Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Evo da se i ja okusam u ovome.

Nikada do sada nisam pisao ovako nesto...

 

Krenuo sam u foto sešn. I to macro, a kako je to proslo, pogledajte...

 

Prva prepreka se isprecila kada sam zaboravio da je prethodne dve nedelje padala kisa svaki dan...

IMG_2265.jpg

uspesno savladana kao i druga

IMG_2270.jpg

onda ide treca

IMG_2271.jpg

u mulju nikako ne kociti prednjom, dodje do izvrtanja motora, ovi tragovi šara su od toga  :)

IMG_2273.jpg

ovo je poslednja prepreka i kraj sumarka

IMG_2346.jpg

sledi po meni veoma zanimljiv deo, utabano, a preko posut tucanik

IMG_2275.jpg

IMG_2276.jpg

mala pauza u zitnom polju

IMG_2280.jpg

IMG_2277.jpg

IMG_2279.jpg

i nastavak puta po divnoj podlozi, kako to klizi kada hoces, nisam slikao tragove dodavanja gasa i kocenja, drugi put

IMG_2317.jpg

IMG_2318.jpg

opet mala pauza i meditacija uz panj

IMG_2314.jpg

a evo kako neki ne znaju na kojoj temperaturi se sta topi, pa kao spale za sobom...dobro nisu napravili pozar

IMG_2291.jpg

idem dalje i prelazim mostic preko Galovice

IMG_2326.jpg

sada mi je žao što nisam poneo stap za pecanje, ali ipak je ovo macro foto sešn, ima u medjuvremenu macro slika ali nisu za pokazivanje

ovde ih ima par, http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25881.180

IMG_2324.jpg

a onda sledi nagrada, omiljeno voce

IMG_2333.jpg

IMG_2331.jpg

u povratku sam lovio neku pticurinu, ali sam je ulovio tek kada se prizemljila

IMG_2341.jpg

a onda kraj

IMG_2348.jpg

IMG_2344.jpg

IMG_2347.jpg

IMG_2350.jpg

 

eto, to je moj prvi kratki putopis u zivotu.

Ovo su slike koje sam probrao, ima ih mnogo vise ali sta sad da postavljam milion kojekakvih...

Ko je raspolozen, neka se javi, cesto idem na ovu stranu  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas se do mene provozase na kaficu Zekazmaj sa suprugom Ivanom i Uroszemun. Planirano je bilo da skoknemo negde na kupanje, ali je iznenada zahladnelo pa je plan promenjen i krenusmo u voznjicu standardnom trasom koju Ivana i Uros nisu do sada videli. Radi se o poznatom pravcu do Garaskog jezera, pa preko Belanovice do Ljiga. U selu Trbusnica, nekoliko kilometara od Lazarevca nalazi se predivna etno kuca, koja ce za godinu ili dve postati elitni restoran. Ako se ukaze prilika ovog leta, i vlasnik privede kraju radove koji se trenutno izvode, napravicemo jednu rostilj zurku na ovom mestu. Evo nekoliko fotografija, tek da naslutite o cemu se radi.

 

9HSVd_picture0201024x768.th.jpg 9PrIr_picture0211024x768.th.jpg 4RwB5_picture0221024x768.th.jpg i1AnL_picture0241024x768.th.jpg ZlqCY_picture0251024x768.th.jpg

 

404.jpg wngTf_picture0281024x768.th.jpg cHlG3_picture0321024x768.th.jpg zIWZe_picture0401024x768.th.jpg iKuSY_picture0481024x768.th.jpg

 

Hne7s_picture0491024x768.th.jpg Gwmy8_picture0531024x768.th.jpg lVSF7_picture0551024x768.th.jpg

 

Naravno da postoji veliki rostilj, nekoliko ognjista, velika kujna, betonski sto za 20 osoba, bazen, sto za tenis, igraliste za basket i fudbal a okolo ima lepih stazica za cross motore. Ali o tom detaljnije kada dodje vreme.

 

Odmah iza Trbusnice je mesto Krusevica. Tacno preko puta seoske crkve odvaja se put uzbrdo ka nekada jako popularnom izletistu Krusevicki vis. Nekada su tu autobusi dovozili djacke ekskurzije, prvomajski uranci su bili na daleko poznati. Danas, retko ko zaluta gore, sto je opet dobro za zaljubljene parove - i danas je jedan takav par bio gore, a mi smo izleteli na motorima u BAS nezgodnom trenutku. :) Iz nekog razloga ovde ne napravih ni jedan snimak.

 

Dalje, Darosava, pa skretanje desno ka Belanovici preko brda Vagan i naravno standardno mesto za fotografisanje, mnogi ce ga prepoznati.

 

IpX0m_picture0561024x768.jpg

 

Odavde smo se sjurili preko Zivkovaca do Garaskog jezera na prijatnu setnjicu preko nasipa do druge strane jezera. Ivana je vec pocela da pominje glad, pa je bilo vreme da se brzo krene dalje, ka Beanovici. Ovde se nismo puno zadrzavali, mada su nas kafici sa debelo tapaciranim foteljama mamili da svratimo.

 

B6cD4_picture0741024x768.jpg

 

Put od Belanovice do Ljiga se nekako oduzio, mrak je vec uveliko poceo da pada, a po krivinama dosta kamencica iznetih za vreme poslednjih kisa. Iza Ljiga, odmah iza JP pumpe, skrecemo desno i dolazimo do restorana Usce, pa zatim nasipom oko 700 metara do novog restorana Krkusa, kome posvecujem malo vise paznje. Vecina vas prolazi ovuda mnogo puta godisnje, a da ne predpostavlja kakvo divno mesto se nalazi samo 100 metara od magistrale! Snimci su nacinjeni nocu, sa ekspozicijom od jedne sekunde u proseku, pa ce te oprostiti po neku mutnu sliku.

 

oIdJA_picture0811024x768.jpg

 

Odmah kod ulaza sa gornje strane se nalazi bivsa vodenica pretvorena u vajat-muzej-likovnu galeriju.

 

0LcuI_picture0881024x768.th.jpg

 

Nekoliko fotografija sa terase restorana, iznad zajazene reke Ljig.

 

BJxOT_picture0951024x768.th.jpg KDOdS_picture1041024x768.th.jpg hRSrf_picture1081024x768.th.jpg OeSC0_picture1661024x768.th.jpg

 

Inace, vece je bilo divno, tempreratura 24 stepena - da je dan bio topao cini mi se ne bi bilo ovako prijatno! Na ulazu u restoran za strane Ibarske magistrale stoji upozorenje da ne ulazite u restoran ako zurite, u tom slucaju jednostavno produzite dalje!

 

Unutrasnjost restorana je prepuna duhovitih detallja i etno elemenata.

 

QVn87_picture1101024x768.th.jpg 0EcNm_picture1121024x768.th.jpg GvVO6_picture1141024x768.th.jpg nfy4I_picture1191024x768.th.jpg

 

ivCec_picture1201024x768.th.jpg oScCH_picture1211024x768.th.jpg ilLdL_picture1241024x768.th.jpg smski_picture1271024x768.th.jpg

 

Konobar nam se predstavio u sali kao dusevni bolesnik. Objasnjava nam da ga tako gazda opisuje gostima :) Prilikom jednog primanja narudzbe gazda je prisao gostima i objasnio im da sa momkom budu strpljivi jer su u Torlaku dve godine na njemu ispitivali vakcine...

 

ecTAa_picture1281024x768.th.jpg

 

Mi nismo primetili nista neobicno, bio je izuzetno ljubazan i brz, nista nije zaboravio. Na meniju su opet malo specificni specijaliteti - tako su Zeka i Zekinica narucili musaku od tikvica (kojih je meni ove godine preko glave, jezim se kad ih vidim) dok smo se Uros i ja drzali proverenih vrednosti.

 

 

4RCEe_picture1421024x768.th.jpg IBJ2I_picture1441024x768.th.jpg

 

Klopa je sjajna, cene jako povoljne. Evo kako se Ivani dopala musaka!

 

MyQHX_picture1541024x768.th.jpg

 

Posle vecere, stize tanjir sa pitom od visanja, na racun kuce!

 

D9Ty3_picture1511024x768.th.jpg

 

Sve u svemu divno mesto. Kad se vracate sa mora, posle vrelog dana na motoru svratite ovde makar na picence. Hladan vazduh, navlazen zajazenom recicom, izuzetno prijatan ambijent oterace umor sa vasih ociju i lakse cete savladati ostatak puta.

 

Tako su i Zeka i Uros odmorni :) nastavili ka Zemunu, dok je Ivana iza Zekinih ledja dremala. Sat kasnije stigao mi je SMS da su srecno stigli kuci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Lalajko druze , bas kako se i ocekivalo predivan tekst i sjajne slike ,verno docaravaju prelepo popodne koje smo proveli u Lazarevacko-Ljiškom kraju ! Naizgled mala voznjica(od 60-tak km)  na kafu kod prijatelja pretvorila se u lepo druzenje sa dragim prijateljima uz predjenih dvestopedest kilometara , na kraju ! Topla preporuka svima koji neznaju gde bi se vozali da obidju ovaj kraj jer zaista ima sta da se vidi , a posebno ako imate srece da vam je Lalajko zvezda vodilja  ;D ;D ;D Etno selo izuzetno lepo i sa ukusom osmisljeno prosto ne dozvoljava da ostanete ravnodusni i kad radovi budu privedeni kraju biće pravi dragulj ovog kraja . Garaskom jezeru smo ostali duzni detaljniji obilazak jer nije bilo dovoljno vremena, ali ono sto moze da se vidi sa puta i brane prosto mami na minimum trodnevni boravak u prirodi sa šatorom  :D  uz dobro drustvo ,rostilj i stapove za pecanje  ;) I na kraju Ljig i restoran Krkusa.  Koliko sam puta prosao kroz ovo mesto a pojma nisam imao ( kao verovatno ni vecina) kakva se oaza mira nalazi uz samu Ibarsku magistralu . Ovo ce svakako postati jedno od omiljenih svratista kada me put nanese u ovom pravcu (vec iduce nedelje moram nesto da obavim u Belanovici :D pa cu obavezno svratiti ) ! Sta da kazem, sem da se necete pokajati ako krenete ovim stazama kojim nas je Lalajko provezao ! Baterije full, sad moze da se krene u nove radne pobede !!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis

i ja sam danas vozio malo i stvarno mi je leglo prvo do Gradca  Kod Marketa na kupanje i kaficu a onda 15 km od Valjeva u pasivne krajeve potpuno novim asvaltom( danas su ga postavili) put je extra Inace to je deonica put va-rovni gde se pravi akumulaciona brana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Evo jedan predlog za odlicnu kratku voznju. Ovo sam odvozao juce posle posla:

 

BG-NS auto putem-Novi Banovci-Stari Banovci-Belegis-Surduk

kod Surduka moze da se sidje na sam Dunav (ko voli moze i da se malo vozi pescanom obalom)

Surduk-Novi Slankamen-silazak u Stari Slankamen-moze i do plaze Dunavom (oko 3km)

Od Novog Slankamena penjanje na slankamenacki breg, na venac (odatle pocinje makadam)

Voznja vencem, makadamski put. Spomenik slankamenackom bojui (izmedju Turaka i austrijanaca, ko ne zna;))

Nekoliko fantasticnih vidikovaca.

Makadamom, sve vozeci vencem, izadje se na asfaltni put za radar. Na samom izlasku na asfalt uhvati se ponovo makadamski put koji sa brega silazi na Dunav (paznja, ovaj deo je veoma tezak silazak u trajanju oko 2km! Kome je tesko, a vidi se odmah na pocetku kako je, moze asfaltom na drugu stranu pravo u Krcedin).

Pre silaska obavezno otici do radara, jer na putu do tamo (oko 1km) ima fantastican vidikovac na Dunav!

Dakle, silazak niz breg do podnozja. U podnozju samo pratiti makadamski glavni put do asfalta (oko 4-5km).

Asfaltom u Krcedin, pa od Krcedina do Beske.

 

Od Beske za BG (moze auto-put, moze stari NS put, a ja preferiram starim NS putem do St.Pazove, pa na Vojku i Krnjesevce i onda Simanovci-put za Kupinovo-pa Becmen i Petrovcic-Surcin-blokovi na NBGD).

 

Ukupno oko 150km, oko 12km offroad (od cega 5km fenomenalnog makdama, kao asfalt, 5km srednje zeznuto i oko 2km tesko). Jednom recju ima svega za 3-4h super voznice (zavisi koliko pravite pauze).

 

Eto, mozda nekom koristi...

 

PS: na zalost, mrzelo me da slikam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Evo voznjice od proslog vikenda, koju me nije mrzelo da slikam  ;).

 

Itinerer je bio Beograd-Zrenjanin-Vrsac-vrsacki breg-Deliblatska Pecara-Mramorak-Pancevo-Beograd.

 

Ukupno oko 310km, odlicna voznja za jedan dan.

 

Dakle, prvo Zrenjanin. Stigli ujutro, kao posledica nepreciznog dogovora sa ekipicom koju smo cekali i cekali i cekali, neplanirano smo se dugo zadrzali. Ali Zrenjanin je lep i ja uvek volim da odem:

 

Yi3Zb_p7260479.jpg

 

JV8Fu_p7260487.jpg

 

Evo nas, draga i ja, na putu za Vrsac:

 

3BUan_p7260491.jpg

 

Vrsac, prelep grad u koji zaista uvek volim da odem:

 

tyVl8_p7260502.jpg

 

Prvi put sam bio na vrsackom bregu. Odozgo je divan pogled:

 

gHByV_p7260522.jpg

 

QDfEB_p7260524.jpg

 

Crkva iznad grada i pogled na vrsacku kulu od nje, kao i moja zena u istrazivanju ;):

 

8QIiV_p7260540.jpg

 

RLeWH_p7260544.jpg

 

Deliblatska pescara - prava, autenticna avantura na 1h od Beograda, a nema ni metra bez asfalta (dobro, jeste lose, ali je makar asfalt):

 

6n0eT_p7260545.jpg

 

PlOKR_p7260547.jpg

 

Y9zAf_p7260549.jpg

 

l6qDx_p7260551.jpg

 

I za kraj, predivan pogled na Kraljevac, jezero odmah iza Deliblata na samom obodu pescare:

 

t681u_p7260553.jpg

 

Skoro idealna voznja za jedan dan. Vrlo laka i opustena voznja. Ima krivina  ;), ima i primesa avanture (Deliblatska pescara), ima dobre klope oko rute, ima sta i da se vidi + malo i istorije i lepih gradova.

 

Preporuka!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Za one koji ne znaju i oni koji su zaboravili Tresnja.

Posle Avale malo jezerce, u doba komunizma izuzetno popularno..

post-1626-12879045763618_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ajd' ja ću sledeći...  Ovo je kratki izlet od pre nekoliko godina, a tekst je iz e-maila poslatog ortaku...

 

Put za Bišop 2006

 

Dakle, juče sam prevezao 553 milje, t.j. 885 kilometara.  Hteo sam da proverim sebe i mašinu da vidim dal' smo spremni za Iron Butt takmičenje (1000 milja, odnosno 1600 kilometara, za 24 sata).  Sa sobom sam poneo foto aparat...

 

100969436-S.jpg

 

114849059-S.jpg

 

Iako sam prošao kroz mnogo živopisan krajolik nisam hteo da se mnogo zaustavljam.  Nije mi se vozilo po noći, pa sam hteo da ceo put (do Bišopa i nazad) završim pre mraka.  S' toga sam većinu fotorafija pravio u pokretu.

 

114849147-S.jpg

 

114849201-S.jpg

 

114848433-S.jpg

 

114848400-S.jpg

 

Nekoliko stajanja sam ipak morao da napravim.  Ne zato što sam bio umoran, nego zato što je bilo nepodnošljivo vruće.  Temperatura je zvanično bila 93 Farenhajta (34 Celzijusa), al' ispod kacige i jakne činilo se da je duplo veća.  Zašto sam poneo kožnu jaknu sam Bog zna.

 

114848657-S.jpg

 

114848755-S.jpg

 

114848833-S.jpg

 

U Bišop sam stigao u 4:30 po podne.  Tu sam proveo sat i po, koji sam iskoristio za razgledanje i klopu.

 

114848903-S.jpg

 

Nazad za L.A. krenuo sam tačno u 6 popodne.  Vreme za vožnju je bilo idealno - nikoga na putu, sunce u zalasku, temperatura sve niža i niža, pejsaž veličanstven.

 

114848933-S.jpg

 

114848956-S.jpg

 

U L.A. sam stigao u 10 uveče, nešto kasnije nego što sam planirao, al' nema veze.  Zaključak je sledeći: i mašina i ja smo spremni za Iron Butt 1000.  Javiću ti kako prođem.

 

114849013-S.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Kako je danas Pravoslavni, a u isto vreme i UNMIK-ov praznik Huh? sml(hm) Velika Gospojina, ja ne radim, a moja suvozacica nikako nije mogla da eskivira posao, zbog obaveza, smislio sam kako cu da "ubijem" vreme dok je ona na poslu, a onda idemo zajedno na Jezero Gazivode.

 

Doduse plan mi jos nije kompletan, ali improvizovacu u toku voznje.

 

Resio sam, da posle duze vremena,"prosetam" Chitumu par stotina kilometara.

 

Uzi izbor je da:

-posetim Goliju;

-posetim Manastir Gradac (Manastir kojeg je sagradila Jelena Anzujska i gde je sahranjena) i

-posetim Manastir Studenicu.

 

Jedan ili dva od ova cilja cu da obidjem danas.

 

Sva ova mesta su veoma blizu puteva kojima se krecem veoma cesto, pa i pored toga nikada nisam bio na Goliji i u Manastiru Gradac, a Manastir Studenicu sam posetio, zadnji put, pre, mozda 20-ak godina.

 

Vremenska prognoza je dobra, a necu da nosim "tesku" moto opremu.

 

Slikice i informacije o ovome u ponedeljak.

 

P.S. Na put polazim sam, iz ovih stopa, samo da navucem jaknu. Smiley

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ne vide se slike.  :(

idemo onda malo copy-paste, malo ubacivanje slika

-------------------------------------------------------------------------------------------

Dokle mi utisci nisu potpuno izbledeli  da opisem malo ovo moje kratko putovanjce po, za mene, nepoznatom terenu.

Dok sam isterao motor iz garaze, dok, sam navukao opremu-vec je 9.00.

Ako obratite paznju na prvu sliku,lako cete uociti radost koju Chituma nikako nije mogla da sakrije, zato sto ce danas biti glavna.

Stanje kilometraze(ispred garaze) je 1376 km. Rezorvoar je napunjen pre 52 km, pa benzina ima - bas ga ima.

Odmah na pocetku putovanja, svracam u Zvecan da "nahranim magarca " :D kod Bektesevica, ciji mi se rostilj mnogo vise svidja nego N.Pazarski. Tri cufte i lepinja+jogurt je prava mera za mene  ;)

 

Posle dorucka, prvi put se zaustavljam pre punkta na "administrativnoj liniji" sa ove strane da povecam nivo nikotina u krvi, posto to nisam odmah uradio posle dorucka.

post-2460-12879048430574_thumb.jpg

post-2460-12879048431048_thumb.jpg

post-2460-12879048431544_thumb.jpg

post-2460-12879048431967_thumb.jpg

post-2460-12879048432408_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja