Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam vozio po Bosni bez interneta i zabelezio je bas ispravnu rutu, a kada sam se vracao autoputem iz Valjeva dobio takvu ravnu luniju. Mislim da sam samo u jesnom trenutku izgubio signal GPS i da me posle nije pronasao jer sam isao brzo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ta ravna linija se meni desava kad pauziram aplikaciju, pa onda zaboravim da pokrenem, a vec sam krenuo. Onda mi ona spoji te dve tacke pravom linijom.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja je nisam stopirao kada se to desilo, zapravo ke pauziram samo kada nocim negdje u putu.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pa nestanak gps signala je isto kao pauziranje aplikacije na kratko, za to vreme ti na auto putu prelazis velikom brzinom neku razdaljinu, aplikacija kasni i  pravi ravnu liniju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne verujem da je do GPS ili interneta, mislim da aplikacija zabaguje. Pogotovo kad radi u pozadini. Meni je podešena da se ekran ne gasi kad vozim, a radio ili štagod drugo mi radi u pozadini. Od tada mi se nikad nije desilo.
Retko ili skoro nikad se ne dešava da tel. ili nav. izgubi gps signal. I ako izgubi, odmah ga nadje.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A sto je pauzirate? Nisam koristio aplikaciju, ali mi nekako logicno da sve vreme pravi rutu, odnosno, taj plan, mapu? Msm ne znam. Nisam koristio aplikaciju, samo pitam.

 

 

Edit, slike sama vadi dok je koristis, a slikas u medjuvremenu?

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@MaxiS ja je pauziram kad stanem na duze, tipa jelo, kafa i slicno. Slike sam ubaci tu gde ih napravis u toku rute ili pauze, dok snima rutu ima taster sa fotoaparatom, kliknes na njega i napravis sliku gde hoces i kad hoces.

@Eol ne postoji motor koji moze da ide tom brzinom da pobegne gps signalu dokle god vozis na otvorenom (ne racunam voznju pod zemljom, tunele i slicno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@MaxiS  Haha, pokušaću da ti nađem jednu voznju gde je nisam pauzirao, a isao sam u Pirot, obišao tvrđavu, prošetao se malo, bio da jedem u obližnjem restoranu..

Ruta je kao kad moja ćera boji Anu i Elzu u vrtiću.... u mraku.....levom rukom....

 

Ako je ne pauziram dok se šetkam negde, računa mi svaki pokret, i nisu mi realni podaci o dužini vožnje, kilometraži i procečnoj brzini i tako to..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Aplikacija ima autopause funkciju, čim stojiš duže od par sekundi, automatski se pauzira. Kad  kreneš, sama se pokreće.

Slike ubacuje sama, i vezane su za lokaciju slikanja,ako ste tako podesili tel. , i to ne samo slike koje slikaš preko aplikacije i tastera za slikanje, nego i kada slikaš standardno,  dok je app u pozadini ili čak ugašena.

 

Na kraju, kad formira rutu, da ti mogućnost da biraš koje slike ćeš ubaciti. U free verziji imaš max 10 slika i ne možeš editovati rutu kad je snimiš. U pro verziji možeš i plus imas više slika.

Generalno, super je app, verovatno troši malo više bateriju, ali kad je na punjaču, svejedno je...

 

I super je što liči na neku društvenu mrežu, ima svoj feed, možeš zapratiti nekoga, gledati njegove rute, komunicirati s prijateljima... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
41 minutes ago, Luckygsxr said:

Mogli bi otvoriti posebnu temu za ovu aplikaciju,mislim da nas ima više koji je koristimo i da možemo da zapratimo jedni druge.

A ima i nas starijih koji nemamo pojma o cemu pricate.

Mi znamo samo da vozimo.

:( :lol2:

  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja sam za. Danas kupih tipsku multimediju za auto. Android. Pretpostavljam da moze i tu da se instalira???

 

Evo, letos smo imali lepu turu do Kusadasija i dosta okolnih mesta, dosta slika, i bas bi bilo lepo da sam za to znao i da sam to imao...

 

 

A ovo za voznju na 2 tocka, instaliracu na drugom telefonu, koji mi sluzi za navigaciju. Cujem da dosta srce bateriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Dan kad je Honda prigrlila asfalt

 

Opet imam želju za vožnjama, a ne znam gde bih. Otvorio sam onu temu sa TOP destinacijama i gledao šta bi se moglo voziti, a da nije daleko. Rešio sam jednu od prvih ruta sa liste da izvezem, iako sam je ranije već vozio, mada u drugom smeru. Beograd - Mladenovac- Topola - Rudnik - Beograd.

 

Pokret oko 11.15, taman da malo otopli. Odlučujem se da idem autoputem do Mladenburga, jer Avalski put vozim samo kad baš se nema vremena za negde dalje. Prva stanica mi je naplatna rampa kod Mladenovca, izlazak sa autoputa. Već na prvi pogled prepoznajem čovek pognute glave u crnoj jakni i pantalonama sa crnim rancem na leđima. Stajem odmah i kupujem nekoliko sokova od Dobrice. Popričasmo o tome kako ga nisam ranije nisam uspevao naći na isključenju za Požarevac, a on prokomentarisa da je možda zakasnio tih dana. Svejedno, bitno da su sokovi u koferu i da sad znamo da Dobricu možemo videti i kod Mladenovca. Stajao je jedno 20m ispred kućice pre nego što se prođe rampa. Kaže može da iskoristi gužvu da proda. Nisam još bio stigao da izvadim čepiće iz ušiju, pa nisam siguran da li ga cimaju kad nema gužve ili se samo ne zadržava na ovom mestu tada. 

 

Od Mladenovca uživam do Topole i do malo ispred Rudnika gde upadam u malu gužvu. Traktor je spor, a krivine kratke i česte, pa rešavam da ne pretičem, ionako je Kota 555 jako blizu. 

 

Pošto mi je dovde trebalo oko sat i po vremena, odlučujem da ne idem pravo za BG Ibarskom, već da se popnem do Divčibara pre toga. Ide mi se gore, ali konstantno odlažem tu vožnju. Na Ibarskoj, od Rudnika do Ljiga, je za mene ozbiljno uživanje voziti svaki put, a pogotovu danas kad je saobraćaj bio jako slab! U Ljigu skrećem levo i krećem ka Mionici. Dolazim u centar Mionice i vidim da je put za Divčibare zatvoren, a putokaz kaže da treba ići desno, odnosno ka Valjevu (tek kasnije shvatam koji je to put, kad sam već stigao do račvanja za Valjevo i Beograd). E jebiga, da sam znao da je tako, ne bih ni kretao ovamo. Nema veze, šta je tu je, skrećem desno i vozim iza bele Škode dok Gobilini sviraju u kacigi. 

 

Sledeće čega se sećam je da mi je Škoda naprasno dosta blizu i da već kočim. Korman mi landara levo-desno, a ja se trudim da se zaustavim. Škripa guma... Moje? Teško, ja imam CBS. Škodine? Nemam pojma, sad to nije ni važno. Gledam Škodin branik i svoj točak. Nema šta, udariću je sigurno. Puf!

 

Desna noga na kolovoz, jaja poljubiše rezervoar, a motor preti da se prevrne. Pridržavam ga, ali klizi. I dalje se trudim, ali vidim da ne mogu da ga zadržim. Rešavam da ga pustim da ne prevrne i mene sa sobom. Usporavam ga maksimalno i što lakše se trudim da ga spustim na asfalt da ne pukne sve što mora da pukne. Od migavca sam se već oprostio. 

 

Čim je motor pipnuo put, ja sam odskočio da me inercija ne povuče i stvar je bila gotova. Meni ništa. Auto se pomerio par metara dalje, ali ni njemu, suštinski, ništa. 

 

Skidam kacigu, gasim muziku, vadim čepove iz ušiju i gledam Safira na onoj sivoj podlozi. A tako sam želeo da ga nikad ne ispustim!

 

U svakom slučaju, priča žena, koja je vozila Škodu, nekoliko minuta kasnije, sva potresena, da je ispred pešačkog stajao pešak koji nit da krenu nit da ne krene da prelaze ulicu. Ona je naglo ukočila i to je bilo to. Meni je zafailo 20cm da stanem bez kontakta. Mislio sam da će da me napadne što sam je udario, ali je bila u potpuno drugom fazonu. 

 

Okupilo se nekoliko ljudi i pomoglo mi da podignem motor. Ne smem da gledam u kom je stanju. Podigoše ga oni, a meni oči zablistaše... Motoru ništa! Ni migavac nije polomljen! I jaooo koliko sam bio srećan :D i u neverici, ali srećan :D kasnije sam video da je malo izgrebana dekla i da je migavac malo oguljen, ali suštinski, nije mu ništaaaa! Divotaaaaa!

 

image.png.830156d5c6b06e9bd7a8e7235afaa08f.png

Ništa što malo superlepka neće rešiti

 

image.png.eb71edb69b443872c97b15eef7c7819f.png

Najdraža ogrebotina ikad. Ako ih bude još, nek svaka bude ovakva

 

Škoda ode, Honda upali i nastavih dalje sa ciljem da stanem negde da iskuliram. Kad sam došao do račvanja za Valjevo levo, a autoput i Beograd desno, shvatio sam da mi se ne ide na Divčibare i da ću ipak za BG. Sat vremena kasnije, motor je parkiran, a ja ga zagledam da li ima nešto da mu ipak fali. Ali ne. Ipak je ceo i sve je na svom mestu, pa i ja :sampion:

Promenio član Forsberg
  • Sviđa mi se 17
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega dobro si prosao, tj najbolje moguce, hvala Bogu i ides dalje. Evo i od mene jedan ( sto bi rekli hrvati) lipi djir, hvatajuci zadnje zrake sunca i jos poneki lep dan da se protegnu tockovi pre zimskog sna. Kafa na Rudniku za budjenje, djir Ibarskom kroz dolinu jorgovana do manastira Studenica i nazad. Klopa u restoranu " Jerinin grad" Maglic, na najbolju pastrmku a Boga mi i jagnjetinu. Uz put sreli i drugara Batu @Creative biker, posao sa suprugom na istu destinaciju, te malo se druzismo, pozdravljam ga ovom prilikom. Relax terapija uspesna, na hondinom satu 450 km uzivanja u sjajnim krivinama. Drustvo mi bili danas@GAGI74 i@UrkeBg hvala drugari. Bice valjda jos neki dan da se ugrabi bar do Arandjelovca da zatvorimo sezonu94af205d3aabcf882c32f256a370992c.jpgbd7b48d05d98f19bab1e439331c0a428.jpg20564079a6962cd2644b84f9e0e564e7.jpgb813c6d8560e9af56a63b3e6e04db33f.jpg5dca659b0ec4653dec017ccfe125c1f3.jpg532f7e54b15307356c1a6912c57a3ffa.jpgf8aae6ff7cce263fc852b6530df0e060.jpga351afeb34697f8a6b08b3726f081bde.jpg3aab78ac615115cb576bc1d6efbc6265.jpgcaa5fe71a92f1c2d2e483c594e1b0f8a.jpg369f52e6b0736997b9eabdeb1b61ae65.jpgce7c6ec5fd7902c0d05295cfde90cfdb.jpg2f898c79e0cabfa1d7551c0e08ec104d.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja iskoristio jedan od poslednjih sunčanih vikenda ove sezone da protegnem točkove. Nedelja ujutru, uz jutarnju kaficu razmišljam gde ću danas, dvoumim se između Kopaonika ili jezera Ćelije kod Kruševca. Bila je mrtva trka, ali je presudilo to što je vikend pre toga zatvorena panoramska gondola iz Brzeća.. Znači Ćelije.

Nema potrebe za nekim posebnim pripremama, provera guma, ulja, pakovanje standardnih sitnica, kratko ubeđivanje sa starijim sinom kako i zašto ne može samnom, poljubac ćeri i supruzi, i krećem..;)

 

Solo vožnja, kao i obično, vreme sunčano ali prohladno, posle par kilometara stajem da namontiram zimski uložak na jaknu i promenim rukavice. Prvi znak da se sezona bliži kraju. Nije bila loša, prešao oko 7000 km i obišao veliki deo Srbije, bez ijednog problema niti sa motorom, niti u saobraćaju.

 

Naravno, izbegavam autoput u širkom luku, idem starim putem za Niš, prolazim Doljevac, zatim  Žitorađu, Cecinu postojbinu :P, i stižem u Prokuplje. 

 

Prva pauza u Kondželjskom manastiru, gde obavezno stajem kad god tu prolazim. Ne zovu je džaba toplička Gračanica, stvarno podseća na nju, a verujem da bi se i sam kralj Milutin složio.

 

20211003_123237.thumb.jpg.a3864ccc6c08b9f0f9bebbc72161fb90.jpg

 

20211003_123232.thumb.jpg.3657714c8061e4b0e1f943bf0ec33b9d.jpg

 

Zapalio sveće i polako krećem dalje.

 

Prošao Blace i stižem do skretanja za Brus i Kopaonik. Zaustavljam  motor ispred raskrsnice, ne silazim, već onako iz sedišta još jednom preispitujem svoju odluku od jutros.

 

Ipak, ostajem dosledan i nastavljam pravo, ka Kruševcu.

 

Polako stižem do jezera Ćelije, vozim duž jezera, put odličan, malo više opterećen, ali prihvatljivo. Dolazim do kafane Borjak, na jezeru, znam da tu spremaju vrhinsku riblju čorbu, ali, pošto je bilo relativno rano za ručak, oko 14:00, nastavljam dalje do Kruševca, a ideja je da u povratku svratim na klopu, taman ću do tada i ogladneti..

 

20211003_154628.thumb.jpg.a54626f890c4cb69c1616479bb6d92b5.jpg

 

Put odličan, vro malo saobraćaja. Sreo nekoliko kolega, uključujući i kolegu sa foruma @petar_lord

 

20211003_154519.thumb.jpg.12efdb59d870c80b0d9638ac904b6a08.jpg

 

 

20211003_154714.thumb.jpg.d62be210c505b9a0b572d9b0ca848945.jpg

 

Prilika da malo nagazim Hondu.:jee1:   Maksimalno je postigla blizu 150 km/h po cajgeru, ali vidi se da joj ne prija.  

 

Do 120-130km/h je ok za vožnju, sve preko nije baš prijatno.  Vibracije, vetar, zvuk.... nije to to. 

 

Držim se ja ipak putne brzine oko 100km/h, tu nam je najlepše. U tom opsegu ima snage u rezervi  i da potegne kod preticanja, a možemo i da stanemo relativno brzo, ako zatreba.

 

Kruševac na pomolu, grad onako, ko i svaki drugi, ništa posebno vredno pažnje i pomena  (da se ne uvrede Kruševljani :)) . 

Obrnuo krug, popio kafu u Roda centru, kupio neku sitnicu za sitnu decu kod kuće,  i ajmo nazad.

 

Dobrano sam ogladneo, čujem tiho u daljini zov riblje čorbe, žurim nazad do kafanice, sreća nije daleko.

 

 

Najzad... malo duža pauza. Riblja čorba je ispunila očekivanja... takvu je i pamtim..

 

20211003_144208.thumb.jpg.7a14db91abe9e50d3dcc63f34a95e76c.jpg

 

Pogled na jezero, još uvek ima čamaca i glisera. Čak sam i video neke kupače, svaka čast na hrabrosti.

 

20211003_143755.thumb.jpg.44450265f2e733f748b839259b2a0b34.jpg

 

Klopa super, pastrmka malo prepečena,ustvari prepržena,  ali jestiva, domaća kafa i ratluk pod obavezno, i krećemo nazad.

 

Pakujem se u opremu, skidam zimski uložak i gasss.

 

Stigao kući taman pred zalazak sunca, još jedan dan super proveden.

 

Laganih 250km uživanja.

 

 

I na kraju, snimak sa vožnje.. Ovo mi je tek drugi snimak, tako da imajte razumevanja...:) 

 

Kamera je Eken H9R, snimano u 1080p  60fps

 

 

 

Promenio član Predator016
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650


png?x-ref=tc

WWW.RELIVE.CC
View my motorcycle ride: Jezero Ćelije 03.10.21.

Kako sam to mogao da zaboravim....

Nešto mi je zbunila aplikacija, nije mi snimala celu rutu iz nekog razloga...


Sent from my SM-A515F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@Komsa Ako se ne varam, ono je Kačara na slikama. Jel imaju klopu? Kad sam bio, dal prošle ili pretprošle godine, nisu imali.

 

@Predator016 ovo si samo inkovao playlistu sa Spotify-a i pojavila se ovako, jel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja