Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Istini za volju, ako ti je kinta presudna u trenutku kupovine, ne bi bilo loše ni da razmisliš o nekoj ST. Mnogo su jeftinije od AT.

 

Jesu lošije ;D ali ne toliko koliko su i jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ok, AT vs ST je svojevrsna interplanetarna zajebancija, ali ovo je ozbiljna tema :) Što da ne savetujem čoveka da kupi ST? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Verovatno jedina mana Afrike je kratko i neudobno sediste. Definitivno nije za duze putovanje dve odrasle osobe, za vozaca je prava muka. Cini mi se da je Transalpovo sediste nesto malo duze i za nijansu udobnije. Sem toga, potpuno opterecenom motoru sa (dve osobe i prtljag) nedostaje malo snage. Da napomenem, ovo pisem kao neko ko ima dobro preko 100kg, verovatno neko ko ima ispod te cifre ovo nije jako izrazeno.

 

Mrzim sto cu ovo da napisem, ne volim kad neko preporucuje svoj motor - ali ako imas mogucnosti, probaj neki BMW 1100GS. Ako ti je namera da putujes sa suprugom, ako ne zelis previse da silazis sa asfalta - uzmi ga u obzir. Cena nije mnogo visa nego za dobru Afriku, mozes da ga imas za oko 4000 ovde. Pri tom mnogo vise obrtnog momenta za opusteno krstarenje sa dve osobe i prtljagom. Sediste je jako udobno i ogromno - moraces da se okreces i proveravas da li ti je supruga jos uvek na motoru! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A i registracija je tu negde, skoro duplo skuplja ;) S'obzirom da se raspituje za potrosnju, ne verujem da mu je to nebitna stavka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Registracija za Afriku je oko 14000, ja sam za GS-a platio 22500. To je prilicno manje od duplog. 8500 dinara ili oko 80e. Zaista nizdrzivo veci trosak.

 

Kad si vec pomenuo potrosnju, u uslovima dve osobe plus prtljag, mislim da bi GS trosio manje. Ali, rekao sam sta mislim, necu da ulazim u rasprave u temi gde se covek dvoumi izmedju Transalpa i Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Zato sto vozis k'o baba  :lol:   :P

 

Poteraj je na autoputu 140, pa javi potrosnju ;) 

 

Mislim da je i tu 6lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Zato sto vozis k'o baba  :lol:   :P

 

Poteraj je na autoputu 140, pa javi potrosnju ;) 

 

Mislim da je i tu 6lit.

 

Hm, zavisi... Meni je AT trosila i 8L na autoputu, doduse to je bilo 160 km/h sa vjetrom u celo, u duzini od 200 kilometara.

 

Zato na 80-90 km/h trosi 4.5L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sve zavisi koliko si je napakovao, i koliko je cepaš. Meni je na putovanju do mora i nazad, napakovan motor "do daske", žena, tri kofera, prosek bio oko 7 litara.

Generalni prosek (grad-put-svašta nešto) mi je 6 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moj TA nikad ne prelazi 5 litara,istina,-ni ja ne prelazim 110-120km/h :)

Tako je i na putovanjima kada ne da smo natovareni,nego pretovareni :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

uzmi afriku, i zamisli situaciju da ces da je vozis dve sezone. nakon toga bi da je prodas. smem da se kladim da daleke 2012 za nju neces dobiti ni 500 eur. kad na gomilu stavis jos gorivo, stvar se dodatno razvija u korist TA.

cini mi se da ce iskren i slican odgovor da ti daju svi srecnici koji su uspeli da se rese svojih afrika. oni nebi trebalo da su i dalje pristrasni.

mozda je ST stvarno pametniji izbor. ona vec sad vredi max 500 eur. Dakle, 2 godine je ispred afrike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Zavisi koliko para se moze skupiti, mislim da ni V-Strom 650 nije los izbor, a dosta je noviji od svih do sad spomenutih motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

TA vs AT

 

pa ovako... 2 godine sam vozio TA i presao blizu 50.000km a poslednjih 9 meseci malu AT i predjenih oko 12.000km

 

Kad god mogu odem negde dalje i trudim se da sto vise putujem. Poznat sam po tome da sam cesto u stanju da vozim ceo dan pa cak i 15-20h sa pokojim zaustavljanjima. U 90% slucajeva smo dvoje na motoru + 3 kofera solidno natovareni. Presao sam na AT bas zbog toga sto ima par konjica vise i malo bolji obrtni moment. Taman toliko koliko mi je kod TA nedostajalo. Bas ta mala razlika cini da AT bude udobnija (bolji izraz je da se manje zamaramo) na duzim putovanjima, akda se u danu mnogo vozi. Moze ia kada smo natovareni da povuce malo bolje u kriticnim momentima. Takodje, AT ima osobinu da kada motor krene da malo pada, samo malo gasa ispravi motor skoro u momentu dok to kod TA nije bas slucaj.

 

Sve u svemu za duza putovanja i velike kilometraze sa mnogo tereta, svakako moja preporuka je AT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Jager- slatko si me nasmejo sa smajlićem.

 

Ja kroz svoj lični izbor malo više razvlačim temu ne bi li što više iskustava bilo izneto i pomoglo mnogima u izboru, ne samo meni.

 

Sa uživanjem sam čitao Lalajkov uvodni tekst za Afriku i moram da priznam da motor ima harizmu. Od nedelje, non stop mi u pameti ono lepo prolaženje kroz krivine i jedva čekam da ponovo zajmim motor od drugara. Juče vozo skuter kroz dug Košutnjak i sve bi motoriso ko sa Afrikom, al ne može.

 

Podsećam, prvi skuter sam uzeo kao nužno prevozno sredstvo za beogradsku džunglu em zbog brzine em zbog jeftinog prevoza i ne mogu i neću da se odvajam od tog rezona. Nisam stipsa al mi se ne daju toliki novci državi ni kroz suludu registraciju ni kroz abnormalne akcize. Početkom prošle godine mi je gorivo dizel auta bilo ko sad skuterom, znači duplo je sad skuplje i stvar je principa. Tako sam i ostavio duvan a bio strastveni pušač. Ja nisam od onih koji smatraju vožnju motorom privilegovanim luksuzom i ćutke prihvataju svaku cenu. Skuterom se vozim sa 3,4 l po gradu i ne gori mi se duplo više, čak više i od auta. Afrika bi verovatno iziskivala i skuter za grad a manji motor bi mogao da bude univerzalniji, pogotovo što sumnjam da ću neke besomučne ture da pravim i ako ih bude, biće to po ovim našim srpskim katakombama. A ako baš bude puta u Jevropu, na veliku kilometražu je razlika u gorivu osetna pogotovu što svaku vožnju činim u grupi sa drugarima a tad nije moguće nit poželjno ostvarivati visoke proseke. Činjenica da mi je sedište na Africi knap, stajemo supruga i ja stisnuti jedno uz drugo. Jeste jači od TA al koliko vidim svima uvek fali snage uvek pa smatram ne bitnim u krajnoj liniji tih 10 konjića. Uostalom, navikao sam dobro da izvlačim maksimum iz slabih agregata i autom. Kad uzmem u obzir cenu i pozitivna iskustva onih koni voze Ta, mislim da je to trenutno ispravniji izbor. Vezano za druge preporuke. Smatram da ovaj V 2 agregat nema vibracije ko ostali i to jr osnovno opredeljenje. Voleo bih da više Vas koji ste sa TA prešli na Afriku iznesete svoje za.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Voleo bih da više Vas koji ste sa TA prešli na Afriku iznesete svoje za.

 

Ako do sada nisi skapirao, onda vise nema smisla.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Voleo bih da više Vas koji ste sa TA prešli na Afriku iznesete svoje za.

 

Ako do sada nisi skapirao, onda vise nema smisla.

 

Ma , R1 ...ima snage - nema vibracija ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja