Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 22.5.2019. at 22:56, Staman je napisao:

evo jos jedne voznje

Da li mi se cini ili ti u krivinama ne koristis kontra upravljanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 3 sati, zemunac72 je napisao:

Da li mi se cini ili ti u krivinama ne koristis kontra upravljanje?

polozaj kamere, a sigurno ti se cini to na ove pune krivine>?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Jutros devojka i ja odlucili da se provozamo. Ona dugo nije bila na Avali tako da nam je plan bio da se popnemo do tornja pa da produzimo do Arandjelovca na pecenje. Krenuli oko pola 1, dan sparan i dosta oblacan, mada skroz prijatan za voznju.

1f2bd0d059a0eac888c360cfe3463bd9.jpg
0d2384471d279e7644f0c433f730245a.jpg

Od Avale do Arandjelovca nam se prilicno oduzilo, verovatno jer nismo doruckovali, Ralja - Dučina - Ranilovic i konacno oko 15h stigosmo u pecenjaru Mali Hrast. Verovatno najbolje pecenje koje sam jeo. Gladni smo bili kao vukovi i stiglo je za 5 minuta, topla preporuka. Treba rezervacija vikendom ali konobar nam je ucinio i nasao sto za dvoje.
Onako siti i orni odlucili smo da se svrcnemo do Garaskog jezera. Cini mi se da su i neki bazeni bili u blizini brane gde smo stali da se slikamo.

4347b25a4bf55f2cf94fd6216d94d60d.jpg
db9783e8f310bca42562600b5a69f53d.jpg
f2160c7d49c71cccb9c0d73e998ed18c.jpg

U povratku smo se popeli na Bukulju, sve do Osmatracnice odakle puca pogled na Arandjelovac. Naravno prvo sam promasio put i zavrsio u nekom kamenjaru, sve zajedno sa pomahnitalim kučićima koji mi trce ispred tockova, elem morali smo da se vracamo dobar deo puta unazad. Table na putu kod nas su stvarno katastrofa. Sve u svemu pogled odozgo je fenomenalan.

2bf6fc3501db3b33dd165226e0dc5a72.jpg

Odatle smo preko Orasca i Mladenovca izasli na autoput i za cas bili ponovo u Beogradu. Ukupno oko 220 kilometara cini mi se. Inace na pola puta sam isprobao cepice za usi od pene koje sam kupio, one najobicnije. Gledao sam na youtube-u neki snimak kako pravilno da ih stavim u uvo i razlika u voznji sa i bez mi je verovatno utisak godine. Ja ih ocigledno do sad nisam pravilno koristio.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas prepeglah nesto sitno preko 600km, gde sam bio, sta sam radio....

IMG-20190526-192935.jpg

 

Pa oklen poceti, od kise, da bas od nje jer je dosadila vise i bogu i narodu. Prosli vikend taman da uhvatim neki djir.... prc mileva, navukli se oblaci i cao. Zato ovaj vikend resih da se utepam od voznje, ma da mi dupe utrne sam tako.

 

Resih da poranim, odo do komsiluka nam, odo do Resice ili ti Nacion. park Semenic.

Gazim ti ja tako moju gospodju pravac za Pancevo pa po obicaju Kovin - B. Crkva.

 

eee ali ne i ovog puta, od PA otisao za B. Novo Selo pa pre Alibunara skreuo desno za BC

dosadno mi ono vise bilo pa ajd da promenim, mesto Straza, ispod mene kanal DTD

IMG-20190526-091931.jpg

 

brzo stigoh u BC ajd na pumpu da se tankas do cepa i taman da vidim sta mi radi jezero

lepo je, nema raje da ga prlja, milina za oci

IMG-20190526-093501.jpg

 

gospodja ceka u hladu, ako je nek ceka Ceca

mislim se "cekaj Ceco i ja sam cekao sunce tolke dane" 

IMG-20190526-093406.jpg

 

ajd do menjacnice da se razmeni koji dinar, trebace u Resici

preko puta menjacnice ima pekara, ajd i tu po malo rane, trebace usput negde na nekoj travi, livadi, kamenu il jezeru, nece se baci...... 

 

ranije radila jedna crnka mrsava a sisata, sad neki mali plav i debo mindjusu nosi

tttiiii de bas na tebe da naletim, nije moj tip....gasss ka gran. prelazu jer nema crne sisate

IMG-20190526-100158.jpg

 

cim predjes, svrtis se levo, drzis glavnu dzadu i kad vidis znak pravo Resica, skreni desno za Bozovic (ne slusaj znak). Drzi glavnu dzadu pa ces opet videti znak levo za Aninu/Resicu, e ni tu nemoj skrenuti jer te navlaci na stari put koji je katastrofalno los.... samo pici pravo i vozi kako te glavna dzada vodi, greske nema.

 

kroz nacionale semenik sitacija je da nema opterecenja, put dobar, krivine u ladovini mokre

ima rizle ponegde i ne ocekivane kaskade se nekim cudom napravise, no basss me briga

 

dosao sam zbog ovoga, ocu mozak tj surutku sto je ostala da odomorim

IMG-20190526-120958.jpg

 

uhhh kako je sve ozelenelo, prija cist vazduh a ni zdrebica se ne buni

IMG-20190526-120919.jpg

 

nego poceli neki oblaci da se navlace, nece valjda opet majkumu

pa nisam jos ni po puta presao, nit sam kisnjak poneo

IMG-20190526-120829.jpg

 

Sretoh par bajkera i svi stranci, al zato bicikleto se kotrlja kolko os 

peglaju bate pedale svaka im cast, ako neka, zdravo je to i ja sam nekad kad sam bio mlad

od pedalanja silnog, valja zaliti jednim njihovim, kafic Yaya odma pre drugog semafora

IMG-20190526-120712.jpg

 

Tu je radila lepuskasta plava, vitka i visoka.... sad mali crni mrsav sa dve mindjuse, jedna u jedno uvo, druga u drugo i to one velike sto se udenu da donji deo uha bude veci nego gornji, taka moda neka bemliga.

Reko, vidi i kod nas i kod njih odose zenske, dosla neka... nova moda, sta se desava ko ce ga znati, ajd Darko pi to pivo pa bez ka Slatini Timis ajd malo u visine.

 

odatle, na semafor levo i samo pravo, sticices do izlozbe lokomotive na otvorenom

prva ikad napravljena u evropi je bate bas tuj.... da ne verujes (stara slika)

IMG-20171125-175802.jpg

 

IMG-20171125-175851.jpg

 

Bogme ce mi bude veselo

IMG-20190526-152035.jpg

 

E sad, to ti je ovaj put na mape 582 a ja ti pevam 442 do Beograda, nov asfalt, extra za voznju al ja ti brale sam na njemu, nema zive duse, postaje sve hladnije dok si dole u majci mogao voziti.

U nekim delovima gusta suma mrak u po bela dana, ma jeza me neka uvati jos oni oblaci neki sivi se nadvili, sta je sledece mislim se.... medjed i cuko pobesneli na putu.

 

more beste sivi oblaci

IMG-20190526-152534.jpg

 

tu je jezerce na vidiku Trei Ape

IMG-20190526-152126.jpg

 

IMG-20190526-152223.jpg

 

IMG-20190526-152251.jpg

 

oooo pa idealno za sesti i pojesti pored vode a i ova decurlija taman otisla

IMG-20190526-152442.jpg

 

Zavrsio klopu, stigao u Slatinu te se svrteo desno, put 6 idem ka Orsovi da predjem granicu pa uz Dunav kuci nazad.

Lele bate iz opustene voznje gde nema skoro nikoga, ulete u kosnicu. Voze rumuni ma samo cepaju al se i sklanjaju, da da, kad vide motocikl odmah se skloni desno a ne kao ovi nasi pavijani retardirani.

 

Na krivini, ima jedan manastir, bas Ovaj, mali nekako u samoj steni. Poprilicno dosta ljudi bese ispred i nadolazili novi, bese mi cudno, ocigledno da njima ima neko znacenje.

 

Meni, za sada, jedino znacenje je da stignem u D. Milanovac i napojim zdrebicu jer je poslednji put pila u BC a vala i meni ce prijati.

 

tako da

IMG-20190526-164251.jpg

 

privatno

IMG-20190526-162752.jpg

 

oooo djes Dunave kuco stara, nema ko nema sliku bas odavde, vid'ga kako je lep

ide, prolazi i odlazi..... tako i nasi zivoti, oce li ostati neka uspomena il cemo pomrti zatucani

IMG-20190526-154911.jpg

 

gas gas, tempo tempo, levo tabla Kapetana M. Breg

ko hoce, zeli, moze svratiti, za vece grupe treba najava, sve je po starim nasim obicajima

etno trt, vrrt sa jacom cenom klope al dobro, ima ovaca za sisanje (stara slika)

DSCN2476.jpg

 

pogled je kul, njihova medovaca jos bolja (stara slika)

post-31487-0-93262900-1430148178.jpg

 

ihhh al te udesili, e nek si takav i treba

IMG-20190526-213408.jpg

 

sve ce to narod pozlatiti

IMG-20190526-213434.jpg

 

I tako, golubac, pozarevac, smederevac do mog sela majami lug.... djes bio, stas radio 600km (?) razmisljao o Dunavu, dolasku i prolasku....... ende nema vise ;)

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 10 sati, Stefan Kovačević je napisao:




0d2384471d279e7644f0c433f730245a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lepo ste se provozali i uživali.

E sad, ti u full moto opremi, a ona u farmerkama i starkama. Nemoj pogrešno da me razumeš, ako je voliš, ne daj joj više tako da sedne na motor, znači će vam.;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Lepo ste se provozali i uživali.
E sad, ti u full moto opremi, a ona u farmerkama i starkama. Nemoj pogrešno da me razumeš, ako je voliš, ne daj joj više tako da sedne na motor, znači će vam.

Slazem se, za sada su tu kaciga, jakna i rukavice. Devojka se ne vozi cesto sa mnom, konkretno ovo joj je prva zajednicka voznja van Beograda (nadam se da ce sto promeniti posebno nakon jucerasnje voznje ). Da ne duzim, treba imati kompletnu opremu sto se mene tice cak i po gradu, tako da cemo to promeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Darko, ako nije problem, mozes li da postavis rutu, posto su mi se dopale fotke?

Ne bi bilo lose da obrnem krug :).

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Pičiš kilometre i šljemaš pivo,pa zašto aman brate?

use i u svoje kljuse

jer-tako-smo-u-mogucnosti-transparent.jp

 

 

Pre sat vremena, Alexey je napisao:

Darko, ako nije problem, mozes li da postavis rutu, posto su mi se dopale fotke?

Ne bi bilo lose da obrnem krug :).

Hvala unapred.

Hocu naravno, sta mi tesko

Screenshot-2019-05-27-22-30-57.png

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Slazem se,i ja volem pivo. Prosle godine pola sata pre udesa sam podelio pivo sa zenom jer nije bilo malog...e osecaj kad je policajac doneo u sanitet alkotest i pruzio ga ka meni....tesko je opisati. Naravno bilo je 0.00

Nikada vise necu  sebe dovesti u takvu situaciju. Kad parkiram na kraju voznje,ljustim ih ,a dok vozim,nema trika ni casu piva da popijem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zato i kažem "use i u svoje kljuse", jer ja prvi ne guram nos tamo gde mu nije mesto.

Jedno je sljemanje piva, nešto sasvim drugo je popiti 2 mala za ceo dan proveden na motoru u razmaku od bar 4h.....tako da ti komentar nije na mestu.
Da sam cugnuo jos par komada pa da mi kažeš nešto, ovako ispada skroz bezveze i ako verujem da nisi imao zle namere.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Daleko od zle namere,pogresno shvaceno ili pogresno napisano sa moje strane. Sljemanje je upotrebljeno bas iz razloga da bude prijateljski i saljivo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Malo pivo u sebi sadrzi izmedju 10 i 20 grama alkohola... To uopste nije malo. Alkohol pocinje da deluje ubrzo nakon konzumacije, dugo pre nego sto covek primeti prisustvo alkohola u svom organizmu tj. osecaj opijenosti. Cak i te male doze produzavaju vreme reakcije za duplo, smanjuju koncentraciju, dovode do gubitka preciznosti u kretanju i ravnotezi i 'pojacavaju hrabrost'.

 

Naravno, stoji da svako radi kako misli da je najbolje. Al ovo gore je razlog zasto ja kad je u opciji voznja (motor il auto) ne uzimam ni kap alkohola. I zasto razumem komentar @zemunac72

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Slazem se,i ja volem pivo. Prosle godine pola sata pre udesa sam podelio pivo sa zenom jer nije bilo malog...e osecaj kad je policajac doneo u sanitet alkotest i pruzio ga ka meni....tesko je opisati. Naravno bilo je 0.00
Nikada vise necu  sebe dovesti u takvu situaciju. Kad parkiram na kraju voznje,ljustim ih ,a dok vozim,nema trika ni casu piva da popijem.
Odlicno za pouku. I meni se nekad omane pa popijem jedno pivce u ubedjenju da to nije nista. A ustvari znam da i to jedno ima ipak uticala pa iako nikad nisam imao ni najmanji problemen zzbog toga, podsvesno me grize savest.
Razmislljam sta ako se nesto Desi, pa cak i da alkometar pokaze nula ili fa budem ispod dozvoljenog,, kako sebe da pogledam u ogledalo i da zivim Sa cinjenicom da Sam mozda to mogao spreciti ako nisam popio i to jedno pivo.

Verstuurd vanaf mijn Smart-Ex 01 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Sve je to o.k , i svi to znamo ali svako od nas prihvata razne rizike kad sedne na motor.

 

Ja cesto prihvatam taj da popijem jedno pivo u toku duge voznje...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pretprošli vikend smo posetili jedno od najlepših prirodnih lokaliteta u Srbiji (po nama u top tri, a stvarno mogu da kažem da smo obišli dosta toga kod nas) - slapove Sopotnice. Na 15ak kilometara udaljenosti od Prijepolja, bukvalno raj na zemlji. :)

Put od Čačka do Prijepolja uglavnom dobar. Od Prijepolja do Sopotnice imaju dva puta. Mi smo se naravno u odlasku zeznuli i otišli onim kojim ima oko 4-5 km makadama, korektnog doduše (put preko Ivanja). U povratku smo izabrali onaj bolji (bolji asfalt i svega 300 m makadama) - preko Lučica. 

Posetili manastir Mileševu, i preko Kokinog broda i Jasenova gde nas je uhvatila kiša, stigli kući.

GOPR6520.thumb.JPG.93eb147ab40f9bbdddf583f1a2e9f482.JPG

IMG_0757.thumb.JPG.290673be8c8c13786ee522f1e85c9ad5.JPG

IMG_0765.thumb.JPG.1ef7ba39d82b1f982ab3b99cc730d8e2.JPG

IMG_0769.thumb.JPG.95fcdd0b4b65c2d034e64b94221cb2e5.JPG

IMG_0797.thumb.JPG.71d4e60ff457a6f30e132e03368f68a9.JPG

IMG_0801.thumb.JPG.8b5676a486301ce5c2d3ad54ad903cf5.JPG

IMG_0809.thumb.JPG.f391bd0b71799cbd179fa616318a0269.JPG

IMG_0811.thumb.JPG.267163038b48081add9e81ba14214061.JPG

 

I na kraju i video klip sa ove vožnje :):

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Pozdrav za komšije. :jee1:

Koliko li je ovakvih mesta oko nas a da to ne znamo? 

Bio sam pre dva meseca u Lučicama a nisam znao za slapove. Ali, ispravićemo to na prvom putovanju prema Prijepolju.

Čestitam za izbor i radujem se vašoj sledećoj promociji sličnih destinacija. Imate veliku podršku od mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

kakav dan, prelijepa voznja, onda trke na brdskoj stazi... onda kupanje i voznja put kuce, prebrza, ali ajde pratio tempo ispred mene drugova bajkera ali ne volim toliko brzo da vozim.. jedna interesantna situacija, staje ovaj moj drug da se javi bajkerima poznanicima nekim, inace on super momak, i ja onako sa strane ostajem necu ni da im se javim, jer su do skoro komentarisali dje mi je agregat na prosli motor, 150 cc  cf, ono podrugljivo, i oni pitali sto necu da im se javim, mislim se nikad pripadat toj nekoj njihovoj grupu u crnu goru necu, niti ijednoj osim onoj koju bih ja stvorio...

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 22.4.2019. at 14:10, Yanco je napisao:

 

kakav je ovaj z400, cijena mu je dosta jaka, za malo vece pare se uzima mt07, vidim dosao i kod nas u cg, za cijenu od 5700 tako nesto.. lijepo izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650
On 2.6.2019. at 10:52, ZERO CORD ADV je napisao:

Pozdrav za komšije. :jee1:

Koliko li je ovakvih mesta oko nas a da to ne znamo? 

Bio sam pre dva meseca u Lučicama a nisam znao za slapove. Ali, ispravićemo to na prvom putovanju prema Prijepolju.

Čestitam za izbor i radujem se vašoj sledećoj promociji sličnih destinacija. Imate veliku podršku od mene. 

 

Hvala! Toliko toga lepog i pristupačnog u ovoj našoj zemlji, stvarno je šteta što većina od nas i ne zna šta sve može da vidi ovde. Supruga je turizmolog, pa se trudimo da obiđemo i vidimo svašta nešto novo a opet manje poznato... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja