa 1% vise ulja nego sto je fabricki podeseno sa normalnu mesavinu. To je ono sto te ceka. I nova, odgovarajuca svecica :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

Imao je bosh-ovu svecicu sa 3 pipka,i posle nekoliko dana od kako sam ga uzeo poceo je da trokira i secka,i stane mi bas ispred drugarovog servisa(inace opel servis,a kao dobar mi drug,i inace veliki zaljubljenik u dva tocka-znaci razume se u motore odlicno)i izadje on pita sta je bilo,kazem mu ma nesto trokira secka,pogleda ga on,odsrafi svecicu i jedan pipak samo sto se nije odlomi-napukao,donese mi neku ngk R,stavi i kaze probaj sada,probam motor radi,cepa(a siguran sam da me zajebo)i upravo sada mi stize poruka od njega koja glasi"nije sigurno zbog svecice crko lose ti je ulje za mesavinu i jedino ako ti je neki vanserijski motor kad ne trpi svecicu sa r slovo"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

svecica sa malom toplotnom vrednoscu ti je prouzrokovala to sto se desilo, nije odvodila lepo temperaturu sa cela klipa,no dobro sta je tu je,vestice i krivce sada nemoj da trazis,nego lepo narucis od bere klipnjacu,klip,izhilznujes stublinu, itd itd, ako neznas skines agregat posaljes brzom postom meni i za desetak dana se opet vozis,prosto ko pasulj .....:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad se tako amaterski budzi motor,vrlo cesto "strucnjaci" stave samo veci klip i cilindar,bez da prekontrolisu i niz drugih stvari.

Vrlo verovatno je klipnjaca vec bila naceta,pa joj nova jaca kompresija nikako nije prijala.

Svecica moze da zajebe stvar,ali moze da bude i karburator.

Znaci zbog iste kolicine (ne)znanja,karburator ostane podesen za stari cilindar,pa novi motor radi sa manje corbe (vise vazduha) i samim tim dize radnu temperaturu.Posle se desi sta se desi.Nekad je dovoljna intervencija na diznama (zamena),nekad je cak potreban i komplet veci karburator.Zavisi od zelja,a i od mogucnosti (na stranu znanje)

Sad je gotovo,nad prosutim mlekom se ne place.

Sve da sredis kako je Bog rek'o i voznja bude bez briga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

Hvala vam svima sto mi razjasnili situaciju i otvorili oci,pa pamet u glavu za sledeci put,za sada ima da sedi u garazi,a sutra idem da ga uzmem od derikoza dok nisu skinuli neki deo,da ne bijem jer sam mnogo besan,a najvise na sebe >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Koliko vidim, greska je u svecici a cini mi se i u siromasnoj smesi.

 

Inace, ako nisi siguran koja svecica ide, uvek postoji neki prospekt ili katalog, ovi strucnjaci nisu znali za ovo :

 

http://www.ngk.de/index.php?id=659&pd=660&t=motorrad&lmf=YAMAHA&h=YAMAHA&m=125

 

Nadji svoj model i znaces pravu svecicu za taj agregat.

 

 

Ja iskljucivo samo ngk svecice preporucujem i ugradjujem, nikakvih problema nije bilo. Naravno samo original. Ocigledno su ti podvalili motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja