Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

• Никад не једи жути снег!, 300 postova
  • Motocikl: Jadranka (ФЈР 1300)

Па не баш брзо, то ће бити оне недеље када сви споје Ускрс и 1.Мај, па неки дан... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 217 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR500

Danas sa ženom odoh do Sisevca na pićence i da se neobavezno provozamo, lep dan rekoh da ga iskoristimo. Put od Ćuprije do Senja fantazija, novi asfalt. Od  Senja do skretanja za Sisevac u starom stanju, al može da prođe. E od tog skretanja katastrofa... 20 na sat ako ne želite da pocepate gume. A šteta, predivan predeo, priroda, samo poželeti za odlazak u oazu mira

• Svrati ponekad, 223 postova
  • Motocikl: NC 750 XD
Планирах једну краћy једнодевну авантуру. Женче је до сада са мном путовало највише 200км у дану а сада идемо на 300   Елем, доле је план пута... може ли неко из тих крајева да ми каже какав је пут, да ли треба избегавати неку деоницу и где треба направити паузу за ручак, неки приземан ресторан са погледом на реку или сл.? Moжда и нека занимљивост koју треба видети на тој рути?

Capture.thumb.PNG.4d32afcff5dcae68626d4defa9cb2aaf.PNG
Od D. Milanovca do Majdanpeka je uzan put a lokalni klinci voze jako brzo. Od Majdanpeka do Kučeva je lepa priroda ali jako loš asfalt. Rupa do rupe. Doduše, prošao sam tu pre dve godine ali ne verujem da je puno bolje.

• Svrati ponekad, 172 postova
  • Motocikl: 950adv
Pre sat vremena, dragan_alumiroi je napisao:
Pre 2 sati, WlayCo je napisao:
Планирах једну краћy једнодевну авантуру. Женче је до сада са мном путовало највише 200км у дану а сада идемо на 300 emoji4.png  Елем, доле је план пута... може ли неко из тих крајева да ми каже какав је пут, да ли треба избегавати неку деоницу и где треба направити паузу за ручак, неки приземан ресторан са погледом на реку или сл.? Moжда и нека занимљивост koју треба видети на тој рути?

Capture.thumb.PNG.4d32afcff5dcae68626d4defa9cb2aaf.PNG

Od D. Milanovca do Majdanpeka je uzan put a lokalni klinci voze jako brzo. Od Majdanpeka do Kučeva je lepa priroda ali jako loš asfalt. Rupa do rupe. Doduše, prošao sam tu pre dve godine ali ne verujem da je puno bolje.

Iso sam od Kuceva do Majdanpeka krajem prosle sezone, put uzas.

• Никад не једи жути снег!, 300 postova
  • Motocikl: Jadranka (ФЈР 1300)

Хм... а да идем јужније онда, километража иста?

Capture.thumb.PNG.6f2f8bba7ee55b5fd026b85bf771d14f.PNG

• Svrati ponekad, 172 postova
  • Motocikl: 950adv

Pa i ovaj deo Majdanpeka-Jasikovo-Zagubica nije bas, ali od Zagubice ka Petrovcu je put ekstra.

• Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Slozicete se da je vikend bio lep i nadam se da ste imali vremena da ga iskoritite za neku voznjicu :)

Subota je bila malo hladnija, ali je lepo dosla da se isproba aktivni ves iz Lidla :D I kul to sve radi, mogu reci :) Ovog puta nisam palio aplikaciju da pratim svoje kretanje jer sam imao i pesacenja, tako da cu prepricati i okaciti po koju fotku :)

U subotu sam isao vec ustaljenim putem. NS, Kamenica, Rakovac, lep put i jos lepse krivine do gore. Onda sam krenuo da se spustam ka Vrdniku. Cilj mi je bio da nadjem stepenice koje vode nikuda :D Na vrhu stepenica je mali plato i to je to. Cesto sam prolazio tuda, ali nikad nisam stao da fotkam. Verujem da se prilikom penjanja, ukoliko se izgovori odgovarajuca molitva, na platou otvori portal koji vodi ka drugim svetovima i drugim dimenzijama :care:

Evo fotke stepenica :) Ima malo i photoshop-a. Nije bas tako bilo :D 

7hETJom.jpg

Nedelja je bila mnogo toplija i prijatnija za voznju. Drugar nije jos bio do Spicerovog dvorca. Drugar i njegova devojka u kolima, a ja sam predvodio ekspediciju na mom iron horse-u :vitez:Dvorac je svakom danom u sve losijem stanju. Prava steta. Opet, tu je i neodgovornost ljudi koji ga posecuju. Smeca ima na sve strane, rekviziti za drogiranje, raznosenje svega sto otpadne... Uglavnom, ja sam bio onaj "forever alone" drugar koji fotka par na nekom kul mestu :D 

Toliko sam puta bio tu, a nisam primetio ovaj zarasli letnjikovac. Pokusao sam da napravim fotku koja bi izgledala kao da je napravljena kada i on. 

fyqPDmV.jpg

Posle smo nastavili ka Banostoru i zavrnuli levo na Frusku. Gore smo imali turu pesacenja. Nastavak voznje je bio ka Zmajevcu i taj put je relativno dobar do raskrsnice sa putem prema Beocinu. Posle raskrsnice je put pun rupa i sodera. Treba paziti jer su neke rupe jako duboke. Prosli smo bez ostecenja, srecom :)

Poneo sam macro objektiv, pa sam se i valjao u travi...

RTfjEn7.jpg

Neki su to radili bez objektiva :D 

6IZ1g58.jpg

Kao u Mapetovcima, dvojica deda sa visine su pratila situaciju :D (I tata bi sine :D)

loU0Cfu.jpg

Nekako sam namestio da se spustimo opet kroz moj omiljeni Rakovac :) Imali smo srece da se ispred nije nasao niko da kilavi, tako da sam mogao da izvucem maksimum iz nekih krivina :)

• Sviđa mi se 4

• U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

pozdrav svima

evo mene opet sa jos jednom avanturom, ova je bas bila posebna

nema guzve Boka, Zaliv, NJegusi, preko Prcnja Trajekta i jedan sveobuhvatno prelijep dan i druzenje, gledao sam da klip ne bude previse sa insertima iz voznje a i odma da napomenem nijesam narcis kao u klipu, normalno to je samo u svrhe nerviranja zene...

• Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

• U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z300

Današnja solo vožnja je bila do osmatračnice na Bukulji. Posle jutranje kafe sa društvom sam krenuo u vožnju po gradu, i iz dosade produžih do okoline Aranđelovca, i to putem Šatornju i Trešnjevicu, gde do sad nisam prolazio. Dan beše lep i idealan za opuštajuću vožnju.

Capture.jpg

Osmatračnica i ogled sa osmatračnice:

20190323-141513.jpg

20190323-134844.jpg

I još par slika sa Bukulje...

20190323-141615.jpg

20190323-133851.jpg

20190323-142324.jpg

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z300

Put je uzak i krivudav sa usponom, ali je asfalt ok, nema oštećenja i rupa. Okolina i priroda su super, uživanje za vožnju i opuštanje. To mislim na put ka vrhu Bukulje koji se odvaja od glavnog puta. E sad, zavisi sa koje strane dolazite. Ja sam sa strane Šatornje, i tamo je put jako fin (po mom mišljenju fin, jer ja ne prelazim 80km/h :))

• ODUSTO OD DIJETE, 1869 postova
  • Motocikl: GSX650F

Ja obično kroz Aranđelovac, pa kod Lukoil pumpe smotam levo i dalje ka Bukulji.

Bio sam jedno desetak puta minimum ali je put bio dosta loš pre 2-3 godine. Jeste uzan i nema divljanja ali je priroda prelepa kad se popneš do vrha.

Uvek tu popijemo kaficu i iskuliramo u prirodi oko nas.

• Zainteresovan, 583 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
pre 24 minuta, Alekre je napisao:

Šta da vidim, gde da stanem?

Smederevo - Mladenovac - Aranđelovac - Rudnik - Topola pa ću odatle kući... 

Definitivno na Bukulju,iza prema Garašima je jezero ( zaboravih,tebi vode preko glave:))...Topola-idi na Oplenac,mauzolej dinastije Karadjordjević...u mestu Rudnik popiješ nešto pa razmisliš na koju ćeš stranu...

• U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Gilera Runner SP 50

Prelep dan iskorišćen maksimalno da se uživa, a i da se testiraju nove gume. Nisam ni pretpostavljao koliku razliku mogu da naprave gume u krivinama, sada kao da sam bukvalno zalepljen za asfalt. :staa2:

IMG_20190323_150407.jpg

IMG_20190323_150414.jpg

IMG_20190323_150449.jpg

IMG_20190324_193906.png

IMG_20190324_110940.jpg

IMG_20190324_113327.jpg

IMG_20190324_114429.jpg

IMG_20190324_115649.jpg

IMG_20190324_115950.jpg

IMG_20190324_124413.jpg

IMG_20190324_125202.jpg

IMG_20190324_141329.jpg

IMG_20190324_150926.jpg

• Sviđa mi se 5

• U prolazu, 26 postova

21.03 Šabac-Bijeljina-Zvornik-Visegrad-Mokra Gora-Bajina Basta-Ljubovija-Osecina-Šabac.Subota,jutarnja kafica na brzaka i put pod noge.Moj dobri drugar Tracer i ja u osvajanje nasih prelepih krajeva.

9bff36efee687b78874349a677e876a3.jpg

b6c0183e6c060ba4cee554a0610060d2.jpgd1ce9003af6dd7543f608f516b8af485.jpgf2f7e9bd441bfaabcf3b8caac97a7691.jpgca5b51a3c1d62fd10046884f330bb954.jpgc018152f681b1ce21c4a23f195e80319.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Sviđa mi se 5

• Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Subota je bila radna, ali se to nadoknadilo u nedelju :)

Isao sam do Vrsca. Nisu me zadrzali tamo :D Zamisao je bila da idem ovako: 

A0YM9ot.jpg

Ali sam malo zezno stvar i u kovacici produzio do Panceva :D  Sasvim slucajno. Svi putevi vode u Pancevo :D Tako da je voznja na kraju ispala ovako:

6pBUP7q.jpg

Oko 323km voznje. Krenuli oko 10 sati i vratili se oko 7. Zastali na Titelskom bregu: 

j24EPUp.jpg

Da, tu je i moj ruzni sissy bar :D Bice valda onaj lepsi uskoro :)

Posle smo ze zeznuli, kao sto rekoh, pa smo prosli kroz Vlajkovac. Tamo smo je Vlajkovacki dvorac koji nismo preskocili :) Steta sto tako nesto propada, ali dosta toga propada kod nas... 

IcUFOGM.jpg

Ne znam zasto nemam nesto puno fotki iz Vrsca. Lep je grad. Prosle godine sam bio pocetkom sezone i nisam stigao sve da obidjem jer sam zurio kuci pre mraka. Islti slucaj je bio i sada. Nemam bas neku opremu da bi mogao da vozim po hladnijim uslovima, pa sam se potrudio da dodjem kuci dok je prijatno za voznju. Mali problem je i vetar koga je bilo dosta predvece. 

• Sviđa mi se 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja