Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Proslog petka ja i Invisible smo napravili krug do Dubrovnika mojim Salcanom, posto on jos nije registrovo FZR-a. Evo nekih slika

 

post-3674-1287900650372_thumb.jpg

post-3674-1287900650413_thumb.jpg

post-3674-12879006504535_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Cim smo presli granicu kod Debelog brijega napravili smo pauzu, 30 km na ovom skuteru u dvoje zna lako da zamori, ovde prvo Invisible a zatim i ja poziramo ispred table za Dubrovnik

 

post-3674-12879006504946_thumb.jpg

post-3674-1287900650539_thumb.jpg

post-3674-12879006505807_thumb.jpg

post-3674-12879006506208_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U nastavku slike uz put, prilaz Dubrovniku, kafic ispod bedema i neverovatan pogled na more. Jedino nismo slikali po Starom gradu jer smo blenuli na sve strane, to cemo drugi put

 

post-3674-1287900650662_thumb.jpg

post-3674-12879006507199_thumb.jpg

post-3674-12879006507681_thumb.jpg

post-3674-128790065082_thumb.jpg

post-3674-12879006508782_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Posto smo se nasetali, vidili stari grad, otisli do Dantea da pogledamo motoopremu, odlucili smo se za povratak i tu pocinje prava avantura! Od Cavtata prema Cilipima pocinje da pada kisa, mi odlucujemo da ignorisemo i nastavljamo dalje. U jednom momentu u blizini skretanja za aerodrom, skuter se snazno zatresao i onda se cuo pucanj! Pukla nam guma! Sprej za krpljenje gume nije imao nikakve sanse protiv ove razderotine, tako da smo morali da nadjemo mehanicara, koji je gle cuda, bio na 50metara od mjesta gdje nam je pukla guma. Znaci nigdje nicega, samo aerodrom i mehanicarska radionica. Momci su bili kolegijalni, pozajmili nam alat, zovnuli taksi, objasnili gdje mozemo kupiti i zamjeniti gumu, znaci maksimalno fer, imali smo srece. Kad smo i ovo konacno zavrsili, sjeli smo na skuter i po pljusku koji niko nebi ocekivao s obzirom kakvo je jutro bilo dovezli se do Herceg Novog. Ukupno smo presli 135km na vrlo neudobnom skuteru i sumnjam da cemo se opet, bez pravog motora, usudit na slican poduhvat.

 

post-3674-12879006510861_thumb.jpg

post-3674-12879006511273_thumb.jpg

post-3674-12879006511836_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nedelja, 12. oktobar, poslednji lepi dani ove sezone, pa rekoh sebi "da prosetam negde, da u'vatim jos koji lep dan"...

Razmisljao sam da odem do Velike Morave, niz tok pa skroz do Velike Plane, ali me nesto mrzelo kasnije da perem motor od prasine. Vise je to za one koji vole offroad...

Tako da sam resio da odem do sela Busur u optini Petrovac na Mlavi i to putujuci kroz par sela u svilajnackoj opstini.

Marsruta: Svilajnac-Lukovica-Bobovo-Sedlare-Rocevac-Djurinac-Busur (Busursko jezero)-Burovac-Dubnica-Bobovo-Lukovica-Svilajnac (cca.50 kilometara)

 

Relativno dobar put Svilajnac-selo Rocevac

HcIjZ_dscf9484resizeth2.jpg

vgXrE_dscf9487resizebc4.jpg

 

 

Izlazak iz sela Rocevac (na putu ka selu Djurinac) i pogled ka Stiskoj oblasti

 

3k03g_dscf9491resizehc9.jpg

 

 

MZ bobber pozira, u pozadini pogled ka Gornjoresavskoj oblasti

 

404.jpg

 

 

E ovo je vise nego interesantno. Malo pre ulaza u petrovacko selo Busur, postoji jedno staro drvo koje je izlepljeno umrlicama, pored njega stolice iz starih Domova kulture, a na drvetu (kao iz kaubojskih filmova) lobanja neke zivotinje (krava li je, bik li je...)! Kasnije sam se u Svilajncu raspitao, u pitanju je verovanje seljaka da se tako sprecavaju bolesti kod domacih zivotinja, "tera se zlo" kazu stariji!

 

404.jpg

2irVD_dscf9498resizeot6.jpg

ejlFh_dscf9499resizekq1.jpg

 

Put od Djurinca do sela Busur je izuzetan...

Nh2GD_dscf9501resizemu7.jpg

 

 

I...stigosmo ja i moj "verni at" do Busurksog jezera-starog. Kazem starog, jer u ovom selu postoji i tzv. "novo" jezero koje takodje ima ulogu da akumulira vodu koja se u prolece sliva sa okolnih brda i planina. Za pecarose: u ovom jezeru ima po koja babuska, bandar, po koji sitniji sarancic, klen...i naravno cverglan!!

 

8zo5f_dscf9510resizexw4.jpg

404.jpg

nEzmC_dscf9529resizeby6.jpg

XRV4F_dscf9531resizewn6.jpg

n6HD6_dscf9547resizeqd2.jpg

 

Sa jedne strane bedema je jezero, a sa druge odvodni kanali koji odvode visak vode u potok koji tece kroz selo...

 

5qR6b_dscf9536resizejr5.jpg

 

 

...i tako, u pozadini ostavljamo Stisku oblast i vracamo se ja i moj "verni at" u pitomu Resavu, putem preko Burovca, Dubnice, Bobova i Lukovice do  Svilajnca.

Fina voznja, srce na mestu sa malom setom zbog susreta sa predstojecom zimom !!

 

5lz64_dscf9548resizeuo1.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

 

 

E ovo je vise nego interesantno. Malo pre ulaza u petrovacko selo Busur, postoji jedno staro drvo koje je izlepljeno umrlicama, pored njega stolice iz starih Domova kulture, a na drvetu (kao iz kaubojskih filmova) lobanja neke zivotinje (krava li je, bik li je...)! Kasnije sam se u Svilajncu raspitao, u pitanju je verovanje seljaka da se tako sprecavaju bolesti kod domacih zivotinja, "tera se zlo" kazu stariji!

 

 

A sta tera stara felna od bicikla?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

A sta tera stara felna od bicikla?  ;D

 

Zle duhove od vozaca na dva tocka  ;D ;D ;D

Ma nemam pojma ni da li je ovo sa ovom lobanjom istinito ili je samo zajeb dokonih mestana sela Busur...Uvece sede na ovim stolicama i zezaju se uz 'ladno pivo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

PREKO PRECE NAOKOLO BLIZE...

 

-Resih da iskoristim jos malo ove lepe dane i da potrosim benzin sto je ostao u rezervoaru, dok MZ bobber ne ode da "prezimi" ponovo u radionici. Krenuo sam u nedelju, onako ne planirano do svilajnackog sela Vojska koje se nalazi pored Velike Morave...Po prvobitnom planu marsruta je Svilajnac-Crkvenac-Glozane-Bresje-Radosin-Vojska.

 

Put za selo Crkvenac!

sgiJo_dscf9658pk4.jpg

 

Tzv. "Glozanski breg" ulazak u selo Glozane.Ja idem na brdo koje se vidi u daljini!

4neBl_dscf9659wh6.jpg

 

Predivan prizor!U pozadini se vidi Moravska dolina i mali deo auto puta Bg-Nis...Prosli smo pored sela Radosin.

4xBQR_dscf9667kd5.jpg

 

Niz citavu marsrutu put je dosta dobar (da ne kazem odlican). Ovaj pravac je ulaz u selo Vojska (gde je inace rodjen Srpski vojvoda Stevan Sindjelic). Sa desne strane se nalazi selo Radosin.

Dol7s_dscf9671ib0.jpg

 

S'obzirom da mestani sela Vojska imaju problem sa mostom, preko koga putuju za jagodinsku opstinu alternativni put Vas vodi preko potoka. Prava stvar za ljubitelje offroad-a...

xOnG1_dscf9672rc6.jpg

 

-Kada sam stigao do kraja prvoplanirane marsrute, resih da je malo popravim. Pogledam u rezervoar, ima jos benzina. A sto da se malo ne prosetam i po jagodinskom ataru...? Odmah na ulazu u ovaj atar je selo Rajkinac.

 

"Granicni prelaz" izmedju Svilajnca i Jagodine!

CoyRS_dscf9674hg7.jpg

 

-Kada sam vec dosao do Rajkinca, odlucujem da nenajavljen posetim familiju koja se nalazi u selu Bogava, u opstini Despotovac. Tako da zbog ovog zaobilazenja (preko tri opstinska atara) sam i dao naslov "Preko prece-naokolo blize". Do Bogave moram preko sela Rajkinac-Duboka-Mali Popovic-Despotovacki atar-Bogava!

 

Ulaz u selo Duboka-jagodinska opstina

DhQwS_dscf9678mu9.jpg

 

"Sumnjiv" most izmedju sela Duboka i Mali Popovic...

gm4Mb_dscf9680jl4.jpg

 

Despotovacki atar.Put Mali Popovic-Bogava

nZHuw_dscf9683ai0.jpg

 

-Nakon sedeljke kod familije, povratak za Svilajnac (kroz Despotovacku opstinu) preko sela Brestovo-Veliki Popovic-Medvedja-Sedlare-Bobovo-Lukovica...

 

Panorama Bogave (uz obavezan MZ bobber)

tQomW_dscf9685jl3.jpg

 

Stigosmo u pitomu Resavu. U daljini se vidi selo Sedlare, levo od mesta slikanja je selo Troponje!

Cf1TN_dscf9687xt4.jpg

 

Na cajgeru nesto vise od 70-tak km. MZ je sluzio kao grom, ni jednom nije ni stucnuo (ku-kuc da ga ne ureknem). Nakon ove lepe voznje preko tri opstine, mirne savesti mogu da stavim tacku na ovogodisnju sezonu a bobber da smestim u radionicu, na jos malo dorada i prepravki za narednu sezonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Moje ture nisu tol`ko velike,al` za pocetak dobre su!i to jos 50cc skuterom sa blokadom...

Posto sam jedino nedeljom slobodan,a i tad retko,ufatim :) malo vremena za voznju..za pocetak,vozikam se po okolnim mestima..prosli vikend je bilo:

Nova P. - Stari Banovci (silazak do Dunava) - Belegis (silazak do Dunava i bezanje od kerova),povratak preko Starih pa Novih Banovaca - Batajnica - Nova Pazova...sveukupno oko 40-50 km....

Danas sam napravio kraci krug.. Nova P - Stara P - Stari Banovci - Nova P. gde sam pri povratku sreo kolegu skuterasa iz BG-a  na Falconu u kvaru,pa sam sa njim proveo malo vremena i pruzio pomoc :)

 

Trebalo bi ove nedelje da odem na prvi servis i skidanje blokade...pa cemo videti `de cemo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Lalajko, zadao si domaći svima i teško je izboriti se sa tobom.Ipak, lepo je videti sve te slike i kratke napise koje ljudi žele da podele sa drugima a vremenom će elokvencija i tehničke sposobnosti da dođu do izražaja. Pohvale svima za priloge i više hrabrosti oko objavljivanja. Konačno je pronađen pravi smisao vožnje i druženja, naravno i promocije i pozitivne afirmacije motorciklista.Voleo bih ponekad da pođem sa tobom, mada se često pitam da li ti nešto drugo radiš osim što se voziš i pišeš (ništa maliciozno, zavidim ti iako se i ja dosta vozim).

post-4889-12879009951912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo momci...........samo tako, svaki dan pomalo i voznjice su tu, bez obzira na temperaturu.

Paznja ipak na "klizav" kolovoz ..........niske temperature - moguca poledica  ;)

 

Pozdrav iz Afrike..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

Kako je ovih dana vreme bilo onako bezveze sa kisom ko da se nalazimo u Engleskoj,jecerasno sunce ja i moj drug Joca prihvatili smo sa osmehom na licu i sa jedinstvenom idejom-IDEMO NA VOZNJU.Napolje je 14 stepena celziusovih,idealno vreme za voznju idemo da malo izduvamo ma[ine pa nezna se mozda sutra padne sneg,pa cemo morati da vozimo sanke ;D.Izlazim iz posla razumese sat vremena ranije zbog,,nekih,,obaveza i pravac u garazu,upalim Suzu da malo radi dok se ja obucem i uzmem opremu.Kad je sve to zavrseno odlazimo ja i moja Suza da pokupimo Jocu koji vec je bio spreman i cekao mene.Posli smo na brzaka pa je Joca ostao bez rucka,pa smo morali da stanemo na jednoj pumpi da uzme cokoladu za klopu.Vozili se u pravcu Sv.Nikole,gradic udaljen od Kumanova svega 40tak kilometara.Stali na jedno mesance opet za cigaret pauzu i produzili.Vratili se kuci sa osmehom na licu i zadovoljni sta smo uhvatili mozda i zadnji dan sa suncem  ove sezone.Ma bice jos sunca! ;D

post-3406-12879010904573_thumb.jpg

post-3406-1287901090486_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E to znači imati OO po ovoj zimi ;)

 

Nadam se da si natukao na sebe gomilu opreme, ja sam jutros bio na Bubanj potoku na pijaci sat vremena, evo pijem čajeve i kuvano vino da dođem sebi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja