Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

Kratka voznja do Ledina na Novom Beogradu (Srbija) da se vidim sa drugarom Duletom. Kupio sam mu novi far za njegovog custom 550cc bobber, pa me zove da dodjem da vidim kako taj nov far cuci na bobber-u. Motor je Dule sam sklopio, farbao itd, masina ja od Kawasaki KZ550 motora.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Petak popodne. Zovem kuma i jos jednog prijatelja da  isplaniramo voznju za subotu. Moj predlog je da iz Banjaluke idemo preko Prijedora, Novog Grada i Dubice te odemo do spomenika u Jasenovcu.

 

U subotu ujutro jedan kolega odustaje. Kum odustaje u 14h zbog nekih neplaniranih obaveza i ja odlucujem da krenem sam. Memorijalni centar se subotom zatvara u 16h tako da posjeta otpada.

Krecem i odlucujem da idem polako i obidjem jezera kraj Prijedora.

 

Ovo je ruta:

 

IMG_4237.PNG

 

 

Idem lokalnim putem od BL preko Omarske.

Put je asfaltni sa dosta krivina i u ok stanju.

 

IMG_4202.JPG

 

 

Svracam u eko centar "Ljekarice" na osvjezenje :)

Ja u hladu a i "tragac" na odmoru :)

 

IMG_4203.JPG

IMG_4205.JPG

 

 

Nekad sam se ovdje kupao. Jos dok sam bio u srednjoj skoli. Prije 1, 2, 3...10...ma nije bitno koliko godina :)

 

IMG_4208.JPG

IMG_4209.JPG

 

 

Nakon krace pauze nastavljam dalje. Cilj je jezero Gradina.  Jezero se nalazi 25 km jugoistočno od Prijedora. Ovo akumulaciono jezero je napravljeno za potrebe rudnika željezne rude u Omarskoj. Gradina je nastala izgradnjom vještačke brane Međeđa. Jezero sluzi kao akumulacija za vodu kojom se ispira ruda. Nakon ponovnog aktiviranja rudnika 2005. god. na jezeru je zabranjeno kupanje. Najveca dubina je 70m. Najveca uhvacena riba tezine 50kg.

 

IMG_4214.JPG

IMG_4215.JPG

IMG_4216.JPG

IMG_4218.JPG

 

 

Nastavljam dalje ka Prijedoru. Put je fenomenalan za voznju.

 

IMG_4210.JPG

IMG_4212.JPG

 

 

Pogled na povrsinski kop rudnika Omarska. Put je dalje vodio kraj samog kopa ali nisam stajao da slikam. Sve izgleda kao povrsina neke druge planete.

 

IMG_4213.JPG

 

 

Mjesto gdje se ruda utovara u vagone:

 

IMG_4220.JPG

IMG_4221.JPG

IMG_4222.JPG

IMG_4224.JPG

 

 

U Kozarcu se ukljucujem na magistralni put i idem dalje prema Prijedoru i Novom Gradu.

pocinje da duva nevjerovatno jak bocni vjetar koji me prati do kraja puta i povratka u BL.

Vedro i suncano vrijeme se mijenja i navlace se bas tamni oblaci. Zato smanjujem zaustavljanje i slikanje na minimum.

 

U novom gradu stajem i sipam gorivo u motor a u sebe sok i cokoladu :)

 

IMG_4225.JPG

 

 

Plaza i kupaliste u Novom Gradu.

Lijeva obala pripada RS/BiH a desna HR.

Tu je racvanje puta. Lijevo put vodi za Cazin, Bihac, Bos. Krupu a desno za Kostajnicu, Dubicu i Gradisku. Ja biram desno i dem dalje.

Put je jako lijep za voznju. Dosta krivina i pravaca a malo saobracaja. Na nekim je mjestima u losijem stanju ali nista katastrofalno. Rijeka Una je prelijepa.

 

IMG_4226.JPG

IMG_4227.JPG

 

 

Oblaci ne djeluju obecavajuce pa nastavljam dalje :)

 

IMG_4228.JPG

 

 

Mala pauza i slikanje :)

 

IMG_4231.JPG

IMG_4234.JPG

 

 

Mrak me hvata kod Gradiske. Malo ubrzavam i vracam se u BL sa prvim kapima kise.

 

IMG_4235.JPG

 

 

Ovu rutu definitivno vrijedi ponoviti bez zurbe.

Obala Une je prelijepa. Na kraju nisam pokisao. Pa nisam ni testirao nove hlace i cizme...na srecu :)

 

Ukupno predjeno 248,3 km. Posto sam pocetnik ovo mi je najveca kilometraza predjena u jednom danu...za sada :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 8/21/2017 at 0:33 PM, srrdjan said:

Одлична вожња :takoje:

Ja bih dodao i prelijepa Yamaha :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Danas zadnji dan odmora. Planirao sam na duzu turu od cca 350-400km ali posto je najavljena kisa smanjim dozivljaj :)

Odlucim da odem do Kozare tj vrha Mrakovica.

Cim sam krenuo oblaci su se poceli navlaciti i to oni teski.

Stignem na vrh i sjednem doruckovati. Mir, tisina. Nigdje nikoga.

 

1BCB88D0-BC73-466A-880E-28B01F2A31F3.jpeg

 

 

Nije uzivanje dugo trajalo. Pocinje kisica. Razmisljao sam da li da cekam da stane ili da idem. Posto je prognoza pokazivala da kisa ne misli stajati odlucio sam da krenem. Taman da probam nove hlace i cizme :)

Nakon 10 min je poceo takav pljusak da sam stao pod drvo i sacekao malo da se smiri.

 

CA0DC6AB-C16E-444E-97E2-F4122D59A82E.jpeg

245CACB6-CDA1-4A0A-9809-09933CD6EC48.jpeg

DB77FD29-7044-4906-9B85-0D961C23850E.jpeg

 

 

Na kraju me slaba kisa pratila do pred Banjaluku. E na samom ulazu me zalio pravi potop :)

 

Ovo mi je bila prva voznja po kisi i moram reci da je bilo i teresantno.

 

Svu u svemu...

47D2599B-A115-4117-8897-F3FA545DB231.jpeg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Šteta za kišu jer to spuštanje sa Mrakovice je za mene najljepši put koji sam ikad vozio(kad je suvo) i šteta što nije bar 849 000 000 000 milimetara duži. Ako se nekad voziš kroz Gradišku a da nije vikend(jbg muzičar ne može vikendom) i da ti treba društvo za vožnju javi se(ako ti nije ispod časti da se voziš u društvu sa skuterom ;) ),ja nemam s kim da se vozim pa sam uvjek sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ma i ja sam početnik-povratnik na motore. Evo danas se provozah malo preko Borje. Došao s posla i  uhvati me onaj neki nemir. Kažem gospoJi oblači jaknu idemoooooo! I tako odosmo do "Hajdučkih voda" :). Lijepi su mi utisci pa ako nekog zanima mogu i napisati par riječi o tom mjestu i putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Put preko Borja je extra ali nikako motorom da odem. Autom sam isao bezbroj puta.

 

Juce sam morao poslom u Travnik. Odlucim da automobil miruje a ja na motor i preko Vlasica do Travnika.

Put je sto se tice krivina i pejzaza fenomenalan. Problem je sto asfalt nije u dobrom stanju. Ima jako puno neravnina na putu. Cak i pravih uvala i skokova. Odroni i rizla redovna pojava.

Prosao sam ovim putem bar 200 puta automobilom. Dosta mi to olaksava voznju motorom posto znam sva kriticna mjesta. Mada u malo ne padoh sada. Malo sam odvrnuo gas i kasno poceo kociti pred krivinom. A u krivini naidjoh na rizlu. Poce zadnji tocak plesati ja pustih kocnicu ali se jedva provukoh kroz krivinu. Lekcija naucena. Idemo dalje :)

 

72CD1051-A56C-452C-9DDF-6F34E49611BB.thumb.jpeg.4c1eff8a9eb1a9b64155e13834a6cccc.jpeg

A76B61DB-79A4-408A-B243-F22FE370DABA.jpeg

4DCA0540-8216-4217-8E29-28B8411AD0F1.jpeg

88F5317E-590B-4A9F-8FD3-4C33A25187B6.jpeg

8DCC8A1B-C87B-42AE-AFA4-3A9175AD1497.jpeg

7E128594-4394-40F6-86D5-0F6DFDC9C0FB.jpeg

CEA42359-B90F-430A-8009-65B156F0D8C5.jpeg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Povratak je bio drugim putem: Travnik-Donji Vakuf-Jajce-Banjaluka. Magistralni put koji pod Vakufa do Banjaluke ide kroz kanjon Vrbasa.

Jako puno krivina i ljepote. 

 

Jajce:

 

F1F608BC-1632-414A-A6E8-11E77D44E8AE.jpeg

 

E09AC865-65A7-4C29-B2B1-99B552A57360.jpeg

 

Odmor uz Vrbas. Tu je racvanje puta. Pravac je za Banjaluku a lijevo put vodi za Mrkonjic Grad.

 

3DAA2151-64D1-487A-B1BA-EB1B15BD7ED0.jpeg

66C5D4D8-4D06-4CE0-B90E-E50562628BF3.jpeg

12F58BEB-861A-4A7E-AD1C-501FD7D73E6A.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo i opisa. DakleM...sjedošmo gospoJa i ja na beverly dosta kasno,oko 14:30h. Tankanje na benzinskoj u Gradišci i gas,starom cestom za BL jer autoput mnogo smara kad sam motorEm. Vožnja 80% po ograničenju jer policija žandara sa Ramerom i raznim radarima,red line,hot line,red tube,tripl test, ultrazvuk,rtg,htz i šta već sve nemaju od tih sokoćala. U Banjaluci očekivano gužva i u toj gužvi (samo)jedan potencijalni ubica nas nezaštićenih,jedan od onih što voze 30 ali su u kolima samo tijelom prisutni a duhom su negdje...ma to samo oni znaju gdje. Nećemo o tome više,bilo je i moje krivice i sve se sretno završilo,bez,da prostite,nabijanja mene,gospoje i motora na haubu protivničkog automobila koji nam je išao u susret kao i bez toga da nas dotični "ošine" sa strane. Izlazimo iz BL i gužve i počinjemo da uživamo a nailazimo i na meni najdraži saobraćajni znak

2z4ycl1.jpg

Put prolazi kroz Čelinac i Kotor Varoš ali poslije dolazi nekih 15 kilometara uživanja na solidnom putu sa puuuno krivina,bez udarnih rupa,bez naselja i sa malo saobraćaja. Savjetujem ipak oprez jer se vozi kroz prirodu i moguće je da divlje i domaće životinje odluče da se samoubiju skakanjem ispred vas. Zamalo da očistim rubove guma al ne lezi vraže, gospoJca sjedi iza mene i kad pretjeram dobijem ekspresno mae-geri(ili kako se već zove)udarac u bubreg. 

2wg4rxk.jpg

Čak smo dva puta strugnuli centralnim štenderom po cesti ali je moje oduševljenje splasnulo kad sam shvatio da to nije posledica mog "obaranja" nego male neravnine na putu i 210kg tereta na jadnom beverly-ju koji je i pored toga samo zadovoljno brundao. Evo par sličica puta:

21dna8p.jpg

27wrmab.jpg

w0mxd.jpg

Bez namjere da bilo koga reklamiram,sve pohvale za lijep ambijent hotela Hajdučke vode i restorana Hajdučka vatra. Hrana je ukusna,sve je čisto i uredno a mi smo imali sreću da dođemo srijedom kad imaju popust na sva jela s menija od 50%. Dovoljno je reći da velika porcija ćevapa srijedom košta čitavih 3KM(oko 1,50 EUR). Miješano meso koje košta 7,50KM nisam mogao pojesti i pored toga što su ovih 115kg koje imam posledica apetita plavog kita, jednostavno bilo ga je previše. Smještaj nije baš najjeftiniji ali nije ni skup-noćenje s doručkom i besplatnim welnesom i bazenom košta 56KM u najjeftinoj varijanti(sobe iznad restorana koje nisu renovirane). Rekoše mi da je rezervacija obavezna. 

w1wkm8.jpg

15i1dsk.jpg

9fwtgw.jpg

Ako putujete negdje ovim krajevima nije loše provozati se preko Borje ako ništa drugo onda zbog lijepe prirode.Vratili smo se istom rutom jer nas je već uhvatio mrak i zahladilo je. Ipak,nakon ove vožnjice moje privatne brige i problemi su bar na kratko zaboravljeni i vratio sam se s osmjehom. A Beverly,zahvalna mašina,i pored tereta,skoro do kraja sabijenog zadnjeg ovjesa,uzbrdice i raznih načina vožnje pa i nešto teže ruke na gasu se zadovoljio sa 4,78L benzina (sumnjive kvalitete :) ) na 100 km. Nije da mi je bitna potrošnja jer mi je neprocjenjivo da se bar na kratko opustim i uživam nego sam punio "do čepa" na polasku i na povratku na istoj pumpi pa mi se potrošnja,jelte,sama kazala :)

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Sva sreća da si rekao za lošiju površinu puta inače bi ja izmislio neki razlog da idem u Travnik :D Kanjon sam vozio i zaista je uživancija za 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Evo me u Hajduckim Vodama. Morao sam te poslusati. Samo sam ja pravio krug. Dosao sam preko Celinca, Josavke pa kraj Manastira Liplje. Sve je super sem 5km makadama...

 

Manastir je prelijep. Mir i tisina svuda.

 

832D2F89-73BB-4A39-934C-DBC1440A070C.jpeg

458F245B-6194-4596-9F3C-16C92DBA3665.jpeg

43909DD5-0B3C-4742-AEEA-3F744CDC491A.jpeg

4D5AA1C3-842C-4C98-AC4F-ACA6035716A5.jpeg

3F7CA848-EE13-4282-AA5B-FA0F690ED8BA.jpeg

0F17CF7E-937B-454E-8DCB-995EBA83239F.jpeg

096D90D5-42D7-49C3-B007-E560A8D002CC.jpeg

EBF2DEF0-3033-41CF-A44A-F90EF1765FBC.jpeg

BE11970C-30E9-4629-B749-83C9F162229B.jpeg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
On 9/6/2017 at 11:42 PM, igogitar said:

Čak smo dva puta strugnuli centralnim štenderom po cesti ali je moje oduševljenje splasnulo kad sam shvatio da to nije posledica mog "obaranja" nego male neravnine na putu i 210kg tereta 

hahaahahahaahhah imao sam i ja takav osecaj :D  :oda2:

Kolega kako to kacis kacigu na motor? Ne mogu  nikako da provalim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 38 minuta, king_julien je napisao:

Kolega kako to kacis kacigu na motor? Ne mogu  nikako da provalim

Ispod sedišta bi trebalo da postoji neka kuka ili nešto na šta može da se nakači kaciga, ili još jednostavnije, da se negde provuče sajlica za koju se veže, spoj bi trebao da bude zaštićen zaključanim sedištem, tako da niko ne može samo da odnese...   Istina, može da se iseče kaiš kacige, ali kome treba neupotrebljiva kaciga :ups:

Ovako nešto to izgleda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora
Pre 2 sati, king_julien je napisao:

hahaahahahaahhah imao sam i ja takav osecaj :D  :oda2:

Kolega kako to kacis kacigu na motor? Ne mogu  nikako da provalim

 

Samo ubacim kopču od kacige pod sjedište i zatvorim. Bolja opcija bi bila sa nekom kukom ili sajlicom ali ja ne kačim ovako često pa mi nije bitno(tad mi je bio zauzet kofer).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 952 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Mali Veseljace.ima i asfalt do manastira....,spustanje od Hajduckih prema Teslicu,skretanje lijevo par km od Hajduckih...,da te ne pati makadam..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sledeće nedelje idem sa kolegama na turicu gde je meni pripala čast da organizujem. Poenta je da se provoza malo motor, da bude lepa okolina, i da se lepo družimo - znaci usput kafica, picence, ručak i za kraj ture ko je raspoložen večera.

Danas je bila probna vožnja sa drugarom koji je odvozao sa mnom pola jer je morao zbog obaveza da odustane.

Ruta vodi velikim delom uz reke preko nasipa.

IMG_2667.JPG

IMG_2672.JPGIMG_2677.JPG306c8c02f611cdbe5167efa0b246e541.jpga6cddfe12ccb84ef5529a999284b388b.jpgfda0bf7500aadd9a154cafa7658b3059.jpg9f69ab9e15cba6c37ddf85eef6827e61.jpge75e8a5abf8e3abf63f83f30aa109504.jpg1679246ec5c4daa38d7b94150b396442.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
11 hours ago, mali_zmaj said:

Mali Veseljace.ima i asfalt do manastira....,spustanje od Hajduckih prema Teslicu,skretanje lijevo par km od Hajduckih...,da te ne pati makadam..  ;)

Znam, znam. Tim putem sam se vratio. Namijerno sam isao krug praviti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6







Jedna kratka voznja do Stare planine, oko 300km sve ukupno.

Sokobanja-Nis-Svrljig-Babin zub-Knjazevac-Sokobanja

Ne umem bas da napravim lep video klip ali eto to je sto je :)




Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja baš bio tamo danas. :) Tamo gde si ti stao u prvom klipu, ja produžio desno po onom makadamu. Dosta je čeljavo bilo, ali kad se izađe gore na vrh... :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Skrenuo sam i ja tu desno, ali posle 200/300 metara vec nisam mogao dalje, mislim moze ali greota za skuter...
Sledeci motor je enduro definitivno :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja još zagubio na tom delu neke ključeve, pa se vraćao 3-4 puta. :D Uglavnom je solidan put, ali ima i u par navrata mnogo loših i nezgodnih deonica. Ovi ključevi su me malo zabrinuli (jedini ključ od kofera, a nisam mogao da se setim da li sam lepo spakovao foto aparat...), pa sam bio malo nervozan oko toga i to mi je pokvarilo uživanje, a i traženje mi oduzelo vreme. Na kraju sam morao da obijam sopstveni kofer. :D Iznenadio sam se baš koliko je lako... :stabre: No, moraće onde još jednom da se ode, ima baš dosta makadamskih staza kojim bih da prođem... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja