Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Slazem se u potpunosti sa tobom.

Boli te uvo za necije minuse. +

Ne kupujes motor na prvi mig, kao sto niko od nas i nije uradio. +

Za prvi "pravi" motor je bolji TA. Manji, laksi, svestraniji, lakse je naci noviji primerak, ponuda je veca, pa samom tim i izbor.+

Vremena za bilo kakvu investiciju su teska, sa tendencijom da tako ostane jos oho-ho vremena.+

I pored svih saveta, ipak si ti taj koji odlucuje i kesira lovu.+

Teoriju si savladao, sada to i prakticno primeni.

POZZZ!!! I sa srecom (ipak ce ti i pored svega biti potrebna).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Oću li kupiti motor joj, nema ništa na tržištu.

Dali si razmisljao o ovom motoru?

 

BMW - F 650 ST

 

Godište: 2000

Kilometraža: 32650 km

Zamena?: Ne

Cena: € 2100

Kontakt:

Ernestomoto

063340292

Beograd

post-5840-099331600 1291226054_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Shokla- hvala na bodrenju.

 

@Phobos- Odbacio sam BMW ko i Pegaza zbog jednog cilinda i vibracija koje mi smetaju. Sledeće, pošto se radi o istim motorima manje više, pre bi uzeo Apriliu jer je kudikamo jeftinija i za kupovinua i za kasnije održavanje. Tako da je to motor u rezervi tim pre što moj drugar Mojsa već natabo sa Pegasom lepu kilometražu bez ikakvog kvara, sve mu je poznato oko tog motorcikla pa bi izbor pri kupovini bio lakši a i neko održavanje posle. Za isti novac, bar deset godina mlađi motor od TA. Kad se vozamo zajedno u grupi, ja idem iza njega i naviko sam na Rotax-ov zvuk koji mnogima smeta .

 

Ja nisam idolopoklonik pa se ni ne vezujem, odnosno ne poistovećujem sa kupljenim stvarima i lično me baš briga za bilo koju firmu. Vozao sam VW ceo život i sad sam na Fordu, verovatno uskoro na Citroenu, tako da zaista nemam ikakve predrasude osim očekivanog kvaliteta. Mnogi kažu Honda, u redu, probo, leži mi i to je to. Vozo Pegasa novog, Trail, stravičan motor al nov i zato skup. Svega 168 kila, okretan ko čigra, odziv na gas trenutan, tek se naslućuju vibracije, troši jako malo, izuzetno lep, ergonomija savršena, al mnogo pra zbog taze godišta. Ne jurim nigde, sledećih 6 meseci je pred a mnom, zdravlje Bože.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

deder, evo jedne nove na oglasima, deluje da bi mogla da zadovolji tvoje standarde (očuvana, zadnja kočnica disk ...)

 

Transalp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

deder, evo jedne nove na oglasima, deluje da bi mogla da zadovolji tvoje standarde (očuvana, zadnja kočnica disk ...)

Transalp

Isti takav ima brki82 sa foruma. Razmišljao je o prodaji i mogu da ga pitam ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Mislim da je ovo pravi:

 

http://www.moto.it/moto-usate/honda/transalp-600/index.html?d=1&o=2

 

Ima lepih i povoljnih, samo biraj sever Italije, a evo ti ovde da vidis pokrajine.

 

http://www.subito.it/

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

deder, evo jedne nove na oglasima, deluje da bi mogla da zadovolji tvoje standarde (očuvana, zadnja kočnica disk ...)

 

Transalp

 

Zelena i previsoka cena za taj model i godište. Bilo jeftinije al otišlo pre neki dan.

 

 

deder, evo jedne nove na oglasima, deluje da bi mogla da zadovolji tvoje standarde (očuvana, zadnja kočnica disk ...)

Transalp

Isti takav ima brki82 sa foruma. Razmišljao je o prodaji i mogu da ga pitam ako treba.

 

Pitaj, al ako je zelena nemoj I hvala ti.

 

 

 

Mislim da je ovo pravi:

 

http://www.moto.it/m...ex.html?d=1&o=2

 

Ima lepih i povoljnih, samo biraj sever Italije, a evo ti ovde da vidis pokrajine.

 

http://www.subito.it/

 

Poz

 

Ove cene u Italiji su polako u procesu urazumljivanja. Al bi radije uzeo od nekg ovde znanog i poštedeo se zezanja.

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=82664&trazi=1&ur=1&model=62&tip=transalp&m=Honda-TRANSALP

 

Ovo je recimo realna ponuda, model 650, 2002. godina, Lepo ofarban predpostavljam, skoro nove gume, Anakee...al to je onaj što sam gledao 3 puta, a u međuvremenu nisu pristigli papiri, pa zvao ponovo i gazda reče da me zove za 10 minuta i opet nije, ja potom još nekoliko puta i pošto navodno nije bivao tu, ostavljao poruku sa brojem telefona predstavljajući se, uzalud. Sad i da mi ga da daleko niže, nebi ga kupio iz principa. I na satu pisalo više.

 

Pratim ja domaću scenu non stop a i listam talijanske i bugarske sajtove. Biće nešto. I hvala što mislite na mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dok Rajko ne pročita ( udara mi recke), probo danas ST Popsijevu i sad trilema. Motor je ko AT na prvi đir, jako lepo i linearno povlači već malo iznad hiljadarke, što mi se sviđa, da bi na višljim obrtajima osetno pojačao ubrzanje. Motor isto lagano ide u nagib, upravljiv, sve normalno, paše mi. Pošto je ladno, ima se vremena za razmišljanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Motor je ko AT na prvi đir, jako lepo i linearno povlači već malo iznad hiljadarke, što mi se sviđa, da bi na višljim obrtajima osetno pojačao ubrzanje. Motor isto lagano ide u nagib, upravljiv, sve normalno, paše mi. Pošto je ladno, ima se vremena za razmišljanje.

 

Na drugi djir po lepom vremenu tek bi ti cucnula

 

 

:jee1: :jee1: :jee1:

 

Pritom je Popsijeva kantasaki..trebao si Zexovu da probas :moto3:

 

Eto, covek dok ne proba..ne moz ni da zna kako je :kafa:

:pisac:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Motor je ko AT na prvi đir, jako lepo i linearno povlači već malo iznad hiljadarke, što mi se sviđa, da bi na višljim obrtajima osetno pojačao ubrzanje. Motor isto lagano ide u nagib, upravljiv, sve normalno, paše mi. Pošto je ladno, ima se vremena za razmišljanje.

 

Na drugi djir po lepom vremenu tek bi ti cucnula

 

 

:jee1: :jee1: :jee1:

 

Pritom je Popsijeva kantasaki..trebao si Zexovu da probas :moto3:

 

Eto, covek dok ne proba..ne moz ni da zna kako je :kafa:

:pisac:

 

Da,da, a ti reče da mi velik motor.

 

 

Nekolicina ti je inače ranije predlagala ST, ali si je, sa gnušanjem, odbio. Šta je sad?? :neznam:

 

:D

 

Paaa, nije bilo sa gnušanjem, više sa nevericom a sve zato što više preferiram manjoj kubikaži, odnosno TA.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Moja je bas visoka..ostale nisu..

a i moze se spustiti..

 

I da uzmes TA..za neko vreme ce ti faliti jos..sigurno..

 

Od viska glava ne boli..

 

nego samo da nije da za Rajka kape nema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To za Rajka mi poznato nešto...Sad mora čitam i sve teme za AT i ST, bar imam štivo za ove ladne dane, mada danas kad okrenuh krug, vozika mi se nešto, nisam vozo desetak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jeste, Đunta je probao moju ST kojoj fali zimski servis, zamena filtera, svećica i ležajeva kormana... ako ne kupiš motor dok to ne promenim pa opet da probaš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste, Đunta je probao moju ST kojoj fali zimski servis, zamena filtera, svećica i ležajeva kormana... ako ne kupiš motor dok to ne promenim pa opet da probaš ;)

 

Ma u redu je, vozo sam i gore, al ne smem da reknem, ću popijem crtu. A da vozam opet, kad god budeš dao, samo da obučem nešto toplo a ne ko danas.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunto, od mene si ovaj put dobio i horizontalnu i vertikalnu zajedno :D

 

Hvala:takoje:. Nego ti si "dužan" izveštaj o probnom pranju.

 

Skinuo neko kilce i danas olako na ST a i na neku veliku Apriliu na centralnom. Pošto planiram da se umomčim, mislim stešem, neće biti tolki problem pentranje. Sad zaista, ST je sasvim motor kako treba, odma mi je sve bilo na mestu, jedino nešto tvrđe šaltanje, a i korman od AT kako reče Popsy, i počeću da čitam komentare i na tu temu, zaista nemam predrasude. Možda i zanemarim litru više u odnosu na AT za rad više snage. Sneg je, sad se definitivno kupuje.( I mene jedan "plaši" snegom za skuter, pa ko velim i ja ću nekog). Ko što neko reče, uzmi najbolje za neku projektovanu cenu, verovatno će tako i biti.

 

Verovatno sam smorio svojim tupljenjem, al šta ću, em sam picajzla, da ne kažem grđu reč, em nemam ama baš nikakvo predznanje i iskustvo, a i mislim da će moje talasanje biti korisno nekom nekad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja