Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Danas iskoristio lep jesenji dan da okrenem kratak krug:
Kraljevo
Goč
Vrnjačka Banja
Kraljevo
Sa kratkim pauzama za uživanje, ukupno 2,5 sata.
Planinski asfalt mokar i zasut mokrim lišćem, traži pažnju ali užitak nije izostao.
Okolni putevi blatnjavo od kiše pa su jezerce i vidikovac ispali iz kombinacije.
Nadoknadićemo na proleće.e78544c14d1547d2a6c7a41ed91e4e08.jpg3d6d44d9353d061ff44d7442aa5f93ba.jpg1d21a59d557f000c3c61f421458f322a.jpg40ed1496e8ef85113956048cbc643d91.jpg721abb3e1bfff1e3ba2adf3db156684a.jpg3a75ce49a1dd796b1f2596c4b25fa009.jpgb5e52136e37cde913d8dd33da2fc7b48.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 10/25/2020 at 5:42 PM, Eol said:

@yogibear ovaj ,kao i mnogi putopisi pre ovog , cista 10.......Bravo za slike,opis,izbor destinacije i sl. :sampion:

Hvala! I ubuduće, kada god budem posetio neko zanimljivo mesto, predstaviću ga ovde :takoje:

 

On 10/25/2020 at 7:50 PM, nafetS said:

Hvala, biće toga još. Da, nikakav problem. Mogao sam da prespavam u vodenici ali su noći tamo poprilično hladne... a i žurio sam nazad tetki lek da odnesem. :lol:

 

------------------------------------------------

 

Konačno mi potvrđuju da je organizovana grupa potvrdila dolazak i da će na lokaciji biti u nedelju u 09:00h. "Pa gde baš nađoše u 09h?" pomislih, ali kolebanja nije bilo. Godinama sam jurio i čekao šansu da posetim to mesto i jedini način je bio da uđem sa organizovanom grupom jer pojedinačne posete nisu još uvek moguće. Nakon mnogih pomeranja, otkazivanja, došao je i taj dan.

 

Jutro za ne poželeti, 06:30h, magluština Bože sačuvaj a ulice Beograda avetinjski prazane. Što bi rekla Nada Macura, "slojevito obučen" palim motor i nakon kratkog grejanja lagano kroz maglovite ulice krećem prema auto-putu. Čim sam krenuo, na displeju mi se pali signalna lampica u obliku pahulje a pored nje i 3°C... Donesoh odluku da ću zbog guste magle ipak ići auto-putem do Sremske Mitrovice pa preko Mačvanskog Prnjavora i Loznice do zacrtanog cilja - Malog Zvornika. Malo pre skretanja za Sremsku Mitrovicu izađoh iz magle koja ostade iza, dok se ipred mene naprasno otvori suncem obasjani ravničarki pejzaž. Nakon nekoliko minuta diplej je već pokazivao 11°C što je bila najava za dinamičniju vožnju i brzo sušenje.

 

Capturea.jpg

 

Pošto mi je prolazno vreme bilo dobro, po dolasku u Mali Zvornik prvo odlazim do Mosta kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića gde stajem i brzinski uzimam neko pecivo za doručak. 

 

1.jpg

 

Most kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića ili Stari most je bio saobraćajni most preko reke Drine, koji spaja Zvornik i Mali Zvornik. Danas je on pešački i služi kao malogranični prelaz između Republike Srpske u Bosni i Hercegovini i Srbije.

 

Tokom jula 1919. godine, Mali Zvornik je posetio kralj Aleksandar Ι Karađorđević. I već 1922. godine srpski trgovci su počeli planirati gradanju mosta na mestu gde se iskrcao kralj Aleksandar. Rešenje gvozdenog mosta na Drini je usvojeno 4 godina kasnije, 1926. Radovi su otpočeli iduće godine, a most je završen nakon dve godine izgradnje 1929, čime je Drina premoštena. Most je građen sredstvima Ministarstva građevine Kraljevine Jugoslavije, ratnom reparacijom i donacijama kralja Aleksandra I Karađorđevića. Po završetku gradnje, zaprežnim vozilima dovezeno je na most 30.000 tona kamena, da bi se ispitala njegova izdržljivost. Nakon 15 dana, kada se utvrdilo da je most čvrst i stabilan, kamen je ukloljen. Svečano otvaranje i osvećenje mosta zbilo se 12. januara 1930. godine, čemu je i prisustvovao kralj Aleksandar lično. Od tada postaje glavno zvorničko šetalište i nosi naziv Most kralja Aleksandra I.

 

20201101-090227.jpg

 

Gledajući Zvornik preko Drine, završavam doručak i krećem ka mestu koje sam toliko dugo želeo da posetim...

 

Minut kasnije, sa lakoćom pronalazim skretanje i parkiram ispred starih gvozdenih vrata koja bi trebalo da budu ulaz. Pravim par fotki i ostaje mi samo da sačekam organizovanu grupu sa vodičem i da im se priključim.

 

20201101-091346.jpg

 

20201101-091835.jpg

 

20201101-091729.jpg

 

“Kamena devojka” ili "Podzemni grad Kralja Aleksandra"

 

TAJNI podzemni grad gde je u slučaju rata trebalo da boravi državni i vojni vrh Kraljevine Jugoslavije sa elitnim gardijskim jedinicama počeo je da se gradi 1931. godine u pećinama kraj Malog Zvornika. Pristup planu podzemnog kompleksa koji je nosio šifrovano ime “Kamena devojka” imalo je svega petoro ljudi u Kraljevini. Podzemni lavirint su kopali i betonirali robijaši, dovođeni i odvođeni noću, tako da nisu znali ni gde se nalaze, ni šta grade.

 

Radovi započeti po direktnoj naredbi kralja Aleksandra 1931. a obustavljeni su 1934. posle njegovog ubistva u Marselju. Do tada je izgrađeno 75 prostorija i nekoliko kilometara saobraćajnica koje ih povezuju, kao i sistem za vodosnabdevanje. Da je kompleks trebalo da se prostire na mnogo većoj površini, ukazuje jedan od hodnika duži od 20 kilometara.

 

Podzemni grad je sve donedavno bio tajna, čak i za žitelje Malog Zvornika. Lokalna vlast procenila je da je reč o vrhunskoj turističkoj senzaciji i investirala novac u osvetljenje. Trenutno je oko kilometar i po hodnika podzemnog utvrđenja dostupno posetiocima, koji u njega ulaze kroz jedna od 12 čeličnih vrata lavirinta ukopanog u planinu Boranju.

 

Hodnici okrenuti ka Drini relativno su uski da bi u slučaju potrebe mogli da se lako zatvore i brane, ali u dubini planine oni se šire i pretvaraju u saobraćajnice s platoima koje su mogle da služe kao zborna mesta jedinica stacioniranih u skloništu i prostor za skladištenje oružja i borbenih kompleta municije. Ipak, tačna namena i plan korišćenja ostali su do danas nepoznanica, jer dokumenti o ovom tajnom projektu dosad još nisu otkriveni.

 

Podzemni grad je upotrebljen samo jednom, tokom Aprilskog rata 1941, kada je ovde tokom dva dana boravio mladi kralj Petar Drugi. Od 7. do 9. aprila 1941, ovde se i praktično raspala poslednja nada o odbrani Jugoslavije. Posle sednice vlade u podzemnom gradu, hrvatski političar Vlatko Maček otišao je u Zagreb i 10. aprila, kad je proglašena NDH, putem radija pozvao Hrvate na lojalnost Trećem rajhu i Anti Paveliću. Prostorija gde je održana poslednja sednica vlade tadašnje kraljevine je korišćena u toku snimanja serije "Ravna gora"-

 

Do danas nije pronađen dokument na osnovu kojeg je zaustavljena izgradnja podzemnog grada posle atentata na kralja Aleksandra u Marselju. Vojni istoričari tumače stopiranje projekta pritiskom hrvatskih političara koji su se protivili da se komandno mesto nalazi na teritoriji Srbije, uz Drinu. Aprilski rat 1941. verovatno bi se odvijao drugačije da je podzemni grad bio dovršen i popunjen predviđenim brojem srpskih vojnika. U tom slučaju NDH ne bi mogla odmah da se proširi na Podrinje, niti bi vojnici iz Srbije ostali odsečeni u neprijateljskom okruženju.

 

Ni u sali za sednice, ni u drugim prostorijama nema originalnog nameštaja, jer je opljačkan tokom i posle Drugog svetskog rata. Pokradeno je sve što se moglo odneti, uključujući električne i vodovodne instalacije i tri masivne ukrasne “kraljeve česme” koje su po nekim tvrdnjama bile pozlaćene. 

 

Mitovi o blagu koje je za sobom ovde ostavio dvor bili su izazov za tragače za blagom koji su iskopali otvore na zidovima mnogih prostorija. Najveći su oni u podzemnoj vojničkoj crkvi, koja se prepoznaje po prostoru predviđenom za oltar.

 

Duž hodnika su na čeličnim gredama ostali ventilatori iz predratnog vremena čija je namena bila da obezbede ravnomernu cirkulaciju vazduha iz skrivenih otvora u steni. Ventilacioni sistem nikad nije uključivan, pa je voda koja se proceđuje kroz stene napravila minijaturne stalaktite i stalagmite. Podzemni grad je jedinstveno mesto na kome se može videti kako bukvalno raste pećinski nakit kojeg je najviše u prostorijama koje su napuštene pre podziđivanja armiranim betonom.

 

Iz "Kamene devojke" nisam poput kralja otišao u igznanstvo, ali sam zato nastavio obilazak planiranih mesta koja ću predstaviti u narednim postovima. Fotografije iz "Kamene devojke" ću kao i obično zbog preglednosti podeliti u dva posta.

 

Nastaviće se...

 

20201101-100429.jpg

 

 

Kraljev apartman

 

20201101-100849.jpg

 

20201101-100954.jpg

 

20201101-100806.jpg

 

 

Kraljeva kancelarija

 

20201101-101315.jpg

 

 

Sala za sednice

 

20201101-101138.jpg

 

20201101-101212.jpg

 

20201101-101235.jpg

 

 

Crkva sa mestom za oltar

 

20201101-102048.jpg

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

I... još fotki vezanih za moj prethodni post. :)

 

20201101-101405.jpg

 

20201101-101452.jpg

 

20201101-101538.jpg

 

20201101-101656.jpg

 

20201101-101735.jpg

 

20201101-102425.jpg

 

20201101-102505.jpg

 

 

Bunar u kome još uvek ima vode, još uvek je funkcionalan

 

20201101-102837.jpg

 

 

Mesto gde su bile originalne kraljeve česme

 

20201101-103321.jpg

 

20201101-102926.jpg

 

20201101-103037.jpg

 

20201101-103054.jpg

 

20201101-103218.jpg

 

20201101-103231.jpg

 

20201101-103455.jpg

 

  • Sviđa mi se 26
  • Hvala 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Zanimljivo da se dugo o tome u javnosti nije znalo, pa evo i do skora. Kako su samo uspeli tajno da kopaju, a da se iskopan materijal koji je iznošen ne primeti?

Znam za begunce iz zatvora, gledali smo filmove, ali ovoliki tuneli i prostorije?:ph34r::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 11/3/2020 at 10:59 PM, yogibear said:

Konačno mi potvrđuju da je organizovana grupa potvrdila dolazak i da će na lokaciji biti u nedelju u 09:00h. "Pa gde baš nađoše u 09h?" pomislih, ali kolebanja nije bilo. Godinama sam jurio i čekao šansu da posetim to mesto i jedini način je bio da uđem sa organizovanom grupom jer pojedinačne posete nisu još uvek moguće.

Bravo Borise!

Ovo sam odmeravao par godina i nikako da odem na tu stranu i vidim Kamenu Devojku.

Novost je da su sredili neke delove podzemnog grada koje si ovde izneo. Sjajno!

Kako si saznao za organizovane ture i da li postoji formiran termin za iste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@Deki Katana - hvala Deki :takoje:

 

Što se posete Kamene devojke tiče... Već duže vremena traje zafrkancija između opštine Mali Zvornik i Turističe organizacije Mali Zvornik. Kao vlasnik, objekat održava i posete trenutno sprovodi opština ali će se to vremenom prebaciti na Turističku organizaciju.

 

Bez obzira što na tabli ispred ulaza piše radno vreme i što postoje neki brojevi telefona, ignoriši to. To ne funkcioniše, a kao dokaz pogledaj negativne komentare odnosno koliko ih ljudi kritikuje na Trip Advajzoru. Vide radno vreme na sajtu, dođu i poljube zaključana vrata.

 

Objekat je jedino moguće posetiti u organizovanim grupama od minimum 20 ljudi, kažu ne isplati im se manje. Te grupe i termine ne organizuju oni (opština), već kojekakve turističke organizacije, agencije ili pojedinci koji svoj dolazak najave i potvrde vreme dolaska. Tu grupu ispred opštine sačeka ovlašćeno lice koje im otključa objekat i sprovede ih unutra... dakle nikakvi termini ne ostoje. 

 

Koliko sam ja bio uporan, na kraju sam dobio njihovo obećanje da će me obavestiti čim neka grupa bude najavila dolazak. Uz saglasnost te grupe ja bih mogao da im se priključim. Međutim, korona, karantini... mnoge grupe su zakazivale pa otkazivale dolazak, nekada ja nisam bio u mogućnosti da dođem...  protekle nedelje mi se napokon plan i ostvario.

 

U jednom trenutku mi je palo na pamet da na forumu otvorim temu i možda organizujem i najavim grupu od 20> ljudi koja bi se skupila u Malom Zvorniku zarad obilaska podzemnog grada. Međutim, nisam bio siguran koliko to ljude uopšte zanima, + se zbog vremenskih uslova sve manje ljudi vozi. Sada u nedelju kada sam obišao podzemni grad pređoh više od 400 Km (put #27, Ibarska...) i pored lepog dana daj Bože da sam sreo 3 motora...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Kao što sam obećao, nastavljam tamo gde sam stao u prethodnom postu...

 

Nakon što sam završio posetu tajnom podzemnom gradu "Kamena devojka" svoj boravak u Malom Zvorniku iskoristih da posetim i crkvicu koja je otkrivena pre nekih 15-ak godina. Na svega minut vožnje od podzemnog grada, prošavši pored mosta Kralja Aleksandra nailazim na crkvu koja je ukopana u stenama.  

 

Sveto mesto u koje dolaze vernici širom ovog regiona posvećeno je Svetom Vasiliju Ostroškom Čudotvorcu pa je zbog toga i zovu "Mali Ostrog". Crkva je ukopana u brdo u obliku krsta, dužine 33 i širine 33 metra koliko je i Bog bio na zemlji.

 

Crkva Časnog krsta je iskelsana u pećini najverovatnije u peridou između 1932. i 1934. godine, u vreme kada je građen tajni podzemni grad kralja Aleksandra Karađorđevića.

 

Kada se uđe u crkvu, pored izvanrednog mira i mirisa, jedan produhovljen pečat daje joj i to što nema osvetljenja, već osvetljenje pruža čak 120 kandila.

 

Ovaj put nažalost nisam imao sreće jer me je sačekala zaključana kapija. Rekoše mi da petkom dolazi sveštenik zarad službe pa je tada i otvorena. Par fotki koje sam napravio sa samog ulaza nisu nekog kvaliteta jer je unutra bio potpuni mrak. 

 

20201101-104657-edited.jpg

 

20201101-104806-edited.jpg

 

20201101-104831-edited.jpg

 

Na red je došla i sledeća destinacija planirana tog dana za obilazak. Iz Malog Zvornika lep krivudavi put me vodi ka Loznici i planini Gučevo.

 

Uspon ka vrhu Gučeva bio je pravi raj za sva čula. Podigao sam vizir na kacigi da bih što verodostojnije osetio mirise i boje koji su se prostirali vlažnom planinskom šumom. Krividavi asfaltni put koji vodi ka vrhu je sjajan, ali zbog vlažnosti i opalog lišća treba biti oprezan na gasu pogotovo u gornjem delu planine.

 

20201101-112530-edited.jpg

 

20201101-113424-edited.jpg  

20201101-114455-edited.jpg

 

Uprkos prirodnim lepotama, kao i obično, kako se približavam nekoj od ovakvih lokacija tako počinju da me preplavljuju posebne emocije...

 

8. septembra 1914 godine započela je jedna od najtežih i najkrvavijih bitaka iz Prvog svetskog rata, bitka na Drini.
           

U sklopu bitke na Drini vođene su borbe i na planini Gučevo koje su trajale 55 dana. Borbe na Gučevu započele su u drugoj polovini septembra  i trajale sve do početka novembra 1914. godine. Srpske trupe su oko 26. septembra stigle na Gučevo, ali kako ga nisu mogle osvojiti, utvrdile su se u neposrednoj blizini neprijateljskih linija.
           

Gučevska bitka poznata je kao jedna od prvih rovovskih bitaka iz Prvog svetskog rata. Srpski i austrougarski rovovi bili su na veoma maloj udaljenosti, koja je na pojedinim kotama iznosila 5 - 7 m. Ovako mala udaljenost između srpskih i austrougarskih rovova bila je radi paralisanja austrougarske artiljerije, koja je bila daleko nadmoćnija od srpske.

 

Osnovni cilj austrougarske ofanzive, da se probije kroz centar i opkole srpska krila, nije ostvaren i pored opšte nadmoći neprijatelja i početnih uspeha. Ipak, padom kota 708, Eminove vode i Kulišta, 6. novembra palo je i Gučevo, a jedinice kombinovane divizije morale su da se povuku na desnu obalu reke Štire.

 

U borbama na Gučevu srpske trupe imale su znatne gubitke, ali su ostvarile svoj cilj parališući austrougarsku vojsku na ovom delu fronta skoro dva meseca.

 

20201101-114652-edited.jpg  

20201101-115709-edited.jpg

 

Na planini Gučevo, podignuta je spomen kosturnica u znak sećanja na borbe vođene na Gučevu tokom Prvog svetskog rata. Spomen kosturnicu (visoka 15m) je 1929. godine podiglo Udruženje rezervnih oficira i ratnika, kao trajno sećanje na tu značajnu bitku u istoriji srpskog naroda. U njoj su zajednički sahranjeni posmrtni ostaci ratnika srpske i austrougarske vojske.

 

Na spomeniku je sarkofag sa natpisom: GUČEVSKI HEROJI U BORBI 1914. GODINE, a ispod njega je arhitrav sa Njegoševim stihovima: BLAGO ONOM KO DOVIJEKA ŽIVI IMAO SE ZAŠTA I RODITI.

 

Iza spomenika se nalaze ostaci rovova iz Prvog svetskog rata. Okolina spomenika je iskrčena, uređen je vidikovac sa kojeg se pruža prelep pogled na Podrinje, Pocerinu, Semberiju i Majevicu.

 

VEČNA IM SLAVA I HVALA!

 

Nastaviće se...

 

20201101-115913.jpg

 

20201101-121320-edited.jpg

 

20201101-120212-edited.jpg

 

20201101-120406-edited.jpg

 

20201101-120008-edited.jpg

 

20201101-121056-edited.jpg

 

  • Sviđa mi se 22
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Dobro da jos nisam ostvario turicu u tom pravcu, poljubio bih vrata.

Hvala na informacijama Borise @yogibear

 

Ideja da se okupimo i tako obidjemo jos jedno od mnogih Srbskih istorijskih mesta je odlicna ali predpostavljam tek kada budu bolji uslovi za voznju motorima. Sledece godine, ako Bog da. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

...da se nadovežem na prethodne postove i da privedem opis ove vožnje kraju.

 

Sa Gučeva se spustih istim prelepim krivudavim putem kojim sam se i popeo. Preko Loznice do Tršića i rodne kuće Vuka Kardžića trebalo mi je nešto ispod pola sata lagane vožnje.

 

20201101-125555.jpg

 

20201101-141544-edited.jpg

 

Rodna kuća Vuka Karadžića se nalazi u predivnom prirodnom okruženju koje je pretvoreno u jedan poveliki etno kompleks. Pored Vukove kuće moguće je videti i pomoćne objekte koji čine jedno celo seosko domaćinstvo tog vremena.

 

Vuk Stefanović Karadžić rođen je 1787. godine u Tršiću u kući pletari, koju je podigao njegov deda Joksim Bandula. Vukova porodica se naselila u Tršiću, napustivši Hercegovinu, bežeći od turske osvete.

 

Rodnu kuću, kako je on sam zabeležio, Turci su za vreme Karađorđeve vladavine palili deset puta. Na mestu prvobitne kuće, Gajo Matić i Kojo Marjanović, meštani Tršića, da bi sačuvali od zaborava, poboli su veliki hrastov krst, 1897. godine, u vreme prenosa Vukovih posmrtnih ostataka iz Beča u Beograd. Taj hrastov krst i danas stoji u Vukovoj spomen-kući u Tršiću.

 

Spomen-kuća je dvodelna, gde je ulazni deo „kuća“ urađena kao brvnara i zidanim delom nad podrumom, u kojoj se nalazi soba. Strmi krov je pokriven šindrom, karakterističan tipu kuće na ćelici.

 

„Kuća“ je odeljenje sa otvorenim ognjištem, pokućstvom i posuđem, karakterističnim za kuće iz 19. veka. U sobi se nalaze krevet, sto, klupa, ikone, gusle i Vukov portret iz 1816. godine, rad Pavela Đurkovića. Uz kuću je formirano dvorište u kojem se nalaze vajat, kačara, ambar i koš za kukuruz.

 

Ako zanemarim ono grozno jutro koje sam opisao u prvom postu, ovo je bila jedna prelepa tura. Sunčan i vedar dan, zanimljive lokacije i prazni putevi bili su dovoljni da još jednu kratku, novembarsku vožnju privedem kraju sa osmehom na licu. :)

 

20201101-131705-edited.jpg

 

20201101-132651-edited.jpg

 

20201101-132800-edited.jpg

 

20201101-133247-edited.jpg

 

20201101-133855.jpg

 

20201101-134042-edited.jpg

 

20201101-134152.jpg

 

20201101-134330.jpg

 

20201101-134525.jpg

 

20201101-134619.jpg

 

20201101-134841.jpg

 

20201101-135524-edited.jpg

 

20201101-135713.jpg

 

20201101-135834.jpg

 

  • Sviđa mi se 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Đir do ručka po dalmatinskoj zagori, Lečevica i ostalo.
Surova priroda usrana sa vjetrenjačama, sami kamen, aj ti tu posadi kumpir, pome, kupus......
Jedan old timer, tišina koju narušava zvuk moje propulzije, put koji vodi negdi.....
Baš je bilo gušt napravit đir.ea23504b9f22102ea14be0a76335b7d2.jpgf5f0b8e9f0da845761b079dd777de6ec.jpg4308e39057310710ff5fe8f00301823a.jpgb4a6ffcddd00d99575a4e155ec8c65cb.jpgaac7f39228891a8395869d318460c67c.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Zašto da se ne iskoristi još koji lep dan vozanje

U petak Fruška gora sam,danas u društvu većih motora Subotica-Palić

IMG_20201106_151041.thumb.jpg.6512146aec59bea41661bc1abb08599f.jpg

IMG_20201106_154045.jpg

IMG_20201106_154902.jpg

IMG_20201106_153618.jpg

IMG_20201106_152118.jpg

IMG_20201108_102736.jpg

IMG_20201108_115632.jpg

IMG_20201108_123840.jpg

IMG_20201108_124100.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Danas se malo provozah po okolnim jezerima...

Prvo malo po Vaganu,brdašce od Darosave ka Belanovici...

 

  IMG-20201108-101930.jpg

 

 

Kad se dodje do Živkovaca skrene se levo i prečicom do Garaša...

 

IMG-20201108-103641.jpg

 

Stadoh ovde i videh putokaz pa se slatko nasmejah setivši se da je kolega @yogibear negde pitao šta je ovo-Moto challenge...da mu odgovoim-Ništa kolega,to je ta prečica o kojoj pisah...znači tamo desno i par km i izlazi se u Živkovcima...posle može levo za Belanovicu,nemam pojma ko je ovo stavio...haha...kakav challenge,nije čak ni loš put,malo uži ali ok!

 

IMG-20201108-103724.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Evo malo cisto za kraj sezone, i da se protegnu tockovi do Kosmaja po ovom lepom vremenu, mada je bilo pred vece boga mi hladnjikavo. Ali uprkos tome, toplo oko srca, 3 nova bajka kod troice drugara i sad moze da se ide u zimski san, msm da je to to sto se tice voznji za ovu god. . Sad preko zime malo drugacije druzenje i po nekoIMG_20201108_124048.jpgIMG_20201108_124101.jpgIMG_20201108_141046.jpgIMG_20201108_141841.jpgIMG_20201108_141911.jpgd4647d27e34fbd5466161d7bbb44ad0f.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Do Garaškog jezera ...vode slabo...

 

IMG-20201108-110105.jpg

 

IMG-20201108-110337.jpg

 

Potom na suprotan kraj AR-a,naselje Kolonija i Velika Vodojaža...

 

IMG-20201108-112859.jpg

 

IMG-20201108-113229.jpg

 

Mora malo i naš čuveni park...

 

IMG-20201108-120346.jpg

 

IMG-20201108-120546.jpg

 

IMG-20201108-120606.jpg

 

Sa druge strane propalog hotela Staro zdanje...šteta što ga ne renoviraše...hteli pa problemi,malo im bilo para što su mogli izvući  od privatnika..i znate već...

 

IMG-20201108-114956.jpg

 

Banda malo svira klavir...

 

IMG-20201108-120854.jpg

 

IMG-20201108-120933.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 25 minuta, Markone88 je napisao:

@shoyyka lepe slike, jos lepsi bandit. Nego me zanima, jel imas nesto u bocnim koferima, ili stalno vozis sa njima? :)

Pa tek sam ih prvi put turio, ne računajući kad sam ga doterao... U stvari ovo je planski, za foto sešn... 

PS kad mogu BMW-jaši sa onim plehanim :)mogu i ja sa fabričkim

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Iskoristio lep vikend, kratka tura u subotu NS-Valjevo-Bg Ibarkskom. Bio sam pre 2 vikenda na kursu bezbedne vožnje, taman preko F.Gore i posle Šabac-Valjevo da se primene nova znanja :) Lep dan, baš uživanje i peglanje krivina, neke bolje, neke lošije, učimo se.. Bilo je čak i forsirano kočenje, kombi iza krivine radi polukružno, sva sreća već sam ispravio motor, mogao sam da nalegnem na obe kočnice.

U nedelju izginuh po magluštini uveče Bg-NS starim putem, na nekim mestima kao tunel, ne vidim ni liniju, kamoli nešto više, jako neprijatno, ali opet osmeh kad sam se parkirao :)
Od slika, jedino ako neko čita misli pa ono što sam video usput, sad mi je fokus na tehnici vožnje. Jedino ova na kraju puta, mog malog vernog konjića :BJBmoto:

https://photos.app.goo.gl/w6sFytQRumtWMdGMA

 

Kap kiše nije palo, magla je bila baš gusta i vlažna da su se jakna i pantalone cedile kad sam stigao


 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

 Lep dan, baš uživanje i peglanje krivina, neke bolje, neke lošije, učimo se.. Bilo je čak i forsirano kočenje, kombi iza krivine radi polukružno, sva sreća već sam ispravio motor, mogao sam da nalegnem na obe kočnice.

 


 

Ne mislim da ti pametujem ali ostavi peglanje za proleće kad podloga bude toplija...i kočenje bude bolje... Sad samo opušteno i polako... 

Bez uvrede molim! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja