Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Dođem oko 13 h. A našo sam nešto što bi bilo adekvatno ovom trenutku pa mora malo da te smorim.

 

danas smo se mimoišli za malo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Slažem se sa svestenikom da ćeš se na kilažu Africe brzo navići, posle prvih vožnja po gradu bio sam ubeđen da moram u teretanu da radim noge, ali ubrzo je sve bilo 0k.

 

Meni na putu ~100 do 120km/h sa ženom i našim stvarima, šatorom i ostalim glupostima 4,5 a po gradu + glinara max 6 litara. Tih 6 litara nije prešla ni na Kepijadi po planini + asfalt kada sam jedini put vozio motor do kraja (kad upadoh sa ovim Popsyjem u grupu :D )

 

Eto to je neko moje bedno iskustvo :) pa možda bude od pomoći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na ovu paronemiju i bedologiju TA je pristupačniji. Da izuzmem model sa dobošem, sa oba diska se može naći za ispod 1.500 u pristojnom stanju a za te novce AT ni havarisan i tako skroz do mlađih godišta gde je Afrika skuplja bar hiljadarku. Verovatno vredi, al meni početniku za sad ne. Moj ispisnik Arakis mi je prosvetitelj :care: i verovatno ću ići njegovim stopama. Još samo da naiđe solidan primerak pošto sam ja zaguljen :neznam: kupac a odličan za kupce ko prodavac pa tražim nekog pandam meni. Što kaže Rajko, kako mi srce bude zaigralo, tako će biti.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Onda verovatno godine cine svoje.. da ti je dvajes-triYes kupio bi ti to za dva dana :jee4::jee3:

 

ovako, dok ti srce zaigra..visibabe ce da krenu :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Auu, al me odalami. Problem kod našeg mentaliteta je da smo skloni da podvaljujemo. Čim nešto počne po lošem na bilo kom prevoznom sredstvu, odma je za prodaju i svaka opravka i sređivanje se svede na obično krpačenje po sistemu, boli me uvo, za prodaju je, a zaboravlja se da se sitacija sutra obrće. Naravno, neću ja ispraviti krivu Drinu nit očekujem da će to iko uraditi. Jednostavno, sve polovno kod nas je manje više jako loše, čast izuzecima koji postoje. Ne radi se o tome da motor bude nov i da sve valja na njemu, nego da se vidi da je bio u domaćinskim rukama i da je vođeno računa o njemu a ne samo za gladac radi prodaje i uvek je glavno obrazloženje kvaliteta "za te pare je odličan" a nekad nešto ne vredi ni za džabe. Kad budem prepozno baš dobar primerak, kupiću ga. A baš me svrbi motor, za nedelju opet tura sa drugarima, obio sam jer neću da idem više skuterom a sramota me da zajmim Afriku, ogrebo drugaru nalepnicu kolenom. Ja se radujem prvom motoru, a većina oguglala zaboravivši kad je to bilo, a meni srce tek će da zaigra od uzbuđenja, reinkarnacija, druga mladost na koju većina ima tek da čeka trošeći još prvu.

Promenio član đunta
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad ti srce zaigra pa stane i osetis nemir, kad pred ocima se zamagli i pamet ti se pomuti - NE BOJ SE! NIJE TO LJUBAV! TO JE INFARKT! :))

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

I Gox ti ga je shunknuo..nema sta..:nanana:

 

al to je samo malo..da ne bude dosadno ..naravno da se ne ljutis? :zdravo:

 

p.s. probaj Zexovu teneru..mozda ti zaigra :moto3: ..moja je previsoka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Djunta se ne ljuti. Kad spomenuste igranje srca pade mi na pamet ta SMS poruka koju sam dobio pre vise od godinu i ne odoleh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vidim odlučio si se za TA. Po meni ispravna odluka. Nego ajde bre ispisniče uzimaj "sokoćalo" i vozi se. Proći će te volja dok odabereš. Rajko ti lepo reče da je to komad gvožđa, plastike i gume. Ne očekuj i ne traži "savršen" primerak jer onda nikad nećeš da budeš zadovoljan. Bitno je da motor bude funkcionalno ispravan i bez većih oštećenja. Povedi nekog iskusnog i za desetak minuta se utvrdi stanje. Nema neke velike filozofije.

A da li je sa jednim, dva ili tri diska nećeš mnogo da osetiš (normalno kad se privikneš na to što imaš).

Što se tiče načina kupovine moj ti je savet: Ili kupi motor od nekog poznatog ili uzmi motor koji je tek uvežen iz inostranstva (najbolje iz Švajcarske), jer su uglavnom dobro održavani i manje voženi. A motor koji je prošao više vlasnika u kratkom roku zaobiđi. Povedi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Gox, ti bi narkozu i SMS-om da udaraš. Jes pravi Dok.

 

@Žika, prošle godine su mi sa 50 prorekli 250 kubika za ovu a ja to preskočio. Ne bi hteo da precenjujem sebe i pravim si prinudu tako da TA je moj konačan izbor. TA kao prvi veliki motor a ako mi bude slab , biće i AT pa ko zna kakvi prohtevi mogu da ispadnu. Razumem se dovoljno u mehaniku a i imam drugare koji su deo šampionskog tima. Imam lično veliku skepsu jer sve što sam uzeo polovno nije bilo dobro, ne samo po mom kriterijumu. Kad se na polovan doda što mora i što mu fali, očas posla se stigne po ceni do daleko novijeg motora. Bilo je tu par prodaja dok sam se ja još petoumio oko izbora tako da postoje neke reper cene i stanja. Ono što valja se retko prodaje. Jeste to gomila gvožđurije al koja ume debelo da sekira i istera vreću para. Gledo skoro jedan motor, prihvatljiv, al čvakara nešto. Predpostavka da su ventili, poslušam još dva komada i zaključim da verovatno jesu, i predložim prodavcu da ih prešteluje ventile i ako može da doradi cenu. Odbi čovek ko da tražim ne znam šta. Meračio kod jednog uvoznika 650, bio 3 puta, zvao još jedno 5 puta, sve kao nema papire od špeditera i na kraju kao javiće mi se za 5 minuta, nije zvao ni nakon moja još 2 podsećanja. Biće najverovatnije iz uvoza, pričao sam sa tvojim, našim Markom, uloviće se nešto. Cene u pojedinim zemljama tokom decembra i januara su koliko im se ponudi a imam uslova za uvoz iz cele Evrope, al ne bežim ni da neko zaradi na dovozu. Još se svi vozikamo sa ovim što imamo, biće tokom zime izbora još povoljnijeg nego sada a i verovatno će i brojnost ponude biti veća. Neću da komentarišem ekonomsku sitaciju kod nas, bilo već tema iz žanra prodaje. Žao mi samo što ne izvozah ovih par lepih vikenda na motoru, al zdravlje Bože, sledeće sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Znam da si skoro prelomio za TA al čisto pogledaj ovu Afriku trenutna je cena 1900€ a deluje mi kao lep primerak. Inače kolko znam sve su RD03 pravljene u Japanu što ih čini kvalitetnijim od ostalih a i dosta je lakša od kasnijih modela ...

 

inače i dalje stoji da možeš da probaš moju ST (ali pošto ti treba za grad prevashodno možda će ti 70konja ipak biti malo glomazno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala ti druže. Ima AT RD04 za isti novac. Nije problem u konjaži već u gabaritu motora, jednostavno je to preveliko i preteško za moj ukus voženja po gradu. Polako, tek sad počinje sezona kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

ne znam sa kim si pricao meni licno Afrika ne zadaje ama bas nikakvih problema u voznji kroz grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

ako ste u godinama onda ne treba da sedate na motor :) ...salim se...i ja sam sa skutera presao na TA, a onda na AT...i sad idem na vece...ali cinjenica je ako ste covek u godinama, gabariti AT-a u odnosu na TA vam nece smetati jer verujem da necete traziti maksimum od motora i necete juriti da budete prvi na svakom semaforu...AT je glomaznija od TA ali ni jednog ni drugo ne verujem da cete moci da zadrzite nogom ako krene da pada...Ali je AT legenda, a TA samo mladji brat, uz svo duzno postovanje svim ljubitelje TA...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stoji sve što kažeš. Racionalno gledam za prvi motor. Niža cena, manji, lakši,manje troši. Ne verujem da ću pa nešto drastično da teram TA po gradu, al kad sve saberem i oduzmem, ipak manji brat. A godine jesu, al srce nije oslabilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma daj chomsky, afrika je za sve sem za grad. Sto bi se obarao sa mrcinom od 250kg ako ne mora ? Ja volim afriku vise od transalpa, ali je ipak transalp bolji za grad samim tim sto je laksi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

djunta druze, posto ova tvoja epizoda sa izborom motora ide u nedogled, zasto ne pokusas da uzmes nekog gs-a. sasvim sam ozbiljan. jeste da je tezak, ali ima nisko teziste, tako da ga je lakse zadrzati od obe honde.

znam da si u nizim budgetima, ali ima i starijih 1100 gs-ova.

ne znam kojih si godina? potenciras da nisi bas decko. a nisi razmisljao o nekom kruzeru? jedan moj prijatelj je napravio bas taj izbor. u svojim srednjim 40im je resio da predje na kruzera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dare, 54 1/2. No to nije problem koliko možda predstavljam. Ne volim velika kola pa ni motor. Uvek sam težio nečem malom a brzom, čigrasto, okretno. Kruzer neću ni pod razno jer nema upravljivost koja mi je primarna, ipak sam ja bivši automobilista i volim da otvorim gas i polegnem. Veliku kubikažu neću iz principa jer ne dam ovoj državi toliko na ime harača, em nas ima malo em nas globe sramno umesto da nam povlašćuju i štite nas. I neću da preskačem sa 150 kubika toliko, ma kako kratko ostao na toj snazi. Smatram da treba što više učiti sa klase na klasu. Kad sam lane za Uskrs uzeo Frija i seo prvi put na dva točka od momačkih dana, zahvaljujući supruzi, moram da priznam, mislio sam da je to za vek vekova. Čim sedoh na 125, pomama odmah. Drugari mi prognozirali 250 ove sezone a je već možda i preko 600. Ima moj ispisnik Žika koji bogami natabo sa TA dobru kilometražu. Doduše i ja na Kinezu nakuco skoro 8 k. I neće ići u nedogled, bar se nadam. Propustio sam 2 TA ko tvoj, treći, uvoznik neozbiljan i sad skoro nesuglasica sa prodavcem jednog 600. Doduše, tek posle voženja Afrike na Bukulju sam se konačno primio na motor, do tad kao jesam al onako stidljivo. Naići će nešto razumno valjda. A i interesantna je tema možda za širi auditorijum pa možda još nekom koristi. Znam još bar dvoje koji idu istom stazom ko ja i sa istim pitalicama. I hvala svima na postovanjima, zaista sjajna i iskustva i rezoni, može da se nađe savet za svakog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Ma daj chomsky, afrika je za sve sem za grad. Sto bi se obarao sa mrcinom od 250kg ako ne mora ? Ja volim afriku vise od transalpa, ali je ipak transalp bolji za grad samim tim sto je laksi. 

 

I ja i ti mozemo samo da budemo subjektivni...To sto ti govoris, to mi ljudi govore od kad vozim Afriku, ali cinjenica je, barem moja cinjenica, da to nije bas tako...ja se stvarno mnogo dobro zabavljam sa svojom Afrikom po gradu...sto se provlacenja tice nemam problema, kad god mi je do toga stalo prvi sam na semaforu a opet sve se svodi na poznavanje gabarita i trazenje mesta za prolaz...mada to vazi za svaki motor...a i nikad nije lose popeti se uz kosutnjak zemljom umesto asfaltom kad je velika guzva...

Moj glas i dalje ostaje za Afriku a ti djunto kako tebi prija...

 

sad sam se setio...ako ista znaci, ja sto se visine tice lakse izbegavam retrovizore od kad sam na Africi...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja